Podsumowanie weekendu – 15/16 października 2022

Weekend obfity w mecze ligowe i spotkania kontrolne za nami! Zapraszamy do lektury jak w tych pojedynkach radziły sobie nasze zespoły 👇📄
🔝 KS DAP U7 (TT 2016)
🏆 Turniej Żaka Młodszego (Zagnańsk, 15.10.2022)
Skład KS DAP I: Szlufik, Nowakowski, Tuźnik, Konczewski, Bzinkowski, Szkurłat, Cieślicki.
Skład KS DAP II: Papież, Grudzień, Saletra, Handzel, F. Marek, Boszczyk, Słopiecki.
🗣 Trenerzy Piotr Chiberski, Jakub Chrzanowski:
W sobotę o godzinie 12:00 drużyna TOP TALENT 2016 wzięła udział w ostatnim turnieju Żaka Młodszego grupy drugiej organizowanej w Zagnańsku. W trakcie turnieju zmierzyliśmy się z drużynami Astry Piekoszów, Champions Końskie, Cosmos Zagnańsk i KKP Koroną Kielce. Rywalizowaliśmy systemem każdy z każdym po 12 minut. W dwóch pierwszych meczach nie zdobyliśmy żadnej bramki, jednak z każdym kolejnym meczem chłopcy nabierali pewności siebie i z każdą kolejną minutą nasza gra wyglądała coraz lepiej. Cieszy fakt, że mimo różnicy wieku (pozostałe drużyny to rocznik 2015) potrafiliśmy nawiązać równorzędną walkę. Chłopcy z turnieju na turniej są coraz bardziej świadomi tego jakie decyzje podejmują w trakcie meczu. Podczas turnieju stwarzaliśmy wiele okazji bramkowych, jednak często zawodziła nas skuteczność. Zawodnicy grupy TT 16 w każdym meczu dali z siebie 100%. Takie zaangażowanie w każdym meczu na pewno zaprocentuje w kolejnych spotkaniach.

🔝 KS DAP U8 (TT 2015A)
🏆 Turniej Żaka Młodszego (Kielce, 15.10.2022)
Skład KS DAP I: Palka, Nowak, K. Lisowski, Kołomyja, Zatorski.
Skład KS DAP II: Bzinkowski, A. Lisowski, Masternak, S. Stróżyk, Dudzic.
🗣 Trenerzy Konrad Zacharski, Patryk Nowak:
W sobotę o godzinie 13 zespół Top Talent 2015A rozgrywał turniej ligowy w Kielcach. Gospodarzem turnieju była KKP Korona. Oprócz dwóch naszych zespołów i dwóch zespołów Korony, w turnieju brały udział także dwa zespoły Moravii Morawica. Rywalizowaliśmy systemem każdy z każdym po 15 minut na dwóch boiskach. Jesteśmy zbudowani postawą naszych zawodników. Chłopcy dali z siebie wszystko, graliśmy bez zmian i w niektórych meczach widać było że naszym młodym piłkarzom brakuje sił, ale mimo wszystko wypadli na zawodach bardzo dobrze. Jeden z naszych zespołów nie przegrał żadnego meczu na turnieju, remisując tylko jedno spotkanie i 3 wygrywając. Najbardziej cieszy fakt, że stwarzamy sobie dużo sytuacji podbramkowych, które wynikają z dobrej gry zespołowej. Przy lepszej skuteczności mogliśmy strzelić o wiele więcej bramek. Był to ostatni ligowy turniej w tym roku rocznika 2015.

🔝 KS DAP U9 (TT 2014A)
🏆 Turniej Żaka Starszego (Kielce, 15.10.2022)
Skład KS DAP: Baran Jakub, Boszczyk Henryk, Fijałkowski Julian, Gąsiorek Jan, Górski Kacper, Grzywacz Tomasz, Kasiński Michał, Kołodziej Maksym, Michalski Antoni, Nowak Piotr, Obarzanek , Ożugowski Wiktor, Pietrzykowski Igor, Salwa Jakub, Włudyga Aleksander, Włudyga Jan, Zagoździński Aleksander.
🗣 Trenerzy Maciej Górski i Mateusz Nowakowski:
Drużyna Top Talent 2014 rozegrała ostatnią rundę rozgrywek Żaka Starszego ŚZPN. Dziś to my byliśmy gospodarzami, a zawitała do nas jedynie drużyna AP Champions Końskie. Reszta przeciwników nie dojechała… 😐
Gry toczyły się na dwóch boiskach, chłopcy rywalizowali przez blisko 2h w miłej sportowej atmosferze. Klasyfikacja bramkowa nie była prowadzona.

🔝 KS DAP U10 (TT 2013A)
🤝 Mecz kontrolny (Nowy Sącz, 08.10.2022)
KS DAP I: Wzorek, Troczyński, Kowalczyk, Doroz, Tyński, Krysiński, Wach.
KS DAP II: Bednarski, Simkiewicz, Giedyk, Flaczyński, Kułaga, Dereniewicz, Nowakowski, Różański, Malec, Kownacki.
🗣 Trenerzy Karol Rusiński i Tomasz Ślusarczyk:
W niedzielny poranek udaliśmy się do Nowego Sącza na mecz towarzyski z miejscową Sandecją. Mecz rozegrany był w formie 4 razy 30 minut na dwóch boiskach równocześnie. Pierwsze kwarty należały do gospodarzy, którzy narzucili naprawdę twarde warunki gry, do których nie potrafiliśmy się na początku dostosować. Z upływem czasu to nasi zawodnicy zaczęli dominować nad gospodarzami, co przełożyło się na dużą ilość bramek z naszej strony. Bardzo pozytywnym zaskoczeniem jest fakt, że to nasz drugi zespół do samego końca meczu zaprezentował się lepiej fizycznie i wytrzymał do samego końca wysokie tempo meczu.

🔝 KS DAP U10 (TT 2013B)
🏆 Turniej Orlika Młodszego (Kielce, 16.10.2022)
Skład KS DAP: Alan Biskupski, Michał Pacholczyk, Michał Marczewski, Mikołaj Wicha, Miłosz Ziętal, Mikołaj Detka, Kacper Bednarski, Franciszek Piskulak, Bartosz Kowalski, Ksawery Konwicki, Marcin Michow, Mateusz Stachura, Jakub Szawracki.
W niedzielę rozegraliśmy turniej w Kielcach, w którym byliśmy gospodarzem turnieju. Wystawiliśmy do rywalizacji dwie drużyny z kadry TT2013B, w zastępstwie ekipy prowadził trener Łukasz Kwapisz. Z relacji trenera Łukasza nasza drużyna bardzo dobrze radziła sobie w pojedynkach 1×1. Chłopcy grali odważnie i bez kompleksów podejmowali ryzyko z grze, doprowadzając do pojedynków 1×1. Chłopcy starali się grać także podaniami, budując składne akcje, które każdorazowo rozpoczynał bramkarz podaniem do szeroko ustawionych kolegów.

🔝 KS DAP U11 (TT 2012A)
🤝 Mecz kontrolny (Kielce, 13.10.2022)
KS DAP Kielce – Akademia Korony
Skład KS DAP Kielce: Bukała, Dobosz, Haraźny, Jaśkowski, Lisowski, Meresiński, Nowak, Nowakowski, Pietrzykowski, Ryś, Sobaś, Sułowski, Szyndlar, Tkacz, Waniak, Wilkus, Ziomek.
🗣 Trener Adam Józefowski i Karol Markowski:
W miniony czwartek grupa TT2012A rozegrała mecz kontrolny z drużyna Korony Kielce S.A. Drużyna dobrze organizowała się zarówno w obronie jak i ataku. Cieszy mobilność naszych zawodników, co przełożyło się na dobre rozegranie od swojej bramki oraz finalizacja pod bramka przeciwnika. Drużyna miała za zadanie odbierać piłkę bardzo wysoko, przez co całe spotkanie było bardzo intensywne.

🔝 KS DAP U12 (TT2011)
❌ KS DAP Kielce 1:3 KKP Korona Kielce (Kielce, 12.10.2022)
🎖 Świętokrzyska I Liga Młodzików Młodszych
Skład KS DAP Kielce: : Pedrycz, Kisio, Bień, Szeląg, Nepelski, Witecki, Janduła, Kołomyja, Włudyga, Białek, Surma, Kaczmarski, Kołomański.
🗣 Trener Piotr Gruszka i Maciej Barabach: Na przestrzeni tygodnia rozgrywamy 2 mecze ligowe. 12.10.2022 nasz zespół mierzył się z liderem tabeli KKP Korona Kielce. W pierwszej połowie graliśmy bardzo odpowiedzialnie w obronie stawiając, jako pierwsi wychodzimy na prowadzenie po inteligentnym otwarciu gry od naszego bramkarza, szybka wymiana podań w środkowej części boiska i wygrany pojedynek 1na1 przez Adama Kołomyję wyprowadza nas na prowadzenie. Przed przerwą drużyna KKP odpowiada jednak bramka i na przerwę schodziliśmy z remisem. W drugiej połowie staramy się odpierać ataki wyżej notowanego rywala. Jednak w tej części gry tracimy dwie bramki, pomimo kilku prób nie udaje nam się odwrócić losów tego spotkania. Wielkie brawa dla zawodników za zaangażowanie które włożyli w to spotkanie, widać że z meczu na mecz nabierają doświadczenia i gra zespołu wygląda coraz lepiej.

❌ Juventa Starachowice 4:1 KS DAP Kielce (Starachowice, 15.10.2022)
Skład KS DAP Kielce: Pedrycz, Bień, Gawron, Szeląg, Nepelski, Witecki, Janduła, Kołomyja, Włudyga, Białek, Kaczmarski.
🗣 Trener Piotr Gruszka i Maciej Barabach: W sobotę, 15.10.2022 tym razem nasz zespół pojechał na mecz do wicelidera rozgrywek – Juventy Starachowice. Podobnie jak w meczu z Koroną nasi zawodnicy stworzyli ciekawe widowisko, walczyli jak równy z równym z wyżej notowanym rywalem. Jednak to Juventa prowadziła grę, lecz pomimo wielu okazji do zdobycia bramki udaje im się wykorzystać rzut wolny w końcówce spotkania i to piłkarze gospodarzy schodzili na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem. W drugiej połowie szukamy swoich szans lecz po stracie piłki na początku drugiej połowy tracimy druga bramkę. Juventa finalizuje jeszcze dwie akcje zakończone bramką. Nasz zespół odpowiada trafieniem z rzutu rożnego. Po centrze Adama Witeckiego bramkę zdobywa Adam Kołomyja. Gra naszego zespołu wygląda coraz lepiej lecz musimy jeszcze pracować nad koncentracja na przestrzeni całego spotkania aby wyeliminować indywidualne błędy.

🔝 KS DAP U13 (TT2010)
✅ KS DAP KIELCE 4:3 UKS Football Academy Pińczów (Kielce, 16.10.2022)
🎖 III Liga Świętokrzyska Młodzika Starszego 2010
Skład KS DAP Kielce: Kusto – Tutaj, Kuc (K), Filipek, Stępień, Jagodziński, Sojka, Kozakowski, Cedro – Kwiatek, Michalski, Del Favero, Pękalski.
Bramki: Cedro, Del Favero, Kuc, Stępień.
🗣 Trenerzy Paweł Drobniak i Łukasz Polak:
W VI kolejce chłopcy rywalizowali z Football Academy Pińczów. Mecz nie rozpoczął się dla młodych DAP-owców dobrze, bo już w 2 minucie przez brak zdecydowania w odbiorze piłki to goście z Pińczowa zdobyli bramkę. Dopiero po 10-ciu słabszych minutach chłopcy coraz śmielej i odważniej zaczęli atakować bramkę przeciwników. Bramkę wyrównującą stan meczu, po ładnej dwójkowej wymianie piłki na 1-2 kontakty z Krzysiem Pękalskim zdobywa Oskar Cedro. Kolejne minuty to odważna, przebojowa gra w ofensywie, której efektem była bramka na 2-1 Alexa Del Favero, który czujnie w polu karnym dobił strzał Oskara Cedro. Druga połowa to znów brak koncentracji na początku i w 1 minucie prosty błąd techniczny wykorzystują rywale doprowadzając do remisu. Mimo to DAP nie załamał się i cierpliwie starał się naprawić sytuację meczową. Bramka na 3-2 padła po rzucie rożnym, dobre dośrodkowanie Alexa Del Favero strzałem głową wykorzystał Antoni Kuc! W kolejnych minutach meczu, byliśmy blisko zdobycia kolejnej bramki. Kilka strzałów, sytuację sam na sam, poprzeczka i niestety naszą bardzo otwartą grę do przodu, po stracie jednym podaniem za plecy obrońców w sytuacji sam na sam z Frankiem Kusto ponownie wykorzystuje zespół gości. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, w doliczonym czasie gry rzut wolny z przed pola karnego wykonywał Marek Stępień, którego mocny strzał znalazł drogę do bramki. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie. Mimo kilku słabszych fragmentów w grze, w pełni zasłużone 3 punkty lądują na koncie młodych piłkarzy z Kielc. W tym meczu chłopaki pokazali ogromny charakter do samego końca wierząc w zwycięstwo. Wielkie brawa za ten mecz!

🔝 KS DAP U14 (TT2009)
✅ KS DAP Kielce – Star Starachowice 6:4 (2:1) (Kielce, 16.10.2022)
🎖 Świętokrzyska II Liga Trampkarzy Starszych 2008
Skład KS DAP Kielce: Majdański, Klamka, Świątek, Wieczorek, Kita, Błaszczyk, Kwiecień, Skrobot, Kochanowski, Pawlik, Masztalerz (Troczyński, Milczarek, Kaczmarczyk).
Bramki: Kochanowski x4, Wieczorek, Pawlik.
🗣Trenerzy Tomek Ćwil i Szymon Dalach:
W niedziele rozegraliśmy mecz u siebie ze Starem Starachowice. Po porażce w pierwszym meczu nasz zespół udowodnił, że każdy pojedynek to inna historia. W dniu dzisiejszym byliśmy lepsi od drużyny gości. Chłopcy byli skoncentrowani i konsekwentnie wykonywali swoje zadania na boisku. Wynik spotkania otworzył dzisiaj Adam Kochanowski w pierwszej połowie spotkania. Drużyna gości odpowiedziała trafieniem na 1-1, z którego nie cieszyła się długo, ponieważ tuż po rozpoczęciu gry od środka boiska bramkę na 2-1 strzelił znowu Adam Kochanowski. 20 minut drugiej połowy to bardzo dobra i szybka gra naszego zespołu. W znakomitej dyspozycji Adam Kochanowski dołożył jeszcze dwie bramki oraz po jednej bramce zdobyli Michał Pawlik oraz Michał Wieczorek. Przy wyniku 6-1 w naszym zespole widoczne było rozluźnienie, co przełożyło się na stracone kolejne 3 bramki. Bardzo cieszą zdobyte 3 punkty oraz postawa zawodników od początku spotkania. Pod koniec meczu zabrakło nam właściwej organizacji w grze, jednak wypracowana przewaga wystarczyła, aby zakończyć mecz zwycięstwem.

🔝 KS DAP U14 (TT2008)
✅ Moravia Morawica – KS DAP Kielce 1:8 (0:3) (Morawica, 15.10.2022)
Skład KS DAP Kielce: Majdański, Boksa, Winiarczyk, Bobra, Młynarczyk, Błaszczyk, Szczepanek, Chałan, Kołda, Sieczko, Masztalerz (Sztandera, Kołomyja, Pawlik, Kaczmarczyk)
Bramka: samobójcza, Kołda x3, Pawlik x2, Sztandera, Chałan.
W sobotę rozegraliśmy mecz na wyjeździe z Moravią Morawica. Chłopcy stanęli dziś na wysokości zadania i pewnie zwyciężyli z drużyną z Morawicy 8-1.