MAMY TO! ZŁOTY DAP KIELCE!

Z ogromną radością informujemy, iż KS DAP Kielce uzyskał ZŁOTY CERTYFIKAT Polskiego Związku Piłki Nożnej na rok 2023! Oznacza to, że DAP Kielce będzie jedną z około 50 szkółek w całej Polsce wyróżnioną najwyższym odznaczeniem Programu Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich. Złoty Certyfikat będzie obowiązywał od 1 stycznia 2023 roku. Fundamentalnym założeniem Programu Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich jest podniesienie i ujednolicenie poziomu szkoleniowego.
Dzięki Programowi Certyfikacji rodzice i dzieci grające w piłkę nożną uzyskują pewność, że certyfikowana szkółka piłkarska spełnia standardy szkoleniowe, jest bezpieczny, a jego kadra ma kwalifikacje niezbędne do szkolenia zawodników.
Nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie współpraca wielu osób w naszej Akademii, które dołożyły cegiełki do tego wyróżnienia. Poczyniono wiele działań, by uzyskać Złoty Certyfikat PZPN, przede wszystkim powstał Autorski Program Szkolenia DAP Kielce, według którego trenerzy będą pracować i który będzie wyznaczał kierunek szkolenia trenerom pracującym w DAP Kielce. Kolejnym bardzo istotnym i wręcz koniecznym działaniem było powstanie drużyny dziewczęcej, która od niedawna funkcjonuje w strukturach naszej Akademii. Ponad kilkanaście dziewczynek w kategorii Skrzat z powodzeniem poznaje tajniki najpiękniejszej dyscypliny sportowej pod okiem naszych trenerów.
Przypomnijmy, że DAP Kielce jest beneficjentem Programu Certyfikacji PZPN od Cyklu I (od 2019 roku), uzyskując wówczas Certyfikat PZPN na poziomie srebrnym.
Teraz zaczynamy nowy etap w działalności DAP Kielce!