Podsumowanie weekendu – 25/26 listopada 2023

W ten weekend nasze zespoły rywalizowały w turniejach towarzyskich i grach kontrolnych. Sprawdźcie jak radzili sobie nasi zawodnicy w konfrontacji z rywalami.

KS DAP U9 (TT 2015A)
Turniej DAP Kielce Cup (Kielce, 26.11.2023)
KS DAP I Kielce: Markowski, Iwański, Koruba, Kołomyja, Wyszomirski.
KS DAP II Kielce: Kowalski, Czech, Konopka, Szkurłat, Świątek, Mazurkiewicz.

Trenerzy Krzysztof Mądzik i Jakub Palka:
Turniej rozegraliśmy na 2 boiskach równocześnie. DAP I trafił do grupy z zespołami: Champions Końskie, KKP Korona II, Naprzód Jędrzejów. Drużyna DAP I wygrała wszystkie mecze w swojej grupie, dzięki czemu awansowała do grupy ,,Ligi Mistrzów” z Astrą Piekoszów, KKP Koroną I i Champions Końskie. W tej grupie zabrakło nam koncentracji oraz większej agresji w obronie, finalnie kończąc cały turniej na 3 miejscu. Najlepszym zawodnikiem w drużynie został wyróżniony Szymon Iwański, a królem strzelców całego turnieju został Szymon Markowski z 9 bramkami.
DAP II trafił do grupy z zespołami: Astra Piekoszów, KKP Korona I, Baszta Rytwiany. W tej grupie nasza drużyna zdobyła tylko 1 punkt. Przez co awansowała do grupy ,,Ligi Europy”, z Basztą Rytwiany, KKP Koroną II, Naprzodem Jędzrejów. W tej grupie zaprezentowali się znacznie lepiej wygrywając wszystkie spotkania i finalnie kończąc cały turniej na 4 miejscu. Najlepszym zawodnikiem w drużynie został wyróżniony Franciszek Kowalski.

KS DAP U9 (TT 2015B)
Gra kontrolna (Kielce, 22.11.2023)
KS DAP Kielce – Polonia Białogon Kielce
KS DAP Kielce: Flis, Łopatowski, Sternak, Bańka, Chmielewski, Dziub, Figiel, Gierada, Karcz, Mizdrak, Rokicki, Spychaj, Stróżyk, Tomala, Wydrych, Wykręt.

Sparing rozegrany w ramach treningu, zawodnicy od początku podeszli do gry z dużym zaangażowaniem. Dużo składnych akcji z naszej strony oraz wiele udanych pojedynków 1×1 przełożyło się na dużo zdobytych bramek.

KS DAP Kielce – Granat Borki
KS DAP I Kielce: Dziub, Rokicki, Mizdrak, Flis, Gierada, Spychaj.
KS DAP II Kielce: Chmielewski, Łopatowski, Figiel, Karcz, Tomala, Wykręt.

Sparing z przeciwnikiem o bardzo podobnym poziomie zaawansowania technicznego. Spotkania rozgrywaliśmy przez 2 godziny na dwóch boiskach równocześnie. Zawodnicy starali się grać 1×1 szczególnie w bocznych sektorach boiska, dużo z tych pojedynków było przez nich wygranych. Oprócz tego dobrze wysłaliśmy podczas budowania gry. Tego dnia na pewno nie mogliśmy narzekać na brak skuteczności. Ostatecznie mecze oscylowały w okolicy remisu lub kończyły się minimalną przewagą na naszą korzyść lub przeciwnika.

KS DAP U10 (TT 2014A)
Turniej Pro Future Cup (18.11.2023)
KS DAP Kielce – Agape Białołęka – Progres Białystok – Polonez Warszawa – KS Włókniarz Białystok – Energia Kozienice – Wisła Płock – Huragan Międzyrzec Podlaski – Sporting Zielonki – Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

Trenerzy Maciej Górski i Łukasz Kwapisz:
Bilans naszych spotkań to 5 wygranych, 2 remisy i 3 przegrane, a bilans bramkowy 26:10. Dorobek zdecydowanie mógł być lepszy, bowiem w meczach, gdzie musieliśmy uznać wyższość rywala przegrywaliśmy 4:1, 2:0 i 2:1, nie wykorzystując swoich licznych okazji. Jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy zespołu. Z meczu na mecz graliśmy coraz lepiej, tworząc kolektyw. Zawodnicy pokazali zaangażowanie, chęć do gry. Dziękujemy za doping rodzicom.

KS DAP U11 (TT 2013A)
Gra kontrolna (Kielce, 25.11.2023)
KS DAP Kielce: Michał Marczewski, Michał Pacholczyk, Kacper Kaleta, Jan Różański, Franciszek Krysiński, Mateusz Stachura, Filip Dereniewicz, Filip Wzorek, Marcin Michow, Dawid Dzieniszewski, Bartosz Kowalski, Stanisław Panek, Michał Nathali, Mikołaj Detka.

Trenerzy Tomasz Sadko i Tomasz Ślusarczyk:
W sobotę mieliśmy okazję zmierzyć się z Kadrą Złotą KKP Korona Kielce 2013. Chłopcy na dużej intensywności rozegrali całe spotkanie i rywalizowali w formule 7×7 przez 90 min. Mecz był bardzo wyrównany, jednak brakowało skuteczności, a w ostatniej tercji koncentracji. Przebieg meczu był ciekawy i wyrównany. Przez bardzo długi czas utrzymywał się wynik remisowy. Gdyby nasza skuteczność była lepsza, to pewnie scenariusz meczu potoczyłby się na naszą korzyść. Widać było duże zaangażowanie u zawodników i szybką reakcję po stracie piłki. Cały zespół dał z siebie wiele, za co na pewno należy im się pochwała. Popełniliśmy dużo błędów indywidualnych, głównie w kryciu przy rzutach różnych, po których straciliśmy 2 bramki oraz podczas budowania ataku. Otwarcie gry wyglądało zadowalająco. O końcowym efekcie przeważyła ostatnia tercja, w której to 3 bramka podcięła skrzydła zawodnikom. Kreowane sytuację, niestety często nie udawało się zamienić na bramki, lecz decyzyjność w tym meczu była w większości przypadków poprawna. Wiemy nad czym mamy pracować jako zespół i wierzymy, że w kolejnych grach będziemy funkcjonować na wyższym poziomie.

KS DAP U11 (TT 2013B)
Gra kontrolna (Kraków, 25.11.2023)
Garbarnia Kraków – KS DAP Kielce
KS DAP Kielce: Grzegorz Kłaczkiewicz, Kamil Parkot, Filip Laskowski, Adam Żuchowski, Julian Chwastkowski, Alan Biskupski, Aleksander Wichnera, Damian Błaszczyk, Aleksander Buk, Jan Kita, Maksym Masternak, Leon Dziewięcki, Jakub Pisarek, Franciszek Chmielewski, Wiktor Wołowiec, Jakub Szawracki, Wiktor Wołowiec, Jakub Nowak

W sobotnie popołudnie drużyna TT2013B wybrała się do Krakowa, żeby rozegrać mecz kontrolny z miejscową Garbarnią. Przez pierwsze 15 minut mocno zaspaliśmy, nie mogąc wejść dobrze w mecz. Później chłopcy z minuty na minutę lepiej wyglądali, gdzie świetnie nawiązali walkę z dość mocnym przeciwnikiem. W tym meczu dobrze radziliśmy sobie przy otwarciu gry, gdzie przeciwnik cały mecz grał wysokim pressingiem. Dobrze wyglądała nasza gra skrzydłami, dzięki czemu stwarzaliśmy sobie bardzo dużo sytuacji.

KS DAP U13 (TT 2011)
Gra wewnętrzna (Kielce, 26.11.2023)
KS DAP Kielce: Bartłomiej Bartosz, Leon Białek, Szymon Szeląg, Krystian Bozowski, Adam Suliga, Filip Gołąbek, Kamil Kisio, Oskar Staniec, Tomasz Kruk, Dominik Sobaś, Jan Domoń, Szymon Sojda, Jakub Kaczmarski, Piotr Szcześniak.

Trenerzy Rafał Stefański i Łukasz Pluszewski:
W ramach meczu kontrolnego rozegraliśmy wewnętrzny sparing. Zaprosiliśmy kilkunastu zawodników z grup rekreacyjnych, którzy wcześniej byli przez nas obserwowani zarówno na Ligach DAP, jak i na treningach w rekreacji. Mecz trwał w wymiarze 3×30 minut. Były mieszane składy z naszymi zawodnikami z zawodnikami z rekreacji. Zawodnicy, którzy w danej tercji nie uczestniczyli w grze właściwej, brali udział w małej grze 3×3 na małe bramki. Mogliśmy dzięki temu przekonać się, kto jest na jakim jest poziomie. To był dla nas bardzo ważny sparing ze szkoleniowego punktu widzenia. Cały czas obserwujemy, monitorujemy i szukamy potencjalnych wzmocnień. Patrzymy nie tylko w kontekście rundy wiosennej, ale również na następny sezon, w którym rocznik 2011 będzie już grać w systemie 11×11.