Podsumowanie 2022 roku

Rok 2022 powoli odchodzi do historii. Dla nas był on niewątpliwie intensywnym czasem pracy. Z ospałych pierwszych miesięcy roku powoli rozkręcaliśmy się, by już w drugiej połowie roku z pełną mocą realizować kolejne projekty. Zwieńczeniem roku było uzyskanie pozytywnej oceny w Programie Certyfikacji i tym samym w Nowy 2023 wchodzimy jako beneficjent Programu Certyfikacji PZPN na poziomie złotym (najwyższym!).
Zapraszamy do lektury jak mijały nam kolejne miesiące w mijającym roku. Sugerujemy, dotrwajcie do końca. Naprawdę warto! 👇

📆 Styczeń 2022
✅ W tym miesiącu zorganizowaliśmy pierwszą Ligę Mistrzów DAP w 2022 roku.
✅ Dodatkowo w ferie zimowe zorganizowaliśmy 2 turnusy Półkolonii z DAP Kielce, w których uczestniczyło blisko 120 uczestników, na których czekała masa fantastycznych atrakcji.

📆 Luty 2022
✅ Luty był tym miesiącem, który zszokował cały świat. Wojna na Ukrainie odcisnęła piętno na świadomości wszystkich, także środowiska wokół DAP Kielce. Staramy się uczestniczyć w akcjach charytatywnych i różnych zbiórkach. Nie inaczej było tym razem, gdy zdecydowaliśmy się zorganizować zbiórkę dla uchodźców z Ukrainy pod hasłem Solidarni z Ukrainą.
✅ Był to także miesiąc, w którym zorganizowaliśmy wewnętrzne warsztaty trenerskie, na których po przeprowadzonym treningu przez naszych trenerów wymienialiśmy uwagi dotyczące środków treningowych czy dyskutowaliśmy nas sposobem zwiększenia intensywności zajęć.
✅ Dotarła do nas także fantastyczna informacja związana z naszymi podopiecznymi. Dwaj zawodnicy drużyny TT2009 zostali zaproszeni na testy piłkarskie do Ekstraklasowego klubu – Rakowa Częstochowa. Dominik Błaszczyk oraz Daniel Karbownik uczestniczyli w kilkudniowych testach, podczas których brali udział w zajęciach piłkarskich, testach techniki piłkarskiej czy testach psychologicznych.
✅ W lutym zorganizowaliśmy także Ligę Mistrzów DAP.

📆 Marzec 2022
✅ W naszej Akademii zorganizowane zostało szkolenie dla rodziców na temat psychologii w sporcie dzieci i młodzieży. Szkolenie poprowadzili trenerzy Mobilnej AMO.
✅ Zorganizowaliśmy kolejną edycję Ligi Mistrzów DAP.

📆 Kwiecień 2022
✅ Ten miesiąc był bardzo spokojnym i mało obfitym w wydarzenia, natomiast jest jedna rzecz stała – Liga Mistrzów DAP, która zorganizowaliśmy dla kilkuset zawodników i zawodniczek z naszego klubu.

📆 Maj 2022
✅ Poza organizacją Ligi Mistrzów DAP, otrzymaliśmy w tym miesiącu bardzo radosną informację o powołaniu naszego zawodnika – Daniela Karbownika na zgrupowanie Wiosennej Akademii Młodych Orłów organizowaną przez Polski Związek Piłki Nożnej.

📆 Czerwiec 2022
✅ W czerwcu zdecydowaliśmy się na organizację bardzo dużego przedsięwzięcia, a mianowicie DAPowskiego Pikniku Rodzinnego w którym wzięło udział niemalże 1000 osób, naszych zawodników i ich rodzin, sympatyków oraz sponsorów i partnerów DAP Kielce.

📆 Lipiec 2022
✅ Nowy piłkarski sezon rozpoczęliśmy z wysokiego C, powiększając naszą rodzinę trenerską o nowe perspektywiczne osoby w naszym klubie. Dodatkowo podpisaliśmy umowę współpracy z naszym rodzimym klubem Ekstraklasy – Koroną Kielce.
✅ W lipcu zorganizowaliśmy aż 4 turnusy Półkolonii z DAP Kielce, w których wzięło udział ponad 200 uczestników.
✅ Dodatkowo zorganizowaliśmy dwa obozy sportowe: dla grup Top Talent w Suchej Beskidzkiej oraz dla grup rekreacyjnych w Białce Tatrzańskiej. Łącznie w obu obozach sportowych wzięło udział ponad 140 uczestników oraz 15 trenerów.

📆 Sierpień 2022
✅ W sierpniu dokonaliśmy zakupu sprzętu z 1% podatku dochodowego. Dzięki Państwu do naszych podopiecznych trafiły nowe komplety piłek oraz personalizowane oznaczniki na treningi piłkarskie.
✅ W tym miesiącu zorganizowaliśmy kolejne 4 turnusy Półkolonii z DAP Kielce.
✅ Zdecydowaliśmy się zgłosić drużynę trenerów do rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu województwa świętokrzyskiego. W pierwszej rundzie zwyciężyliśmy zespół Samson Samsonów, by w kolejnym etapie ulec zespołowi AZS Politechnika Świętokrzyska.

📆Wrzesień 2022
✅ We wrześnie ukończyliśmy renowację boiska Awans w Kielcach. Poprawiony został stan murawy oraz zamontowane zostały nowe lampy, dzięki którym nasi zawodnicy mogą trenować przy pełnym oświetleniu nawet po zmroku. To osiągnięcie nie byłoby możliwe bez naszych partnerów: EBS Sp. z. o o oraz Cub Cadet.
✅ Zorganizowaliśmy pierwszy w tym roku Ogólnopolski Turniej Piłkarskie Talenty dla zawodników i zawodniczek z rocznika 2014 i młodsi. Na stadionie piłkarskim Politechniki Świętokrzyskiej wzięło udział 8 zespołów. Na trzech boiskach jednocześnie rywalizowało ze sobą prawie 100 uczestników.
✅ Rozpoczęliśmy nabór do dziewczęcej drużyny DAP Kielce oraz zorganizowaliśmy wrześniową edycję Ligi Mistrzów DAP Kielce.

📆 Październik 2022
✅ Październik był bardzo intensywnym miesiącem. Nawiązaliśmy współpracę z Fizjo-Odnowa, dzięki czemu nasi zawodnicy w przypadku kontuzji mają możliwość szybkiego i kompleksowego skorzystania z usług naszego partnera.
✅ W październiku również otworzyliśmy nową lokalizację, już 6 w Kielcach. Rozpoczęliśmy treningi w dwóch grupach wiekowych w Cedzynie.
✅ Kolejnym naszym małym sukcesem było powstanie pierwszego dziewczęcego zespołu w naszej historii. Nawiązaliśmy współpracę z Salonem Kosmetycznym Monroe w Kielcach, dzięki czemu nasza drużyna przyjęła oficjalną nazwę DAP Monroe Kielce oraz nasze zawodniczki otrzymały piękny biały komplet strojów oraz vouchery dla mam na zabiegi kosmetyczne.
✅ Bramkarze z DAP Kielce wzięli udział w pokazowym treningu bramkarskim zorganizowanym przy współudziale z klubem partnerskim Korona Kielce. Nasi podopieczne zgłębiali tajniki gry bramkarza pod okiem trenerów bramkarzy Korony Kielce.
✅ Zorganizowaliśmy kolejną edycję Ligi Mistrzów DAP.

📆Listopad 2022
✅ Ogromnym sukcesem zakończyły rundę jesienną zespoły TT2010, które rywalizując w dwóch różnych poziomach rozgrywek zajęli miejsca premiowane awansem i na wiosnę wystąpią w wyższej klasie rozgrywkowej w kategorii Młodzika Starszego 2010.
✅ Zorganizowaliśmy aż trzy turnieje! W Halach Sportowych przy ulicy Bocznej oraz przy ulicy Św. Stanisława Kostki zorganizowaliśmy Ogólnopolskie Turnieje Piłkarskie Talenty dla roczników 2015 oraz 2016. Zorganizowaliśmy także turniej otwarty dla wszystkich zawodników z rocznika 2016. Był to turniej selekcyjny do drużyny Top Talent 2016.
✅ W tym miesiącu otrzymaliśmy pierwsze historyczne powołanie na konsultację kadry województwa dziewcząt ŚZPN U-12. Powołanie otrzymała Vanessa Gołąbek z drużyny KSM 2011/2012.
✅ W listopadzie wsparliśmy finansowo taneczne mistrzostwa Kielc – MAD Dance Champions League 2022.
✅ Korzystając z wielkiego piłkarskiego święta, które rozgrywane było w Katarze – Mistrzostwa Świata w piłce nożnej ogłaszaliśmy konkurs Typerów spotkań, w których grali Polacy. Zwycięzcy otrzymywali nagrody/gadżety DAP Kielce i naszych partnerów.
✅ Zorganizowaliśmy ostatnią w 2022 roku edycję Ligi Mistrzów DAP.

📆 Grudzień 2022
✅ Najważniejszym wydarzeniem było oficjalne przyznanie nam Certyfikatu PZPN na najwyższym, złotym poziomie, czym od nowego roku poszczycić może się tylko około 50 klubów w całej Polsce.
✅ Zorganizowaliśmy rekordowe DAPowskie Mikołajki, w których wzięło udział ponad 700 zawodników i zawodniczek z naszej akademii. Nasi podopieczni otrzymali klubowe szaliki od Mikołaja. Zadebiutowaliśmy z naszą klubową maskotką. Przeprowadziliśmy zbiórkę pieniędzy dla Malinki Trojan.
✅ Otrzymaliśmy kolejne zaproszenie dla naszej podopiecznej – Adrianny Kaczmarczyk do kadry dziewcząt ŚZPN U-12.
✅ Szymon Majdański z drużyny Top Talent 2009 został zaproszony na konsultację do Wisły Płock.
✅ Dzięki przeprowadzonym testom piłkarskim w grudniu powołaliśmy do życia nowy zespół. Utworzyliśmy najmłodszy rocznik Top Talent 2017.

Było intensywnie, nieprawdaż? Obiecujemy, że 2023 będzie jeszcze ciekawszy!
DO SIEGO ROKU!