PODSUMOWANIE ROZGRYWEK!

W minionym tygodniu obserwowaliśmy zmagania naszych piłkarzy z godnymi przeciwnikami. Oto jak wygląda podsumowanie spotkań. 

Data: 24 września 2019

Mecz: Top Talent 2009B – Korona Kielce 2009

Wynik: 0:6

Trenerzy prowadzący: Adrian Leszczyński, Andrzej Szcześniak

Skład: Panek, Kaczmarczyk, Majka, Wieczorek, Milewski, Sterna, Błaszczyk, Karbownik, Biadun, Gajda, Kozub, Masztalerz, Sztandera, Kochanowski, Klamka

Przez pierwsze 15 minut dzielnie stawialiśmy opór Koroniarzom udało się nawet stworzyć kilka ciekawych akcji które mogły zakończyć się objęciem prowadzenia. Niestety po stracie pierwszej bramki drużyna się podłamała i nie potrafiliśmy się już podnieść. Do przerwy 0:3… Druga połowa należała również do Koroniarzy choć mieliśmy dwie znakomite okazje do zdobycia bramki zabrakło trochę szczęścia. Musimy szybko zapomnieć o tym meczu wyciągnąć wnioski i skoncentrować się nad kolejnym meczem.

 

Data: 25 września 2019

Mecz: Sparing: Top Talent 2010B – Nowińska Akademia Futsalu

Wynik: wynik nie był liczony, padło wiele bramek

Trenerzy prowadzący: Piotr Gruszka, Mateusz Nowakowski

Skład: Adaś Bartosz, Marek Stępień, Marcel Sułgostowski, Alan Słoń, Patryk sojka, Oskar Cedro, Aleksander Kozakowski, Dawid Jopek, Nikodem Pióro, Bartek Toporowski, Maciek Warchulski, Franek Bera.

Rozegraliśmy gościnny sparing z drużyna Orlika Młodszego Nowińskiej Akademii Futsalu. Gra szkoleniowa bez presji, wynik był drugorzędny. Chłopcy musza się ogrywać z różnymi przeciwnikami.

 

Data: 28 września 2019

Mecz: Top Talent 2009A – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Wynik: 0:3

Trenerzy prowadzący: Adrian Leszczyński, Andrzej Szcześniak

Skład: Biadun, Błaszczyk, Gajda, Kaczmarczyk, Karbownik, Kochanowski, Majka, Milewski, Panek, Sterna, Wieczorek, Miś, Masztalerz

To już nasz drugi mecz gdy jesteśmy bezradni i wydaje się że problem nie tkwi w umiejętnościach lecz w głowie zawodników. Brak mobilizacji, chęci zwycięstwa, poświęcenia. Trzeba coś zmienić i szybko wrócić na właściwe tory jeśli chcemy myśleć o utrzymaniu się w lidze. Już za tydzień czeka nas ciężki pojedynek ze Starem Starachowice, ale postaramy się aby 3 pkt przyjechały do Kielc.

 

Data: 28 września 2019

Mecze i wyniki:

Top Talent 2009B – Ekstremalni Strawczynek, 7:0

Top Talent 2009B – GKS Gród Ćminsk, 2:0

Top Talent 2009B – Astra Piekoszów, 0:2

Strzelcy: Kita x3, Kołomyja x2, Troczyński x2, Mikołaj Ozdoba, Kraj

Trenerzy prowadzący: Maciej Barabach, Łukasz Polak

Skład: Majdański Szymon, Kuta Oliwier, Korba Krystian, Kita Adam, Kołomyja Jan, Troczyński Dawid, Kraj Julian, Ozdoba Mikołaj, Ozdoba Karol

W sobotę 28.09. nasz zespół organizował drugi turniej ligowy. Pierwszy mecz rozegraliśmy z zespołem Ekstremalnych Strawczynek, dla których był to debiut w tych rozgrywkach. W tym meczu stworzyliśmy dużo okazji o to mu prowadziliśmy grę. To spotkanie kończy się wynikiem 7:0 dla DAP. W drugim meczu turnieju zmierzyliśmy się z zespołem Grodu Ćmińsk. Wyrównane spotkanie udaje nam się wygrać 2:0. W trzecim spotkaniu graliśmy z Astrą Piekoszów. To spotkanie pokazało nam nad czym musimy pracować i co nie do końca funkcjonowało w tym dniu. Zasłużenie przegrywamy ten pojedynek 2:0. Miejmy nadzieję że ten ostatni mecz to tylko wypadek przy pracy. A zimny prysznic który zgotowali nam zawodnicy Astry podziała na naszych zawodników mobilizująco i następnym turnieju pokażą zaangażowani i wolę walki której najbardziej zabrakło w tym meczu.

Data: 28 września 2019

Mecze i wyniki:

Top Talent 2010A – Korona II Kielce, 5:1

Top Talent 2010A – MSS Masłów, 3:0

Top Talent 2010A – Korona I Kielce, 1:1

Top Talent 2010A – Sokół Rykoszyn, 3:0 walkower

Strzelcy: 2x Palka, 1x Kaleta Patryk, 2x Zalewski Patryk, 3x Kamizela Oskar, 1x Głąb Olaf

Trenerzy prowadzący: Łukasz Ubożak, Dawid Kawiński

Skład: Kusto Franciszek, Kutwin Aleksander, Bożek Jakub, Kamizela Oskar, Sobczyk Kordian, Zalewski Patryk, Palka Mikołaj oraz Piwowarczyk Cezary, Smaruj Jakub, Głąb Olaf, Kaleta Jędrzej, Kaleta Patryk, Mazur Tymoteusz, Łakomiec Adam

Początek spotkania z Koroną II Kielce był dosyć nerwowy w wykonaniu młodych dapowców. W ich poczynaniach widoczna była bojaźliwość w stosunku do o rok starszych przeciwników. Przełom nastąpił po utracie dość przypadkowej bramki. Podrażnieni Dapowcy szybko przypomnieli sobie jak się gra w piłkę i rozstrzelali ekipie drugiej korony aż 5:1.
Początek spotkania z MSS Masłów był podobny jak do poprzedniego meczu. Dużo nerwowych zagrań, wiele prób z których nic nie wynikało. W drugiej odsłonię zobaczyliśmy ekipę DAP taka jaka chcielibyśmy widzieć w każdym meczu, walka, zaangażowanie, a przede wszystkim piękne bramki młodych zawodników i radość z gry. Ozdobą meczu była bramka Mikołaja Palki w samo okienko, pajęczyna zerwana. Cały zespół w drugiej odsłonie zaprezentował się fenomenalnie, użycie słowa Galaktyczni o drużynie jak najbardziej zasłużone.
Mecz dwóch niepokonanych drużyn. Początek meczu z Koroną I po raz kolejny dosyć nerwowy z obu stron, ale z delikatną przewagą ekipy DAP Kielce. Mecz jak na derby przystało, dużo walki, ambicja, a przede wszystkim chęć zwycięstwa. Obie ekipy nie bały się gry kombinacyjnej. Pierwszy cios zadali Dapowcy po świetnej indywidualnej akcji Oskara Kamizeli. Po bramce w drużynie wkradło się za dużo chaosu oraz ostra gra z jednej i drugiej strony. Warto w tym meczu pochwalić naszego bramkarza Franka Kusto, który kilkukrotnie popisywał się dobrymi interwencjami, niestety był bez szans po silnym uderzeniu pod poprzeczkę zawodnika Korony, który ustalił wynik tego spotkania. Po meczu było widać lekki niedosyt, ale walki i zaangażowania w tym meczu nie można było odnowić nikomu.

Data: 28 września 2019

Mecze i wyniki:

Top Talent 2010B – Wicher Miedziana Góra, 4:2

Top Talent 2010B – Samson Samsonów I, 5:1

Top Talent 2010B – Samson Samsonów II, 0:4

Strzelcy: Franek, Patryk, Igor, Alan, Olo, Borys, Oskar, Adaś

Trenerzy prowadzący: Piotr Gruszka, Mateusz Nowakowski

Skład: Alan Słoń, Nikodem Pióro, Adaś Bartosz, Adrian Filipek, Igor Bartłomiejczak, Borys Brzoza, Bartek Toporowski, Olek Kozakowski, Oskar Cedro, Patryk Sojka, Franek Bera, Marek Stępień

Wszyscy zawodnicy w rozegranych meczach zaprezentowali się po raz kolejny bardzo dobrze. Jesteśmy dumni ze wszystkich zwycięstw naszych podopiecznych, ale również zadowoleni z wyciągania wniosków z porażek, które również w tym sporcie są bardzo potrzebne do rozwoju młodego piłkarza.