Podsumowanie weekendu – 15/16 kwietnia 2023

Kolejny weekend upłynął nam pod znakiem meczów kontrolnych naszych zespołów oraz rozgrywek ligowych. Swoje zmagania rozpoczęli nasi młodsi adepci w rozgrywkach turniejowych w kategoriach Żak oraz Orlik. Zapraszamy do lektury 📰 ⤵️
KS DAP U6 (TT 2017A/2017B)
Gry kontrolne (Bilcza, 15.04.2023)
Moravia Morawica – KS DAP Kielce
Trenerzy Rafał Kruk i Michał Dąbrowski:
W sobotę w hali sportowej w Bilczy drużyny Top Talent 2017 A i B rozegrały mecz towarzyski z Moravią 2015/16/17. Graliśmy na dwóch boiskach jednocześnie systemem 4×4. Nasi zawodnicy grali z wielkim zaangażowaniem przez cały czas. Widać po niektórych chłopcach dużą chęć i radość z gry , czego dowodem jest duża ilość strzelonych bramek. Dziękujemy trenerom za zaproszenie.
 
KS DAP U7 (TT 2016A)
Rozgrywki turniejowe, kategoria Żak Młodszy (Końskie, 16.04.2023)
KS DAP I Kielce: Kacper Nowakowski, Kornel Bugajski, Jakub Ozga, Jakub Konczewski, Szymon Marek, Aleksander Jasnos, Bartosz Tuźnik, Tymon Szlufik, Ksawery Cieślicki, Filip Synowski, Papież Filip .
KS DAP II Kielce: Oskar Boszczyk, Franciszek Słopiecki, Jan Perlic, Mateusz Bzinkowski, Zapała Leon, Maksymilian Saletra, Maksymilian Szkurłat, Grudzień Julian, Handzel Wojciech.
Trenerzy Jakub Chrzanowski i Piotr Chiberski:
Pierwszą wiosenną rundę rozpoczynamy rozgrywkami w Końskich mierząc się z drużynami: AP Champions Końskie I, AP Champions Końskie II, SAR Przyjmo. Celem dla młodych adeptów była jeszcze większa integracja między sobą oraz wyrabianie nawyku samodzielności. Graliśmy na dwóch boiskach, mecz trwał 15 minut systemem każdy z każdym. Chłopcy z DAP I strzelili w meczach aż 16 goli pokazując w wielu momentach że rok różnicy nie ma większego znaczenia. Byli bardzo zaangażowani oraz waleczni. Zawodnikom z DAP II poszło nieco gorzej, strzelając we wszystkich meczach jedną bramkę co pokazuje że musimy więcej pracować na treningach nad koncentracją w sytuacjach boiskowych. Niemniej każdy wrócił z rozgrywek zadowolony, co pokazuje że czerpał dużo radości z gry. Rozgrywki były dobrym przetarciem przed przejściem z hali na boisko.
 
KS DAP U7 (TT 2016B)
Gry kontrolne (Końskie, 16.04.2023)
KS DAP Kielce: Kuba Makuch, Paweł Sikora, Aleksander Wałek, Leon Sitarski, Tymon Zapała, Kacper Boksa, Michał Pedrycz, Antoni Tofil, Tomasz Żelazny, Antoni Jopek, Mikołaj Jurkowski, Ignacy Wypniewski, Adam Dulnik, Kamil Czupryński, Nikodem Szybalski.
Trenerzy Jakub Chrzanowski i Piotr Chiberski:
W niedzielny poranek drużyna TT16B rozegrała sparing z drużyną Champions Konskie. Do Końskich wybraliśmy się autokarem wraz z drużyną TT16A. Był to pierwszy taki wspólny wyjazd. Zagraliśmy na dwa boiskam przez co chłopcy mieli dużo minut grania. Był to dla nich pierwszy mecz rozgrywany na zewnątrz. Było to dobre przetarcie przed przejściem chłopców z hali na boisko na świeżym powietrzu. Cieszy fakt, że każdy z chłopców zdobył bramkę. Dziękujemy drużynie Champions Konskie za zaproszenie i grę w miłej atmosferze.
 
KS DAP U7 (TT 2015A)
Rozgrywki turniejowe – kategoria Żak Młodszy (Kielce, 15.04.2023)
KS DAP Kielce – KKP Korona – Star Starachowice
KS DAP I Kielce: Kołomyja, Markowski, Palka, Świątek, Dudzic, A. Lisowski, M. Lisowski, S. Stróżyk, Masternak, Koruba
KS DAP II Kielce: Bzinkowski, Wyszomirski, Kania, Iwański, Nowak, Bęben, Symela, Mazurek, Czech, Adamczyk, Mika
Trenerzy Konrad Zacharski i Patryk Nowak:
W sobotę rano zespół TT15A rywalizował w turnieju ligowym w Kielcach. Graliśmy przeciwko dwóm drużynom KKP Korona oraz MKS Star Starachowice. Chłopcy od początku dobrze weszli w mecze, widać było dużą determinację i chęć do gry. Oprócz zaangażowania dobrze wyglądała również postawa piłkarska podczas spotkań. Świetnie budowaliśmy akcje od tyłu, dzięki czemu stwarzaliśmy wiele dogodnych sytuacji. Chłopcy zostawili dużo sił na boisku, brawa dla całej ekipy.
 
KS DAP U7 (TT 2015B)
Rozgrywki turniejowe – kategoria Żak Młodszy (Kielce, 15.04.2023)
KS DAP Kielce – KKP Korona – Orlęta Kielce – Astra Piekoszów
Trenerzy Konrad Zacharski i Patryk Nowak:
Sobota 15.04 W sobotę rozegraliśmy turniej ligowy z drużynami: KKP Korona Kielce, Orlęta Kielce oraz Astra Piekoszów. DAP oraz Korona wystawiły po dwa zespoły w swoich rocznikach. Blisko 20 osób z naszej grupy rywalizowało na dwóch boiskach jednocześnie. Jestem zadowolony z gry chłopaków. Były momenty dobrej gry. Cieszy fakt, iż przenieśliśmy z treningów na grę turniejowa, grę w obronie wysokiej. Bardzo pożyteczny turniej w kontekście rozwoju naszej grupy.
 
KS DAP U9 (TT 2014A)
Gra kontrolna (Kielce, 25.03.2023)
KS DAP Kielce – Star Starachowice
Trenerzy Maciej Górski i Mateusz Nowakowski:
Drużyna Top Talent 2014A zagrała sparing ze Starem Starachowice. Było to kolejne starcie na boisku Orlik w piłce 7 – osobowej. Początek meczu to dominacja drużyny Staru. Przyjezdni kontrolowali grę, kreowali kolejne okazje, a piłka częściej wpadała do naszej siatki. Być może zimny prysznic był nam potrzebny, bowiem wejście w mecz kosztowało nas dzisiaj bardzo dużo. Chłopcy pokazali charakter i wraz z biegiem czasu rolę się odmieniły. To my byliśmy zespołem prowadzącym grę, wymienialiśmy podania na połowie rywala, a co najważniejsze skutecznie finalizowaliśmy akcje. Cieszy to, że pomimo nieudanego początku potrafiliśmy zareagować i odwrócić losy spotkania. Musimy jednak popracować nad koncentracją.
 
KS DAP U9 (TT 2014B)
Rozgrywki turniejowe, kategoria Żak Starszy (Kielce, 16.04.2023)
KS DAP I Kielce: Kisiel, Kwiatek, Wołowski, Skowron, Praszek.
KS DAP II Kielce: Kowalski, Smołuch, Kubiec, Synowski, Bednarski, Zawierucha.
Trenerzy Maciej Górski i Mateusz Nowakowski:
W niedzielny poranek grupa TT14b zainaugurowała swoje zmagania w lidze Żaka Starszego. W każdym meczu nasi chłopcy wykazali się ogromną determinacja i odwaga. Nas trenerów szczególnie cieszy fakt widocznego rozwoju każdego naszego podopiecznego.
 
KS DAP U10 (TT 2013A)
Turniej piłkarski (Bełchatów, 15.04.2023)
Trenerzy Karol Rusiński i Tomasz Ślusarczyk:
W turnieju w Bełchatowie udział wzięły dwie drużyny Top Talent 2013A. Obie nasze drużyny w fazie grupowej rozegrały po 5 meczów. Pierwsze mecze naszych drużyn były bardzo nerwowe i ospale na taki przebieg wpływ miała wczesna godzina wyjazdu. W kolejnych meczach nasze zespoły weszły w odpowiedni rytm i nasz styl gry. Dużo wygranych pojedynków 1×1, gra w obronie wysokiej na bardzo dobrym poziomie. Ostatecznie pierwszy zespół z fazy grupowej wywalczył awans do Ligi Mistrzów i cele rozgrywki ukończył na drugim miejscu. Nasz drugi zespół rywalizację ukończył w rozgrywkach Ekstraklasy na miejscu 11. Wyróżnieni zawodnicy z naszych drużyn to Eryk Troczyński i Marcel Nowakowski. Dziękuję drużynie za zaangażowanie i charakter jaki pokazali na boisku. Zdobyliśmy kolejne doświadczenie z popełnionych błędów wyciągniemy wnioski.
 
KS DAP U10 (TT 2013B)
Rozgrywki turniejowe, kategoria: Orlik Młodszy (Włoszczowa, 16.04.2023)
Moravia Morawica – KS DAP Kielce
KS DAP Kielce: Alan Biskupski, Mikołaj Detka, Ksawery Konwicki, Piotr Mazurek, Bartosz Kowalski, Miłosz Majcherczyk, Marcin Michow, Jakub Nowak, Michał Pacholczyk, Franciszek Piskulak, Jakub Szawracki, Mikołaj Wicha, Aleksander Wichnera, Miłosz Ziętal.
Trenerzy Karol Rusiński i Tomasz Ślusarczyk:
W niedzielę wznowiliśmy turnieje ligowe w Włoszczowie organizowane przez ŚZPN. W turnieju wystawiliśmy dwa zespoły. Rywalizowaliśmy z: Hetmankami Włoszczowa, KSP Kielce, Wierną Małogoszcz, Naprzodem Jędrzejów. Nasze pierwsze mecze były nerwowe, chłopcom ciężko było wejść w odpowiedni rytm meczowy. W kolejnych meczach nasza gra już lepiej wyglądała, gdzie mieliśmy szybkie odbiory po wznowieniu gry przez przeciwnika. Cieszy nasza skuteczność w tych spotkaniach.
 
KS DAP U11 (TT 2012A/B)
Mecz kontrolny (Nowiny, 15.04.2023)
NAF Nowiny – KS DAP Kielce
KS DAP Kielce: Bukała, Frańczak, Haraźny, Jaśkowski, Lisowski, Łakomiec, Meresiński, Nowak, Sułowski, Wilkus, Ziomek, Bednarski, Czarnecki, Dobosz, Kaleta, Kisiel, Nowakowski, Pietrzykowski, Ryś, Sobaś, Sotniczuk, Stąpór, Tkacz, Czuba, Golmento, Kulczycki, Łakomiec, Pyszel, Wójcik, Kita, Witkowski, Stępień, Szczepański, Surdyk, Majcher.
Trenerzy Adam Józefowski i Karol Markowski:
W sobotę rozegraliśmy mecz kontrolny z drużyną NAF Nowiny. Zawodnicy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Nasze założenia i cele byłby realizowane. Jesteśmy zadowoleni z jakości gry zespołowej i indywidualnej. Było to dla nas dobre przetarcie przed rozgrywkami ligowymi zaplanowanymi dzień później.
 
KS DAP U11 (TT 2012A)
Rozgrywki turniejowe, kategoria: Orlik Starszy – Półfinał gr. B (Końskie, 15.04.2023)
KS DAP Kielce – Champions Końskie – Star Starachowice
KS DAP Kielce: Bukała, Frańczak, Haraźny, Jaskowski, Lisowski, Łakomiec, Meresiński, Nowak, Sułowski, Wilkus, Ziomek, Bednarski, Czarnecki, Dobosz, Kaleta, Kisiel, Nowakowski, Pietrzykowski, Ryś, Sobaś, Sotniczuk, Stąpór, Sobierajski, Tkacz.
 
KS DAP U12 (TT 2011)
Rozgrywki ligowe, kategoria: Młodzik Młodszy (Kielce, 16.04.2023)
KS DAP Kielce 5:1 FA Jędrzejów
Bramki: Kołomyja x2, Staniec x2, Kisio.
KS DAP Kielce: Pedrycz Patryk, Białek Leon, Gołąbek Filip, Januchta Franciszek, Kołomyja Adam, Suliga Adam, Kołomański Marcin, Kisio Kamil, Szeląg Szymon, Bozowski Krystian, Pedrycz Aleksander, Staniec Oskar, Jaros Igor, Surma Wojciech.
Trenerzy Rafał Stefański i Maciej Barabach:
Zawodnicy DAP Kielce Top Talent 2011 rozegrali czwartą kolejkę ligową. Przeciwnikiem naszych zawodników była drużyna FA Jędrzejów. Widać progres w postawie naszych zawodników. Z meczu na mecz wygląda to coraz lepiej. W dniu dzisiejszym dobrze funkcjonowała współpraca między formacjami, asekuracja była na dobrym poziomie. Cieszy skuteczność pod bramką przeciwnika oraz duża liczba wykreowanych sytuacji bramkowych. Duże brawa dla wszystkich zawodników.
 
KS DAP U13 (TT 2010)
Rozgrywki ligowe, kategoria: II Liga Świętokrzyska Młodzika Starszego (Kielce, 16.04.2023)
KS DAP Kielce 7:1 FA Pińczów
KS DAP Kielce: Kusto – Kuc (C), Tutaj, Kozakowski, Stępień, Pękalski, Sojka, Cedro, Del Favero, Dulak, Kwiatek, Świeboda, Olbratowski.
Bramki: Stępień x2, Pękalski x2, Sojka x2, Olbratowski.
Trenerzy Paweł Drobniak i Łukasz Polak:
W II kolejce ligowej naszym przeciwnikiem był zespół FA Pińczów. W 6 minucie wynik spotkania, strzałem z rzutu wolnego otworzył Marek Stępień. W kolejnych minutach wydawało się, że DAP był bliski powiększenia przewagi bramkowej, jednak chwila rozluźnienia i po rzucie rożnym dla gości był wynik 1-1. Mimo słabszego fragmentu, chłopcy mocno zabrali się do pracy i po chwili podanie od Krzysia Pękalskiego w sytuacji sam na sam wykorzystał Oskar Olbratowski. Przed przerwa DAP zaakcentował swoją przewagę w tym spotkaniu strzelając jeszcze jedną bramkę. Krzysiek Pękalski oddał mocny strzał z dystansu, a piłka po lekkim rykoszecie zmyliła bramkarza gości i wpadła do siatki. Po zmianie stron, w większości fragmentów drużyna z Kielc była stroną przeważającą. Dobrze funkcjonowała gra na obu skrzydłach, bardzo uważnie i odpowiedzialnie grająca linia obrony nie pozwoliła gościom dzisiaj na stworzenie zagrożenia. Kolejne minuty meczu to dużo stworzonych sytuacji bramkowych czego efektem było strzelenie kolejnych 4 goli. Cieszy fakt, dużej różnorodności, bramka po rzucie wolnym, ataku szybkim, akcji zbudowanej po otwarciu od bramkarza oraz gol strzelony głową po rzucie rożnym. Duże brawa dla całego zespołu dzisiejszy mecz! Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego jak chłopcy dzisiaj potrafili reagować na zaistniałe sytuacje boiskowe. W następnej kolejce udamy się na wyjazd do Ostrowca na mecz z KSZO II.
 
KS DAP U13 (TT 2010)
Rozgrywki ligowe, kategoria: III Liga Świętokrzyska Młodzika Starszego (Kielce, 15.04.2023)
Łysica Bodzentyn 2:0 KS DAP Kielce
KS DAP Kielce: Kusto, Kowalski, Filipek, Lipiński, Bera, Jagodziński, Pękalski, Hyb, Cedro, Jopek, Michalski, Jastrzębski, Sojka.
Trenerzy Paweł Drobniak i Łukasz Polak:
W II kolejce naszym przeciwnikiem była Łysica Bodzentyn. Przez większość meczu gra toczyła się w środkowej strefie boiska i oba zespoły nie potrafiły sobie stworzyć dogodnej sytuacji bramkowej. Nasza drużyna starała się prowadzić grę, ale gospodarze byli głęboko wycofani i dobrze się ustawiali w obronie na co tego dnia nie potrafiliśmy znaleźć sposobu. W drugiej połowie zespół z Łysicy stworzył sobie sytuację sam na sam w której świetnie w bramce zachował się Franek Kusto. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem pod koniec spotkania zawodnik gospodarzy zdecydował się na strzał z okolic pola karnego, który zaskoczył naszego bramkarza i Łysica wyszła na prowadzenie. W jednej z ostatnich akcji meczu gospodarze wykorzystali to, że nasz zespół bardziej się otworzył i wykorzystując lukę w naszej obronie stworzyli sytuacje sam na sam, którą wykorzystali i ustalili wynik spotkania na 2:0. Mimo porażki chłopców należy pochwalić za zaangażowanie w całym meczu. W następnej kolejce zagramy z FA Jędrzejów.
 
KS DAP U15 (TT 2008/2009)
Rozgrywki ligowe, kategoria: Trampkarz Starszy 2008 (Włoszczowa, 11.04.2023)
DEKO Włoszczowa 1:4 KS DAP Kielce
Bramki: Masztalerz x2, Błaszczyk, Gajda.
KS DAP Kielce: Majdański, Boksa, Winiarczyk, Chałan, Bobra, Szczepanek, Kita, Skrobot, Błaszczyk, Gajda, Masztalerz (Troczyński, Sztandera, Stępień)
Trenerzy Tomasz Ćwil i Szymon Dalach:
Od początku na ten mecz wyszliśmy mocno zmotywowani i pewni swego. Poskutkowało to tym, ze w 2 minucie boiska po wykonanym rzucie wolnym przez Oliwiera Chałana piłkę wybitą przez bramkarza dobił Dominik Błaszczyk. Pierwsza połowa była pod nasza całkowitą kontrolą. Drugą polowę zaczęliśmy od ciosu ze strony rywala, lecz szybko się pozbieraliśmy i dążyliśmy do celu jakim było zwycięstwo w tym spotkaniu. Świetne wejście Dawida Troczynskiego dało nam dwie bramki po świetnych rajdach i dograniach Dawida. Niestety w wielu momentach brakowało nam skuteczności bo wynik mógł być zdecydowanie wyższy.
 
KS DAP U15 (TT 2008/2009)
Rozgrywki ligowe, kategoria: Trampkarz Starszy 2008 (Kielce, 15.04.2023)
KS DAP Kielce 1:2 Hetman Włoszczowa
Bramki: Błaszczyk.
KS DAP Kielce: Majdański, Boksa, Winiarczyk, Chałan, Sztandera, Szczepanek, Kita, Skrobot, Błaszczyk, Kolda, Masztalerz (Troczynski, Bobra, Stępień, Gajda, Kaczmarczyk)
Trenerzy Tomasz Ćwil i Szymon Dalach:
Niestety ten mecz zdecydowanie nie poszedł po naszej myśli. Od początku mieliśmy dokładnie założone cele na ten mecz, lecz niestety nie udało nam się ich realizować w trakcie spotkania, co poskutkowało stratą bramki w pierwszej połowie. Straciliśmy druga bramkę na samym początku drugiej części spotkania. Następnie w 70 minucie Dominik Błaszczyk strzałem zza szesnastki dał nam nadzieję na poprawienie rezultatu, lecz niestety nie udało nam się już dogonić wyniku. Czujemy duży niedosyt po tym spotkaniu i wiemy co musimy poprawić aby było lepiej.
 
KS DAP U15 (TT 2008/2009)
Rozgrywki ligowe, kategoria: Trampkarz Młodszy 2009 (Starachowice, 16.04.2023)
Star Starachowice 15:1 KS DAP Kielce
Bramka: Błaszczyk.
KS DAP Kielce: Majdański, Klamka, Świątek, Sztandera, Kita, Skrobot, Błaszczyk, Masztalerz, Stępień, Troczyński, Gajda (Kwiecień, Kukhniuk, Sieczko, Milczarek, Pawlik).
Trenerzy Tomasz Ćwil i Szymon Dalach:
W dniu dzisiejszym rozegraliśmy drugi mecz w I lidze świętokrzyskiej. Dzisiejszy mecz wyjazdowy był dla nas bardzo trudny i przegrany. Mam nadzieje, że ta porażka będzie solidną lekcją na przyszłość dla całego zespołu i szybko uda nam się wprowadzić odpowiednie zmiany.
 
#tufutbolstajesiepasja
 
Wspieraj i rozwijaj DAP Kielce wspólnie z nami, przekazując 1,5% podatku dochodowego na rzecz naszej Akademii:
KRS: 0000457030
Cel szczegółowy: DAP KIELCE (459)