Podsumowanie weekendu – 18/19 maja 2024

Miniony weekend był pracowity dla naszych zawodników. Nasze młodsze ekipy uczestniczyły w turniejach i grach kontrolnych. Starsze natomiast rozpoczęły już rywalizację w rozgrywkach ligowych. Zapraszamy do relacji.

KS DAP U7 (TT 2017A)
Rozgrywki ligowe: Żak Młodszy (Kielce, 18.05.2024)

KS DAP Kielce – Moravia Morawica – Orlęta Kielce

KS DAP Kielce: Jan Rudkowski, Wojtek Mazur, Oliwier Mańka, Maksymilian Żak, Franciszek Łaskawiec, Jan Góral, Patryk Frydrych, Ignacy Tiuturski, Tymon Woźniak, Oliwier Kaczmarczyk, Antoni Łaskawiec, Szymon Woźniak, Jeremi Piątkowski, Leo Zachariasz, Bartosz Bawoł, Ignacy Tercz.

Trenerzy Rafał Kruk i Michał Dąbrowski:

W sobotę nasza drużyna wzięła udział w turnieju ŚZPN gdzie byliśmy organizatorem. Zmierzyliśmy się z drużynami Moravia Morawica oraz Orlęta Kielce Chłopcy zaprezentowali się bardzo dobrze. Coraz lepiej zaczynają rozumieć piłkę 5-osobową. Widać było ogromne zaangażowanie i chęć zdobywania bramek.

KS DAP U9 (TT 2015A)
Gra kontrolna (Kielce, 18.05.2024)

KS DAP Kielce – Brain&Body Chmielnik – KKP Korona

KS DAP Kielce: Franek Kołomyja Wojciech Wyszomirski Tymon Szkurłat Tymon Cielecki Alek Cielecki Maksym Sternak Mateusz Bęben Szymon Markowski Szymon Iwański Janek Rybka Bob Marley Olek Barański.

Trenerzy Krzysztof Mądzik i Jakub Palka:

Najlepsza z możliwych form kontrolnych. Gra na 3 boiskach równocześnie. Każdy zawodnik rozegrał minimum 60 minut efektywnej gry.

KS DAP U10 (TT 2014A)
Rozgrywki ligowe (Kielce, 19.05.2024)

Trenerzy Maciej Górski i Łukasz Kwapisz:

W niedzielę nasza drużyna wzięła udział w turnieju ligowym we Włoszczowie. Wystąpiliśmy w okrojonym składzie ze względu na komunie ale zawodnicy którzy dziś zagrali wypadli bardzo pozytywnie. Ogromne brawa za walkę w trudnych warunkach przy mocno padającym deszczu. Szczególne brawa dla naszego zawodnika Julka który pod nieobecność naszych bramkarzy bronił bardzo dobrze w każdym meczu. Za tydzień znów wracamy do Włoszczowy na kolejny turniej ligowy.

KS DAP U11 (TT 2013B)
Rozgrywki ligowe: Orlik Starszy (Końskie, 18.05.2024)

Trenerzy Marcin Kośmicki i Arkadiusz Kądziela:

W Końskich rozegraliśmy ostatni turniej w ramach rozgrywek organizowanych przez Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej. Zespół rozkręcał się ze spotkania na spotkanie. Po trzech porażkach przyszło upragnione zwycięstwo, które poprawiło nastroje naszych podopiecznych. Sprawiło to, że wracaliśmy w dobrych nastrojach. Do końca czerwca będziemy intensywnie pracować i starać się dalej rozwijać poprzez zaplanowane gry kontrolne.

KS DAP U12 (TT 2012B)
Rozgrywki ligowe: Liga Okręgowa Młodzika Młodszego (Kielce, 19.05.2024)

KS DAP Kielce 1:5 AKS Busko-Zdrój

Bramki: Bartek Sotniczuk.

KS DAP Kielce: Kita Igor, Witkowski Bartek, Kulczycki Antoni, Bozowski Krystian, Brela Bartosz, Goworek Jan, Majcher Sebastian, Bednarski Antek, Trela Alan, Sotniczuk Bartosz, Pyszel Bartek, Żubrowski Igor,  Piórczyk Franek, Ryś Damian.

Trenerzy Karol Markowski i Filip Przemyski:

Niestety przegrywamy pojedynek rewanżowy z drużyną z Buska Zdroju. Podczas meczu było dużo błędów indywidualnych, przez które traciliśmy bramki, trzeba pogratulować zawodnikom zaangażowanie i chęci walki do końca. Przed Nami jeszcze dwa spotkania ligowe.

KS DAP U13 (TT 2011)
Rozgrywki ligowe: Świętokrzyska Liga Młodzika Starszego (Kielce, 18.05.2024)

KS DAP Kielce 3:6 Orlęta Kielce

Bramki: Piotr Szcześniak, Szymon Szeląg, Oskar Staniec.

KS DAP Kielce: Miłosz Chabior, Szymon Sojda, Marcin Kołomański, Patryk Dąbrowski, Mateusz Rabiej, Szymon Szeląg, Piotr Szcześniak, Oskar Staniec, Tomasz Kruk, Bartłomiej Bartosz, Jan Domoń, Marcel Olter.

Trenerzy Rafał Stefański i Łukasz Pluszewski:

Przystąpiliśmy do meczu z poważnymi brakami kadrowymi. W pierwszej połowie do momentu straty pierwszej bramki. Toczyliśmy niemal równorzędną walkę. Później popełnialiśmy znów stare błędy czyli brak ataku na piłkę, brak zebrania drugiej piłki i brak zdecydowania podczas wybicia piłki blisko w sytuacjach blisko własnej bramki. Na drugą połowę wyszedł zupełnie inny zespół. Oczywiście trzeba przyznać, że przeciwnik nadal miał przewagę, ale w naszych poczynaniach było już znacznie więcej zdecydowania i zaangażowania. Straciliśmy szybko pierwszą bramkę w drugiej połowie, ale szacunek dla chłopaków, że nie poddali się. Mimo, że było dużo niedokładności, to starali się więcej grać piłką, co zostało wynagrodzone w dalszej fazie meczu. Dziękujemy Zawodnikom za sportową postawę, zaangażowanie, a Rodzicom tradycyjnie za wsparcie i doping.

KS DAP U14 (TT 2010)
Rozgrywki ligowe: I Liga Świętokrzyska Trampkarza Młodszego (Kielce, 19.05.2024)
STAR Starachowice 7:4 KS DAP Kielce

Bramki: Del Favero x3, Olbratowski.

KS DAP Kielce: Kusto, Cedro, F.Wijas, Tutaj, Jastrzębski, Stępień, Wojniak, Sojka, Pasternak, Pękalski, Olbratowski, Del Favero, Kowalski, Ślęzak.

Trenerzy Paweł Drobniak i Łukasz Polak:

W niedzielę graliśmy z zespołem Staru Starachowice. Po ospałym początku meczu gdzie łatwo straciliśmy bramkę, potrafimy odpowiedzieć szybko bramka Oskara Olbratowskiego. Przed przerwą dwukrotnie gospodarze wychodzili na prowadzenie, ale po bramkach Alexa Del Favero po pierwszych 40 minutach był remis 3-3. W drugiej połowie mecz nadal mógł się podobać, gra była otwarta, chłopcy grali ofensywnie lecz utrata równowagi przez nas w fazach przejściowych dała zbyt łatwe bramki gospodarzom, którzy odskoczyli na czterobramkowe prowadzenie. Mimo takiego obrotu sytuacji drużyna pokazała charakter, chęć odwrócenia wyniku, ale z kilku dobrych okazji wykorzystaliśmy tylko jedną gdy Franek Kusto zagrał prostopadła piłkę do Alexa Del Favero a ten skompletował dzisiaj hat-tricka. Dziękuję drużynie za ambitna grę, a już w środę udajemy się do Włoszczowej na kolejny mecz.

Rozgrywki ligowe: II Liga Świętokrzyska Trampkarza Młodszego (Kielce, 18.05.2024)
KSZO Ostrowiec Św. 2:3 KS DAP Kielce

Bramka: Olbratowski, Koszara, Świeboda.

KS DAP Kielce: : Kusto, Tutaj, Stępień, Pasternak, Cedro, Del Favero, Olbratowski, Wojniak, Michalski, Jagodziński, Świeboda, Bera, Jabłoński, Toporowski, Koszara, Kołomyja.

W pierwszej połowie meczu z KSZO wydawało się, że kontrolujemy przebieg spotkania. Niestety gospodarze wyszli na dwubramkowe prowadzenie po kontrowersyjnych sytuacjach. W przerwie meczu było widać, że zespół wierzy w odwrócenie losów spotkania. Od początku drugiej połowy nasz zespół zaczął mocniej atakować. Zdobyliśmy gola kontaktowego po pewnie wykorzystanym rzucie karnym przez Olbratowskiego. Wyrównaliśmy po golu Koszary i strzale z bliskiej odległości po rzucie rożnym. Następnie oba zespoły toczyły bardziej wyrównaną grę. Pod koniec spotkania Wojniak podał piłkę do Świebody. Kacper zdecydował się na indywidualny rajd i z narożnika pola karnego strzelił po długim słupku nie do obrony. Chłopcy pokazali charakter w tym spotkaniu odrabiając dwubramkową stratę ostatecznie wygrywając 3:2.

KS DAP U16 (TT 2008/2009)
Rozgrywki ligowe: Trampkarz Starszy 2009 (Kielce, 18.05.2024)
Spartakus Daleszyce 3:4 KS DAP Kielce

Bramki: Troczyński x2, Skrobot, Kołomyja

Trenerzy Tomasz Ćwil i Szymon Dalach:

Wyjazdowe zwycięstwo w Daleszycach, które nasi zawodnicy wywalczyli grając przez cały mecz jednego zawodnika mniej. Wzorowe podejście i zaangażowanie naszych podopiecznych przez całe spotkanie.