Podsumowanie weekendu – 17/18 czerwca 2023

Sezon 2022/2023 powoli się kończy, nie oznacza to natomiast, że nasze zespoły odpoczywają, wręcz przeciwnie. Rozgrywają ostatnie mecze ligowe lub gry kontrolne. Sprawdźcie jak radzili sobie nasi podopieczni w konfrontacji z rywalami.

KS DAP U9 (TT 2014A/B)
Gry kontrolne (Kielce, 17.06.2023)
Trenerzy Maciej Górski i Mateusz Nowakowski:
Bardzo aktywny weekend dla chłopców z rocznika 2014. W sobotę odbyło się podsumowanie sezonu 2022/2023 dla grup A i B. Chłopcy wraz ze swoimi rodzinami spotkali się na boisku w lokalizacji „AWANS”. Na trzech boiskach rywalizowali między sobą z rodzicami, braćmi i siostrami. Dla najmłodszych uczestników imprezy przygotowany był również dmuchaniec, którzy zorganizowali rodzice z grupy A. Dla wszystkich zgromadzonych czekała również pizza oraz napoje. Wszystko odbyło się w bardzo ciepłej, rodzinnej atmosferze. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za obecność i pomoc w przygotowaniach.

KS DAP U9 (TT 2014A)
Gry kontrolne (Kielce, 18.06.2023)
W niedzielne przed południe grupa Top Talent 2014A wybrała się na ostatni w tym sezonie wyjazdowy mecz kontrolny. Naszym rywalem była AP Champions Końskie. Rywalizacja toczyła się na dwóch boiskach, w systemie 6+1. Chłopcy od początku narzucili własny styl gry. Cechował nas dzisiaj wysoki pressing, chłopcy za wszelką cenę starali się jak najszybciej odebrać piłkę rywalowi i dążyć do finalizacji akcji. Taka gra i poświęcenie dało dzisiaj wymierny efekt w postaci dużej ilości kreowanych sytuacji i strzelonych bramek. Rodzicom dziękujemy za doping.

KS DAP U10 (TT 2013A/B)
Turniej Piłkarski Starachowice Cup (Starachowice, 17.06.2023)
Trenerzy Karol Rusiński i Tomasz Ślusarczyk:
W turnieju wzięły udział dwie nasze ekipy. Jeden zespół z kadry A, drugi z kadry B. Nie możemy zaliczyć naszego występu do udanych. Popełniliśmy bardzo dużo błędów zespołowych jak i indywidualnych, co przełożyło się na zajecie 7 i 10 miejsca naszych zespołów. Docenić należy występ najskuteczniejszego w naszych szeregach Oskara Szkuta, autora 4 bramek.

KS DAP U10 (TT 2013A)
Gry kontrolne (Nieciecza, 18.06.2023)
W niedzielne popołudnie drużyna TT2013A wybrała się z kilka zawodnikami z drużyny TT2013B na mecz kontrolny do Niecieczy z miejscową Termalicą, gdzie chłopcy grali dwie godziny. Drużyna dobrze radziła sobie w odbiorze piłki jak i przy otwarciu gry. Słabo wyglądała nasza skuteczność, mieliśmy spory problem z wykończeniem akcji.

KS DAP U11 (TT 2012A/B)
KS DAP Kielce – KKP Korona
Trenerzy Karol Markowski i Adam Józefowski:
W ramach jednostki treningowej rozegraliśmy mecze kontrolne z KKP Korona. Oba mecze były przez nas kontrolowane i zakończyły się wysokimi zwycięstwami. Były to ostatnie mecze kontrolne w tym sezonie. Przed nami wspólne zakończenie oraz wakacje.

KS DAP U12 (TT 2011)
Rozgrywki ligowe, kategoria: II Liga Świętokrzyska Młodzika Młodszego (Kielce, 18.06.2023)
KS DAP Kielce 4:3 Pogoń Staszów
Bramki: Pedrycz x2, Szeląg, Kołomyja.
KS DAP Kielce: Zapała, Kisio, Staniec, Szeląg, Bozowski, Kaczmarski, Suliga, Kubiec, Dudzik, Jaros, Surma, Gołąbek, Białek, Kołomański, Pedrycz Patryk, Kołomyja, Frańczak, Pedrycz Aleksander.
Trenerzy Rafał Stefański i Maciej Barabach:
Przed trudnym zadaniem stanęli zawodnicy Top Talent 2011, ponieważ tylko zwycięstwo dawało nam utrzymanie w II lidzie młodzika młodszego. Do Kielc przyjechał zespół Pogoni Staszów, który na przestrzeni rundy wiosennej uzbierał zdecydowanie więcej punktów niż nasz zespół. Mocno weszliśmy w mecz bo już w pierwszej minucie wychodzimy na prowadzenie po bramce Adama Kołomyi. W dalszej części spotkania staramy się kontrolować grę, skutecznie grają w defensywie, ataki gości są neutralizowane przez nasz zespół i nie stwarzają większego zagrożenia. Jednak po chwili rozluźnienie tracimy bramkę po sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem, lecz zaraz po rozpoczęciu Patryk Pedrycz indywidualną akcją ponownie daje nam prowadzenie. Kapitalnym strzałem sprzed pola karnego popisuje się Szymon Szeląg i w tym momencie prowadzimy 3:1. Jednak przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę tracimy bramkę po stałym fragmencie gry i na przerwę schodzimy z wynikiem 3:2. Po przerwie obraz gry się nie zmienia cały czas konsekwentnie gramy to, co sobie założyliśmy przed meczem. Bardzo dobrze wyglądała dzisiaj współpraca między formacjami. W drugiej połowie ponownie po strzale Patryka Pedrycza zdobywamy kolejnego gola. Zespół ze Staszowa stać było jeszcze tylko na zdobycie jednej bramki. Finalnie cały mecz wygrywamy 4:3 i tym samym utrzymujemy się w Lidze. Wielkie brawa dla całego zespołu za walkę na całym boisku. Każdy z zawodników dołożył swoją cegiełkę do tego, abyśmy mogli się dzisiaj cieszyć z trzech punktów. W ostatnich tygodniach miło się patrzyło na to jak chłopcy się rozwijają i z jakim zaangażowaniem podchodzą do każdego treningu i meczu. W końcówce tego sezonu narodziła się Drużyna przez duże „D”. Jeszcze raz wielkie uznanie dla chłopaków.

KS DAP U13 (TT 2010)
Rozgrywki ligowe, kategoria: Liga Świętokrzyska Młodzika Starszego (Kielce, 17.06.2023)
FA Pińczów 0:3 KS DAP Kielce
KS DAP Kielce: Kusto – Kuc, Tutaj, Kozakowski, Stępień (C), Jagodziński, Sojka, Del Favero, Olbratowski, Cedro, Pękalski, Dulak, Michalski.
Bramki: Olbratowski x2, Sojka.
Trenerzy Paweł Drobniak i Łukasz Polak:
17 czerwca rozegraliśmy ostatni mecz w tym sezonie. Było to zaległe spotkanie 7 kolejki II ligi świętokrzyskiej przeciwko FA Pińczów. Mecz w pierwszej połowie z przewagą w grze i sytuacjach bramkowych dla naszego zespołu. Raz ratował gospodarzy słupek, później bramkarz z Pińczowa dobrze bronił strzały Patryka Sojki i Alexa Del Favero. Przełamanie w 24 minucie strzałem z linii pola karnego dał Oskar Olbratowski. Po przerwie gospodarze próbowali mocniej naciskać, ale uważna gra w obronie i dobre interwencje Franka Kusto pozwalały zachować równowagę i cierpliwie dążyć do stwarzania zagrożenia pod bramką gości. Swoje sytuacje, których w drugiej połowie DAP miał kilka, wykorzystał Sojka i ponownie Olbratowski. Boisko nie pozwalało graczom z Kielc na dłuższe utrzymywanie się przy piłce przez co często zmuszeni byli do wybierania najprostszych środków. Mecz po którym mogę spokojnie powiedzieć, że chłopcy ani na chwile nie tracili kontroli nad sytuacjami na boisku, z czego bardzo się cieszę. Zadowolony jestem też z faktu, że był to 6 z ostatnich 8 meczy, w których drużyna nie straciła bramki! Gratulacje dla chłopaków za udane zakończenie sezonu!

KS DAP U15 (TT 2008/2009)
Rozgrywki ligowe, kategoria: Trampkarz Starszy 2008 (Kielce, 18.06.2023)
KS DAP Kielce 13:1 Moravia Morawica
KS DAP Kielce: Majdański, Boksa, Winiarczyk, Chałan, Frańczak, Wieczorek, Kita, Kwiecień, Pawlik, Gajda, Kochanowski (Kamiński, Sieczko, Młynarczyk, Skrobot, Kołda, Kukhniuk, Milczarek).
Bramki: Kochanowski x3, Kołda x3, Kwiecień, Wieczorek, Boksa, Kita, Chałan, Gajda, Winiarczyk.
Trenerzy Tomasz Ćwil i Szymon Dalach:
W niedziele rozegraliśmy ostatni mecz ligowy w tym sezonie. Nasz zespół zdecydowanie wygrał w Kielcach z drużyną Moravii Morawica. Na koniec sezonu zajmujemy 3 miejsce w II lidze i niestety do awansu do I ligi brakuje nam 1 punktu.