Podsumowanie weekendu

W ten weekend działy się rzeczy historyczne! Oto do rywalizacji – po raz pierwszy – stanęła nasza najmłodsza ekipa Top Talent – TT2015!!!
Zapraszamy na podsumowanie!

📆 SOBOTA

📝 KS DAP U-8 (TT2014)
🏆 Turniej „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarka”
📝 Wyniki i strzelcy ⤵️⤵️⤵️
🏆 Faza grupowa:
✅ KS DAP II Kielce 7 – 0 KKP Korona III Kielce (Baran ⚽⚽, Grzywacz ⚽⚽, Kmiecik ⚽, Obarzanek ⚽, Rutyna ⚽)
✅ KS DAP II Kielce 3 – 1 KKP Korona Kielce 2015 (Kmiecik ⚽⚽, Zagoździński ⚽)
✅ KS DAP II Kielce 1 – 0 KKP Korona I Kielce (Kmiecik ⚽)
✅ KS DAP II Kielce 5 – 0 KKP Korona V Kielce (Zagoździński ⚽⚽, Grzywacz ⚽⚽, Baran ⚽)
✅ KS DAP I Kielce 4 – 1 KKP Korona III Kielce (Nowak P. ⚽⚽, Gil ⚽, Boszczyk ⚽)
❌ KS DAP I Kielce 0 – 5 KKP Korona II Kielce
✅ KS DAP I Kielce 3 – 0 KKP Korona II Kielce 2015 (Ożugowski ⚽⚽, Gąsiorek ⚽)
✅ KS DAP I Kielce 5 – 0 KKP Korona IV Kielce (Gil ⚽⚽⚽⚽, Nowak P. ⚽)
🏆 Półfinał:
✅ KS DAP I Kielce 1 – 0 KS DAP II Kielce (Nowak P. ⚽)
🏆 Finał:
❌ KS DAP I Kielce 0 – 8 KKP Korona I Kielce
🗣️ Trener Maciej Górski: Drużyna TT14 wzięła udział w turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarka”. Trenerzy zgłosili dwie ekipy, każda z nich rywalizowała w innej grupie, a ich rywalami były cztery drużyny KKP Korony Kielce. W grupie A drużyna KS DAP II Kielce wygrała wszystkie mecze, tracąc przy tym zaledwie jedną bramkę(!) i zasłużenie awansując do półfinału imprezy. DAP I zagrała w grupie B – cztery mecze z drużynami KKP Korona Kielce. Zespół w ładnym stylu wygrał dwa pierwsze mecze. W trzecim meczu musiał uznać wyższość przeciwnika, ale w ostatnim, decydującym pojedynku zapewnił sobie awans do półfinałów z 2. miejsca w tabeli.
W półfinale doszło do bratobójczego pojedynku DAPowych ekip – faworytem był zespół DAP II. Piękno futbolu polega między innymi na tym, że jest nieprzewidywalny i drużyna DAP I sprawiła miłą niespodziankę wygrywając mecz i awansując do finału. Tam niestety KKP Kielce okazała się zdecydowanie lepszym zespołem, ale DAPowcy pokazali ambicję, hart ducha oraz wolę walki do samego końca. Cieszy postawa wszystkich chłopców, ich zaangażowanie w pracę, walka do samego końca i wiara w swoje umiejętności. Ich rozwój jest zauważalny, a to dla nas sygnał iż zmierzamy w dobrym kierunku. Pracujemy dalej.
🗣️ Trener Łukasz Pluszewski: Zawodnicy przystąpili do zawodów z ogromnym zapałem i entuzjazmem, a piękna, słoneczna pogoda sprawiła, że wszystkim dopisały świetne humory. Poziom rozgrywek stał na dobrym poziomie, dzięki czemu byliśmy świadkami ciekawych, kombinacyjnych akcji jak również pięknych bramek.

📝 KS DAP U-9 (TT2013)
🏆 Mecz towarzyski
✅ KS DAP Kielce U-9 13 – 10 KS DAP Kielce U-10 (Tyński ⚽⚽⚽⚽⚽, Mika ⚽⚽, Krysiński ⚽, Simkiewicz ⚽, Stawiarski ⚽, Dzieniszewski ⚽⚽, Kowalczyk ⚽)
❌ KS DAP I Kielce 8 – 16 Drukarz I Warszawa (5vs5) (Tyński ⚽⚽⚽⚽, Troczyński ⚽⚽, Mika ⚽, Doroz ⚽)
❌ KS DAP II Kielce 14 – 18 Drukarz II Warszawa (5vs5) (Dzieniszewski ⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽, Kowalczyk ⚽⚽⚽⚽⚽, Stawiarski ⚽, Simkiewicz ⚽)
❌ KS DAP Kielce 9 – 15 Drukarz Warszawa (7vs7) (Tyński ⚽⚽⚽⚽⚽, Mika ⚽⚽, Doroz ⚽, Bednarski ⚽)
🗣️ Trener Dawid Kukła: To była bardzo pracowita sobota naszych „trzynastek”. Najpierw dwugodzinna rywalizacja ze starszymi kolegami z KS DAP U-10 zakończona naszym zwycięstwem. W tym meczu cieszyła nas wysoka jakość rozgrywania piłki, przenoszenie ciężaru gry i sposób gospodarowania przestrzenią – jej lokalizacja i odpowiednia eksploatacja. Przy lepszej skuteczności wynik mógł byś jeszcze bardziej okazały, ale i tak nasza gra musiała się podobać zgromadzonym kibicom. Po rywalizacji zjedliśmy pyszną pizzę od @Pizza Pacman i udaliśmy się na kolejny mecz – do Kielc zawitała jedna z najlepszych ekip na Mazowszu – Drukarz Warszawa. Tutaj rozegraliśmy dwa godzinne spotkania – najpierw w formule 5×5 na dwóch równoległych boiskach, a potem w formule 7×7. W pierwszej części rywalizacji goście pokazali dominację zwłaszcza w aspekcie gry 1×1, dzięki czemu szybko zdobywali przestrzeń i stwarzali sobie sytuacje. Nasze oba zespoły starały się odgryzać zespołowymi akcjami, co również zaowocowało solidną porcją zdobytych bramek. Zdecydowanie bardziej wyrównany przebieg miało spotkanie w formule 7×7, gdzie byliśmy równorzędnym przeciwnikiem dopóki starczyło nam sił – nasi zawodnicy zagrali prawie po 120 minut każdy (!). Zespół Drukarza na wyraźną przewagę odskoczył w ostatnich tercjach spotkania.
To była piękna sobota – mnóstwo nauki i materiału do analizy i wyciągnięcia wniosków zarówno przez zawodników jak i sztab szkoleniowy. Spotkania dobitnie pokazały, że możemy śmiało mierzyć się z mocnymi przeciwnikami w formule „orlikowej”. Zespół rozumie coraz więcej i coraz skuteczniej jest w stanie określać cele w danym fragmencie spotkania i to chyba jest najważniejszy wniosek. Każdemu z naszych zawodników biorącemu udział w „maratonie” należą się brawa za wysiłek i bardzo jakościową grę od początku do końca zmagań.

📝 KS DAP U-10 (TT2012)
🏆 Mecz sparingowy
❌ KS DAP Kielce U-9 13 – 10 KS DAP Kielce U-10 (Kita ⚽️, Stępień ⚽️, Ryś ⚽️⚽️, Czuba ⚽️⚽️⚽️, Haraźny ⚽️⚽️, samobójcza ⚽️)
📝 Skład drużyny ⤵️⤵️⤵️
Kulczycki, Kita, Stępień, Ryś, Czuba, Miechowicz, Dobosz, Szczepański, Haraźny, Biadun, Czupryński, Rutkowski, Surdyk
🗣 Trener Adam Józefowski: W sobotnie słoneczne południe rozegraliśmy sparing wewnętrzny z naszymi kolegami klubowymi z rocznika 2013. W grze wzięli udział chłopcy zarówno z grupy Bayern i PSG, którzy nie zagrali w ostatnich grach turniejowych. Przebieg meczy był wyrównany, sporo rywalizacji indywidualnej w pojedynkach 1×1, w mniejszym stopniu wykorzystaliśmy możliwości gry zespołowej. Sam wynik nie był odzwierciedleniem przebiegu meczu, z naszej strony zabrakło skuteczności. Proste błędy w obronie i otwarciu gry zostały wykorzystane przez naszych młodszych kolegów. Muszę pochwalić chłopców za zaangażowanie i wolę walki. Jeżeli poprawimy decyzyjność i szybsze przekazywanie piłki w wolna przestrzeń, zdecydowanie przyniesie to pozytywne efekty w następnych grach. Dzisiejszy sparing był wartościową grą, ponieważ młodsi koledzy z KS DAP to bez wątpienia jedna z najlepszych drużyn w naszym regionie z rocznika 2013 💪

📆 NIEDZIELA

📝 KS DAP U-7 (TT2015)
✅ KS DAP Kielce – Orlęta Kielce
🗣 Trener Konrad Zacharski: W niedzielne południe chłopcy z rocznika 2015 rozgrywali swój pierwszy sparing. Przeciwnikiem były kieleckie Orlęta. Widać było, że był to pierwszy taki sprawdzian naszych chłopców, bo na pierwszą tercję wyszli delikatnie zestresowani. Z biegiem czasu gra wyglądała coraz lepiej, chłopcy czuli się swobodniej i zaczęli pokazywać swoje indywidualne umiejętności, z każdą minutą coraz lepiej reagowali na wydarzenia boiskowe. Należy pochwalić drużynę za ogromne zaangażowanie i włożone serce w ten mecz. W drużynie widać ogromny potencjał, ale czeka nas bardzo dużo pracy. Podczas sparingu nie była prowadzona klasyfikacja bramkowa.

🏆 Ekstraliga Talentów, Sosnowiec
❌ KS DAP Kielce 2 – 5 DAP Dębica (Kmiecik ⚽️, Pietrzykowski ⚽️)
✅ KS DAP Kielce 4 – 1 Rozwój Katowice (Obarzanek ⚽️, Zagoździński ⚽️, Rutyna ⚽️, Kmiecik ⚽️)
❌ APN Knurów 3 – 0 KS DAP Kielce
🤜🤛 KKS Spójnia Zebrzydowice 2 – 2 KS DAP Kielce (Rutyna ⚽️, Kmiecik ⚽️)
❌ Akademia 2012 Jaworzno 5 – 0 KS DAP Kielce
❌ KS DAP Kielce 0 – 2 Pogoń Kraków
🤜🤛 KS DAP Kielce 4 – 4 Wisła Junior Sandomierz (Kasiński ⚽️, Pietrzykowski ⚽️, Boszczyk ⚽️, Grzywacz ⚽️)
❌ KS DAP Kielce 2 – 3 Athletic Ozimek (Rutyna ⚽️, Grzywacz ⚽️)
🗣 Trener Maciej Górski: Po sobotnich zmaganiach w Pucharze Tymbarka przyszedł wyjazd do Sosnowca na turniej Ekstraligi Talentów. Rozgrywki stały na wysokim poziomie o czym „14stki” przekonały się już w pierwszym meczu. Kubeł zimnej wody podziałał mobilizująco na naszą drużynę, gdyż kolejny mecz wygrali zdecydowanie. Kolejne mecze to już lekcja futbolu od przeciwników, 4 przegrane i jedynie dwa remisy. Bilans bramkowy to 14:24. Zmęczenie na pewno dało się we znaki, jednakże to nie był nasz dzień. Zabrakło wszystkiego po trochu, popełnialiśmy za dużo indywidualnych błędów, a to przełożyło się na wyniki całej drużyny. Dla niektórych chłopców była to pierwsza wyprawa na taki turniej, jednak poza wynikami rywalizacji na pewno będą to cenne minuty i doświadczenie. Już jutro wracamy do pracy na treningach 🙂.

🏆 Bruk-Bet Termalica Kids Cup
📝 Skład
Witkowski, Korfel, Nowakowski, Szyndlar, Tkacz, Sobierajski, Stąpór, Bednarski, Golmento, Pietrzykowski
✅ KS DAP Kielce 2 – 1 Krakus Nowa Huta (Szyndlar ⚽️, Tkacz ⚽️)
❌ KS DAP Kielce 1 – 4 Bruk Bet II (Sobierajski ⚽️)
❌ Polan Żabno 0 – 4 KS DAP Kielce
🤜🤛 Stal Rzeszów II 2 – 2 KS DAP Kielce (Nowakowski ⚽️, Stąpór ⚽️)
❌ Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0 – 9 KS DAP Kielce
🗣 Trener Adam Józefowski: W dniu dzisiejszym zawodnicy z grypy „PSG” z samego rana wybrali się na turniej do Dąbrowy Tarnowskiej. Pierwszy mecz chłopcy zagrali na miarę swoich możliwości odnosząc zwycięstwo. W dalszych pojedynkach niestety słaba organizacja gry, proste błędy w obronie i rozkojarzenie nie pozwoliły naszej drużynie pokazać się z lepszej strony. Zdecydowanie stać nas na więcej. Najważniejsze, że zdobywamy cenne minuty i doświadczenie z silnymi rywalami. Po całych trudach turnieju chłopcy zjedli z apetytem naleśniki. Wcześniej natomiast, w przerwach pomiędzy meczami, zapewnione mieliśmy zdrowe przekąski przez nasz klub.

📝 KS DAP U-11 (TT2011)
✅ KS DAP 17 – 1 Orlęta Kielce 11/10 (Igor Janduła ⚽️⚽️, Detka ⚽️⚽️, Jakimiak ⚽️, Szeląg ⚽️⚽️, Baryła ⚽️, Kołomyja ⚽️, Witecki ⚽️, Kowalewski ⚽️⚽️, Włudyga ⚽️⚽️⚽️⚽️, Janduła Ksawery ⚽️)
📝 Skład: Błaszczyk, Janduła Igor, Janduła Ksawery, Gawron, Witecki, Kisio, Korzeniak, Kołomyja, Baryła, Jakimiak, Kowalewski, Olejarczyk, Włudyga, Detka, Szeląg, Zawada.
🗣 Trener Bartosz Mikołajczyk: W dniu 13.03.2022 roku TT2011 zmierzył się z Orlętami Kielce 2011/2010. Od początku mecz przebiegał pod „nasze dyktando”. Drużyna realizowała założenia taktyczne, czego efektem było kilkanaście zdobytych bramek. Na wyróżnienie zasługuje ta strzelona przez Mikołaja Kowalewskiego, który niczym Cristiano Ronaldo „zatrzymał się w powietrzu” i precyzyjnym uderzeniem głową zaskoczył bramkarza rywali. Na pochwały zasługuje również Filip Błaszczyk, który kolejny mecz z rzędu broni rzut karny oraz Szymon Włudyga, który swojej byłej drużynie zaaplikował 4 bramki.

📝 KS DAP U-12 (TT2010)
❌ KS DAP Mazda Kielce 3 – 7 MKS Krakus Nowa Huta (Jagodziński ⚽️, Pękalski ⚽️, Del Favero ⚽️)
📝 Skład: Kwiatek, Sojka, Kuc, Filipek, Cedro, Kozakowski, Pękalski, Hyb, Kusto, Dulak, Jagodziński, Stępień, Del Favero, Olbratowski
🗣 Trener Łukasz Polak: W niedzielę zmierzyliśmy się drugi raz z Krakusem Nowa Huta w tym roku i niestety po raz drugi zeszliśmy z boiska jako pokonani. Na początku spotkania stworzyliśmy sobie kilka dogodnych sytuacji bramkowych jednak nie udało się żadnej z nich wykorzystać. Po 15 minutach do głosu doszli goście, którzy strzelili 4 bramki w pierwszej połowie i schodzili na przerwę z prowadzeniem 4:1. W naszej grze było dziś dużo niedokładnych podań oraz zabrakło skuteczności. Cieszy to, że chłopcy pomimo niekorzystnego wyniku nadal wierzyli w odwrócenie losów spotkania i wzajemnie się motywowali.

📝 KS DAP U-13 (TT2009)
🤜🤛 KS DAP Kielce 2 – 2 ŁKS Probudex Łagów (2008) (Kaczmarczyk ⚽️⚽️)
📝 Skład: Majdański-Frańczak, Boksa, Klamka, Bobra-Błaszczyk, Masztalerz, Majka, Chałan, Kaczmarczyk-Kochanowski (Sieczko, Sztandera, Szczepanek, Kwiecień, Świątek)
🗣 Trener Tomasz Ćwil: W niedziele rozegraliśmy mecz kontrolny z drużyną z Łagowa. Spotkanie rozpoczęliśmy bardzo dobrze. Już w 2 minucie mieliśmy stuprocentową sytuacje do objęcia prowadzenia, jednak piłka minęła słupek bramki przeciwnika. Pierwsze 20 minut spotkania do znakomita gra naszego zespołu. W tym czasie udało nam się zdobyć jedną bramkę (Kaczmarczyk). Po zdobyciu gola w naszej drużynie pojawiło się rozluźnienie, czego efektem było bramka dla Łagowa po błędzie naszej defensywy. Wynik do przerwy: 1-1. Na drugą połowę wyszliśmy zmieniając 5 zawodników w naszej drużynie. Dalej mieliśmy kontrolę nad przebiegiem spotkania i chłopcy starali się realizować nasz sposób gry. Niestety w drugiej połowie przytrafił nam się kolejny błąd wynikający z braku dokładności w zagraniu piłki i przeciwnik wyszedł na prowadzenie. Nasi zawodnicy cierpliwie kreowali grę, tworząc mnóstwo sytuacji bramkowych. Niestety piłka nie chciała dzisiaj wpaść drugi raz do siatki, aż do momentu kiedy po raz drugi na listę strzelców wpisał się Kaczmarczyk po świetnie przeprowadzonym ataku szybkim. W końcówce spotkania mieliśmy jeszcze szanse żeby wyjść na prowadzenie, jednak brakowało nam dzisiaj skuteczności pod bramką rywala.
Wynik końcowy: 2-2
Dziękuje drużynie za postawę w dzisiejszym meczu i gratuluje dobrej gry, mimo nie do końca korzystnego wyniku.