Podsumowanie weekendu, 2-3 października

Piękna pogoda na początek października zachęcała do aktywnego spędzania czasu. Oczywiście najchętniej spędzamy go na piłkarskiej murawie! Przed Wami raport z weekendowych zmagań:

📆 SOBOTA:

📝 KS DAP U-10 (TT2012)
🏆 Mecz sparingowy
❌🏟️ Boisko I:
Stal Niewiadów 12 – 2 KS DAP U-10 (Meresiński ⚽⚽)
✅🏟️ Boisko II:
Stal Niewiadów 5 – 20 KS DAP U-10 (Słapek ⚽⚽⚽⚽⚽⚽, Łakomiec ⚽⚽⚽⚽⚽, Haraźny ⚽⚽⚽, Ryś ⚽⚽⚽, Dobosz ⚽, Głowacki ⚽, Sułowski ⚽)
📝 Składy ⤵️⤵️⤵️
🏟️ Boisko I: Frańczak, Nawrocki, Bukała, Kaczmarczyk, Wilkus, Lisowski, Meresiński i Nowak
🏟️ Boisko II: Głowacki, Dobosz, Sobaś, Łakomiec, Słapek, Ryś, Haraźny i Sułowski
🗣️ Trener Tomasz Rybiński: Sobotnie mecze miały dwa oblicza. Na boisku pierwszym zawodnicy z Niewiadowa dominowali nad nami praktycznie w każdym aspekcie gry, zasłużenie zwyciężając różnicą 10 goli, na boisku numer dwa natomiast to my dyktowaliśmy warunki gry, zdobywając 15 bramek więcej niż gospodarze. Na obu placach gry mogliśmy zaobserwować fragmenty dobrej, słabej, bardzo słabej jak i bardzo dobrej gry w naszym wykonaniu. Sobotnie zmagania po raz kolejny dostarczyły nam bardzo dużo materiału do analizy, który musimy „przetrawić” i wykorzystać do wcielenia w życie, w celu dokonania ogólnej poprawy jakości naszej gry we wszystkich aspektach piłkarskiego rzemiosła 🙂.
Jesteśmy bardzo zadowoleni i wdzięczni, że po raz kolejny mogliśmy sprawdzić się z bardzo mocną drużyną w naszej kategorii wiekowej 🙏.
Miejmy na uwadze, że nie sztuką jest „zwyciężać” z drużynami słabszymi od nas „kosmiczną” różnicą goli i na tej podstawie żyć w iluzji „jakości” naszej drużyny. Uważamy, że to właśnie takie mecze, jak ten w Niewiadowie dają nam drogowskaz na drodze w kompleksowym rozwoju grupy 🙏. Oczywiście nikt nigdy nie obiecywał, że droga ta będzie łatwa, miła i przyjemna… Długimi odcinkami będzie kręta, wyboista, bardzo wymagająca a czasami wręcz frustrująca… Kluczowe będzie to, z jakim nastawieniem będziemy nią podążać i pokonywać na niej kolejne wyzwania 😉.

📝 KS DAP U-13 (TT2009)
🏆 Liga ŚZPN Młodzik Starszy
✅ KS DAP U-13 11 – 1 Unia Sędziszów
🗣️ Trener Szymon Dalach: Mecz od początku pod naszą kontrola. Totalnie zdominowaliśmy przeciwnika, co przekładało się na dużą ilość sytuacji do strzelenia bramki, o czym świadczy sam wynik. Mógł on być jeszcze wyższy, gdyby nie nasza skuteczność. Honorowe trafienie dla przeciwników padło w ostatniej minucie meczu po naszym błędzie w obronie. Jestem zadowolny z naszej gry, każdy z zawodników dał z siebie 100%.

📆 NIEDZIELA:

📝 KS DAP U-8 (TT2014)
🏆 Liga ŚZPN, Żak Młodszy
📝 Wyniki: ⤵️⤵️⤵️
❌ KS DAP I U-8 0 – 4 KKP Korona I Kielce
✅ KS DAP I U-8 3 – 0 Orlęta Kielce (Grzywacz ⚽⚽, Kmiecik ⚽)
✅ KS DAP I U-8 9 – 0 Orlicz Suchedniów (Kmiecik ⚽⚽⚽⚽, Pietrzykowski ⚽⚽⚽, Zagoździński ⚽, Grzywacz ⚽)
✅ KS DAP I U-8 5 – 1 KKP Korona II Kielce (Kmiecik ⚽⚽, Rutyna ⚽, Zagoździński ⚽, Grzywacz ⚽ – Fijałkowski ⚽)
✅ KS DAP I U-8 5 – 1 KS DAP II U-8 (Rutyna ⚽⚽⚽, Kmiecik ⚽, samobójcza ⚽)
🤜🤛 KS DAP II U-8 1 – 1 Orlęta Kielce (Kasiński ⚽)
✅ KS DAP II U-8 3 – 1 KKP Korona II Kielce (Gil ⚽, Salwa ⚽, Boszczyk ⚽)
❌ KS DAP II U-8 0 – 8 KKP Korona I Kielce
✅ KS DAP II U-8 5 – 0 Orlicz Suchedniów (Gąsiorek ⚽⚽, Boszczyk ⚽, Kasiński ⚽, Salwa ⚽)
🗣️ Trener Maciej Górski: Drużyna TT14 rozegrała gry kontrolne w ramach ligi ŚZPN. Podobnie jak tydzień wcześniej, drużyna była podzielona na dwa składy i grała w systemie każdy z każdym. Pierwszy mecz z KKP Korona I Kielce niestety nie zaliczymy do udanych. Weszliśmy w mecz ospale, bez należytego zaangażowania, popełniając proste błędy i praktycznie podarowując rywalowi zwycięstwo. Kolejne mecze to przebudzenie pierwszej drużyny i pewne zwycięstwa w resztach spotkań. Drugi skład zmagania rozpoczął od potyczki z Orlętami Kielce, lecz – podobnie jak koledzy – nie pokazali pełni możliwości, zaledwie remisując mecz. Pozostałe spotkania to również poprawa jakości. Chłopcy ulegli jedynie bardzo dobrze dysponowanej KKP Koronie I Kielce.

📝 KS DAP U-11 (TT2011)
🏆 Turniej „Biało Niebieska dobra drużyna PZU” w Woli Chorzelowskiej.
📝 Wyniki: ⤵️⤵️⤵️
KS DAP U-11 3 – 0 AP Wierzchosławice (Lasota ⚽, Janduła Igor ⚽, Kowalewski ⚽)
KS DAP U-11 2 – 1 Stal Mielec (Lasota ⚽, Korzeniak ⚽)
KS DAP U-11 0 – 3 Bruk Bet Nieciecza
KS DAP U-11 2 – 1 Piłkarskie Nadzieje Mielec (Lasota ⚽, Kowalewski ⚽)
KS DAP U-11 2 – 0 Mielec Girls (Janduła Igor ⚽⚽)
KS DAP U-11 0 – 3 Resovia
KS DAP U-11 0 – 1 Unia Tarnów
📝 Skład: Błaszczyk Filip, Janduła Igor, Janduła Ksawery, Korzeniak Jakub, Detka Marcel, Kowalewski Mikołaj, Lasota Bartosz, Jakimiak Franciszek, Witecki Adam, Kołomyja Adam.
🗣️ Trener Bartosz Mikołajczyk: Chłopcy podczas turnieju rozegrali 7 spotkań z jednymi z lepszych akademii piłkarskich Podkarpacia. Na uwagę zasługuje fakt, iż wyłączając mecz z Resovią, która była poza naszym zasięgiem, DAPowcy w każdym meczu prowadzili grę i starali się być stroną dominującą. Szukali nieszablonowych rozwiązań w ataku i kreowali grę szybko wymieniając podania na tzw. „jeden kontakt”. Nie brakowało również prostych błędów, których kumulacja przyszła w meczach z TTB Niecieczą i Unią Tarnów, gdzie po oblężeniu bramki przeciwnika straciliśmy gola po rzucie wolnym w połowy boiska. Jestem jednak pewny, że chłopcy wyciągną z tych zdarzeń wnioski i w następnych spotkaniach poprawią w/w mankamenty.

🏆 Liga ŚZPN, Orlik Starszy
📝 Skład: Zbróg, Olejarczyk, Mól, Simkiewicz, Wójcik, Pietraszek, Zamojski, Sidło, Dziedzic, Kierzkowski, Włudyga, Białek, Szwarc
🗣️ Trener Piotr Gruszka: Drużyna TT2011B rozegrała w dniu dzisiejszym kolejny turniej ligowy w kategorii orlik starszy. Niestety dwie drużyny nie stawiły się w dzisiejszym turnieju, więc postanowiliśmy zagrać turniej w formule mecz i rewanż. Nasza drużyna rozkręcała się ze spotkania na spotkanie. Były lepsze i gorsze momenty. Pierwsze spotkania były z naszej strony trochę ospałe, brakowało zaangażowania. Na szczęście później zespół wrócił na właściwe tory.

📝 KS DAP U-13 (TT2009)
📆 29/09/2021
🏆 II Liga Świętokrzyska Trampkarz Młodszy
❌ Korona SA Kielce 4 – 0 KS DAP U-13
🗣️ Trener Adrian Leszczyński: Od początku spotkania grę kontrolowali gospodarze, choć nie ustrzegli się błędów, po których groźne udało nam się skontrować – niestety brakowało skuteczności. „Koroniarze” zdobyli 3 bramki do przerwy i trochę się rozluźnili. W drugiej połowie sam na sam z bramkarzem stanął Kochanowski, ale piła po jego strzale minimalnie przeszła obok słupka. Mecz ostatecznie zakończył się porażką 0-4, ale jestem zadowolony z gry moich zawodników.