Podsumowanie weekendu – 27/28 stycznia 2024

Miniony weekend był pracowity dla naszych zawodników. Nasze ekipy uczestniczyły w turniejach i grach kontrolnych. Brali także udział w turniejach i eventach, wspierając Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Zapraszamy do relacji.

KS DAP U8 (TT 2016A)
Gra kontrolna (Kielce, 28.01.2024)
KS DAP Kielce – Klonówka Masłów
KS DAP Kielce: Bartosz Tuźnik, Ksawery Cieślicki, Franciszek Wojton, Tymon Szlufik, Aleksander Jasnos, Jakub Konczewski, Jakub Ozga, Filip Synowski, Kornel Bugajski, Filip Papież, Szkurłat Maksymilian, Wojciech Handzel, Kacper Nowakowski, Oskar Boszczyk, Szymon Marek, Mikołaj Jurkowski, Adam Mazurek.

Trenerzy Piotr Chiberski i Jakub Chrzanowski:
28 stycznia drużyna Top Talent 2016A rozegrała sparing z rówieśnikami z Klonowki Masłów. Przez 2 godziny chłopcy rywalizowali ze sobą na dwóch równoległych boiskach. Jesteśmy zadowoleni z podejścia chłopców do dzisiejszego sparingu. Chłopcy z pełnym zaangażowaniem realizowali nasze założenia. Dużo składnych akcji składających się z wielu podań, wiele wygranych pojedynków 1×1, uśmiech na twarzach, to jest to co chcemy robić.

KS DAP U8 (TT 2016B)
Gra kontrolna (Kielce, 27.01.2024)
KS DAP Kielce – NAF Nowiny
KS DAP Kielce: Sitarski Leon, Szybalski Nikodem, Dulnik Adam, Musiał Jakub, Janczyk Kacper, Piątkowski Mikołaj, Puchała Ryszard, Marek Franciszek, Zapała Tymon, Jopek Antoni, Wałek Aleksander, Czupryński Kamil, Boksa Kacper, Kotenko Andrii, Życki Mikołaj, Sadowski Tomasz, Armański Gustaw, Dziewięcki Kajetan, Gronostaj Szymon, Wypniewski Ignacy, Zapała Leon.

W sobotę rozegraliśmy pożyteczny sparing z drużyna NAF Nowiny. Graliśmy jednocześnie na dwóch boiskach przez 2 godziny. Z racji tego, że stworzyliśmy 4 drużyny to każdy z chłopców spędził około 60 minut na boisku. Przeciwnik prezentował podobny poziom dlatego też gra była wyrównana i chłopcy mogli pokazać się zarówno w grze obronnej jak i w konstruowaniu akcji ofensywnych. Oczywiście nie zabrakło w tym wszystkim dobrej zabawy.

KS DAP U9 (TT 2015A)
KS DAP Kielce – Orlęta Kielce
KS DAP Kielce: Franek Kowalski, Szymon Markowski, Franek Kołomyja, Kamil Koruba, Ignacy Świętek, Olek Barański, Leon Czech, Oliwier Nowak, Antek Konopka, Tymon Szkurłat, Tymon i Alek Cielecki, Maksym Sternak, Krystian Mazurkiewicz, Jan Rybka.

Trenerzy Krzysztof Mądzik i Jakub Palka:
Graliśmy systemem 1-3-1-2. Była to bardzo efektywna gra. Coraz lepsza i odpowiedzialna gra. Widać powoli predyspozycje do gry na pozycjach. Po roszadach gra traciła na jakości.

KS DAP U9 (TT 2015B)
KKP Korona – KS DAP Kielce
KS DAP Kielce: Aleksander Dziub, Marley Flis, Gerard Gierada, Jan Rokicki, Kazimierz Stróżyk, Jakub Łopatowski, Jan Wykręt, Filip Chmielewski, Antoni Wydrych, Wojciech Karcz, Maciej Kaczmarczyk, Mieszko Tomala, Oliwer Paradowski, Dominik Pęczkowicz.

Drużyna TT15B rozegrała sparing z zespołem KKP Korona. Przez pierwsze 30 minut mieliśmy duże problemy ze skutecznością oraz grą w obronie, co przełożyło się na dużą ilość straconych bramek. Po upływie 30 minut, nasza skuteczność trochę się poprawiła, ale dalej traciliśmy bramki. Na plus tego dnia można wyróżnić zaangażowanie chłopców, ponieważ pomimo niekorzystnego rezultatu dalej próbowali konstruować akcje oraz wchodzić w pojedynki 1×1, często finalizując je strzałami na bramkę.

KS DAP U10 (TT 2014A)
KS DAP Kielce – AP Champions Końskie

Trenerzy Maciej Górski i Łukasz Kwapisz:
W sobotnie przedpołudnie rozegraliśmy sparing z drużyną Champions Końskie. Przed pierwszym gwizdkiem sporo rozmawialiśmy o dobrym wejściu w mecz, koncentracji, nastawieniu i zaangażowaniu. Od pierwszych minut widać było poprawę względem zeszłego tygodnia. Szybko strzelone bramki pozwoliły na trochę luzu i kontrolę spotkania. W większości czasu to my dyktowaliśmy tempo gry. Rywal mimo wszystko postawił trudne warunki, dochodził pod nasze pole karne. Popełniliśmy kilka błędów indywidualnych, ale obraz ogólny całego meczu jak najbardziej na plus. Należy wyróżnić grę drużynową.

Turniej piłkarski (Jędrzejów, 28.01.2024)
KS DAP Kielce – FA Zakopane – FA Jędrzejów – FA Pińczów – Orlęta Kielce

Drużyna TT14A wzięła udział w turnieju WOŚP organizowanym przez Football Academy Jędrzejów. Celem turnieju była popularyzacja piłki nożnej, a także wsparcie WOŚP. Nie była prowadzona klasyfikacja końcowa. Nasi chłopcy rywalizowali z drużynami FA Zakopane, FA Jędrzejów A i B, Orlętami Kielce oraz FA Pińczów wygrywając wszystkie mecze, uzyskując bilans bramkowy 29:2. W dniu dzisiejszym chcieliśmy, aby chłopcy grali odważnie, szanując piłkę i wykorzystując przy tym podanie do bramkarza. Wyglądało to naprawdę dobrze, bo wszyscy zawodnicy byli zaangażowani i pracowali na całej długości boiska. Za tydzień sparing z drużyną KKP Korona Kielce.

KS DAP U10 (TT 2014B)
KS DAP Kielce – WKS Brain&Body

W sobotę nasza drużyna zmierzyła się z ekipą WKS Brain&Body. Od początku gra była bardzo wyrównana. Nasza drużyna realizowała założenia przedmeczowe. Pracowaliśmy na całym boisku, grając wysokim pressingiem. Z upływem czasu przydarzały nam się już błędy w ustawieniu, przez co łatwo straciliśmy bramki, ale po drobnych korektach wróciliśmy na właściwe tory. Dziękujemy drużynie WKS Brain&Body za przyjazd i zapraszamy ponownie.

KS DAP U11 (TT 2013A)
Gra kontrolna (Kraków, 20.01.2024)
Wisła Kraków – KS DAP Kielce
KS DAP Kielce: Aleksander Mazur, Damian Błaszczyk, Michał Marczewski, Stanisław Panek, Filip Wzorek, Jan Różański, Ksawery Kownacki, Franciszek Krysiński, Marcel Lelonek, Bartosz Kowalski, Marcin Michów, Dawid Dzieniszewski.

Trenerzy Marcin Kośmicki i Arkadiusz Kądziela:
Bardzo pożyteczny sparing z wymagającym przeciwnikiem. Duzo składnych akcji w ofensywie oraz mega zaangażowanie w defensywie pozwoliła zwyciężyć pod Wawelem.

KS DAP U11 (TT 2013B)
Gra kontrolna (Kielce, 20.01.2024)
Orlęta Kielce – KS DAP Kielce

Sparing odbył się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych ale zaangażowania naszym zawodnikom nie można odmówić. Bardzo pożyteczny sparing.

KS DAP U13 (TT 2011)
Gra kontrolna (Kraków, 28.01.2024)
Wisła Kraków 11:2 KS DAP Kielce
Bramki: Oskar Staniec, Filip Nowacki
KS DAP Kielce: Miłosz Chabior, Bartłomiej Bartosz, Filip Gołąbek, Piotr Szcześniak, Marcin Kołomański, Igor Jaros, Filip Cielibała, Adam Suliga, Filip Nowacki, Oskar Staniec, Jan Domoń, Franciszek Januchta, Tomasz Kruk, Miłosz Stęplewski, Tymon Drezno, Szymon Szeląg.

Trenerzy Rafał Stefański i Łukasz Pluszewski:
Przyjechaliśmy do Krakowa na mecz z drużyną, której nazwa robi wrażenie. Chłopaki powalczyli, ale dzisiejszy sparing pokazał ile pracy przed nami. Strzeliliśmy dwie bramki, ale stać nas było na więcej.

KS DAP U16 (TT 2008)
KS DAP Kielce 1:8 KKP Korona Kielce
Bramki: Szczepanek (karny)
KS DAP Kielce: Majdański, Boksa, Winiarczyk, Frańczak, Szczepanek, Kita , Romanovsky, Troczyński, Kochanowski, Tyczkowski, Sztandera, Kołomyja, zawodnik testowany, zawodnik testowany.

Trenerzy Tomasz Ćwil i Szymon Dalach:
Zdecydowanie nie był to udany mecz w naszym wykonaniu. Jedynym plusem jest pierwsza połowa, gdzie udało nam się ją wygrać 1:0, chociaż przeciwnik stawiał wysoko poprzeczkę. Druga połowa to totalny blamaż w naszym wykonaniu, co skutkuje utratą aż 8 bramek.