Podsumowanie weekendu – 21/22 października 2023

W ten weekend nasze zespoły dzielnie walczyły, choć ze zmiennym szczęściem w rywalizacji ligowej. Ponadto rozegranych zostało kilka gier kontrolnych, zarówno w roli gospodarza jak i spotkań wyjazdowych. Sprawdźcie jak radzili sobie nasi zawodnicy w konfrontacji z rywalami.

KS DAP U7 (TT 2016B)
Rozgrywki ligowe, kategoria: Żak Młodszy (Skarżysko-Kamienna, 22.10.2023)
KS DAP Kielce I: Kamil Czupryński, Adam Dulnik, Antoni Jopek, Tymon Zapała, Mikołaj Życki, Gustaw Armański.

KS DAP Kielce II: Ignacy Wypniewski, Kacper Boksa, Michał Pedrycz, Kuba Wołowski, Ryszard Puchała, Andrii Kotenko.

Trenerzy Piotr Chiberski i Jakub Chrzanowski:

Nasza drużyna wybrała się na turniej do Skarżyska jednak tym razem gospodarzem była drużyna PAS Skarżysko-Kamienna. Oprócz gospodarzy udział wzięły drużyny: Dziki Skarżysko, FC Łączna, DAP I Kielce, DAP II Kielce. W tym tygodniu trenowaliśmy z chłopakami głównie podania i przyjęcia, jednak nad tym trzeba będzie jeszcze popracować żeby chłopcy częściej wykorzystywali lepiej ustawionych kolegów na boisku. Bardzo cieszy wysoka frekwencja chłopców na wszystkich dotychczasowych turniejach ale także treningach, co przekłada się na rozwój i podnoszenie umiejętności chłopców.

KS DAP U9 (TT 2015A)
Gra kontrolna (Daleszyce, 19.10.2023)
KS DAP I Kielce: Franek Kołomyja, Kazik Stróżyk, Antos Konopka, .Alek Cielecki, Tymon Szkurłat.
KS DAP II Kielce: Markowicz Szymon, Kamil Korba, Oliwier Nowak, Ignas Światek, Wojciech Wyszomirski.

Trenerzy Krzysztof Mądzik i Jakub Palka:

Pierwszy mecz rozegrany na większej przestrzeni. Na pewno widać powiększającą się przewagę w grze poszczególnych naszych zawodników. Jeśli chodzi o przebieg gry, więcej składnych akcji było po naszej stronie, natomiast gospodarze częściej dochodzili do sytuacji strzeleckich po akcjach indywidualnych. Wynik oscylowal koło remisu.

KS DAP U9 (TT 2015B)
Gra kntrolna (Zagnańsk, 21.10.2023)
KS DAP I Kielce: Sternak, Chmielewski, Łopatowski, Spychaj, Mizdrak, Gierada, Bańka, Bilski, Wydrych, Karcz, Barański.
Cosmos Zagnańsk – KS DAP Kielce

Tego dnia rozegraliśmy sparing z drużyną z Zagnańska. Spotkania rozegraliśmy w następującym wymiarze czasowym:  20 minut, 20 minut, 30 minut. Przeciwnik był od nas mniej zaawansowany technicznie, co spowodowało, że to my prowadziliśmy grę. Zawodnicy rozgrywali dużo akcji drużynowych oraz dobrze wypadali w pojedynkach 1×1. Chłopcy w tym dniu popisali się bardzo dobrą skutecznością, dzięki czemu każdy z rozegranych meczów zakończył się zwycięstwem na naszą korzyść.

KS DAP U11 (TT 2013A)
Rozgrywki ligowe, kategoria: Orlik Starszy (Sędziszów, 21.10.2023)
KS DAP I Kielce: Marczewaki, Konwicki, Dzieniszewski, Pacholczyk, Krysiński, Różański, Stachura, Bednarski, Derenewicz.
KS DAP II Kielce: Marczewski, Nathali, Biskupski, Chwastowski, Nathali, Mazurek, Detka, Michow, Kowalski, Nowak.
Trenerzy Tomasz Sadko i Tomasz Ślusarczyk:

W sobotnim turnieju w Sędziszowie gospodarzem był Herkules. W turnieju rozegraliśmy o jeden mecz mniej, ponieważ FA Jędrzejów nie dotarł na turniej. W tym turnieju oba nasze zespoły miały problem ze skutecznością. Natomiast cieszy postawa chłopaków w obronie i szybka organizacja gry po stracie piłki. Zaangażowanie w dzisiejszym turnieju na wielki plus.

KS DAP U11 (TT 2013B)
Gra kontrolna (Kielce, 21.10.2023)

NAF Nowiny – KS DAP Kielce

W sobotę rozegraliśmy sparing z drużyną NAF Nowiny. Mecz był bardzo atrakcyjny, ale również wartościowy dla naszego zespołu. W ostatecznym rozrachunku nasza drużyna strzeliła zdecydowanie więcej bramek i prezentowała wyższy poziom Zawodnicy pokazali się z na prawdę dobrej strony. Najlepiej funkcjonowało budowanie ataku. Finalizacja dzisiejszego dnia była zadawalająca. Coraz lepiej wygląda wsparcie w fazie atakowania oraz linia podania. Troszkę słabiej wyglądało otwarcie gry, ale również w tym aspekcie odnotowaliśmy duży progres. Należy pochwalić cały zespół za wysoki poziom zaangażowania, determinacji oraz współpracy.

KS DAP U12 (TT 2012A)
Rozgrywki ligowe, kategoria: Młodzik Młodszy (Kielce, 22.10.2023)
KS DAP Kielce 6:0 Hetman Włoszczowa
KS DAP Kielce: Golmento, Jaśkowski, Bukała, Kaleta, Sobaś, Meresiński, Łakomiec, Pietrzykowski, Tkacz, Ryś, Bednarski, Czuba.
Bramki: Meresiński.
Trenerzy Karol Markowski i Filip Przemyski:
Mecz derbowy który nie zaczęliśmy zbyt dobrze, dużo nerwowości w naszych szeregach, błędów indywidualnych i dosyć szybko stracona pierwsza bramka. Potrafiliśmy wyrównać ale tylko na chwile, bo przeciwnik wykorzystywał nasze błędy, strzelając kolejne bramki. Wiemy jakie elementy nie zagrały w tym meczu, przed nami kolejny tydzień pracy, w którym będziemy pracować nad poprawą jakości naszej gry. Wierzymy, że kolejny mecz ligowy będzie zdecydowanie lepszy w naszym wykonaniu.

KS DAP U13 (TT 2011)
Rozgrywki ligowe, kategoria: Młodzik Starszy (Kielce, 21.10.2023)
Moravia Morawica 8:0 KS DAP Kielce
KS DAP: Bartłomiej Bartosz, Filip Gołąbek, Kamil Kisio, Leon Białek, Adam Suliga, Franciszek Januchta, Szymon Szeląg, Jan Domoń, Oskar Staniec, Filip Nowacki, Szymon Sojda, Miłosz Stęplewski, Tomasz Kruk, Igor Jaros, Tymon Drezno.
Trenerzy Rafał Stefański i Łukasz Pluszewski:
Chłopaki walczyli ambitnie przez cały mecz, jednak wynik jest odzwierciedleniem tego, kto dzisiaj miał przewagę na boisku i był skuteczny. Pracujemy dalej.

KS DAP U14 (TT 2010)
Rozgrywki ligowe, kategoria: I Liga Świętokrzyska Trampkarza Młodszego (Kielce, 22.10.2023)
KS DAP Kielce 0:6 Star Starachowice
KS DAP Kielce: Kusto – Kuc, Dulak, Tutaj, Kozakowski – Stępień (c), Kwiatek, Pękalski, Sojka, Reviakin, Klimek, Del Favero, Cedro, Bera, Jopek, Kutyła.
Trenerzy Paweł Drobniak i Łukasz Polak:
W niedzielę rywalizowaliśmy z drużyną Staru Starachowice. Początek spotkania był obiecujący i gra do 30 minuty raczej wyrównana. Niestety w 31 minucie, nie blokujemy strzału zza pola karnego i piłka ląduje w samym okienku naszej bramki. Przed przerwą tracimy też drugiego gola, gdzie po rzucie rożnym też byliśmy lekko spóźnieni do blokowania strzału. W drugiej połowie DAP-owcy odważniej ruszyli do ataku, czego efektem były dwa strzały – Patryka Sojki oraz Maksyma Reviakina, ale za każdym razem piłka odbijała się od słupka bramki. Jednak 10 minut zrywu i odważniejszej gry ofensywnej w drugiej odsłonie to było zbyt mało aby liczyć na dobry wynik. Przeciwnicy do końca spotkania grali cierpliwiej, wykorzystali naszej proste błędy w fazie bronienia i dorzucili 4 bramki. O ile w pierwszych 30 minutach gry drużyna była zdyscyplinowana taktycznie, tak w ostatnich 30 minutach całkowicie o tej dyscyplinie, równowadze i odpowiedzialności w grze zapomnieliśmy.

KS DAP U15 (TT 2008/2009)
Rozgrywki ligowe, kategoria: Liga Juniora Młodszego 2007 (Kielce, 21.10.2023)
Lechia Strawczyn 1:2 KS DAP Kielce
KS DAP Kielce: : Majdański, Winiarczyk, Gospodarek, Frańczak, Chałan, Szczepanek, Tyczkowski, Masztalerz, Pawlik, Kołda, Kochanowski (Sztandera, Kita, Troczyński, Młynarczyk, Klamka).
Bramki: Kochanowski, Masztalerz.
Trenerzy Tomasz Ćwil i Szymon Dalach:

Na wyjazd do Strawczyna pojechaliśmy z celem zdobycia 3 punktów. Cały zespół przed rozpoczęciem meczu był zdeterminowany i skoncentrowany na wykonaniu zadania. Po pozornie dobrym rozpoczęciu spotkania to goście w 5 minucie meczu wyszli na prowadzenie. Stracona bramka była efektem nieudanego skoku pressingowego w strefie wysokiej, następnie nie udało nam się przeciąć długiego „podania” za linię obrony i sytuację 1×1 z naszym bramkarzem wygrał zawodnik Lechii. Po straconej bramce nasz zespół grał bardzo dobrze i konsekwentnie jednak ciężko było sforsować obronę przeciwnika. Brakowało nam cierpliwości oraz nie wykorzystywaliśmy szerokości boiska w budowaniu gry. Na początku drugiej połowy bramkę wyrównującą zdobył Adam Kochanowski, a chwilę później zwycięskie trafienie zaliczył Damian Masztalerz. Mimo wyniku, który może świadczyć o wyrównanym spotkaniu to nasz zespół kontrolował wydarzenia na boisku i pozwolił przeciwnikowi tylko raz zagrozić naszej bramce.