Kochani, mamy majówkę, ale nasze drużyny pracują ostro! Zapraszamy na podsumowanie weekendu!

📝 Składy:
▶️KS DAP V Kielce: Nowak, Palka, A. Lisowski, K. Lisowski, Zatorski, S. Stróżyk, Kania, Kołomyja, Świątek
▶️KS DAP VI Kielce: Bzinkowski, Dudzic, Bęben, Iwański, Adamczyk, K. Stróżyk, Symela, Masternak
⚽️ Strzelcy: Symela ⚽️⚽️⚽️ Palka⚽️⚽️⚽️ Kołomyja⚽️⚽️⚽️Nowak ⚽️⚽️ S. Stróżyk ⚽️⚽️ Świątek ⚽️⚽️ A. Lisowski⚽️⚽️ Kania ⚽️ Bzinkowski⚽️ Zatorski⚽️
🗣️ Trener Konrad Zacharski: W sobotę skrzaty z rocznika 2015 rozegrały kolejny turniej na boisku we Włoszczowej. Tym razem padło o wiele więcej bramek dla naszych zespołów, zawodnicy wyciągnęli wnioski i byli już o wiele bardziej skuteczni, większość akcji pod bramką przeciwników kończyło się bramką. Oba zespoły zagrały też lepiej w defensywie, czego efektem było skończenie turnieju drużyny DAP V „na zero z tyłu” nie tracąc żadnej bramki. Zawodnicy byli bardzo zdecydowani w odbiorze i płynnie przechodzili do ataku szybkiego. Tradycyjnie już nasz zespół zagrał z wielką chęcią zwycięstwa w każdym meczu, żadnemu z naszych skrzatów nie można było odmówić ambicji oraz woli walki. Następny ligowy turniej rozegramy 14 maja w Kielcach.

📝 KS DAP U-10 (TT2012)
🏆 Turniej Orlika Młodszego, ŚZPN Grupa G, Pińczów
📝 Składy⤵️⤵️⤵️:
▶️KS DAP III – Korfel, Pietrzykowski, Tkacz, Stąpór, Bednarski, Sobierajski, Golmento,
▶️KS DAP IV – Czupryński, Kita, Stępień, Majcher, Kulczycki, Szczepański, Wolak, Witkowski
⚽️ Strzelcy: Sobierajski ⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️, Stąpór ⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️, Golmento ⚽️⚽️, Pietrzykowski ⚽️, Szczepański ⚽️⚽️, Tkacz ⚽️⚽️⚽️⚽️, Czupryński ⚽️
🗣 Trener Adam Józefowski: W słoneczny sobotni poranek rozegraliśmy kolejne rozgrywki ligowe, Orlika Młodszego ŚZPN. Tym razem gościła nas drużyna UKS FA Pińczów. Zagraliśmy dobre zawody, podczas których nasza gra mogła się podobać wszystkim obecnym na trybunach. Tworzyliśmy dużo sytuacji bramkowych, chłopcy grali z zaangażowaniem zarówno w obranie jak w ataku. Śmiało podejmowaliśmy pojedynki 1 na 1. Oczywiście były słabsze momenty, co podczas kilku meczy na turnieju często się zdarza nawet najbardziej doświadczonym drużynom. Nowe doświadczenia są za nami, następne rozgrywki już po weekendzie majowym 🙂⚽️🥅.

🏆 Mecz sparingowy – GKS Bełchatów
📝 SKŁADY ⤵️⤵️⤵️
⚫ Frańczak – Bukała, Nawrocki, Lisowski, Wilkus, Meresiński, Waniak, Ziomek i Nowak.
🔴 Frańczak – Kaczmarczyk, Haraźny, Jaśkowski, Sobaś, Sułowski, Dobosz i Słapek.
📝⚽STRZELCY ⤵️⤵️⤵️
Waniak ⚽, Nowak ⚽, Meresiński ⚽, Sobaś ⚽⚽, Kaczmarczyk ⚽, Słapek ⚽
🗣️ Trener Tomasz Rybiński: W sobotnie popołudnie przez dwie godziny rywalizowaliśmy w Bełchatowie z miejscowym GKSem. Tym razem swoje mecze rozgrywaliśmy na jednym boisku lecz z podziałem na dwie drużyny: czarnych ⚫ i czerwonych 🔴.
Każdy z naszych zespołów rozegrał cztery piętnastominutowe tercje. Zespół czarnych ⚫ pod względem piłkarskim wyglądał solidnie i przez większą część spotkania próbował prowadzić grę w sposób który zakładaliśmy sobie przed meczem, co bardzo mnie cieszy. Niestety błędy przy wyprowadzeniu akcji od własnej bramki zwłaszcza w dwóch pierwszych tercjach spotkania (warto wspomnieć, że w 3 i 4 tercji chłopcy znacząco poprawili ten element) połączone z brakiem tempa oraz płynności przy rozrywaniu akcji i bardzo duża nieskuteczność pod bramką GKSu, a także wysoka skuteczność strzałów z dystansu zespołu z Bełchatowa w ostatecznym rozrachunku przełożyła się na zwycięstwo gospodarzy różnicą sześciu goli, co moim zdaniem nie do końca odzwierciedla przebieg spotkania.
Drużyna czerwonych 🔴 natomiast przez pierwsze trzy tercję prowadziła wyrównany bój ulegając GKSowi w pierwszej z nich (0-1) oraz minimalnie wygrywając drugą (2-1) – zdobywając bramkę w ostatniej akcji przed przerwą. Trzecia tercja to podział punktów (0-0) i dopiero w czwartej części dopięliśmy swego (2-0) pieczętując zasłużone zwycięstwo różnicą dwóch bramek.
Grę czerwonych w sobotę charakteryzowała dobra realizacja przedmeczowych założeń, odwaga oraz wysoka jakość przy wprowadzeniu akcji od własnej bramki a także szybkość działania z piłką oraz bez piłki zwłaszcza na połowie przeciwnika 👌.
Mimo, że we wszystkich kwietniowych sparingach po zsumowaniu wyników poszczególnych meczy przy grze „dwoma zespołami” nie zaznaliśmy smaku zwycięstwa (stosunek 0-0-4) to uważam, że był to wartościowy miesiąc, w którym mieliśmy możliwość rywalizacji z silnymi zespołami (dwukrotnie mierząc się z zawodnikami ze starszej kategorii wiekowej).
Mamy nadzieję, że po wyciągnięciu wniosków z kwietniowych zmagań w oparciu o dobrą pracę na treningach już od przyszłego tygodnia, kiedy to w Niecieczy podejmować będziemy Ekstraklasową Termalicę, wrócimy na zwycięską ścieżkę, do której od jakiegoś czasu mocno się przyzwyczailiśmy.

📝 KS DAP U-11 (TT2011)
🏆 Turniej Orlika Starszego ŚZPN
⚽️ Strzelcy: Kołomyja ⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️, Pedrycz ⚽️⚽️⚽️⚽️, Kierzkowski ⚽️⚽️, Szeląg ⚽️⚽️⚽️, Bień ⚽️⚽️⚽️⚽️, Kisio ⚽️⚽️⚽️⚽️, Gawron ⚽️⚽️⚽️, Sidło ⚽️⚽️⚽️, Simkiewicz ⚽️, Surma ⚽️⚽️
🗣️ Trener Piotr Gruszka: W sobotni poranek (30.04.2022) drużyna TT2011: kadra B i C rozegrała turniej ligowy orlika starszego w grupie licencyjnej E. Stanęliśmy do rywalizacji razem z drużynami: KKP Korona II Kielce, KKP Korona III Kielce, KS Radiators Stąporków. Nasza gra tego dnia była poprawna, graliśmy odważnie, staraliśmy się realizować zamierzone cele. Dobrze prezentowaliśmy się w obronie, stwarzaliśmy dużo sytuacji podbramkowych, które zamienialiśmy na gole. Bardzo dobry turniej w naszym wykonaniu.

📝 KS DAP U-12 (TT2010)
🏆 IV Kolejka Ligi Okręgowej Młodzika Młodszego
✅ MSS Masłów 1-16 KS DAP Kielce
📝 Skład: Kusto, Filipek, Kuc (C), Jagodziński, Jastrzębski, Bera, Cedro, Pękalski, Sojka – Olbratowski, Kwiatek, Stępień, Dulak, Hyb
Bramki:
Cedro ⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️, Sojka ⚽️⚽️⚽️, Olbratowski ⚽️⚽️, Stępień ⚽️⚽️, Kwiatek ⚽️, Pękalski ⚽️, Jagodziński ⚽️, samobójcza ⚽️
🗣️ Trener Paweł Drobniak: W 4. kolejce ligowej przystąpiliśmy do meczu z MSS Masłów. Pierwszą bramkę zdobywamy już w 4 minucie spotkania. Dośrodkowanie z prawej strony boiska niefortunnie przeciął zawodnik drużyny gospodarzy i skierował piłkę do własnej bramki. Dalsze minuty gry to dużo sytuacji bramkowych, jednak w wielu momentach gra wyglądała zbyt samolubnie. Na przerwę zeszliśmy z wynikiem 4:1. Po zmianie stron, kilku korektach i uwagach, chłopcy zaczęli grać bardziej zespołowo, czego wynikiem było zdobycie 12-stu bramek w ciągu 30 minut. Jesteśmy zadowoleni z gry drużyny, ilości stworzonych sytuacji bramkowych oraz bardzo wysokiego procentu skuteczności. W następnej kolejce, 8 maja będziemy rywalizować z KKP Koroną IV.

📝 KS DAP U-13 (TT2009)
🏆 Liga Okręgowa Młodzika Starszego
✅ KSZO Ostrowiec II Św. 1 – 2 KS DAP Kielce (Klamka, Gajda)
📝 Skład: Majdański, Klamka, Świątek, Sztandera, Błaszczyk, Kita, Karbownik, Masztalerz, Gajda (Kamiński, Kochanowski, Kwiecień, Sieczko, Kołomyja, Troczyński)
🗣️ Trener Tomasz Ćwil: Weekend majowy rozpoczęliśmy od wyjazdu do Ostrowca, żeby zmierzyć się z drużyną KSZO Ostrowiec Świętokrzyski w kategorii Młodzik Starszy (2009). Mecz rozpoczęliśmy dobrze, a z kolejną minutą potwierdziliśmy kontrolę w spotkaniu stwarzając sytuacje do otwarcia wyniku spotkania. Nie oddawaliśmy piłki przeciwnikowi, wymienialiśmy bardzo dużą liczbę podań wykorzystując przy tym naszego bramkarza jedynie do rozgrywania piłki nogami. W pierwszej połowie meczu popełniliśmy jeden błąd w formacji obronnej, który przeciwnik wykorzystał wychodząc na prowadzenie (1-0). Pod koniec pierwszej części wykorzystaliśmy stały fragment gry i wyrównaliśmy wynik spotkania. Po dośrodkowaniu Dominika Błaszczyka z rzutu rożnego do bramki trafił po raz drugi w tym sezonie nasz obrońca – Piotr Klamka. Po przerwie w grze naszej drużyny było dużo niedokładności w budowaniu gry, mieliśmy problem z koncentracją. Mimo problemów, stworzyliśmy kilka sytuacji, które przy lepszym zachowaniu mogły dać prowadzenie w meczu. Na drugą bramkę dla naszego zespołu czekaliśmy do 45 minuty, wtedy Daniel Gajda zdecydował się na uderzenie z przed pola karnego i nie dał szans bramkarzowi KSZO. W ostatnich minutach swoją drugą sytuacje do zdobycia bramki mieli chłopcy z Ostrowca, jednak znakomitą reakcją popisał się Szymon Majdański. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Zdobywamy cenne 3 punkty i szykujemy się na kolejne zawody, które rozegramy już 3 maja w Kielcach przeciwko Juvencie Starachowice.