Podsumowanie weekendu – 22/23 października 2022

Drodzy Państwo, zapraszamy do lektury, opisującej formę naszych zespołów mierzących się w turniejach ogólnopolskich, meczach kontrolnych oraz meczach ligowych w ten weekend📑👇
 
🔝 KS DAP U10 (TT 2013A)
🏆Turniej Ekstraliga Talentów (Chełmek, 24.10.2022)
Skład KS DAP : Wzorek Filip, Troczyński Eryk, Lelas Jan, Doroz Michal, Tyński Franciszek, Krysiński Franciszek, Mika Wojciech, Kowalczyk Dawid, Simkiewicz Stanisław, Dzieniszewski Dawid.
🗣 Trenerzy Karol Rusiński i Tomasz Ślusarczyk:
Turniej stal na bardzo dobrym, wyrównanym poziomie. Nasz zespół rozegrał 7 meczów, gdzie w niektórych momentach dominowaliśmy nad przeciwnikami, strzelając bardzo dużą ilość bramek, aby w kolejnych sytuacjach seryjnie marnować 100 procentowe okazje do strzelenia bramki. Na duży plus należy uznać grę całego zespołu w obronie wysokiej oraz próby oddawania strzałów z dystansu. Finalnie nasze 13-stki zostały wyróżnione w grupie 3 najlepszych zespołów całego turnieju a Dawid Kowalczyk został uznany za najlepszego zawodnika naszej drużyny.
 
🔝 KS DAP U10 (TT 2013B)
🤝 Mecz kontrolny (Kielce, 22.10.2022)
KS DAP Kielce – KKP Korona Kielce
Skład KS DAP: Panek, Derenewicz, Bednarski, Nowakowski, Flaczyński, Kowalski, Konwicki, Michow, Rożański, Pacholczyk, Stachura, Majcherczyk, Tyński, Doroz, Giedyk, Marczewski, Mazurek, Kulaga.
🗣 Trenerzy Karol Rusiński i Tomasz Ślusarczyk:
W sobotę zmierzyliśmy się w grze kontrolnej z kadrą brązową rocznika 2012 KKP Korony Kielce. Wystawiliśmy dwa zespoły z kadry TT2013B, grając jednocześnie na dwóch boiskach. Nasza drużyna grała bardzo dobrze w pressingu, KKP miało problem z wyprowadzeniem piłki. Wygrywaliśmy dużo pojedynków 1×1. Cieszy wysoka skuteczność naszych podopiecznych.
 
🔝 KS DAP U11 (TT 2012A)
🤝 Mecz kontrolny (Kielce, 22.10.2022)
KKP Korona Kielce – KS DAP Kielce
Skład KS DAP Kielce: Skład: Dobosz Kacper, Haraźny Jakub, Lisowski Kacper, Meresiński Mateusz, Nowak Arkadiusz, Nowakowski Olaf, Pietrzykowski Wiktor, Ryś Damian, Sobaś Ignacy, Sułowski Bartosz, Szyndlar Oskar, Waniak Dawid, Wilkus Miłosz, Łakomiec Michał, Golmento Mikołaj, Stąpór Aleksander, Sobierajski Dawid.
🗣 Trener Adam Józefowski i Karol Markowski:
W minioną sobotę rozegraliśmy mecz kontrolny z drużyna KKP Korona – grupą srebrną. Zagraliśmy 5 tercji po około 15 minut. Każdy z chłopaków miał bardzo dużo minut, aby zaprezentować się na tle swoich rówieśników. Na mecz zostało powołanych tez kilku chłopców wyróżniających się z grupy B. Zaprezentowali się z dobrej strony, jesteśmy zadowoleni z ich postawy. Wracając do meczu, zarówno na jednym jak i drugim boisku byliśmy strona dominująca. Gdy tylko graliśmy na jeden, dwa kontakty byliśmy groźni. Chcemy aby taki stan trwał przez cały mecz nie tylko przez jakaś cześć meczu. Niestety w przekroju całego spotkania zarówno jedna jak i druga drużyna grała bardzo chaotycznie, momentami chcieliśmy wejść do bramki przeciwnika. Przed nami kolejny tydzień pracy, w którym będziemy starali się poprawić nasza jakość.
 
🔝 KS DAP U11 (TT 2012B)
🏆 Turniej Orlika Starszego (Bodzentyn, 23.10.2022)
Skład KS DAP Kielce: Stępień, Stąpór, Golmento, Sobierajski, Łakomiec, Wójcik, Szczepański, Korfel, Pietrzykowski, Krzywda, Żubrowski, Pyszel, Kita, Rutkowski.
DAP I 🤝 Spartakus Daleszyce
DAP II 🤝 FKS Łazy Starachowice
DAP I 🤝 DAP III
DAP I 🤝 LKS Łysica Bodzentyn
DAP II 🤝 Juventa Starachowice
DAP II 🤝 Spartakus Daleszyce
DAP I 🤝 Juventa Starachowice
DAP II 🤝 LKS Łysica Bodzentyn
DAP I 🤝 FKS Łazy Starachowice
🗣 Trener Adam Józefowski i Karol Markowski:
W dniu dzisiejszym rozegraliśmy bardzo udane zawody w Bodzentynie. Postawa naszych drużyn zasługuje na pochwale, ponieważ graliśmy zespołowo i szybko, bardzo dobrze w pojedynkach 1×1. Potrafiliśmy różnymi środkami zaskoczyć przeciwnika. Chłopcy wspierali się na boisku czego brakowało mi w poprzednich turniejach. Oprócz aspektów sportowych dodam, że dopisała dziś wszystkim słoneczna pogoda, warunki do rozgrywek były idealne.
 
🔝 KS DAP U12 (TT2011)
❌ KS DAP Kielce 3:7 Baszta Rytwiany (Kielce, 12.10.2022)
🎖 Świętokrzyska I Liga Młodzików Młodszych
Skład KS DAP Kielce: Pedrycz, Gawron, Kisio, Bień, Szeląg, Nepelski, Janduła, Kołomyja, Włudyga, Białek, Surma, Kaczmarski, Kołomański.
Bramki: Kołomyja x3.
🗣 Trener Piotr Gruszka i Maciej Barabach:
W sobotę 22.10.2022 drużyna Top Talent 2011 podejmowała na własnym boisku zespół Baszty Rytwiany. Mecz obfitował w wiele akcji pod bramkowych w których to bardziej skuteczni byli goście z Rytwian. Naszym zawodnikom w kluczowych momentach pod bramką przeciwnika brakowało spokoju i dokładnego wykończenia akcji. Cieszy fakt że jesteśmy w stanie wykreować sytuację bramkowe, gdy dołożymy do tego lepsza finalizację zaczniemy punktować.
 
🔝 KS DAP U13 (TT2010)
✅ Skała Tumlin 1:2 KS DAP KIELCE (Tumlin, 19.10.2022)
🎖 Liga Okręgowa Młodzika Starszego 2010
Skład KS DAP Kielce: Kusto – Dulak, Filipek, Kozakowski (c), Stępień, Kwiatek, Del Favero, Pękalski, Bera, Cedro, Michalski, Lipiński, Jastrzębski.
Bramki: Cedro x2.
🗣 Trenerzy Paweł Drobniak i Łukasz Polak:
W środę rozegraliśmy na wyjeździe zaległe spotkanie 3 kolejki Ligi Okręgowej przeciwko Skale Tumlin. Od początku spotkania byliśmy świadkami wielu pojedynków fizycznych, twardej zdecydowanej gry obu ekip. Chłopcy grali uważnie w obronie, dobrze współpracowali miedzy formacjami, jednocześnie tworząc sobie kilka sytuacji do strzelenia bramki. W 12. minucie Krzyś Pękalski wygrał pojedynek 1×1 z obrońcą gospodarzy i dograł piłkę do Oskara Cedro, który w sytuacji sam na sam strzelił na 1-0. Przed przerwą Skała Tumlin mogła strzelić bramkę wyrównującą, ale fantastyczną interwencją popisał się Franek Kusto. Na drugą połowę chłopcy wyszli z dużym zaangażowaniem i chęcią podwyższenia wyniku. W 38. minucie po drużynowej wymianie kilku podań, Marek Stępień asystuje przy kolejnej bramce Oskara Cedro. Była to już 16 bramka Oskara w tym sezonie, licząc grę w obu ligach! W 53. minucie bramkę kontaktową zdobyli gospodarze. Mimo to zespół DAP, mądrze i spokojnie kontrolował grę do samego końca spotkania, mając jeszcze rzut karny w 57. Minucie – niestety dobrze obronił bramkarz Skały. Chłopcom należą się wielkie brawa za walkę o każdy centymetr boiska.
 
🔝 KS DAP U13 (TT2010)
✅ Wicher Miedziana Góra 0:1 KS DAP KIELCE (Miedziana Góra, 22.10.2022)
🎖 Liga Okręgowa Młodzika Starszego 2010
Skład KS DAP Kielce: Kusto – Kuc (c) , Filipek, Kozakowski, Stępień, Jagodziński, Del Favero, Pękalski, Hyb, Lipiński, Michalski, Toporowski, Pękalski, Sojka.
Bramka: Pękalski.
🗣 Trenerzy Paweł Drobniak i Łukasz Polak:
W sobotę rozegraliśmy na wyjeździe 8 kolejki Ligi Okręgowej przeciwko Wichrowi Miedziana Góra. Pierwsza połowa meczu to kilka ciekawych, mądrze i cierpliwie zbudowanych akcji w ofensywie przez młodych DAP-owców. Jednak za każdym razem albo dobrze interweniował bramkarz gospodarzy lub strzały były minimalnie niecelne. Do przerwy wynik bezbramkowy. W drugiej połowie chłopcy mocniej naciskali na przeciwnika, zaczęli grać z jeszcze większą ilością podań, w większości były to podania w przód, co przełożyło się na całą masę sytuacji bramkowych. Jedno z takich podań wykorzystał Krzyś Pękalski, który ładnym technicznym strzałem w prawy górny róg bramki umieścił piłkę w siatce. Po zdobytym golu, DAP w większości fragmentów gry kontrolował mecz i mógł podwyższyć wynik, lecz znowu zawodziła skuteczności i brakowało trochę ‘szczęścia’. Gospodarze w końcowych 10 minutach mieli również swoje okazje, po naszym złym ustawieniu w obronie zespół swoimi interwencjami ratowali Franek Kusto i Antoni Kuc. Dzisiejsze spotkanie możemy zaliczyć do udanych. Jesteśmy zadowoleni z coraz większego poziomu rozumienia gry i odpowiedniego reagowania na sytuację boiskowe u chłopców. W najbliższą środę rozegramy zaległe spotkanie w Skarżysku z miejscowym zespołem Celsium.
 
🔝 KS DAP U13 (TT2010)
✅ KS DAP KIELCE 7:0 UKS Football Academy Jędrzejów (Kielce, 23.10.2022)
🎖 III Liga Świętokrzyska Młodzika Starszego 2010
Skład KS DAP Kielce: Kusto – Tutaj, Kuc (K), Kozakowski, Pękalski, Sojka, Kwiatek, Stępień, Cedro, Michalski, Hyb, Jagodziński, Filipek.
Bramki: Cedro 5x, Sojka x2.
🗣 Trenerzy Paweł Drobniak i Łukasz Polak:
W meczu z Jędrzejowem chłopcy rozegrali bardzo dobre spotkanie. Nasza drużyna długo utrzymywała się przy piłce i miała łatwość w tworzeniu sytuacji bramkowych, głównie po podaniach prostopadłych i atakach szybkich. Doskonały występ zaliczył dziś Oskar Cedro, który brał udział w każdej bramce naszego zespołu strzelając 5 goli i notując dwie asysty. Było to nasze piąte zwycięstwo z rzędu w Świętokrzyskiej Lidze Młodzika Starszego. Wielkie brawa dla chłopców!
 
🔝 KS DAP U14 (TT2009)
✅ KS DAP Kielce – Hetman Włoszczowa 1:1 (1:0) (Kielce, 23.10.2022)
🎖 Świętokrzyska II Liga Trampkarzy Starszych 2008
Skład KS DAP Kielce: Kołda (Kaczmarczyk) Skład: Majdański, Boksa, Winiarczyk, Bobra, Chałan, Szczepanek, Kołda, Francikiewicz, Błaszczyk, Wieczorek, Kochanowski (Klamka, Świątek, Młynarczyk, Sztandera, Kaczmarczyk).
Bramka: Kołda.
🗣Trenerzy Tomek Ćwil i Szymon Dalach:
Rewanżowym mecz z Hetmanem Włoszczowa rozegraliśmy na bardzo dobrym poziomie. Od początku spotkania narzuciliśmy swoje warunki gdy, ale brakowało nam determinacji przy zakończeniu gry pod bramką przeciwnika. Nasi ofensywni zawodnicy mieli kilka dobrych sytuacji, których nie udało się zamienić na gole. Pod koniec pierwszej połowy Franciszek Kołda wykorzystał błąd bramkarza i otworzył wynik spotkania. Do przerwy wygrywaliśmy 1-0 po bardzo dobrej pierwszej połowie. W drugiej połowie cofnęliśmy się i były momenty kiedy oddawaliśmy inicjatywę przeciwnikom. Do wyrównania goście z Włoszczowy doprowadzili po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego. Mecz zakończył się podziałem punktów.
 
🔝 KS DAP U14 (TT2009)
🤝Korona Kielce 2:2 KS DAP Kielce (Kielce, 23.10.2022)
🎖 Świętokrzyska Liga Trampkarzy Młodszych 2009
Skład KS DAP Kielce: Majdanski, Klamka, Kita, Sztandera, Światek, Wieczorek, Skrobot, Błaszczyk, Pawlik, Kochanowski, Troczynski (Masztalerz, Kołomyja, Milczarek).
Bramka: samobójcza, Błaszczyk.
🗣Trenerzy Tomek Ćwil i Szymon Dalach:
W sobotni poranek rozegraliśmy kolejny mecz w lidze Trampkarza Młodszego. Mecz dzielił się z samej gry na dwie połowy, w którym to w pierwszej połowie zdominowaliśmy grę, co skutkowało duża ilością akcji ofensywnych, które przyniosły nam dwie bramki do przerwy. W drugiej połowie to Korona przejęła inicjatywę i zdobyła bramkę kontaktową, niestety brak koncentracji i organizacji w ostatnich minutach spotkaniach spowodował, że 3 minuty przed końcem nasz były zawodnik Daniel Karbownik doprowadził do remisu. Było to bardzo dobre piłkarskie spotkanie, gdzie obie drużyny pokazały mega duża klasę. Dziękuje chłopakom za walkę.