Podsumowanie weekendu!

Kochani, ferie zakończone. Z przytupem. Oczywiście wszyscy wspominamy wspaniałe dwa turnusy DAPowskich Półkolonii Piłkarskich, ale to nie oznacza, że nasze zespoły Top Talent nie grały. Bo grały. Oto podsumowanie:

📆 SOBOTA:

📝 KS DAP U-8 (TT2014)
🏆 Mecz sparingowy
✅ NAF Nowiny 13 – 24 KS DAP Kielce
🗣️ Trener Maciej Górski: Drużyna TT14 rozegrała gry kontrolne z Nowińska Akademia Futsalu. Zawodnicy rywalizowali na dwóch boiskach, jednym mniejszym oraz jednym większym, grając odpowiednio w systemach 3+1 oraz 4+1. W obu ekipach brakowało sporej liczby zawodników, spowodowanej głównie wyjazdami na ferie. Chłopcy przechodzili płynnie z boiska na boisko, co zapewniło wysoką intensywność oraz cenne minuty doświadczenia. Podczas gry w obu ekipach widać było duże zaangażowanie i chęć rozstrzygnięcia potyczki na korzyść swojej drużyny. Rezultat końcowy to 24:13 dla naszych „czternastek”. Dziękujemy gościom za przyjazd i rywalizację w przyjaznej atmosferze.

📝 KS DAP U-9 (TT2013) oraz U-10 (TT2012)
🏆 Mecz sparingowy
🏟️🤜🤛 BOISKO I: KS DAP Kielce U-9 Barcelona 6 – 6 KS DAP Kielce U-10 PSG
🏟️✅ BOISKO II: KS DAP Kielce U-9 Barcelona 3 – 17 KS DAP Kielce U-10 PSG
📝 SKŁADY i BRAMKI ⤵️⤵️⤵️
🏟️ BOISKO I: Doroz, Lelas ⚽, Krysińki ⚽, Stawiarski, Kowalczyk ⚽ (TT13) Korfel, Golmento ⚽⚽⚽⚽⚽⚽, Bednarski ⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽, Nowakowski ⚽⚽⚽ i Tkacz (TT12).
🏟️ BOISKO II: Simkiewicz, Nathali ⚽, Giedyk, Dzieniszewski ⚽⚽, Dereniewicz ⚽⚽⚽ (TT13) Czupryński ⚽, Pietrzykowski ⚽, Majcher ⚽⚽, Czuba ⚽ i Witkowski (TT12).
🗣️ Trener Tomasz Rybiński: W sobotnie południe tym razem na hali zmierzyliśmy się z naszymi młodszymi klubowymi kolegami z grupy Top Talent 2013. Mecze rozgrywaliśmy w formule halowej z podziałem na dwa składy w wymiarze czasu 4×10 + 1×12 min, dzięki czemu każdy z zawodników zaliczył 52 minuty bardzo intensywnej gry. Nasza gra na obu boiskach mogła się podobać. Na „boisku numer 1” okazaliśmy się znacznie skuteczniejsi niż nasi przeciwnicy dzięki czemu już od drugiej tercji wyszliśmy na wysokie prowadzenie, którego nie oddaliśmy aż do zakończenia spotkania. Na „boisku numer 2” natomiast gra od samego początku była bardzo wyrównana. Przed ostatnią częścią zmagań traciliśmy do „trzynastek” trzy trafienia, ale konsekwencja, niezłomność i upór w dążeniu do celu w samej końcówce meczu dały nam możliwość odrobienia strat, którą wykorzystaliśmy.
Jestem bardzo zadowolony z gry chłopców zarówno na jednym jak i drugim boisku. W sobotnim sparingu wyglądaliśmy dobrze pod względem intensywności, dokładności oraz szybkości podczas rozgrywania akcji a także w bardzo dobry sposób reagowaliśmy na wyderzenia na boisku bezpośrednio po odbiorze piłki szybko i składnie przechadzać do fazy ataku, czym co chwilę stwarzaliśmy zagrożenie pod bramką naszych rywali. Brawo Drużyna 👏.
🗣️ Trener Dawid Kukła: Duże braki kadrowe spowodowały, że nie mogliśmy pojechac na planowany mecz do Krosna. Na szczęście weekend nie minął „bezmeczowo” i udało się zorganizować rywalizację na wysokim poziomie. Ten mecz mogę opisać jednym słowem: drogowskaz. Spotkanie dobitnie pokazało, w jakim elemencie jesteśmy dobrzy, a nad czym powinniśmy się skupić w nadchodzących mikrocyklach. Zespół świetnie wyglądał w fazach budowania akcji w strefie niskiej czy średniej, ale im bliżej bramki przeciwnika, tym nasze działania były nieco bardziej chaotyczne. Do tego mieliśmy ogromne problemy z przechodzeniem z fazy atakowania do bronienia, z czego bardzo skwapliwie korzystali rywale. Niemniej jednak jestem bardzo zadowolony z naszej gry i z tego, że przenosimy zachowania treningowe na mecz – wysoki pressing i inkorporacja bramkarza w fazie budowania były bardzo solidnie realizowane, co z pewnością bardzo cieszy. Dziękujemy Trenerowi Tomkowi za dobry mecz – rewanż już na wiosnę.

📆 NIEDZIELA:

📝 KS DAP U-9 (TT2013) oraz U-10 (TT2012)
🏆 Mecz sparingowy
📝 SKŁADY ⤵️⤵️⤵️
⚫ CZARNI: Frańczak, Lisowski, Bukała, Wilkus, Łakomiec, Waniak i Nowak.
🔵 NIEBIESCY: Ziomek, Nawrocki, Jaśkowski, Miechowicz, Ryś i Haraźny.
✅❌📝⚽ WYNIKI I STRZELCY ⤵️⤵️⤵️
❌ Skra Częstochowa 4-0 KS DAP Kielce ⚫
✅ KS DAP Kielce ⚫ 7-2 Wesoła Warszawa (Waniak ⚽⚽⚽, Wilkus ⚽⚽, Łakomiec ⚽⚽)
❌ KS DAP Kielce 🔵 2-9 Wesoła Warszawa (Jaśkowski ⚽⚽)
❌ Skra Częstochowa 13-1 KS DAP Kielce 🔵 (Ziomek ⚽)
🗣️ Trener Tomasz Rybiński: W niedzielne przedpołudnie rozegraliśmy w sumie cztery mecze sparingowe z podziałem na dwie drużyny ze Skrą Częstochowa oraz Wesołą Warszawa. Dwa z nich odbyły się w formule „7 na 7” a w dwóch kolejnych rywalizowaliśmy „6 na 6”. Na obu boiskach graliśmy bez zmiany dzięki czemu każdy z naszych zawodników zaliczył 70 minut gry (2 mecze po 35 minut) na wysokiej intensywności, praktycznie bez przerwy. W Częstochowie zastały nas skrajnie ekstremalne warunki atmosferyczne. Silny wiatr, naprzemienne opady deszczu ze śniegiem oraz zalegająca woda na murawie znacząco utrudniały rywalizację. Mimo to chłopcy pokazali ogromny charakter „podejmując rękawicę”. Mimo złych warunków staraliśmy się grać w szybki kombinacyjny sposób z częstym wykorzystaniem krótkich podań, mimo że stan boiska i silny wiatr mocno utrudniał taką grę. Jest to dla nas bardzo dobry znak, ponieważ oznacza to, że sposób gry, jaki trenujemy od dłuższego czasu na zajęciach treningowych wszedł już zawodnikom na dobre „w krew”. Mimo że długimi fragmentami na obu boiskach grą rządził przypadek i „handicap” w postaci gry z wiatrem lub pod wiatr jednej z drużyn to cieszy nas ,że nasi zawodnicy w każdym z meczy byli w stanie skonstruować kilkanaście dobrych akcji w „naszym stylu”, które co jakiś czas zagrażały bramce przeciwnika.
Po raz kolejny do poprawy pozostała nam skuteczność w sytuacjach pod bramką rywala, ponieważ obie nasze drużyny powinny zdobyć przynajmniej kilka bramek więcej.
Wielkie brawa dla chłopaków za charakter, wolę walki i podjęcie rywalizacji w warunkach przy których większość drużyn nie chciałaby wyjść z szatni 👌.