Podsumowanie weekendu – 2/3 marca 2024

Miniony weekend był pracowity dla naszych zawodników. Nasze ekipy uczestniczyły w turniejach i grach kontrolnych. Zapraszamy do relacji.

KS DAP U8 (TT 2018B)
Gra kontrolna (Kielce, 02.03.2024)
TT2018A – Orlęta Kielce – GKS Nowiny – Orlicz Suchedniów
KS DAP Kielce: Mikołaj Toporek, Nikode Tutaj, Bruno Szpiech, Leon Bujnowski, Oliwier Hakobyan-Równicki, Adam Lisowski, Jakub Kucharczyk, Igor Soja, Igor Stefański, Artur Bawoł, Aleksander Bielecki, Julian Dziewięcki.
Trenerzy Konrad Majcher i Monika Czerwiak:
Druga nasza ekipa grała z drużyną Orlicza Suchedniów oraz GKS Nowiny. Tu należy pochwalić chłopców za waleczność jaką się wykazali od początku rozgrywek i trawka ona aż do samego końca. Dodam, że zawodnicy drużyn przeciwnych byli z rocznika 2016, 2017 i 2018. Tutaj również nasi podopieczni czują niedosyt i chcą grać kolejne mecze. Dziękujemy za przybycie drużyną Orlicza Suchedniów i GKS Nowiny.

KS DAP Kielce: Zygmunt Staszewski, Jan Dziułka, Piotr Bąk, Ignacy Zwierzchowski, Franciszek Kieszkowski, Wojciech Włusek, Bronisław Jędrszczyk, Julian Dziewięcki, Juliusz Bęben, Tymon Kozera.
Była to pierwsza rozgrywka naszych podopiecznych z zawodnikami, z poza naszej akademii. Jesteśmy dumni z naszych zawodników, za postawę jaka się wykazali podczas rozgrywek. Widać było że niektórzy na początku byli trochę przestraszeni ale z biegiem czasu grali coraz śmielej i nabierali pewności siebie, byli również tacy którzy od początku chcieli pokazać swoje zaangażowanie i waleczność. Dodam, że zawodnicy drużyn przeciwnych byli z roczników 2016, 2017 i 2018. Chłopcy czują niedosyt i nie mogą się doczekać kolejnych rozgrywek. Dziękujemy drużynie Orląt oraz Nowin za przybycie.

KS DAP U8 (TT 2016A)
KS DAP Kielce – Wicher Miedziana Góra
KS DAP Kielce: Bartosz Tuźnik, Ksawery Cieślicki, Franciszek Wojton, Tymon Szlufik, Jakub Konczewski, Jakub Ozga, Kornel Bugajski, Kacper Nowakowski, Julian Grudzień, Filip Papież, Maksymilian Szkurłat, Szymon Marek, Oskar Boszczyk, Gustaw Armański, Olek Jasnos, Jakub Makuch, Kłoczko Piotr, Tomasz Sadowski, Saletra Maksymilian, Franciszek Słopiecki, Mikołaj Jurkowski.
Trenerzy Piotr Chiberski i Jakub Chrzanowski:
2 marca drużyna Top Talent 2016A rozegrała sparing z drużyną Wichra Miedziana Góra. Chłopcy rywalizowali przez 3 godziny na boisku Orlik. W minionym tygodniu skupialiśmy się na rozwijaniu inteligencji piłkarza i dużą uwagę przywiązywaliśmy do zachowań zawodników bez piłki. Tworzenie linii podania, pozycja otwarta oraz wspieranie zawodnika z piłką mogli chłopcy przećwiczyć na boisku o większych wymiarach, wykorzystując przestrzeń. Tego dnia byliśmy drużyną dominująca co potwierdziła duża ilość strzelonych bramek i znikoma ilość straconych. Uważam sparing za bardzo pożyteczny i dziękujemy drużynie z miedzianej góry za zaangażowanie.

KS DAP U9 (TT 2015A)
KS DAP Kielce – Orlęta Kielce – Moravia Morawica – PAS Skarżysko – Hetman Włoszczowa – Młodzik Radom – Kadet Ostrowiec Św. – Pogoń Staszów – FA Skarżysko – Champions Końskie
KS DAP Kielce: Franek Kowalski, Szymon Markowski, Franek Kołomyja, Wojciech Wyszomirski, Kamil Koruba, Ignacy Świętek, Leon Czech, Oliwier Nowak, Antek Konopka, Tymon Szkurłat, Tymon Cielecki, Maksym Sternak, Maksym Kołodziej, Mateusz Bęben, Alek Cielecki, Olek Barański, Ignacy Świętek, Jan Rybka.
Trenerzy Krzysztof Mądzik i Jakub Palka:
16 drużyn wystąpiło w tym turnieju, w tym dwie z grupy TT A 2015. Zajęliśmy miejsca 9 oraz 10. Dużo poniżej naszych możliwości. Podzieliliśmy chłopców na dwie drużyny po 9 osób. Wszyscy grali równą ilość minut bez względu ba wynik – nastawialiśmy się na ogranie. Główną rolę w takich turniejach odgrywają emocje i z tym sobie „DAP-owcy” nie poradzili. Niestety cały czas mamy problemy z grą na większej przestrzeni niż 20×20. Wyróżnienia: Szymon Iwański i Franciszek Kołomyja.

KS DAP U9 (TT 2015B)
KS DAP Kielce – Polonia Białogon
KS DAP Kielce: Kazimierz Stróżyk, Gerard Gierada, Wiktor Spychaj, Dominik Pęczkowicz, Aleksander Dziub, Oliver Paradowski, Mieszko Tomala, Wojciech Karcz, Filip Chmielewski, Jeremiasz Wzorek, Jan Wykręt.
Tego dnia drużyna TT15B rozegrała sparing z zespołem Polonia Białogon. Był to nasz pierwszy sparing w tym roku rozegrany na zewnątrz. Obie drużyny rywalizowały między sobą w systemie 7×7 przez 1,5 godziny. Widać u chłopców coraz większe postępy w budowaniu gry i ustawienie się na boisku. Pojedynek był bardzo wyrównany, chociaż pod koniec udało nam się zdobyć prowadzenie w meczu, które utrzymało się już do końca. Dziękujemy drużynie Polonii Białogon za pożyteczny sparing.

KS DAP U10 (TT 2014B)
Mecz kontrolny (Kielce, 02.03.2024)
Trenerzy Maciej Górski i Łukasz Kwapisz:
W sobotę nasza drużyna rozegrała mecz kontrolny z drużyną Naprzodu Jędrzejów. Naszym głównym celem w tym meczu była gra piłką oraz wymienność pozycji na boisku. Od początku to my kontrolowaliśmy przebieg spotkania, tworząc dużo sytuacji pod bramką przeciwnika. Cieszy skuteczność w tym meczu, ale kilka razy zapomnieliśmy że też trzeba bronić co drużyna przeciwna skrzętnie wykorzystała. Dziękujemy drużynie Naprzodu za przyjazd i kulturalną grę a za tydzień czeka nas ciężka przeprawa z drużyną Orlęta Kielce.

KS DAP U11 (TT 2013A/ TT 2013B)
KS DAP Kielce – KSZO Galacticos Ostrowiec Świętokrzyski
Trenerzy Marcin Kośmicki i Arkadiusz Kądziela:
W sobotę nasze drużyny rozegrały mecz kontrolny z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Bardzo duże zaangażowanie naszych młodych zawodników powodowało duże zdenerwowanie w drużynie przeciwnika. W czasie gry głównym celem zawodników był szybki doskok po stracie piłki i próba odbioru bądź przerwanie akcji przeciwnika. Jako trenerzy jesteśmy z tego elementu bardzo zadowoleni.

KS DAP U12 (TT 2012B)
KS DAP Kielce 10:3 Czarnovia Kielce
Bramki: Krzywda 2, Witkowski 2, Kita 2, Majcher 1, Goworek 1, Trela 1, Popis 1.
KS DAP Kielce: Witkowski Bartek, Kita Igor, Majcher Sebastian, Stępień Fabian, Scifo Martin, Krzywda Tytus, Trela Alan, Goworek Janek, Brela Bartosz, Piórczyk Franek, Popis Szymon.
Trenerzy Karol Markowski i Filip Przemyski:
Mecz kontrolny rozegraliśmy na orliku przy ul. Piłsudskiego w formule 6×6. Wszyscy zawodnicy zagrali zbliżona ilość minut. Chłopcy stwarzali bardzo dużo sytuacji bramkowych, niestety mało strzałów kończyło się zdobytą bramką. Chętnie brali udział w pojedynkach 1×1, które w większości wygrywali.

KS DAP U13 (TT 2011)
Gra kontrolna (Kielce, 03.03.2024)
KS DAP Kielce 5:1 SAR Przyjmo
Bramki: Franciszek Januchta x2, Oskar Staniec x2, Kamil Kisio.
KS DAP Kielce: Jakub Bujak, Jakub Kaczmarski, Filip Gołąbek, Kamil Kisio, Marcin Kołomański, Franciszek Januchta, Oleksandr Novodran, Mateusz Rabiej, Szymon Szeląg, Leon Białek, Filip Cielibała, Filip Nowacki, Jakub Słotwiński, Adam Suliga, Oskar Staniec, Tomasz Kruk, Miłosz Stęplewski, Piotr Szcześniak, Szymon Sojda.
Trenerzy Rafał Stefański i Łukasz Pluszewski:
Kolejny mecz kontrolny, bardzo pożyteczny, ponieważ w drugiej połowie zagraliśmy 11×11, co było ciekawym sprawdzianem dla obu drużyn. Niestety po raz kolejny zanotowaliśmy dość senny początek meczu. Było dużo chaosu i niedokładności. Pozwalaliśmy piłce przejść na kozioł, a w ataku graliśmy wąsko. W trakcie meczów dokonywaliśmy zmian, aby spróbować różnych ustawień. Cieszymy się ze zwycięstwa, ponieważ zależy nam na tym, aby chłopaki wierzyli w siebie i zdawali sprawę, że potrafią grać na wysokim poziomie, do czego będziemy z Trenerem dążyć. Dziękujemy chłopakom za sportową postawę, rodzicom za wspaniały doping. Pracujemy dalej i wierzymy, że przed nami lepsze dni.

KS DAP U14 (TT 2010)
KS DAP Kielce 3:3 Proszowianka Proszowice
KS DAP Kielce: Kusto, Cedro, Dulak, Stępień, Tutaj, Kozakowski, Kowalski, Kwiatek, Del Favero, Sojka, Olbratowski, Michalski, Reviakin, Kuc, P.Wijas.
Trenerzy Paweł Drobniak i Łukasz Polak:
W niedzielnym sparingu dużo lepiej zaprezentowali się przyjezdni. W pierwszej Proszowice częściej gościli na naszej połowie i wykorzystali dwie swoje sytuacje. My potrafiliśmy kilka razy odpowiedzieć atakiem szybkim, niestety nie wykorzystaliśmy swoich sytuacji. W drugiej połowie przewaga zespołu z Proszowic była bardziej widoczna. Nasza drużyna po odzyskaniu piłki zbyt szybko ją traciła. Brakowało uspokojenia gry, lepszej gry na połowie przeciwnika piłką. Mimo wysokiej porażki chłopcy zdobyli doświadczenie meczowe i zmierzyli się z dobrze dysponowanym przeciwnikiem.

KS DAP Kielce 5:2 Wicher Miedziana Góra
KS DAP Kielce: Kusto – Toporowski, Kuc, Filipek, Jastrzębski, F.Wijas, Michalski, Olbratowski, Cedro, Koszara, Kołomyja, Bera, Kowalski, Jabłoński, Kutyła, Ślęzak.
Bramki: Kusto x2, Wijas, Cedro, Kołomyja.
W sobotę rozegraliśmy sparing z zespołem Wicher Miedziana Góra. Mecz do około 25 minuty był wyrównany, ale z biegiem czasu uzyskaliśmy coraz większą przewagę i do przerwy po bramkach Adama Kołomyi oraz Filipa Wijasa DAP prowadził 2:0. Po zmianie stron, drużyna spokojnie starała się utrzymywać przy piłce i tworzyć zagrożenie pod bramką rywali. Dwiema ładnymi bramkami z dystansu podpisał się Franek Kusto, który druga odsłonę meczu rozgrywał na pozycji środkowego pomocnika. Piątą bramkę strzałem głową zdobył Oskar Cedro, który na długim słupku zamknął dośrodkowanie Franka Bery. W dzisiejszym meczu debiut zaliczył nowym bramkarz w zespole – Aleksander Ślęzak. Wynik jak i gra zadowalająca, ale widzimy jeszcze pewne aspekty w grze , które muszą ulec poprawie. W następny weekend będziemy gościć drużynę UKS Celsium Skarżysko.

KS DAP U16 (TT 2008/2009)
Gra kontrolna (Staszów, 02.03.2024)
Pogoń Staszów 0:5 KS DAP Kielce
Bramki: Kochanowski x2, Troczyński x2, Sahoszko
KS DAP Kielce: Bysiak, Boksa, Winiarczyk, Bobra, Kita, Skrobot, Romanovskyi, Wieczorek, Sztandera, Troczyński, Kochanowski (Majdański, Milczarek, Gospodarek, Pawlik, Sahoszko).
Trenerzy Tomasz Ćwil i Szymon Dalach:
Kolejny mecz kontrolny w okresie przygotowawczym rozegraliśmy na wyjeździe w Staszowie. Bardzo dobra pierwsza połowa w naszym wykonaniu – wysoka intensywność oraz dobra organizacja gry w bronieniu i atakowaniu. W drugiej połowie przytrafiło nam się więcej momentów, w których popełnialiśmy błędy wynikające z braku koncentracji. Tempo gry było wolniejsze niż w pierwszych 45 minutach spotkania. Wynik spotkania jest dla nas korzystny, jednak z gry będziemy mogli wyciągnąć kolejne wnioski do pracy przed niedługo rozpoczynającymi się rozgrywkami ligowymi.