Podsumowanie weekendu – 11/12 listopada 2023

W ten weekend nasze zespoły dzielnie walczyły, choć ze zmiennym szczęściem w rywalizacji ligowej. Rozegrano też wiele gier kontrolnych. Sprawdźcie jak radzili sobie nasi zawodnicy w konfrontacji z rywalami.

KS DAP U9 (TT 2017A)
Świętokrzyskie Turnieje Halowe Sport CK (Kielce, 11.11.2023)
KS DAP I Kielce: Ignacy Tercz, Oliwier Kaczmarczyk, Ignacy Gąsiorek, Patryk Frydrych, Jan Góral, Oliwier Mańka, Wojciech Mazur, Franek Łaskawiec.
KS DAP II Kielce: Bartosz Bawoł, Maksymilian Żak, Jakub Bujak, Aleksander Piątek, Adam Gałązka, Antek Łaskawiec, Jeremi Piątkowski.

Trenerzy Rafał Kruk i Michał Dąbrowski:
W turnieju wzięło udział 8 drużyn DAP I, DAP II, Spartakus Daleszyce I, Spartakus Daleszyce II, Moravia Morawica, Orlęta Kielce, Baszta Rytwiany, Astra Piekoszów. Obie nasze drużyny zaprezentowały się z bardzo dobrej strony w grze z rówieśnikami. Widać było bardzo duże zaangażowanie. Chłopcy grali bardzo dobrze w ofensywie, co przyniosło bardzo dużo bramek dla naszych zespołów ale także gra defensywna wyglądała dziś dobrze. Cieszy nas że śmiało wchodzili w pojedynki 1×1 i większości wychodzili z nich zwycięsko. Z każdym turniejem widać coraz lepsze poczynania w naszej drużynie. Każdy z zawodników dostał medale na sam koniec. Były również wyróżnienia indywidualne: najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Ignacy Tercz z drużyny Dap I. Dodatkowo w każdej drużynie został wybrany najlepszy zawodnik DAP I Wojciech Mazur, DAP II Bartosz Bawoł.

KS DAP U9 (TT 2017B)
Świętokrzyskie Turnieje Halowe Sport CK (Bilcza, 12.11.2023)
KS DAP Kielce: Brelak, Żołądek, Woźniak,Zachariasz, Ziębiński,Bełkowski, Dyraga, Suchenia, Staniec, Kamiński, Bielecki, Labarzewski, Rudkowski, Dyrdół.
Trenerzy Rafał Kruk i Michał Dąbrowski:
Zespół TT 2017B wziął udział w dzisiejszych zmaganiach . W rozgrywkach startowało aż 10 zespołów ! KS DAP wystawił tego dnia 3 drużyny. Czas gry jednego meczu to 10 minut, systemem 3×3. Nasi podopieczni pierwszy raz w życiu uczestniczyli w turnieju. Widać po zawodnikach ogromny stres i strach. Każdy zespół złożony z 5 zawodników rozegrał aż 90 minut w 4 godziny (9 meczów). Pierwsze mecze wyglądały dobrze. Niestety po 2 godzinach pobytu na hali chłopcy myślami byli już w domach… Ten system 9 meczy się totalnie nie sprawdził . Nie mieli sił, ale i chęci do dalszej rywalizacji. Dograliśmy jednak wszystko do końca przy ogromnym braku determinacji i braku koncentracji. Trudno się dziwić. Na turnieju 2 zespoły były poza zasięgiem każdej z drużyn DAP. Ogólnie poziom turnieju był bardzo zróżnicowany.

KS DAP U9 (TT 2015A)
Festiwal piłki nożnej 2015 (Dąbrowa Tarnowska, 12.11.2023)
KS DAP Kielce – Bruk Bet Termalica – Pasternak Ochojno – Polan Żabno – Błękitni Tarnów
KS DAP I Kielce: Szymon Markowski, Franek Kołomyja, Wojciech Wyszomirski, Kamil Koruba, Ignacy Świętek, Olek Barański, Leon Czech, Oliwier Nowak, Antek Konopka, Franek Kowalski.

Trenerzy Krzysztof Mądzik i Jakub Palka:
Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”. Graliśmy nerwowo, chaotycznie przez długą część turnieju, można powiedzieć że na 50% swoich umiejętności. Przyczyną mógł być stres i przestawienie się na boisko o większych wymiarach. Ogromne problemy orientacji przestrzennej. Z czasem zaczęło to wyglądać lepiej.

KS DAP U9 (TT 2015B)
Festiwal piłki nożnej 2015 (Dąbrowa Tarnowska, 12.11.2023)
KS DAP I Kielce: Jan Rybka, Aleksander Dziub, Mateusz Bęben, Maksym Kołodziej, Maksymilian Sternak, Antoni Mizdrak, Tymoteusz Szkurłat, Gerard Gierada, Kazimierz Stróżyk, Aleksander Cielecki.
KS DAP Kielce – Bruk Bet Termalica – Pasternak Ochojno – Polan Żabno – Błękitni Tarnów

Trenerzy Krzysztof Mądzik i Jakub Palka:
Tego dnia chłopcy z grupy TT15A byli połączeni z kilkoma chłopcami z kadry B. Na początku turnieju nasza gra była mocno chaotyczna. Było dużo błędów w ustawieniu oraz w budowaniu gry. W miarę upływu czasu stres trochę zszedł z zawodników i nasza gra wyglądała już znacznie lepiej pod względem indywidualnym i drużynowym.

KS DAP U10 (TT 2014B)
Gra kontrolna (Jędrzejów, 12.11.2023)
KS DAP Kielce – Naprzód Jędrzejów

Trenerzy Maciej Górski i Łukasz Kwapisz:
W niedzielę rozegraliśmy sparing z dobrze nam znaną drużyną FA Jędrzejów. Od początku mecz był wyrównany i było widać, że obie ekipy nie chcą stracić bramki. Z upływem czasu gra naszej drużyny pozostawiała wiele do życzenia .Dużo niewykorzystanych sytuacji oraz gra w defensywie to nasz mankament od pewnego czasu i musimy nadal dużo pracować przede wszystkim nad podejściem do meczu. Za tydzień kolejny sparing i myślę że chłopcy staną na wysokości zadania.

KS DAP U11 (TT 2013A)
Gra kontrolna (Kielce, 11.11.2023)
KS DAP Kielce 5:6 Korona Kielce
KS DAP Kielce: Marczewski, Konwicki, Pacholczyk, Stachura, Różański, Krysiński, Dereniewicz, Dzieniszewski, Nathali, Panek, Bednarski, Kowalski, Mazurek, Michow, Detka.

Trenerzy Tomasz Sadko i Tomasz Ślusarczyk:
W sobotę nasza Kadra A rozegrała sparing z bardzo wymagającym rywalem – Koroną Kielce SA. Mecz stał na dobrym poziomie i całe spotkanie było wyrównane. Chłopcy rozegrali dobry mecz, lecz pomimo prowadzenia zabrakło koncentracji oraz spokoju w grze. Przeciwnik był zdeterminowany, skuteczny i walczył do ostatniej minuty. Najsłabszym aspektem podczas meczu był odbiór piłki. Cały czas brakuje nam pazerności w odbiorze z lepszymi przeciwnikami. Chłopcy walczyli i stworzyli dużo sytuacji bramkowych, lecz skuteczność powinna być zdecydowanie lepsza. Momentami byliśmy również za mało mobilni. Coraz lepiej wygląda asekuracja w obronie. Wracamy od poniedziałku do pracy i skupiamy się nad poprawą naszej gry w fazie bronienia. Dziękuje drużynie za dobrą postawę i za walkę do końca.

KS DAP U12 (TT 2012A)
Rozgrywki ligowe, kategoria: Młodzik Młodszy (Kielce, 12.11.2023)
KS DAP Kielce 0:2 KSZO Ostrowiec Św.
KS DAP Kielce: Haraźny Jakub, Bukała Xawery, Łakomiec Michał, Ryś Damian, Meresiński Mateusz, Frańczak Filip, Tkacz Mikołaj, Bednarski Antoni, Pietrzykowski Wiktor, Sobierajski Dawid, Kaleta Kacper, Golmento Mikołaj, Szyndlar Oskar, Wójcik Mikołaj.
Bramki: Meresiński, Pietrzykowski.

Trenerzy Karol Markowski i Filip Przemyski:
Pierwsza połowa dosyć nerwowa. W naszych poczynaniach dużo niedokładności, złych decyzji, dawaliśmy przeciwnikowi zbyt dużo miejsca. W drugiej połowie zaczęliśmy odważniej atakować i stwarzać sobie sytuacje bramkowe ale niestety nie znaleźliśmy drogi do bramki przeciwnika. Tracimy kolejna bramkę po swoim błędzie przy rozegraniu. Dziękujemy zawodnikom za postawę i walkę do samego końca meczu.

KS DAP U12 (TT 2012B)
Rozgrywki ligowe, kategoria: Młodzik Młodszy (Skarżysko-Kamienna, 12.11.2023)
PAS Skarżysko 10:2 KS DAP Kielce
KS DAP Kielce: Krzywda Tytus, Stępień Fabian, Majcher Sebastian, Witkowski Bartłomiej, Żubrowski Igor, Scifo Martin, Trybek Jakub, Stąpór Aleksander, Czarnecki Michał, Czuba Mikołaj, Pyszel Bartosz.
Bramki: Czarnecki Michał, Trybek Jakub.

Trenerzy Karol Markowski i Filip Przemyski:
Pierwsza połowa meczu była wyrównana. Niestety w drugiej popełnialiśmy bardzo dużo błędów indywidualnych i praktycznie nie istniała gra zespołowa.

KS DAP U13 (TT 2011)
Rozgrywki ligowe, kategoria: Młodzik Starszy (Kielce, 12.11.2023)
KS DAP Kielce 1:2 GKS Nowiny
KS DAP Kielce: Jakub Kaczmarski, Filip Nowacki, Piotr Szcześniak, Filip Gołąbek, Mateusz Rabiej, Leon Białek, Adam Suliga, Miłosz Stęplewski, Tomasz Kruk, Oskar Staniec, Jan Domoń, Oleksandr Novodran, Kamil Kisio, Igor Jaros, Tymon Drezno.
Bramki: Oskar Staniec.

Trenerzy Rafał Stefański i Łukasz Pluszewski:
Żal przegrywać mecze, w których ma się przewagę i stwarza się dużo więcej sytuacji bramkowych od przeciwnika… Pierwsze 5 minut należało do drużyny gości, którzy mogli objąć prowadzenie. Później narzuciliśmy swoje tempo, graliśmy na bardzo wysokiej intensywności. Graliśmy szeroko w ataku, czego brakowało w poprzednich meczach. Straciliśmy przypadkowo bramkę na 0:1 i z takim wynikiem zeszliśmy na przerwę. Mieliśmy również dużo sytuacji ze stałych fragmentów gry, po jednym z nich wyrównaliśmy na 1:1, po krótkim rozegraniu rzutu rożnego. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i niestety to sprawdziło się. Przeciwnik strzelił bramkę po rzucie rożnym. W końcówce meczu chcieliśmy za wszelką cenę doprowadzić do remisu. Nie udało się, ale naprawdę szacunek dla chłopaków. Chciałbym podziękować również Rodzicom za wsparcie po meczu dla trenerów oraz dla chłopaków.

KS DAP U14 (TT 2010)
Rozgrywki ligowe, kategoria: II Liga Świętokrzyska Trampkarza Młodszego (Ostrowiec Św., 11.11.2023)
KSZO Ostrowiec 8:2 KS DAP Kielce
KS DAP Kielce: Kuc, Tutaj, Stępień, Dulak, Wijas, Cedro, Kozakowski, Sojka, Pękalski, Reviakin, Klimek, Jagodziński, Jastrzębski, Kutyła, Kowalski, Kołomyja.
Bramki: Stępień, Klimek.

Trenerzy Paweł Drobniak i Łukasz Polak:
Mecz z drużyną z Ostrowca nasz zespół zaczął odważnie. Próbowaliśmy wyżej podejść do przeciwnika i oddalać grę od naszego pola karnego. W 20 minucie faulowany przed polem karnym był Kuba Klimek. Rzut wolny na bramkę po trzeci w tej rundzie zamienił Stępień. Po bramce dla naszego zespołu przeważali już zawodnicy z Ostrowce i strzelili trzy bramki. W drugiej połowie KSZO przeważało i strzeliło kolejne bramki. Nam brakowało w kilku sytuacjach dojścia do rywala. Zostawialiśmy też przeciwnikowi za dużo miejsca w środkowej strefie boiska. Nas stać było w drugiej połowie na strzelenie jednej bramki. Podanie za linię obrony od Kutyły wykończył Klimek. Mimo wysokiej porażki nasz zespół miał kilka dobrych momentów w grze i potrafił dochodzić do pozycji strzeleckich.
 
#tufutbolstajesiepasja