Przygotowania do wiosny trwają pełną parą. Nasze zespoły także i w ten weekend były niezwykle aktywne. Oto raport:

📆 SOBOTA:

📝 KS DAP U-8 (TT2014)
🏆 Mecz sparingowy
❎ KS DAP Kielce 6 – 15
🗣️ Trener Mateusz Nowakowski: W sobotnie popołudnie gościliśmy u siebie drużynę Moravii Morawica. Dla wielu naszych chłopców był to pierwszy taki sprawdzian w życiu, ponieważ w ostatnim czasie do naszej grupy dołączyło wiele nowych twarzy. Chociaż po wyniku można sądzić, że to goście byli wyraźnie lepszą drużyną, jednak w wielu momentach spotkania nasza drużyna potrafiła przejąć inicjatywę, co skutkowało wieloma efektownymi akcjami.

📝 KS DAP U-9 (TT2013)
✅ KS DAP Kielce 33 – 19 Football Academy Jędrzejów
📝 SKŁAD i BRAMKI ⤵️⤵️⤵️
🏟️ Wzorek, Lelas ⚽⚽⚽⚽, Troczyński ⚽⚽, Doroz ⚽⚽⚽, Tyński ⚽⚽⚽⚽, Kowalczyk ⚽⚽⚽⚽⚽, Krysiński ⚽⚽⚽⚽, Giedyk, Piotrowski, Dereniewicz, Simkiewicz ⚽⚽, Bracha ⚽, Dzieniszewski ⚽, Bednarski ⚽, Różanski ⚽⚽
🗣️ Trener Dawid Kukła: Nasze „trzynastki” w ciekawym meczu pokonały drużynę FA Jędrzejów złożoną głównie z zawodników o rok starszych. Rywalizacja była bardzo ciekawa i obfitująca w bramki – obydwa zespoły strzeliły ich przeszło 50 w 120 minut ciągłej gry! Rywalizacja przebiegała głównie pod nasze dyktando, choć i przeciwnicy mieli swoje dobre momenty. Nas z pewnością cieszy spora „mądrość taktyczna” naszych zawodników. W ostatnich tygodniach sporo pracowaliśmy nad współpracą obrońców z bramkarzem w fazie budowania gry i muszę przyznać, że element ten został wykorzystywany przez naszych zawodników wręcz wzorowo. Należy też dodać, że świetną postawą błysnął bramkarz drużyny przeciwnej, który bronił znakomicie i wiele naszych strzałów padło jego łupem. Za tydzień czekają nas kolejne spawdziany.

📆 NIEDZIELA:

🏆 Turniej
📝 WYNIKI ⤵️⤵️⤵️
🤜🤛 KS DAP Kielce 1 – 1 KKP Korona Kielce (Nowak P. ⚽)
✅ KS DAP Kielce 5 – 3 Wicher Miedziana Góra (Nowak P. ⚽⚽, Ożugowski ⚽, Michalski ⚽, Kasiński ⚽)
🤜🤛 KS DAP Kielce 1 – 1 Lechia Strawczyn (Gąsiorek ⚽)
✅ KS DAP Kielce 2 – 1 KKP Korona Kielce (Nowak P. ⚽, Boszczyk ⚽)
✅ KS DAP Kielce 5 – 1 Wicher Miedziana Góra (Nowak P. ⚽⚽⚽⚽, Kasiński ⚽)
🤜🤛 KS DAP Kielce 2 – 2 Lechia Strawczyn (Ożugowski ⚽, Gil ⚽)
🗣️ Trener Maciej Górski: Drużyna TT2014 zagrała w turnieju halowym w Kostomłotach, gdzie zmierzyła się z Lechią Strawczyn, KKP Koroną oraz gospodarzem, Wichrem Miedziana Góra.
Rozgrywki toczyły się na jednym boisku, podczas zawodów panowała koleżeńska atmosfera, jednak na boisku każdy walczył „na maksa” dla swojej drużyny. Cieszy fakt, iż chłopcy nie przegrali żadnego meczu, jednak nie ustrzegli się również błędów, które będziemy korygować na treningach.

KS DAP U-10 (TT2012)
🏆 TURNIEJ PORTO CUP
📌 I DZIEŃ (FAZA GRUPOWA) ⤵️⤵️⤵️
✅ Ursus II Warszawa 2-4 KS DAP Kielce (Waniak ⚽⚽, Nawrocki ⚽, Sułowski ⚽)
✅ KS DAP Kielce 3-0 Naprzód Brwinów (Nowak ⚽, Meresiński ⚽, Jaśkowski ⚽)
✅ KS DAP Kielce 4-1 RAP I Radomsko (Wilkus ⚽⚽, Lisowski ⚽, Sobaś ⚽)
✅ KS DAP Kielce 5-2 Wisła II Płock (Wilkus ⚽⚽, Ziomek ⚽, Nowak ⚽, Waniak ⚽)
✅ KS DAP Kielce 3-0 Junior I Białystok (Waniak ⚽⚽, Meresiński)
📌 II DZIEŃ (FAZA GRUPOWA) ⤵️⤵️⤵️
✅ KS DAP Kielce 2-0 Sparta Jazgarzew (Waniak ⚽, Meresiński ⚽)
🤜🤛 GKS I Bełchatów 1-1 KS DAP Kielce (Meresiński ⚽)
🤜🤛 KS DAP Kielce 0-0 Milan Sport Nadarzyn
📌 II DZIEŃ (FAZA PUCHAROWA – LIGA MISTRZÓW)
❌ KS DAP Kielce 0-1 Milan Sport Nadarzyn
✅ KS DAP Kielce 2-0 Junior I Białystok (Ziomek ⚽, Meresiński ⚽)
❌ KS DAP Kielce 0-3 Sparta Jazgarzew
❌ KS DAP Kielce 1-3 Ursus I Warszawa (Meresiński ⚽)
📌 III DZIEŃ (FAZA PUCHAROWA – LIGA MISTRZÓW)
🤜🤛 KS DAP Kielce 1-1 Polonia Warszawa (Nawrocki ⚽)
🤜🤛 KS DAP Kielce 3-3 GKS II Bełchatów (Waniak ⚽, Ziomek ⚽, Łakomiec ⚽)
🤜🤛 Wisła I Płock 0-0 KS DAP Kielce
🗣️ Trener Tomasz Rybiński: W dniach 4-6 marca rywalizowaliśmy w Radomsku na trzy dniowym turnieju „Porto Cup”. Po trzech dniach rywalizacji, rozegraniu 15 spotkań, w których spędziliśmy na boisku równo 246 minut, uplasowaliśmy się na 5 miejscu w 17 zespołowej stawce 🏆. Pierwszego dnia zaliczyliśmy koncertowe wejście w turniej wygrywają 5 na 5 spotkań. Drugiego dnia mierzyliśmy się już nie tylko z przeciwnikami ale również „z samym sobą”, walcząc z narastającym zmęczeniem i lekkimi urazami. „Walka” ta pozwoliła nam na zakończenie dnia ze stosunkiem 2 zwycięstw, 2 remisów oraz 3 porażek. Dzięki temu zajmujemy 2 miejsce w fazie grupowej i pewnie awansujemy do fazy finałowej (Ligi Mistrzów), gdzie niestety pierwszy dzień rywalizacji kończymy z trzema porażkami i jednym zwycięstwem.
Trzeci dzień to pokaz ogromnej siły mentalnej naszej drużyny, która w trzech meczach z niezwykle silnymi drużynami, jakimi są Polonia Warszawa, GKS Bełchatów oraz Wisła Płock (zwycięzca turnieju), nie zaznała smaku porażki.
Przez trzy dni w 15 rozegranych spotkaniach odnieśliśmy 7 zwycięstw, zanotowaliśmy 5 remisów i tylko 3 razy schodziliśmy z boiska pokonani (stosunek bramek 30-18), co w ostatecznym rozrachunku dało nam wysokie 5. miejsce w mocno obsadzonym turnieju.
Jesteśmy szczególnie dumni z ogólnej postawy wszystkich naszych zawodników podczas trzech dni spędzonych w Radomsku. W ciągu tego czasu pokazali oni nie tylko atrakcyjny dla oka oraz skuteczny futbol, ale przede wszystkim wykazali się siłą mentalną, wysoką dyscypliną podczas realizacji boiskowych zadań, co w bezpośredni sposób przełożyło się na naszą dobrą postawę. Ponadto chłopcy bardzo dobrze funkcjonowali w grupie nie tylko na boisku ale również poza nim 👏. Warto zaznaczyć, że organizatorzy turnieju wyróżnili również naszego zawodnika: Mateusza Meresińskiego nagrodą indywidualną jako najlepszego zawodnika zespołu na przestrzeni trzech dni rywalizacji. Szczególne słowa uznania należą się również rodzicom naszych zawodników, którzy w każdym meczu gorąco dopingowali nasz zespół, tworząc przy tym świetne kibicowskie widowisko odznaczając się przy tym wzorową organizacją dopingu jaka powinna być prowadzona podczas rywalizacji młodych adeptów futbolu 👌👏.
Brawo Drużyna, brawo kibice 👏.

📝 KS DAP U-12 (TT2010)
✅ KS DAP Kielce 5-1 Ajax Radom (Del Favero ⚽️⚽️, Olbratowski, Kuc ⚽️, samobójcza ⚽️)
📝 Skład: Kusto – Jastrzębski, Kuc, Kozakowski – Kwiatek, Pękalski, Olbratowski, Cedro – Sojka , Hyb, Del Favero, Bera, Dulak
🗣️ Trener Paweł Drobniak: W niedzielny poranek gościliśmy u siebie zespół Ajaxu Radom. Mecz rozegrano w formie 2×40 minut. Początek spotkania i pierwsze 20 minut to bardzo spokojna gra młodych DAPowców. Przewaga w posiadaniu piłki i przemyślane budowanie akcji ofensywnych. Po odważnym rajdzie lewą stroną Patryka Sojki, wynik spotkania otworzył Alex Del Favero, który otrzymał podanie w pole karne i strzałem lewą nogą skierował piłkę do bramki. Zespół gości po kilku minutach wykorzystał chwilę naszej nieuwagi i odpowiedział golem wyrównującym. Przed przerwą odpowiadamy kolejną, identyczną akcją, w wykonaniu Sojka – Del Favero. Dośrodkowanie po akcji z lewej strony i strzał bez przyjęcia. Wynik 2-1 do przerwy. Druga połowa spotkania to dalsze ataki z naszej strony, które kończyły się jedną bramką Olbratowskiego, bramką samobójczą i golem z rzutu karnego, pewnie wykorzystanego przez Antka Kuca.
Bardzo udana gra kontrolna w wykonaniu całej drużyny! W kolejny weekend będziemy się mierzyć z Krakusem Nowa Huta.