Pierwsze i drugie miejsce w Copalni Talentów!!!

W miniony weekend na wyróżnienie zasługują dwie nasze ekipy, które wystąpiły w turnieju Copalnia Talentów rozgrywanym w Krakowie. W sobotę nasza ekipa TT12 zajęła znakomite – drugie miejsce. W jeszcze lepszych nastrojach wracali do Kielc zawodnicy TT13, która wygrała wszystkie swoje mecze, zasłużenie zajmując pierwsze miejsce! Grali też inni – oto raport!

📆 SOBOTA

📝 KS DAP U-7 (TT2015)
🏆 Mecz sparingowy
✅ KS DAP U-7 – KS DAP U-8
🗣️ Trener Konrad Zacharski: W sobotę o godzinie 12:30 na hali w szkole katolickiej rozegraliśmy sparing z drużyną Top Talent 2014B. Rywalizowaliśmy na dwóch równoległych boiskach, dzięki czemu chłopcy mogli grać praktycznie bez przerwy. Padło bardzo dużo bramek, chłopcy stworzyli wiele składnych akcji, a gra wyglądała już o wiele lepiej niż tydzień temu. Nasza drużyna sprawiła wiele radości swoim rodzicom, którzy zasiedli na trybunach. Po meczach w ramach integracji drużyna spędziła razem trochę czasu, omówiliśmy rozegrany mecz, a zawodnicy zjedli zasłużoną pizzę.

📝 KS DAP U-10 (TT2012)
🏆 Turniej Copalnia Talentów – Kraków
📝 SKŁAD: Frańczak, Łakomiec, Ryś, Haraźny, Dobosz, Miechowicz, Słapek, Nawrocki, Kaczmarczyk, Biadun, Meresiński i Bukała.
📝 WYNIKI ⤵️⤵️⤵️
✅ KS DAP Kielce 3-1 Hutnik Kraków (Nawrocki ⚽, Meresiński ⚽, Dobosz ⚽)
🤜🤛 Krakus Nowa Huta 2-2 KS DAP Kielce (Kaczmarczyk ⚽, Słapek ⚽)
✅ SMS Wieliczka 0-3 KS DAP Kielce (Meresiński ⚽⚽, Biadun ⚽)
🤜🤛 Prądniczanka Kraków 2-2 KS DAP Kielce (Słapek ⚽, Biadun ⚽)
✅ KS DAP Kielce 3-2 Pcimianka Pcim (Haraźny ⚽, Biadun ⚽, Meresiński ⚽)
❌ KS DAP Kielce 0-3 Bumerang Wrocław
✅ KS DAP Kielce 4-2 KSPN Pogoń Kraków (Słapek ⚽, Meresiński ⚽, Dobosz ⚽, Biadun ⚽)
🗣️ Trener Tomasz Rybiński: W sobotę rywalizowaliśmy w Krakowie w ogólnopolskim turnieju Copalni Talentów. W turnieju udział wzięło 8 zespołów które rozgrywały ze sobą mecze w formule „każdy z każdym” (7 meczów po 18 minut). Nasz zespół z bilansem 4 zwycięstw, 2 remisów i 1 przegranej (bilans bramek: 17-12) w ogólnej klasyfikacji zajął 2. miejsce, a nasz zawodnik Mateusz Meresiński z 5 golami i 4 asystami w całym turnieju zwyciężył w „klasyfikacji kanadyjskiej” uzyskując najlepsze statystyki spośród wszystkich zawodników turnieju 👏.
Jestem bardzo zadowolony z postawy wszystkich chłopaków, zwłaszcza jeśli chodzi o aspekt mentalny. W perspektywie całego turnieju mimo pojawiających się niesprzyjających okoliczności w poszczególnych meczach nasi zawodnicy wykazywali się bardzo mocnym „mentalem”, który w połączeniu z zespołowym wsparciem, jednością i realizacją założeń taktyczno-technicznych w „meczach na styku” pozwalał naszej drużynie przechylać szalę rywalizacji na swoją korzyść. Biorąc pod uwagę aspekt techniczno-taktyczny w perspektywie całego dnia zaliczyliśmy mecze bardzo dobre, średnie oraz jedno słabe spotkanie z drużyną Bumerangu Wrocław, w którym spisaliśmy się zdecydowanie poniżej naszych możliwości.
Mimo ogólnego dobrego wyniku zespołowego uzyskanego w stolicy Małopolski jeszcze bardziej cieszy mnie fakt, że nasi zawodnicy indywidualnie pod kątem umiejętności oraz świadomości techniczno-taktycznej oraz zespołowo pod względem organizacji gry na tle mocnych rywali po raz kolejny zaprezentowali się z bardzo dobrej strony pozostawiając po sobie bardzo dobre wrażenie, w większości meczów grając nie tylko w sposób efektywny który przekładał się na dobre rezultaty ale również prowadząc swoją grę w „miłym dla oka”, efektownym stylu 👌.
Brawo, Drużyna 👏.
PS. Wielkie brawa należą się również rodzicom naszych zawodników, którzy na miejscu zameldowali się w licznym gronie, po raz kolejny demonstrując pokaz w jaki sposób powinno się wspierać i kibicować swojej drużynie podczas meczowo-turniejowej rywalizacji młodych piłkarzy 👏👌.
Dziękujemy 🙂

📆 NIEDZIELA

📝 KS DAP U-9 (TT2013)
🏆 Turniej Copalnia Talentów – Kraków
📝 SKŁAD: Wzorek, Troczyński, Lelas, Tyński, Doroz, Kowalczyk, Stawiarki, Giedyk, Simkiewicz, Giza, Piotrowski, Bednarski, Dzieniszewski
📝 WYNIKI ⤵️⤵️⤵️
✅ KS DAP Kielce 7 – 0 Jadwiga Kraków (Tyński ⚽⚽, Stawiarski ⚽, Giza ⚽, Dzieniszewski ⚽, Piotrowski ⚽, Kowalczyk ⚽)
✅ Krakus Nowa Huta 0 – 1 KS DAP Kielce (Tyński ⚽)
✅ Piast Łapanów 2 – 7 KS DAP Kielce (Giza ⚽, Troczyński ⚽, Tyński ⚽, Simkiewicz ⚽, Bednarski ⚽, Kowalczyk ⚽, Piotrowski ⚽)
✅ Prądniczanka Kraków 0 – 9 KS DAP Kielce (Giza ⚽⚽⚽, Tyński ⚽, Doroz ⚽, Stawiarski ⚽, Bednarski ⚽, Kowalczyk ⚽⚽)
✅ KS DAP Kielce 3 – 1 Gwarek Zabrze (Giza ⚽, Doroz ⚽, Kowalczyk ⚽)
✅ KS DAP Kielce 6 – 0 Zaborze Zabrze (Bednarski ⚽, Stawiarski ⚽⚽, Tyński ⚽⚽, Doroz ⚽)
✅ KS DAP Kielce 3 – 0 Modliczanka (Kowalczyk ⚽, Benarski ⚽, Tyński ⚽)
🗣️ Trener Dawid Kukła: 7 meczów, 7 zwycięstw ze stosuniem bramek 36-3 – turniej Copalnia Talentów w Krakowie był pokazem naszej siły i woli zwycięstwa. Świetnie dysponowany zespół DAPu nie pozostawił szans przeciwnikom, grająć pewnie, zdecydowanie i z „dużym luzem”. Bardzo cieszy to, że na tak wysokim poziomie jest u nas aspekt „rozumienia gry”, czyli umiejętność określenia i diagnozowania sytuacji boiskowych i dobierania odpowiednich środków, by odnajdywać i realizować cele indywidualne i zespołowe. Na szczególnie wysokim poziomie stała w niedzielę nasza gra w obronie. Wysoki pressing i zdecydowane działania sprawiły, że mocno dominowaliśmy w każdym spotkaniu w każdym aspekcie piłkarskiego rzemiosła. Drużyna robi w ostatnim czasie wielkie postępy. To pokłosie ciężkiej pracy na treningach i bardzo napiętego harmonogramu gier – kolejne tygodnie przyniosą kolejne trudne sprawdziany.

📝 KS DAP U-9 (TT2013)
🏆 Mecz towarzyski
❌ KS DAP Kielce 15 – 24 Moravia Morawica
📝 SKŁAD: Bednarski, Biskupski, Nowak, Pielak, Ziętak, Michow, Grela, Nowakowski, Chwastowski, Kaczor
🗣️ Trener Dawid Kukła: To nie był dzień naszej kadry Realu, która w niedzielny poranek rywaizowała w wyjazdowym meczu z Moravią. Początek spotkania był bardzo wyrównany, ale z biegiem minut to gospodarze zyskiwali coraz większą przewagę, której już nie oddali. W naszym wydaniu mecz miał dwie fazy: gdy nasi zawodnicy byli przy piłce, sprawy wyglądały bardzo dobrze – duży jednak problem mieliśmy z należytą koncentracją tuż po jej stracie i zbyt opieszały powrót do obrony. To są aspekty które będziemy musieli przepracować na treningach. Cieszy coraz większa świadomość taktyczna i kilka naprawdę ciekawych akcji.

📝 KS DAP U-10 (TT2012)
🏆 Mecz towarzyski
📝 SKŁADY ⤵️⤵️⤵️
🏟️ BOISKO I: Frańczak, Lisowski, Bukała, Wilkus, Nowak, Waniak, Jaśkowski i Meresiński
🏟️ BOISKO II: Łakomiec, Miechowicz, Sułowski, Sobaś, Ryś, Kaczmarczyk, Haraźny, Dobosz i Ziomek
❌📝⚽ WYNIKI I STRZELCY ⤵️⤵️⤵️
🏟️❌ BOISKO I: KS DAP Kielce 1-12 PAS Skarżysko
(Waniak ⚽)
🏟️❌ BOISKO II: KS DAP Kielce 5-10 PAS Skarżysko
(Ryś ⚽⚽, Ziomek ⚽⚽, Łakomiec ⚽)
🗣️ Trener Tomasz Rybiński: Dzień po sobotnim turnieju Copalni Talentów w Krakowie, w niedzielne popołudnie jeszcze raz wybiegliśmy na zieloną murawę, tym razem mierząc się z rok starszymi zawodnikami PASu Skarżysko Kamienna.
Niedzielna gra w naszym wykonaniu była jedną z najgorszych w całym obecnym sezonie.
Zarówno na jednym jak i drugim boisku na których to rywalizowaliśmy w wymiarze czasu 3×30 minut byliśmy drużyną znacznie słabszą od naszych rywali. Podczas gry brakowało koncentracji, opanowania, ruchliwości, intensywności i szybkości w grze z piłką jak i bez piłki zarówno w fazie ataku jak i obrony, a także jakości w najprostszych elementach piłkarskiego rzemiosła takich jak: podanie i przyjęcie piłki. Na obu boiskach przegrywaliśmy również większość pojedynków „1v1”.
Po serii dobrych i bardzo dobrych meczy w ostatnich tygodniach „zimny prysznic” w postaci dosyć wysokich porażek na obu boiskach może być dla nas bardzo cennym doświadczeniem, które już od najbliższego treningu da mocny bodziec do pracy z należytą koncentracją, zaangażowaniem oraz przypomni nam o konieczności skupienia się na rzeczach na które mamy wpływ dzięki czemu w krótkiej perspektywie czasu mamy nadzieję na powrót na „zwycięską ścieżkę”.

📝 KS DAP U-11 (TT2011)
🏆 Mecz sparingowy
❌ KS DAP Kielce 3 – 4 Piast Chęciny (Baryła ⚽, Witecki ⚽, Zawada ⚽)
📝 Skład: Błaszczyk, Janduła Igor, Janduła Ksawery, Baryła, Bień, Lasota, Gawron, Kowalewski, Olejarczyk, Detka, Witecki, Zawada, Jakimiak, Włudyga, Korzeniak.
🗣️ Trener Bartosz Mikołajczyk: W dniu 20.03.2022 roku TT2011 rozegrał sparing ze spadkowiczem z I Ligi Wojewódzkiej 2010 – Piastem Chęciny. Od początku spotkania byliśmy stroną prowadzącą grę i długo utrzymywaliśmy się przy piłce. Problemy z decyzyjnością pod bramką przeciwnika sprawiły jednak, iż cały mecz „goniliśmy wynik”. Piast był niesamowicie skuteczny i karał nas za najmniejsze potknięcia. Nie sprzyjało nam również szczęście, gdyż kilka razy obijaliśmy słupki i poprzeczki.
Mimo straty czterech bramek pragnę wyróżnić blok obronny pod „dowództwem” Kuby Korzeniaka. Chłopcy mieli bardzo dużo odbiorów, wygranych pojedynków główkowych oraz często wyprzedzali graczy z Chęcin. Nie dali się również zaskoczyć długimi piłkami robiąc przysłowiowe „dwa kroki do tyłu”.
W kolejnym meczu w systemie 9/9 widać progres.

📝 KS DAP U-12 (TT2010)
🏆 Mecz sparingowy
✅ KS DAP Kielce 5 – 2 Spartakus Daleszyce (Cedro ⚽️⚽️, Sojka ⚽️, Kozakowski ⚽️, samob. ⚽️)
📝 Skład: Kusto – Kuc, Filipek, Kozakowski – Stępień, Jagodziński, Olbratowski, Pękalski, Sojka – Cedro, Suchora, Kwiatek, Jastrzębski, Del Favero
🗣️ Trener Paweł Drobniak: W niedzielę rozegraliśmy sparing 3×25 minut z zespołem Spartakusa Daleszyce. Początek meczu to przewaga zespołu gości, chłopcy mimo to dobrze organizowali się w grze obronnej i nie dopuszczali do większego zagrożenia pod bramką Franka Kusto. Z biegiem czasu młodzi DAP-owcy coraz śmielej atakowali bramkę rywali, czego wynikiem były dwie bramki Oskara Cedro i jedna Patryka Sojki. Drugą tercję zaczynamy od problemów z komunikacją w grze obronnej i utratą gola. Mimo to zespół szybko zareagował, podanie przecinające linie obrony rywali posyła Antoni Kuc i sytuacje sam na sam wykorzystuje Olek Kozakowski. Piątą bramkę zdobywamy po rzucie rożnym gdzie piłkę do własnej bramki skierował zawodnik gości. Podsumowując spotkanie, cieszyć może odważna gra w ataku, lecz mamy jeszcze sporo do poprawy w grze 1×1 w obronie. Drużynie Spartakusa dziękujemy za przyjazd i wartościową grę kontrolną