Podsumowanie weekendu 11-12 czerwca

Kochani, sezon 2021/2022 powoli zbliża się do końca – intensywność naszych gier jednak wcale nie maleje – zapraszamy na podsumowanie weekendu:

📆 SOBOTA

📝 KS DAP U-7 (TT2015)
🏆 Mecz sparingowy
✅ KS DAP Kielce – Moravia Morawica
📝 ⚽️ SKŁAD i STRZELCY :
DAP I: D. Kania ⚽️, A. Mazurek ⚽️⚽️⚽️, S. Stróżyk ⚽️, F. Kołomyja ⚽️⚽️⚽️⚽️, I. Świątek ⚽️⚽️
DAP II: P. Symela ⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️, M. Bzinkowski ⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️, Sz. Iwański ⚽️, P. Adamczyk ⚽️⚽️, M. Bęben ⚽️
🗣️ Trener Patryk Nowak: W sobotę zagraliśmy mecz kontrolny z drużyną Morawi Morawica 2015r. Zagraliśmy 3×25 minut. Gra naszych chłopaków wygląda coraz lepiej, kreujemy dużo sytuacji bramkowych, które w ostatnim meczu udało się zamieniać na bramki. Zagraliśmy na dwa boiska z 1 bramkarzem plus 4 zawodników w polu. Postawa naszych zawodników, ich zaangażowanie oraz determinacja do gry zasługuje na wielkie brawa 👏

📝 KS DAP U-8 (TT2014)
🏆 Turniej Ligowy Żak Młodszy
✅ KS DAP Kielce – Juventa Starachowice
🗣️ Trener Maciej Górski: W sobotnie przedpołudnie drużyna Top Talent 2014 rozegrała kolejny turniej żaka młodszego ŚZPN. Chłopcy zmierzyli się z rówieśnikami z Juventy Starachowice. Nasi podopieczni od początku spotkania narzucili swój styl gry, kreowali dużo sytuacji bramkowych, wiele z nich wykorzystując. Na potwierdzenie tych słów może stanowić fakt, iż każdy z grających zawodników zdobył choćby 1 gola. Podziękowania dla trenerów Juventy za super organizacje i przyjazną atmosferę.

📝 KS DAP U-9 (TT2013)
🏆 Mecz sparingowy
❌ KS DAP Kielce – KKP Korona
📝 ⚽️ SKŁAD i STRZELCY:
DAP I: Wzorek, Lelas, Troczyński ⚽️, Doroz ⚽️, Lelas, Kowalczyk, Krysiński, Mika ⚽️, Piotrowski
DAP II: Nathali, Dereniewicz, Dzieniszewski, Malec, Bracha ⚽️, Różański ⚽️⚽️, Simkiewicz, Panek, Bednarski ⚽️
🗣️ Trener Dawid Kukła: Sobotni poranek spędziliśmy na rywalizacji z miejscowym rywalem w systemie 7×7 na dwóch boiskach jednocześnie. To nie był nasz dzień – na obydwu boiskach dominowali gospodarze, grając z większą pomysłowością i animuszem. Nasza gra niestety pozostawiała wiele do życzenia. Brak zdecydowania i dokładności w działaniach z piłką na połowie przeciwnika przełożył się na małą ilość sytuacji strzeleckich, co mocno wpłyneło na końcowy wywnik. Na plus dwie ostatnie „kwarty” spotkania, gdzie gra mocno się wyrównała. Za tydzień kolejne mecze.

📝 KS DAP U-10 (TT2012)
🏆 TURNIEJ ,,BOROWY CUP”
📝 ⚽️ SKŁAD i STRZELCY: Frańczak, Bukała, Nawrocki, Wilkus, Meresiński, Waniak, Nowak Lisowski, Jaśkowski, Ryś, Dobosz i Haraźny.
1️⃣ DZIEŃ TURNIEJU – FAZA GRUPOWA ⤵️⤵️⤵️
Waniak ⚽⚽⚽⚽⚽, Meresiński ⚽⚽⚽⚽⚽, Lisowski ⚽⚽, Wilkus ⚽⚽, Nawrocki ⚽⚽⚽, Ryś ⚽⚽, Dobosz ⚽, Nowak ⚽⚽⚽, Jaśkowski ⚽
2️⃣ DZIEŃ TURNIEJU – FAZA PUCHAROWA ⤵️⤵️⤵️
Dobosz ⚽, Nowak ⚽
🗣️ Trener Tomasz Rybiński: W weekend rywalizowaliśmy w Białym Dunajcu w dwudniowym turnieju „Borowy Cup”. Pierwszego dnia rozgrywaliśmy mecze w fazie grupowej natomiast w niedzielę rywalizowaliśmy w fazie finałowej o miejsca 1️⃣-5️⃣ w klasyfikacji końcowej. Przez dwa, a w zasadzie trzy – ponieważ pod Tatrami stawiliśmy się już w piątek, dni przeżyliśmy prawdziwy piłkarski rollercoaster. Pierwszy dzień to koncertowa gra naszego zespołu i trzy zdecydowane zwycięstwa w wymagającej fazie grupowej gdzie mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, a każdy z nich trwał aż 40 minut. Trzy mecze, dziewięć punktów i stosunek bramek 24-4, a co ważniejsze bardzo dobra gra pozwalała nam patrzeć z wielkim optymizmem na niedzielne zmagania w fazie finałowej.
Niestety drugi dzień to zupełne przeciwieństwo tego, co doświadczyliśmy dnia pierwszego. W czterech meczach rozgrywanych po 26 minut każdy nie zdobyliśmy żadnego punktu, tracąc 13 bramek i tylko dwukrotnie wpisując się na listę strzelców. Fenomenalna postawa pierwszego dnia i bardzo słaba dnia drugiego pozwoliła nam w końcowej klasyfikacji uplasować się na 5️⃣ miejscu w rozgrywkach, co jest sprawiedliwym odzwierciedleniem naszej postawy w przeciągu dwóch dni turnieju.
Warto zaznaczyć, że chłopcy przez trzy dni spędzone w malowniczym Białym Dunajcu pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie zarówno na boisku, gdzie zwłaszcza pierwszego dnia słyszeliśmy mnóstwo komplementów pod naszym adresem, ale co ważniejsze również poza nim gdzie byli bardzo dobrze zorganizowani poza boiskiem: w hotelu, na spacerach, stołówce czy też na basenach. Co więcej chłopcy wykonali spory postęp od ostatniego weekendowego turnieju rozgrywanego w marcu w Radomsku jeśli chodzi o przygotowanie do boiskowych zmagań. W Białym Dunajcu higiena snu, wypoczynku i regeneracji a także poziom koncentracji, skupienia i „otwartości” na odprawach i rozmowach z trenerami stał na wysokim poziomie. Niestety nawet tak dobrze wykonana „robota” poza boiskiem nie pozwoliła nam na utrzymanie bardzo wysokiej jakości i intensywności przez dwa dni zmagań, co pozostawia w nas wszystkich lekki niedosyt, który jest jednak pozytywny i mamy nadzieję, że podziała na nas budująco i będziemy w stanie wyciągnąć z tej „lekcji” wartościowe pozytywy, które przełożą się na zrobienie kolejnego kroku w rozwoju w przyszłości. Rodzicom naszych zawodników jak zawsze dziękujemy za doping oraz zaangażowanie i pomoc w organizacji wyjazdu 🙏. Bez Waszego wsparcia i zaangażowania organizacja takich wyjazdów jak ten nie byłaby możliwa do zrealizowana. Co za tym idzie zdobycie bezcennego doświadczenia które pomaga w holistycznym rozwoju chłopców nie tylko na poziomie sportowym ale przede wszystkim „czysto ludzkim”, dzięki możliwości sportowej rywalizacji i doświadczania poprzez realizację swojej pasji nie byłaby możliwa 🤜🤛.

📝 KS DAP U-12 (TT2010)
🏆 X kolejka Ligi Okręgowej Młodzika Młodszego
❌ KS DAP Kielce 2 – 3 KKP Korona IV Kielce (Olbratowski ⚽️, Bera ⚽️)
📝 SKŁAD: Kusto – Kozakowski(C), Kuc, Dulak – Stępień, Olbratowski, Sojka, Cedro – Del Favero, Bera, Hyb, Pękalski, Jastrzębski
🗣️ Trener Paweł Drobniak: W ostatniej kolejce sezonu zmierzyliśmy się z KKP Koroną IV. W pierwszej połowie mimo wielkich chęci, kilku oddanych strzałach, dwukrotnie obitej poprzeczce przeciwnika to Korona prowadziła dwoma bramkami. Dwa indywidualne błędy w ustawieniu w obronie, brak odpowiedniej, zdecydowanej reakcji na atak szybki rywali i niestety od drugiej połowy chłopcy byli zmuszeni gonić wynik. Po zmianie stron, gra już wyglądała trochę lepiej. Sygnał do odrabiania strat dał Oskar Olbratowski, wykorzystując sytuację sama na sam. Po zdobytej bramce, ataki DAP-u zyskały na sile, czego efektem była bramka na 2-2 Franka Bery. Niestety w 56. minucie bramkarz KKP długim podaniem wznowił grę, popełniamy kolejny błąd techniczny i sytuację sam na sam wykorzystuje napastnik przeciwnika. Podsumowując, dzisiejsze spotkanie w kilku fragmentach gry, obnażyło nasze słabsze strony. Nam nie pozostaje nam nic innego, jak wzmożona praca nad tymi elementami i dalsze doskonalenie indywidualne i zespołowe.

📝 KS DAP U-13 (TT2009)
🏆 II Liga Młodzika Starszego
✅ KS DAP Kielce 2 – 0 KSZO Ostrowiec (Błaszczyk ⚽️, Karbownik ⚽️)
🗣️ Trener Tomasz Ćwil: W sobotę rozegraliśmy spotkanie z drużyną z Ostrowca. To był bardzo dobry mecz w wykonaniu naszych zawodników, chociaż pierwszą bramkę zdobyliśmy dopiero na 10 minut przed końcem spotkania. Stwarzaliśmy dużo sytuacji pod bramką przeciwnika oraz utrzymywaliśmy się przy piłce. Do bramki w sobotę trafili dwaj zawodnicy, którzy wrócili z dwudniowych treningów testowych w SMS Łódź.

📆 NIEDZIELA

📝 KS DAP U-9 (TT2013)
🏆 Turniej, Bilcza
📝 ⚽️ SKŁAD i STRZELCY: Biskupski, Nowak, Nowakowski, Flaczyński, Grela, Michow, Pacholczyk, Wach, Kaczor, Cichoń, Mazurek
🗣️ Trener Dawid Kukła: Bardzo dobre zawody zagrała nasza grupa Real, mierząc się z silnymi zespołami z naszego województwa podczas turnieju w Bilczy. Nasi zawodnicy pokazali dobrą grę w obronie i atakowaniu i płynne przejścia z jednej do drugiej fazy, posiadając przewagę w zasadzie w każdym meczu. Wykazali się też charakterem, gdy przegrywając 0-3 w jednym ze spotkań, potrafili w kilka minut doprowadzić do remisu. W turnieju mierzyliśmy się z KKP Korona (2 składy), Moravią Morawica, Brain&Body Chmielnik, PASem Skarżysko-Kamienna oraz NAFem Nowiny. W sześciu spotkaniach zanotowaliśmy 4 zwycięstwa i 2 remisy, co z pewnością przyprawia o dobry humor i poczucie dobrze wykonanej pracy w ostatnich tygodniach.

📝 KS DAP U-13 (TT2009)
🏆 II Liga Trampkarza Młodszego
✅❌ KS DAP Kielce 7 – 4 FA Pińczów (Błaszczyk ⚽️⚽️, Kochanowski ⚽️⚽️⚽️, Kołomyja ⚽️, Majka ⚽️)
🗣️ Trener Tomasz Ćwil: W przeciągu 4 dni rozegraliśmy dwa spotkania z FA Pińczów. W niedziele wygraliśmy z drużyną z Pińczowa 7-4. W pierwszej połowie wykorzystaliśmy 5 sytuacji i zdecydowanie wygraliśmy 40 minut meczu. Na drugą połowę w nasze szeregi wstąpiło rozluźnienie i brak koncentracji, co przełożyło się na utratę trzech bramkę w krótkim czasie. Po stracie bramek nasz zespół dołożył jeszcze dwa trafienia i mogliśmy cieszyć się z 3 punktów.