Podsumowanie weekendu – 26/27 sierpnia 2023

Rozgrywki ligowe w I Lidze Trampkarza Młodszego rozpoczęła nasza drużyna TT2010, natomiast pozostałe zespoły rozgrywały gry kontrolne przed startem rywalizacji w swoich kategoriach wiekowych. Sprawdźcie jak radzili sobie nasi podopieczni w konfrontacji z rywalami.

KS DAP U7 (TT 2017A)
 Turniej „Piątki na Rynku SPORT CK” (Kielce, 27.08.2023)
KS DAP I Kielce: Antoni Łaskawiec, Franciszek Łaskawiec, Antoni Żołądek, Natan Janyst, Jakub Ziębiński.
KS DAP II Kielce: Maksymilian Żak, Leon Kutyła, Jeremi Piątkowski, Jakub Bujak, Aleksander Piątek.
KS DAP III Kielce: Ignacy Gąsiorek, Jan Góral, Oliwier Mańka, Szymon Woźniak.

Trenerzy Rafał Kruk i Michał Dąbrowski:
W niedzielę drużyną TT2017 A wzięła udziel w turnieju „Piątki na Rynku” organizowanym przez Stowarzyszenie Sport CK. W turnieju wzięło udział 6 drużyn i była liczona klasyfikacja. Drużyny grały systemem „każdy z każdym”, co zapewniło każdemu zawodnikowi dużo gry. W turnieju wzięły udział 3 drużyny DAP Kielce, 2 drużyny KKP Korona oraz 1 drużyna Moravii Morawica. Chłopcy spisali się bardzo dobrze mimo ciężkich warunków padło dużo bramek i było wiele ciekawych akcji oraz dużo pojedynków 1×1. Dodatkowo nagrodę najlepszego zawodnika turnieju zdobył Ignacy Gąsiorek. Dziękujemy Stowarzyszeniu Sport Ck za świetną organizację turnieju.

KS DAP U7 (TT 2017B)
 Gra kontrolna (Bilcza, 26.08.2023)
Moravia Morawica – KS DAP Kielce
Rozegraliśmy trzeci mecz sparingowy rocznika 2017 w tym miesiącu. Przeciwnikiem był zespół Moravii Morawica 2016/17. Warunki na sztucznym boisku były trudne z uwagi na temperaturę. Zawodnicy walczyli w systemie 3×3, 4×4. Frekwencja była wysoka. Pod koniec gier widać było duże zmęczenie w obu zespołach. Dziękujemy swojemu zespołowi i gospodarzom za grę.

KS DAP U8 (TT 2016a)
KS DAP I Kielce: Bugajski Kornel, Papież Filip, Synowski Filip, Ozga Jakub, Marek Szymon, Cieślicki Ksawery.
KS DAP II Kielce: Boszczyk Oskar, Konczewski Jakub, Słopiecki Franciszek, Tuźnik Bartosz, Zapała Tymon, Makuch Jakub.
KS DAP III Kielce: Sadowski Tomasz, Dulnik Adam, Szybalski Nikodem, Kłoczko Piotr, Grudzień Julian, Marek Franciszek.

Trenerzy Piotr Chiberski i Jakub Chrzanowski:
W niedzielę drużyny TT2016 A i B wzięły udział w turnieju „Piątki na rynku” organizowanym przez Stowarzyszenie Sport CK. W zawodach wzięły udział … tylko 3 drużyny DAPu Kielce. Reszta drużyn nie zjawiła się na turniej. Drużyny więc zagrały ze sobą systemem każdy z każdym, co zapewniło każdemu sporo emocji i radości z gry. Na koniec zostały rozdane nagrody drużynowe oraz indywidualne. Filip Synowski został nagrodzony statuetką najlepszego zawodnika turnieju. Dziękujemy Stowarzyszeniu Sport Ck za organizacje turnieju.

KS DAP U8 (TT 2016B)
Gra kontrolna (Kielce, 25.08.2023)
KS DAP Kielce – Wicher Miedziana Góra

W piątek drużyna 16 rocznika w ramach treningu rozegrała grę kontrolną z Wichrem Miedziana Góra. Gra odbywała się jednocześnie na dwóch boiskach. Każdy z zawodników rozegrał 60 minut. Chłopcy w każdym meczu starali się wykonywać założenia, zgodne z obowiązującym mikrocyklem. Dziękujemy drużynie Wichra za spotkanie.

KS DAP U9 (TT 2015A)

Trenerzy Krzysztof Mądzik i Jakub Palka:
Rozegraliśmy kolejne gry kontrolne z zamiarem uporządkowania i selekcji rocznika 2015. Moravia w pierwszej kwarcie przeważała, grając pewnie na swoim obiekcie. Nasi chłopcy troszkę zbyt bojaźliwie podeszli do przeciwnika. Z minuty na minutę gra wyglądała zdecydowanie lepiej. Zauważalne są duże różnice w poziome wyszkolenia wśród naszych zawodników.

KS DAP U9 (TT 2015B)

Rozegraliśmy 4 spotkania po 15 minut, co łącznie dało 60 minut gry. Podczas gier chłopcy odważnie wchodzili w drybling oraz grę 1×1. Zawodnicy starali się oddawać dużo strzałów, dzięki czemu zdobyli także dużo bramek. Takie sparingi pokazują nam, trenerom nad czym musimy pracować w najbliższym czasie i na jakie elementy zwrócić szczególną uwagę.

KS DAP U10 (TT 2014B)
Gra wewnętrzna (Kielce, 26.08.2023)

Trenerzy Maciej Górski i Łukasz Kwapisz:
W minioną sobotę zespół 2014 B rozegrał grę wewnętrzną na boisku Politechniki Świętokrzyskiej. Celem tej gry była obserwacja zawodników w warunkach meczowych. Rozegraliśmy 5 tercji po 20 minut i pomimo ciężkiej pogody chłopcy pokazali się z dobrej strony. Dziękuje drużynie za zaangażowanie.

KS DAP U11 (TT 2013B)
Gra kontrolna (Kielce, 27.08.2023)

Trenerzy Tomasz Sadko i Tomasz Ślusarczyk:
W niedzielny poranek drużyna TT2013B zmierzyła się z Naprzodem Jędrzejów. Chłopcy rywalizowali przez półtorej godziny na boisku piłkarskim przy ulicy Jeiorańskiego. Warunki były bardzo trudne do gry, wysoka temperatura była dodatkowym „przeciwnikiem” tego dnia dla obu drużyn. Chłopcy bardzo dobrze zaprezentowali się przy otwarciu gry, mieli dużo wygranych pojedynków 1×1 i przede wszystkim momentami gra wyglądała bardzo dobrze z naszej strony. Brawa dla chłopaków za zaangażowanie!

KS DAP U13 (TT 2011)
Gra kontrolna (Daleszyce, 26.08.2023)
Spartakus Daleszyce 6:5 KS DAP Kielce
Bramki: Tomasz Kruk x3, Piotr Szcześniak x2.

Trenerzy Rafał Stefański i Łukasz Pluszewski:
Mecz odbył się na boisku w Daleszycach w wymiarze 2×40 minut. Pierwsza połowa była dość chaotyczna w naszym wykonaniu. Mieliśmy problem z wyjściem z własnej połowy. Po raz kolejny graliśmy bez nominalnego bramkarza, co było widoczne w kilku sytuacjach. Przegrywaliśmy 0:3 i udało nam się zdobyć kontaktową bramkę do szatni, dzięki zespołowej akcji i skutecznej finalizacji przez Tomasza Kruka. W przerwie meczu zachęcaliśmy chłopaków do szybszej gry piłką, odważniejszych ofensywnych wejść naszych wahadłowych i przede wszystkim – odpowiedzialności za grę defensywną. Początek drugiej połowy był obiecujący, chłopaki grali bardziej odważnie, odpowiedzialnie i z dużą determinacją, czego nagrodą było wyjście z 1:3 na 4:3. W ostatnich minutach straciliśmy w krótkim czasie trzy bramki i zdołaliśmy odpowiedzieć tylko jedną. Jesteśmy dumni z chłopaków i dalej wierzymy, że będziemy w stanie rozgrywać mecze ligowe na dobrym poziomie. Pracujemy dalej, robimy swoje i wierzymy w nasz zespół.

KS DAP U14 (TT 2010)
Rozgrywki ligowe, kategoria: I Liga Świętokrzyska Trampkarza Młodszego (Kielce, 27.08.2023)
KS DAP Kielce 1:3 KKP Korona Kielce
KS DAP Kielce: Kusto – Kuc, Stępień (C), Tutaj, Kozakowski – Kwiatek, Kowalski, Pękalski, Sojka, Cedro, Del Favero – Michalski, Filipek, Kutyla, Jopek, Hyb.
Bramki: Pękalski.

Trenerzy Paweł Drobniak i Łukasz Polak:
Chłopcy przystąpili do rozgrywek w 1 Lidze Świętokrzyskiej Trampkarza Młodszego, a naszym przeciwnikiem była grupa złota KKP Korona. Pierwsze 30 minut to umiejętna i skuteczna gra w obronie i próby szybkiego przejścia do ataku. Przeciwnicy częściej utrzymywali się przy piłce, DAP na większość ataków umiejętnie i skutecznie reagował, a w chwilach największego zagrożenia bardzo dobrze interweniował Franek Kusto. Niestety przed przerwą KKP strzałem z okolicy 16 metra wyszedł na prowadzenie. DAP próbował odpowiedzieć atakiem szybkim, ale w decydującym momencie brakowało szybszej decyzji o strzale. Na drugą połowę zawodnicy DAP wyszli odważniej i częściej niż w pierwszych 40 minutach przebywali na połowie rywali. Tytaniczna praca całego zespołu, solidna gra w obronie musiała mieć kiedyś chwilę słabości, a ta miała miejsce w okolicy 55 minuty i skończyła się bramką na 0:2. Parę minut później Krzysiek Pękalski wygrał pojedynek biegowy i sprytnym strzałem przelobował bramkarza zdobywając bramkę kontaktową. W 78 minucie KKP zdobyło bramkę na 1:3. Przez cały mecz zespół dzielnie walczył, grał z ogromnym zaangażowaniem, za co należą się wielkie brawa. Debiutancki występ traktujemy jako przetarcie i mamy nadzieje, że kolejne mecze przyniosą zdobycz punktową. We wtorek 29.08 zagramy II kolejkę z Akademią Korony Kielce.

KS DAP U15/U16 (TT 2008/2009)
Gra kontrolna (Nowiny, 22.08.2023)
GKS Nowiny 3:6 KS DAP Kielce
KS DAP Kielce: Majdański, Boksa, Klamka, Chałan, Bobra, Szczepanek, Wieczorek, Masztalerz, Kochanowski, Gajda, Troczyński (Kamiński, Młynarczyk, Sztandera, Kołomyja, Kita, Milczarek, Kołda, Pawlik, Kukhniuk)
Bramki: Masztalerz x2, Wieczorek, Kukhniuk, Kochanowski, Boksa.

Trenerzy Tomasz Ćwil i Szymon Dalach:
Był to dla nas ostatni sprawdzian przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych. W pierwszej połowie meczu mieliśmy duże problemy w utrzymaniu się przy piłce i w organizacji gry. Nie udawało nam się stworzyć przewagi i wykorzystywać przestrzeni na boisku, czego efektem był niekorzystny wynik (2-1). W drugiej połowie poprawiliśmy naszą grę w każdym aspekcie i dwukrotnie odrabialiśmy stratę bramki doprowadzając do remisu. Ostatnie 30 minut spotkania było najlepsze w naszym wykonaniu. Skuteczność, koncentracja i determinacja w tej części meczu dały nam wyjść na prowadzenie zdobywając kolejne trzy bramki.