Ligowe podsumowanie weekendu

Jesienne rozgrywki powoli dobiegają końca. ?
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
?Top Talent 2009:
Kolejne spotkanie ligowe rozegrała nasza ekipa 2009, która zgłoszona została do rozgrywek z o rok starszymi przeciwnikami. ?
Relacjonuje trener Adrian Leszczyński: ?
Mecz rozpoczęliśmy od kilku dobrych strzałów na bramkę przeciwka, widoczna była nasza optyczna przewaga przez pierwsze 10 minut spotkania. Niestety Pogoń wyprowadziła kontrę, którą zakończyła zdobyciem bramki. Na DAPowców podziałała ona jak płachta na byka. Moi zawodnicy szybko pozbierali się i zaczęli cierpliwie konstruować kolejne akcje. Po kilku minutach mogliśmy się cieszyć z bramki wyrównującej: idealnie do Gajdy dograł Biadun, a ten pierwszy w sytuacji 1v1 nie dał szans bramkarzowi. Kolejną bramkę zdobyli nasi rezerwowi: Karbownik i Sztandera, którzy zaraz po wejściu skonstruowali dwójkową akcję, którą zamienił na bramkę ten drugi. Kropkę nad „i” w drugiej połowie postawił Gajda – znów w sytuacji 1v1 zachował zimna krew, położył bramkarza i umieścił futbolówkę w siatce przeciwnika. Po tej bramce losy meczu trochę się odwróciły. Pogoń postawiła wszystko na jedna kartę i zaatakowała nasz zespół zdecydowanie większą ilością zawodników. Całe szczęście tego dnia Majdański był w rewelacyjnej formie – kilkukrotnie popisał się świetnymi interwencjami ratując kolegów przed utrata bramki.
Gratuluję całemu zespołowi za świetna postawę. ??⚽️
Już w przyszłym tygodniu gramy kolejny ważny mecz: z Muks Wisła Junior Sandomierz.
KS DAP Kielce 3 – 1 Olimpia-

Pogoń Staszów

.

Gajda (⚽️⚽️)
Sztandera (⚽️)
?Top Talent 2012:
Ostatni turniej ligi żaka starszego rozegrany był w bardzo ciężkich jesiennych warunkach. Cieszy nas to ,że jako Drużyna stanęliśmy na wysokości zadania i mimo bardzo niesprzyjającej aury, stawiliśmy się na miejscu w licznym gronie i przystąpiliśmy do rywalizacji. W tym miejscu duże słowa uznania należą się rodzicom i zespołowi gospodarzy. ?
W ostatniej ligowej kolejce rywalizowaliśmy tylko z zespołem FC Łączna, ponieważ zespół Korony z powodu problemów z zebraniem składu nie stawił się do rywalizacji. Wszystkim zawodnikom naszej drużyny należą się wielkie słowa uznania za poświęcenie i zaangażowanie, które pokazali w grze na bardzo ciężkim błotnistym terenie. „Jedynka” wygrała zdecydowanie wysoko wszystkie mecze, prezentując bardzo dobry futbol, próbując grać kombinacyjnie oraz podejmując mnóstwo prób gry 1×1. „Dwójka” w pierwszym derbowym meczu nie pokazała swojego pełnego zaangażowania, co bezlitośnie wykorzystali ich koledzy, ale później było już dużo lepiej. ☝️
Dzisiaj udało nam się rozegrać podwójne/dodatkowe mecze z zespołem FC Łączna, dzięki czemu odrobiliśmy zaległości z 1. i 2. ligowej kolejki, w której to zespół dzisiejszych gospodarzy nie brał udziału, a dodatkowo w połowie rywalizacji rozegraliśmy w formie sparingu drugi mecz między naszymi dwoma drużynami, który nie wlicza się do ligowej punktacji. ?
Podsumowując, można powiedzieć, że rundę jesienną sezonu 2020/21 zakończyliśmy na 5+. Brawo drużyna ?.