Pierwsze weekendowe podsumowanie w roku 2022!!

Kochani rozpoczęliśmy, oczywiście, treningi – rozpoczęliśmy także rywalizację w roku 2022!Oto pierwsze w tym roku podsumowanie weekendu:


📆 SOBOTA:
📝 KS DAP U-9 (TT2013)
🏆 Turniej Noworoczny – Pińczów
Faza grupowa
✅ KS DAP I Kielce 3 – 1 NAF Nowiny (Krysiński ⚽⚽, Bednarski ⚽)
✅ KS DAP I Kielce 4 – 2 Cracovia Kraków (Simkiewicz ⚽⚽, Bednarski ⚽, Bracha ⚽)
✅ KS DAP I Kielce 3 – 1 Naprzód Jędrzejów (Simkiewicz ⚽, Bednarski ⚽, Piotrowski ⚽)
✅ KS DAP II Kielce 7 – 0 Orzeł Piaski Wielkie (Dieniszewski ⚽⚽, Kowalczyk ⚽⚽, Doroz ⚽⚽, Troczyński ⚽)
✅ KS DAP II Kielce 3 – 1 AM Cracovia Skroniów (Kowalczyk ⚽, Tyński ⚽, Troczyński ⚽
✅ KS DAP II Kielce 8 – 0 FA Pińczów (Kowalczyk ⚽⚽⚽⚽, Lelas ⚽⚽⚽, Tyński ⚽)
Półfinały
✅ KS DAP II Kielce 5 – 0 Cracovia Kraków (Kowalczyk ⚽⚽, Troczyński ⚽, Lelas ⚽, Doroz ⚽)
❎ KS DAP I Kielce 2 – 4 AM Cracovia Skroniów (Krysiński ⚽, Bednarski ⚽)
Mecz o III miejsce
✅ KS DAP I Kielce 3 – 0 Cracovia Kraków (Bednarski ⚽⚽, Bracha ⚽) Finał
❎ KS DAP II Kielce 0 – 0 (k. 4-5) AM Cracovia Skroniów
🗣️ Trener Dawid Kukła – Nowy rok zaczynamy świetnie – 2 zespoły i 2 miejsca na podium. Rozgrywki grupowe zostały mocno zdominowane przez nasze zespoły, które weszły do półfinałów z pierwszych miejsc w poszczególnych grupach. W półfinale DAP I Kielce prowadził przez większą część meczu, jednak zespół ze Skroniowa w kilka minut był w stanie strzelić aż 3 bramki. Gol kontaktowy w końcówce dał nam nadzieję, ale jednak spotkania nie udało się wygrać. DAP I w półfinale poradził sobie doskonale, bez problemów awansując do finału. „Mały finał” stał pod znakiem dominacji i bardzo dojrzałej gry DAP I, która zajęła najniższe miejsce na podium. Finał zaś był bardzo emocjonujący – mieliśmy w nim swoje sytuacje, jednak na drodze stawały słupki, poprzeczka i bramkarz AM Cracovia. Bezbramkowy remis oznaczał rzuty karne. Obydwa zespoły długo rywalizowały – dopiero w 7. kolejce przeciwnik wykorzystał nasz niecelny strzał i wygrał turniej.Z gry podopiecznych możemy być zadowoleni – to pierwszy taki turniej w tym sezonie, więc na pewno wprowadzenie dwóch zespołów na podium możemy odbierać wyłącznie pozytywnie. Na uwagę zasługuje też gra defensywna zespołu DAP II Kielce, który na przestrzeni całego turnieju stracił tylko jedną bramkę.


📝 KS DAP U-11 (TT2011)
🏆 Mecz towarzyski
❎ Raków Częstochowa 17-3 KS DAP Kielce (Janduła ⚽⚽, Kowalewki ⚽)📝 SKŁAD: Błaszczyk, Janduła Igor, Janduła Ksawery, Kowalewski, Detka, Jakimiak, Szeląg, Gawron, Baryła, Korzeniak, Kierzkowski, Zawada, Witecki, Kisio.
🗣️ Trener Bartosz Mikołajczyk: W sobotę TT 2011 udało się do Częstochowy na mecz z tamtejszym Rakowem. Nasz przeciwnik należy do najlepszych, o ile nie jest najlepszą drużyną w Polsce w tej kategorii wiekowej. Jak można było się spodziewać, gospodarze kontrolowali przebieg spotkania, jednak nasi chłopcy dzielnie stawiali im czoła „odgryzając” się co rusz kontrami. Na bramce dwoił i się i troił Filip Błaszczyk, dzięki któremu straciliśmy dużo mniej bramek.Jestem dumny z naszych młodych piłkarzy, ponieważ mimo dużej przewagi przeciwnika nie załamywali się i dzielnie walczyli strzelając kilka goli. Na plus zaliczamy również odpowiednie przesuwanie się po całym boisku i próby odbioru piłki w strefie wysokiej, na połowie przeciwnika.Bardzo miłą informacją jest zaproszenie na testy naszego napastnika Mikołaja Kowalewskiego – gratulujemy!


KS DAP U-12 (TT2010)
🏆 Mecz towarzyski
❎ KS DAP Kielce 3 – 4 MKS Kraków Nowa Huta (Stępień ⚽⚽, Sojki ⚽)
📝 SKŁAD: Kwiatek, Sojka, Kuc, Filipek, Cedro, Kozakowski, Pękalski, Hyb, Michalski, Suchora, Kusto, Dulak, Jagodziński, Stępień
🗣Trener Łukasz Polak: W niedzielne przedpołudnie zmierzyliśmy się z zespołem z Krakowa. Krakus przyjechał do nas na grę sparingową rocznikiem 2011. Spotkanie zaczęło się dla nas bardzo dobrze, bo ładnym strzałem z lewej nogi Marek Stępień umieścił piłkę w siatce. Następnie strzeliliśmy jeszcze dwie bramki i po 20 minutach prowadziliśmy 3:0. Wówczas nic nie wskazywało na to, że tego dnia zejdziemy z boiska pokonani. Na drużynę gości nasze bramki podziałały mobilizująco i to oni częściej prowadzili grę. Pod koniec spotkania strzelili bramkę na remis, a w doliczonym czasie gry przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. My staraliśmy się odpowiadać prostopadłymi podaniami lecz zazwyczaj kończyło się to na pozycji spalonej naszych zawodników. Zbyt krótko utrzymywaliśmy się przy piłce, próbując jak najszybciej przedostać się pod bramkę rywala, przez co często nie znajdowaliśmy odpowiedniego rytmu w grze i za szybko traciliśmy piłkę. W naszym zespole bardzo dobry występ zaliczył Marek Stępień, który strzelił dwie bramki i starał się brać na swoje barki odpowiedzialność za rozgrywanie większości naszych akcji.


KS DAP U-13 (TT2009)
🏆 Mecz towarzyski
❎ Raków Częstochowa 12 – 0 KS DAP Kielce
📝 SKŁAD: Błaszczyk, Gajda, Troczyński, Sieczko, Wieczorek, Winiarczyk, Kamiński, Cecot, Majka, Majdański, Kochanowski, Chałan, Kwiecień, Klamka, Kita, Sztandera, Frańczak, Karbownik, Kaczmarczyk, Bobra
🗣Trener Adrian Leszczyński: W sobotę, wczesnym rankiem udaliśmy się do Częstochowy, aby rozegrać mecz kontrolny z miejscowym Rakowem. Jadąc na ten sparing od początku wiedzieliśmy, że nie jesteśmy faworytem. Zespół gospodarzy powoli wkrada się do Top 3 w Polsce, ale jak mamy się uczyć, to tylko od najlepszych. Mecz rozpoczął się od wysokiego pressingu przeciwnika który przyniósł im szybko 3 bramki. Później było już lepiej – zaczynaliśmy otwierać grę i utrzymywać się dłużej przy piłce, ale to nie przekładało się na podbramkowe akcje, przeciwnicy byli znakomicie zorganizowani taktycznie. Do przerwy 0:4. Druga połowa to jeszcze większa dominacja przeciwnika, choć udało nam się wyprowadzić kilka bardzo groźnych akcji, które przy odrobinie szczęścia mogliśmy zamienić chociaż na honorowa bramkę. Zbieramy kolejne doświadczenie i pracujemy, by stać się lepszymi. Dziękujemy @Akademia Raków za zaproszenie!!!