Podsumowanie weekendu – 16/17 września 2023

Nasze zespoły toczą rywalizacje w turniejach oraz meczach ligowych. Poza rozgrywkami ligowymi udało się znaleźć także czas na rozegranie gier kontrolnych. Trzeba przyznać, że nasi podopieczni mają niezwykle napięty grafik. Sprawdźcie jak radzili sobie nasi zawodnicy w konfrontacji z rywalami. 
 
KS DAP U7 (TT 2017A)
Rozgrywki ligowe, kategoria: Żak Młodszy (Bodzentyn, 17.09.2023)
Trenerzy Rafał Kruk i Michał Dąbrowski:
W niedzielę zespół TT 2017 A rozegrał swój drugi turniej na wyjeździe. Zawodnicy podzieleni na 2 ekipy rozegrały serię 5 spotkań. Chłopcy dobrze się spisali, lecz w większości spotkań widać było różnicę fizyczną. Nasi zawodnicy choć młodsi próbowali dorównać ambicją. W trakcie meczów chłopcy popełniali sporo błędów w defensywie i nad tym musimy wspólnie popracować. Dziękujemy zawodnikom za zaangażowanie.
 
KS DAP U7 (TT 2017B)
Gra kontrolna (Kielce, 16.09.2023)
KS DAP Kielce – Moravia Morawica
Trenerzy Rafał Kruk i Michał Dąbrowski:
W sobotę o godzinie 9.00 na boisku KSM drużyna 2017 TT B rozegrała sparing z Moravią Morawica 2017. Frekwencja była wysoka w obu zespołach. Nasz zespół reprezentowało 13 zawodników. Na 3 boiskach podzieleni na 4×4. Gra wyglądała bardzo dobrze. Duże zaangażowanie i wola zwycięstwa, chęć atakowania i co ważne także chęć bronienia. Wygląda to coraz lepiej. Chłopcy uczą się bardzo szybko. Jesteśmy dumni z ich postępów.
 
KS DAP U7 (TT 2016A)
Rozgrywki ligowe, kategoria: Żak Młodszy (Kielce, 16.09.2023)
KS DAP Kielce I: Kornel Bugajski, Ksawery Cieślicki, Bartosz Tuźnik, Jakub Konczewski, Tymon Szlufik, Filip Papież, Kacper Nowakowski, Jakub Ozga, Jakub Makuch, Piotr Kłoczko.
KS DAP Kielce II: Oskar Boszczyk, Franciszek Słopiecki, Julian Grudzień, Maksymilian Szkurłat, Maksymilian Saletra, Franciszek Wojton, Szymon Marek, Jasnos Aleksander.
Trenerzy Piotr Chiberski i Jakub Chrzanowski:
W sobotę 16 września drużyna Top Talent 2016A wzięła udział w pierwszej kolejce Ligi Żaka Młodszego. Wydarzenie odbyło się na orliku w Kielcach. W lidze udział wzięły: DAP I, DAP II, KKP Korona I, KKP Korona II, Hetman Włoszczowa I, Hetman Włoszczowa II. W pierwszej drużynie zdecydowanie gorszy dzień chłopców, brak koncentracji, przełożyło się na dużą ilość straconych bramek. Za to drużyna druga zaprezentowała się wręcz przeciwnie, co przyniosło dużo strzelonych bramek oraz mało straconych, chłopcy zasłużyli na wielkie brawa. Następna kolejka odbędzie się w Włoszczowie. Dziękujemy rodzicom za kulturalny doping i wspieranie swoich pociech.
 
KS DAP U9 (TT 2015A)
Rozgrywki ligowe, kategoria: Żak Starszy (Kielce, 17.09.2023)
Trenerzy Krzysztof Mądzik i Jakub Palka:
Tego dnia gospodarzem turnieju był SAR Przyjmo. W turnieju wzięły udział drużyny: Top-Spin Promnik, Cosmos Zagnańsk, Granat Borki, SAR Przyjmo, UKS Sokół Rykoszyn i DAP Kielce. Mimo słabiej frekwencji widać było dużo większe zaangażowanie niż na poprzednim turnieju. Poprawiliśmy otwarcie gry od bramki oraz wyprowadzenie piłki. Po starcie piłki cała drużyna była zaangażowana w grę obroną. Dzięki temu udało się zdobyć dużo bramek oraz wygrać dwa z pięciu rozegranych spotkań.
 
KS DAP U9 (TT 2015A)
Rozgrywki ligowe, kategoria: Żak Starszy (Kielce, 17.09.2023)
Trenerzy Krzysztof Mądzik i Jakub Palka:
Z turnieju zrobił się… mecz kontrolny. Jedyną drużyną, która przyjechała w dniu dzisiejszym, mianowicie NAF Nowiny. Rozegraliśmy dwa spotkania na dwóch boiskach 2×14 min. Przeciwnik ustępował nam pod względem wyszkolenia i wybiegania. Niestety troszkę dostosowaliśmy się do poziomu przeciwnika. W każdej z odsłon można było zobaczyć kilka płynnych akcji i kilka sytuacji, w których podejmowaliśmy błędne decyzje. Jesteśmy na etapie organizacji gry (skanowanie przestrzeni i ustawienie na boisku).
 
KS DAP U10 (TT 2014A)
Rozgrywki ligowe, kategoria: Orlik Młodszy (Włoszczowa, 16.09.2023)
Trenerzy Maciej Górski i Łukasz Kwapisz:
Chłopcy z Top Talent 2014A rozegrali II kolejkę rozgrywek Orlika Młodszego. W dniu dzisiejszym gospodarzem był Hetman Włoszczowa. Poza gospodarzem rywalizowaliśmy z Akademią Korona Kielce. Chłopcy pokazali charakter, ogromne zaangażowanie, widać było „ogień” w oczach. Naszą bolączką była jednak skuteczność, a dokładniej jej brak. Cieszy kreowanie okazji i dochodzenie do sytuacji pod bramką rywala, jednak dziś piłka nie chciała wpadać. Na plus zdecydowanie ustawianie się na boisku, asekuracja kolegów. Pochwalić musimy również blok defensywny, bo na bardzo mało pozwalał dzisiaj rywalom. Wracamy z głowami podniesionymi do góry i trenujemy dalej.
 
KS DAP U10 (TT 2014B)
Rozgrywki ligowe, kategoria: Orlik Młodszy (Piekoszów, 16.09.2023)
Trenerzy Maciej Górski i Łukasz Kwapisz:
Grupa TT 2014 B rozegrała turniej ligowy w Piekoszowie. Nasza ekipa została podzielona na dwie drużyny. Oprócz nas w turnieju zagrały gospodarz Astra Piekoszów oraz dwie drużyny FA Jędrzejów. Spotkania toczyły się na dwóch boiskach jednocześnie. Nasze obie drużyny zagrały bardzo ambitnie w każdym meczu. Jestem bardzo zadowolony gdyż staraliśmy się otwierać grę od własnej bramki choć nie zawsze to nam wychodziło. Coraz lepiej wygląda organizacja ustawienia w tej kategorii wiekowej.
 
KS DAP U11 (TT 2013B)
Rozgrywki ligowe, kategoria: Orlik Starszy (Nowiny, 17.09.2023)
Trenerzy Tomasz Sadko i Tomasz Ślusarczyk:
W sobotę rozegraliśmy pierwszą kolejkę rozgrywek ligowych w kategorii Orlika Starszego, gdzie gospodarzem była NAF z Nowin. Oprócz gospodarzy rywalizowaliśmy z GKS Górno i dwiema drużynami Korony SA. Bardzo duże problemy mieliśmy przy otwarciu gry i bardzo słabo wyglądała nasza organizacja w obronie po stracie piłki. Co cieszy najbardziej to bardzo dobrze zaprezentowali się nowi zawodnicy, którzy nas wzmocnili z grup rekreacyjnych.
 
KS DAP U12 (TT 2012A)
Rozgrywki ligowe, kategoria: Liga Młodzika Młodszego (Kielce, 17.09.2023)
KS DAP Kielce 5:3 Czarni Połaniec
KS DAP Kielce: Waniak, Pietrzykowski, Kaleta, Jaśkowski, Meresiński, Tkacz, Bednarski, Sobaś, Golmento, Ryś, Czarnecki, Łakomiec, Czuba, Stąpór.
Bramki: Pietrzykowski, Tkacz, Waniak, Sobaś, Golmento.
Trenerzy Karol Markowski i Filip Przemyski:
Pierwsza połowa w naszym wykonaniu zdecydowanie najlepsza. Graliśmy według swoich założeń i kreowaliśmy sytuacje bramkowe. Zawodziła niestety skuteczność. Wychodzimy na prowadzenie po stałym fragmencie gry. Początek drugiej połowy zaczynamy zbyt nerwowo i tracimy dwie bramki. W nasze szyki wkradł się chaos i niestety w rozegraniu pojawiają się proste błędy przez które przeciwnik dochodzi do sytuacji bramkowych. Strzelamy kolejne gole ale niestety nasza gra to tez dużo błędów i nerwowości. Gratulacje dla drużyny za postawę i zaangażowanie.
 
KS DAP U12 (TT 2012B)
Rozgrywki ligowe, kategoria: Młodzik Młodszy (Kielce, 16.09.2023)
Baszta Rytwiany 6:6 KS DAP Kielce
Skład: Witkowski, Pyszel, Trybek, Kita, Łakomiec, Kaczmarczyk, Szyndlar, Rutkowski, Wójcik, Stępień, Pyszel, Lipiński
Bramki: Stępień x2, Łakomiec, Wójcik, Trybek, Witkowski
Trenerzy Karol Markowski i Filip Przemyski:
Pierwsza połowa to w naszym wykonaniu bardzo dużo błędów i złych decyzji, przez co pierwsza cześć meczu kończymy przegrywając 5:1. Na II połowę wychodzimy mocno skoncentrowaniu na odrobieniu strat i gonieniu wyniku. Przez cały mecz byliśmy drużyną, która lepiej operowała piłka, stwarzaliśmy sobie mnóstwo sytuacji, ale brakowało spokoju i opanowania przy finalizacji. Mecz kończymy remisem i czujemy bardzo duży niedosyt.
 
KS DAP U13 (TT 2011)
Rozgrywki ligowe, kategoria: Młodzik Starszy (Kielce, 17.09.2023)
KS DAP Kielce 1:4 Moravia Morawica
Bramka: samobójcza
Trenerzy Rafał Stefański i Łukasz Pluszewski:
Chcielibyśmy podziękować chłopakom za dzisiejszą postawę na boisku. Walczyli z niesamowitą determinacją, zostawili sporo zdrowia na boisku. Wyszliśmy na dzisiejsze spotkanie w nieco innym ustawieniu niż dotychczas. Nie ustrzegliśmy się błędów, ale w pierwszej połowie chłopaki grali z dużym zdyscyplinowaniem. Pierwszą bramkę straciliśmy – naszym zdaniem – ze spalonego. Szacunek dla chłopaków za reakcję w postaci strzelenia bramki ze stałego fragmentu gry. W drugiej połowie przy stanie 1:1 mieliśmy 2-3 sytuacje ze stałych fragmentów, po których mogliśmy wyjść na prowadzenie. Niestety zabrakło szczęścia. To co nie udało się nam, udało się przeciwnikowi, który ponownie wyszedł na prowadzenie po rzucie rożnym. Mimo straconej bramki chłopaki walczyli dalej z dużym zaangażowaniem, ale niestety nie byliśmy w stanie zrobić nic więcej.
 
KS DAP U14 (TT 2010)
Rozgrywki ligowe, kategoria: I Liga Świętokrzyska Trampkarza Młodszego (Kielce, 17.09.2023)
KKP Korona 4:1 KS DAP Kielce
KS DAP Kielce: Kusto, Tutaj, Kuc, Kowalski, Kozakowski, Sojka, Kwiatek, Pękalski, Stępień, Cedro, Świeboda, Klimek, Jagodziński, Michalski, Kutyła, Del Favero, Kołomyja.
Bramka: Stępień.
Trenerzy Paweł Drobniak i Łukasz Polak:
W pierwszej połowie derbowego pojedynku z KKP przeważali dzisiejsi gospodarze. My niestety kolejny raz słabo wchodzimy w mecz i do przerwy przegrywamy 3:0. Po przerwie mecz był bardziej otwarty i obraz gry był bardziej wyrównany, jednak na odrobienie strat nie było nas dziś stać. Pod koniec spotkania strzeliliśmy honorową bramkę z rzutu karnego, którego pewnym wykonawcą był Marek Stępień. Za tydzień naszym rywalem będzie KSZO Ostrowiec.
 
KS DAP U15 (TT 2009)
Rozgrywki ligowe, kategoria: Liga Trampkarza Starszego (Kielce, 17.09.2023)
Orlęta Kielce 0:13 KS DAP Kielce
KS DAP Kielce: Kamiński, Majka, Stępień, Sieczko, Sztandera, Skrobot, Stępień, Kołomyja, Kukhniuk, Gajda, Troczyński (Klamka, Majdański, Gospodarek, Pawlik).
Bramki: Bramki: Majdański x4, Troczyński x2, Gajda x2, Pawlik, Klamka, Kukhniuk, Sieczko, Sztandera
Trenerzy Tomasz Ćwil i Szymon Dalach:
W niedziele rozegraliśmy mecz ligowy z Orlętami Kielce. Nasz zespół miał pod kontrolą wydarzenia na boisku, tworząc przy tym dużo sytuacji bramkowych.
 
KS DAP U17 (TT 2007/2008)
Rozgrywki ligowe, kategoria: Liga Juniora Młodszego (Kielce, 16.09.2023)
KS DAP Kielce 3:1 Lechia Strawczyn
KS DAP Kielce: Majdański (B), Boksa (C), Winiarczyk, Chałan, Frańczak, Szczepanek, Kita, Masztalerz, Kołda, Kochanowski, Korban (Kamiński, Majka, Sztandera, Skrobot, Gajda, Troczyński).
Bramki: Kołda, Winiarczyk, Szczepanek (k)
Trenerzy Tomasz Ćwil i Szymon Dalach:
W sobotę rozegraliśmy trzeci mecz w lidze Juniora Młodszego (2007/2008). Po dwóch pierwszych spotkaniach cały zespół był zdeterminowany i zmotywowany do zwycięstwa. Mecz z Lechią Strawczyn rozpoczął się dla nas bardzo dobrze. Od pierwszej minuty narzuciliśmy swój sposób gry, co przyniosło efekt bramkowy już w 6 minucie spotkania. Prowadzenie gry, cierpliwe budowanie ataku oraz dobra gra w pressingu wysokim spowodowały, że w ciągu pierwszych 15 minut nasz zespół kilkukrotnie zagroził bramce przeciwnika trzykrotnie obijając poprzeczkę. Dalsza część spotkania to konsekwencja naszego zespołu w każdej fazie gry. Pierwsza połowa dała nam prowadzenie 2-1. W drugiej połowie kontynuowaliśmy bardzo dobrą grę. Niestety w dniu dzisiejszym mieliśmy duży problem ze skutecznością, a kilka razy świetnie interweniował bramkarz przeciwnika. Wynik spotkania ustalił Lucjan Szczepanek trafiając do bramki z rzutu karnego.
 
#tufutbolstajesiepasja