Podsumowanie weekendu – 8/9 października 2022

Miniony weekend w wykonaniu naszych drużyn był bardzo pracowity i obfity w turnieje i mecze ligowe. Sprawdźcie jak sobie radzili w konfrontacji z rówieśnikami z innych klubów 👇📄
🔝 KS DAP U7 (TT 2016)
🏆 Świętokrzyska Liga Żaka Młodszego (Piekoszów, 08.10.2022)
KS DAP I KIELCE: Kacper Nowakowski, Ksawery Cieślicki, Mateusz Bzinkowski, Maksymilian Szkurłat, Bartosz Tuźnik, Wojciech Handzel, Jakub Konczewski, Tymon Szlufik.
KS DAP II KIELCE: Julian Grudzień, Maksymiliat Saletra, Jan Perlic, Miłosz Krzywda, Franciszek Marek, Oskar Boszczyk, Olek Jasnos.
🗣 Trenerzy Piotr Chiberski, Jakub Chrzanowski: W sobotę (08.10.2022) wybraliśmy się na turniej do Piekoszowa. Zawody odbywały się na dwóch równoległych boiskach na naturalnej nawierzchni. Wystąpiliśmy w dwóch składach. Rywalizowaliśmy z drużynami : AP Champions Końskie, SAR Przyjmo, GKS 4ECO Astra Piekoszów, Cosmos Zagnańsk. Skrzaty z turnieju na turniej pokazują coraz częściej, że nie boją się wchodzić w fizyczne pojedynki ze starszymi kolegami. Mimo, że udało się strzelić tylko jedną bramkę to stworzyliśmy o wiele więcej sytuacji strzeleckich niż w poprzednich potyczkach. Uważam, że postawa i zaangażowanie było najlepsze jak do tej pory. Chłopcy muszą uzbroić się w cierpliwość bo prędzej czy później nasza skuteczność na pewno się poprawi. Chłopcy są coraz bardziej świadomi tego, co robić na boisku w różnych sytuacjach. Za tydzień czeka nas ostatnia seria gier w Zagnańsku.
 
🔝 KS DAP U8 (TT 2015A)
🏆 Turniej Żaka Młodszego (Skarżysko-Kamienna, 08.10.2022)
Skład KS DAP I: Koruba, Wyszomirski, Markowski, Suchenia, Styczeń.
Skład KS DAP II: Figiel, Karcz, Stróżyk, Lisowski, Lisowski, Mizdrak.
🗣 Trenerzy Konrad Zacharski, Patryk Nowak:
W sobotę rano drużyna Top Talent 2015B rozegrała turniej w Skarżysku. Przeciwko naszej drużynie stanęły dwa zespoły KKP Korony oraz PAS i Granat Skarżysko. W pierwszych meczach nasze drużyny zagrały bardzo dobre zawody. Wysoko odbieraliśmy piłkę i kilka razy udało się wyprowadzić piłkę od własnej bramki tworząc przy tym sytuacje bramkowe. W ostatnich meczach ewidentnie zawodnikom zabrakło sił ponieważ graliśmy praktycznie bez zmian. Spadła też koncentracja. Nasi młodzi piłkarze dali z siebie wszystko podczas turnieju i należą się im wielkie brawa za zaangażowanie oraz za widoczne postępy które robią z tygodnia na tydzień. Następny turniej ligowy zawodnicy TT15B zagrają za tydzień w sobotę w Kielcach będąc gospodarzem.
 
🔝 KS DAP U9 (TT 2014A)
🏆 Turniej Żaka Starszego (Skarżysko-Kamienna, 01.10.2022)
Skład DAP 1: Grzywacz, Michalski, Nowak F., Obarzanek, Ożugowski, Rutyna, Salwa, Zagoździński.
Skład DAP 2: Boszczyk, Czaja, Fijałkowski, Gąsiorek, Gil, Kasiński, Nowak P. Pietrzykowski, Włudyga A., Włudyga J.
🗣 Trenerzy Maciej Górski i Mateusz Nowakowski:
W dniu dzisiejszym (sobota, 08.10.2022) rozegraliśmy kolejny Turniej Żaka Strasznego ŚZPN. W dniu dzisiejszym gospodarzem była drużyna Neptuna Końskie. Naszymi rywalami byli: Neptun Końskie, dwie drużyny AP Champions Końskie oraz dwa zespoły PAS Skarżysko. Chłopcy po raz kolejny pokazali duże zaangażowanie i chęci do gry. Od samego początku narzucili swoje warunki gry. Notują indywidualny progres, który jest widoczny w kolejnych spotkaniach. Chętnie wchodzą w pojedynki 1vs1, z których najczęściej wychodzą zwycięsko. Pracujemy dalej!
 
🔝 KS DAP U9 (TT 2014B)
🏆 Turniej Żaka Starszego (Piekoszów, 08.10.2022)
KS DAP III: Skorupa, Praszek, Kijewski, Nagórny, Synowski, Bednarski.
KS DAP IV: Kowalski, Kwiatek, Kubiec, Skowron, Bąk.
🗣 Trenerzy Maciej Górski i Mateusz Nowakowski:
Drużyna TT14B rywalizowała po raz kolejny w rozgrywkach turniejowych Żaka Starszego z drużynami o bardzo podobnym poziome sportowym, co było widać na boisku. Każdy mecz był bardzo zacięty a nasza drużyna za każdym razem starała się do samego końca strzelić jak najwięcej bramek. Niestety w niektórych spotkaniach to przeciwnicy byli od nas lepsi, wierzymy jednak że z tygodnia na tydzień będziemy radzić sobie coraz lepiej.
 
🔝 KS DAP U10 (TT 2013A)
🏆 Turniej Orlika Młodszego (08.10.2022)
KS DAP: Filip Wzorek, Franciszek Tyński, Eryk Toczyński, Stanisław Simkiewicz, Stanisław Panek, Marcel Nowakowski, Mikołaj Malec, Jan Lelas, Franciszek Krysiński, Antoni Giedyk, Michał Doroz, Franciszek Bednarski, Filip Derenewicz, Dawid Dzieniszewski.
🗣 Trenerzy Karol Rusiński i Tomasz Ślusarczyk: W sobotnie południe rozegraliśmy ostatni turniej ligowy, nasi zawodnicy prowadzili grę w większości meczów, strzelając dużo bramek. Jesteśmy bardzo zadowoleni z występu naszych zawodników, którzy wygrali bardzo dużo pojedynków 1×1, jak również z tego że nasze akcje były budowane poprzez dużą ilość podań, co z kolei miało wpływ na posiadanie piłki całego zespołu. Jednak nie wszystko funkcjonowało tak jak sobie założyliśmy przed turniejem. Wiemy, nad czym musimy pracować na treningach. Warto wyróżnić dzisiaj dwójkę naszych obrońców: Eryka Troczyńskiego i Janka Lelasa, którzy nie dość że wygrali praktycznie wszystkie pojedynki z napastnikami naszych rywali to również strzelili bardzo efektowne gole, uderzając z dystansu. W przyszłym tygodniu udajemy się na mecz kontrolny do Nowego Sącza z tamtejszą Sandecją.
 
🔝 KS DAP U10 (TT 2013B)
🏆 Turniej Orlika Młodszego (Nowiny, 08.10.2022)
KS DAP: Alan Biskupski, Michał Pacholczyk, Michał Marczewski, Mikołaj Wicha, Miłosz Ziętal, Mikołaj Detka, Kacper Bednarski, Franciszek Piskulak, Bartosz Kowalski, Ksawery Konwicki, Marcin Michow, Mateusz Stachura.
🗣 Trenerzy Karol Rusiński i Tomasz Ślusarczyk: W sobotę rozegraliśmy turniej w Nowinach, gdzie wystawiliśmy dwie drużyny z kadry TT2013B. Rywalizowaliśmy z drużynami: KSP Kielce, Nowińska Akademia Futsalu, Hetmanki Włoszczowa, Wierna Małogoszcz. Cieszy skuteczność naszych zawodników i szybki odbiór po stracie piłki. Co martwi to wznowienie gry od tyłu.
 
🔝 KS DAP U11 (TT 2012B)
🏆 Turniej Orlika Starszego gr. VIII (Kielce, 09.10.2022)
KS DAP II 🤝 Spartakus Daleszyce
KS DAP II 🤝 Łazy Starachowice
KS DAP I 🤝 Juventa Starachowice
KS DAP I 🤝 Łysica Bodzentyn
KS DAP II 🤝 Łysica Bodzentyn
KS DAP II 🤝 Juventa Starachowice
KS DAP I 🤝 Daleszyce
KS DAP I 🤝 Łazy Starachowice
KS DAP I 🤝 KS DAP II
🗣 Trener Adam Józefowski i Karol Markowski: W niedzielny poranek byliśmy organizatorami Turnieju Ligowego Orlika Starszego. Gościliśmy drużyny Łysicy Bodzentyn, Spartakusa Daleszyce, Łazy Starachowice, Juventa Starachowice. Dzisiejsze zmagania były intensywne, ponieważ graliśmy 2,5 na trzech boiskach dla kategorii Orlik – przerwa była jedynie na przejście z boiska na boisko. Dzięki dobrej organizacji jako KS DAP mogliśmy rozegrać zaległe mecze z pierwszego turnieju. Chłopcy grali odważnie, budowaliśmy grę krótkimi, próbując szybko przedostać się pod bramkę przeciwnika. Jednak zbyt często przytrafiały nam się błędy indywidualne i brak powrotu do obrony zawodników ofensywnych. Zebraliśmy nowe doświadczenie, wyciągniemy wnioski na kolejny turniej ligowy w Bodzentynie.
 
🔝 KS DAP U13 (TT2010)
✅ KS DAP KIELCE 4:0 ŁKS Łagów (Kielce, 09.10.2022)
🎖 Liga Okręgowa Młodzika Starszego 2010
Skład KS DAP Kielce: Kusto, Kuc, Filipek, Kozakowski, Pękalski, Jagodziński, Cedro, Del Favero, Olbratowski, Tarnowski, Dulak, Hyb, Lipiński.
Bramki: Olbratowski x2, Cedro, Dulak.
🗣 Trenerzy Paweł Drobniak, Łukasz Polak:
Dzisiejsze spotkanie rozpoczęliśmy od kilku ataków w których zabrakło dobrego wykończenia. Pierwszą bramkę strzeliliśmy w 9 minucie po dograniu Cedro do Olbratowskiego, który ładnym strzałem pokonał bramkarza gości. Po zdobytym golu nastąpił okres w którym zespół gości się wycofał, a my za wolno graliśmy piłką, co nie pozwoliło na stworzenie sobie dogodnej sytuacji. Po zmianie stron w dalszym ciągu kontrolowaliśmy wydarzenia boiskowe, lecz na następnego gola musieliśmy poczekać do 55 minuty spotkania. W 55 minucie Oskar Olbratowski został sfaulowany w polu karnym. Wykonawcą karnego został sam poszkodowany i pewnie go wykorzystał. W końcówce spotkania goście spróbowali grać bardziej ofensywnie, co ułatwiło nam tworzenie akcji w strefie wysokiej. Poprzez więcej wolnego miejsca w ofensywie stworzyliśmy sobie kilka dogodnych sytuacji. Po jednej z sytuacji wykorzystali Oskar Cedro i Olek Dulak.
 
🔝 KS DAP U14 (TT2009)
✅ KS DAP Kielce – KKP Korona Kielce 3:0 (3:0) (Kielce, 08.10.2022)
🎖 Świętokrzyska Liga Trampkarzy Młodszych 2009
Skład KS DAP Kielce: Majdanski, Kita, Sieczko, Światek, Wieczorek, Skrobot, Kwiecień, Błaszczyk, Troczynski, Kochanowski, Masztalerz, Kochanowski (Klamka, Milczarek, Pawlik).
Bramki: Mastalerz, Błaszczyk, Sieczko.
🗣Trenerzy Tomek Ćwil, Szymon Dalach:
W sobotni poranek rozegraliśmy kolejny mecz w lidze Trampkarza Młodszego. Mecz rozpoczął się od kilku groźnych sytuacji ze strony Korony, lecz udało nam się skutecznie bronić a nasza gra nabierała odpowiedniego tempa. Po świetnym podaniu Świątka przeszywającego linię obrony rywali, Masztalerz z zimna krwią wykończył akcje, zdobywając bramkę. Po tej akcji nasza gra wyglądała bardzo dobrze. Kontrolowaliśmy spotkanie, co poskutkowało wywalczeniem przez Kochanowskiego rzutu karnego, który wykończył Błaszczyk. Później świetne podłączenie się Sieczki zakończyło pierwsza cześć spotkania wynikiem 3-0. Druga połowa była wyrównana, lecz udało nam się stworzyć kilka dogodnych sytuacji, w których zabrakło wykończenia. Jestem bardzo a to bardzo zadowolony z chłopaków. Zagrali świetny mecz!
 
🔝 KS DAP U14 (TT2009)
❌ KS DAP Kielce – Wicher Miedziana Góra 0:3 (0:3) (Kielce, 04.10.2022)
🎖 Świętokrzyska II Liga Trampkarzy Starszych 2008
Skład KS DAP Kielce: Kamiński, Boksa, Winiarczyk, Kwiecień, Gajda, Bobra, Błaszczyk, Wieczorek, Chałan, Kołda, Masztalerz (Majdański, Sztandera, Młynarczyk, Milczarek, Kołomyja, Klamka, Skrobot)
🗣Trenerzy Tomek Ćwil, Szymon Dalach: Nie był to udany mecz w naszym wykonaniu. Zespół z Wichra od samego początku wyszedł do nas wysokim pressingiem co poskutkowało strata trzech bramek w pierwszej części spotkania. W drugiej połowie nasza gra była zdecydowanie bardziej zorganizowana przez co stworzyliśmy sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki lecz niestety były one nieskuteczne. Gratulujemy zespołowi z Miedzianej Góry zwycięstwa i już przygotowujemy się do kolejnego meczu, który rozegramy w niedziele z zespołem z Nowin.
 
🔝 KS DAP U14 (TT2009)
✅ KS DAP Kielce – GKS Nowiny 1:0 (0:0) (Kielce, 09.10.2022)
🎖 Świętokrzyska II Liga Trampkarzy Starszych 2008
Skład KS DAP Kielce: Majdański, Boksa (K), Winiarczyk, Chałan, Bobra, Skrobot, Błaszczyk, Kita, Kaczmarczyk, Kochanowski, Sieczko (Milczarek, Szczepanek, Młynarczyk, Troczyński).
Bramka: Winiarczyk.
🗣Trenerzy Tomek Ćwil, Szymon Dalach:
W niedziele rozegraliśmy mecz rewanżowy z GKS Nowiny. Spotkanie było bardzo wyrównane i do ostatniej minuty wszyscy zawodnicy na boisku dawali z siebie wszystko. W meczu nie brakowało sytuacji bramkowych oraz świetnych interwencji w obronie. Zwycięską bramkę dla naszego zespołu zdobył Paweł Winiarczyk po dośrodkowaniu Adama Skrobota z rzutu wolnego.