Podsumowanie weekendu – 29/30 kwietnia 2023

Kolejny weekend obfity w zmagania ligowe naszych zespołów oraz gry kontrolne. Sprawdźcie jak radzili sobie nasi podopieczni w konfrontacji z rywalami z województwa świętokrzyskiego. 📰 ⤵️
 
KS DAP U7 (TT 2015A)
Gry kontrolne (Starachowice, 29.04.2023)
KS DAP Kielce – Star Starachowice
KS DAP Kielce: Kołomyja, Zatorski, A. Lisowski, K. Lisowski, Stróżyk, Koruba, Wyszomirski, Świątek, Bęben, Kania, Adamczyk, Suchenia, Nowak, Masternak.
Trenerzy Konrad Zacharski i Patryk Nowak:
W sobotni poranek drużyna TT15A rozegrała sparing w Starachowicach z miejscową akademią Staru. Świetnie weszliśmy w mecz, szybko strzeliliśmy kilka bramek i kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Bardzo dobrze operowaliśmy piłką, stwarzając przy tym dużo sytuacji bramkowych. Chłopcy byli dziś bardzo skuteczni, dzięki czemu zdobyli 14 bramek, tracąc tylko 4. Bardzo dobry sparing w naszym wykonaniu.
 
KS DAP U7 (TT 2015B)
Rozgrywki turniejowe – kategoria Żak Młodszy (Kielce, 30.04.2023)
KS DAP Kielce – KKP Korona – Orlęta Kielce – Astra Piekoszów
Trenerzy Konrad Zacharski i Patryk Nowak:
30.04.2023 TT 2015B W niedzielny poranek drużyna z 2015 rocznika rozegrała swój turniej ligowy, którego była gospodarzem. Gościliśmy dwa zespoły KKP Korony Kielce, Orlęta Kielce oraz Astrę Piekoszów. Graliśmy na dwa zespoły, dzięki czemu każdy z zawodników mógł zaliczyć dużo minut gry. Brakowało większego zaangażowania chłopaków w grę, ponieważ wyszli bardzo przestraszeni, nie przekładali zachowań z treningu na turniej ligowy. Nasza skuteczność również dzisiaj zawodziła. Za dwa tygodnie gramy kolejny turniej ligowy w Piekoszowie.
 
KS DAP U9 (TT 2014A)
Turniej Piłkarski Sielpia Cup (Kielce, 29-30.04.2023)
Trenerzy Maciej Górski i Mateusz Nowakowski:
Drużyna Top Talent 2014 grupa A wzięła udział w turnieju Sielpia Cup. Rozgrywki odbywały się w sobotę i niedzielę. Nasi podopieczni na przestrzeni dwóch dni rozegrali 12 meczy, prezentując się z bardzo dobrej strony. Byliśmy odważni w pojedynkach 1×1, w większości meczów to my prowadziliśmy grę. DAP Kielce 1 wygrał 10 spotkań, przegrał dwa, uzyskując bilans bramkowy 50:15, DAP Kielce 2 wygrał 5 spotkań, 1 zremisował, a w 6 uznał wyższość rywala, uzyskując bilans bramkowy 37:35. Najlepszym bramkarzem turnieju został Jakub Salwa z 1 drużyny, a wyróżnienia MVP drużyny uzyskali Kacper Obarzanek oraz Jakub Baran.
 
KS DAP U9 (TT 2014B)
Rozgrywki turniejowe, kategoria Żak Starszy (Kielce, 29.04.2023)
KS DAP Kielce – Moravia Morawica – Klonówka Masłów
Trenerzy Maciej Górski i Mateusz Nowakowski:
W sobotnie popołudnie drużyna DAP Kielce TTB14 rozegrała kolejny turniej, tym razem rywalizowaliśmy w Bilczy. Mecze z drużynami z Moravii i Masłowa były bardzo zacięte, nie brakowało w nich świetnych akcji tak w ataku jak i w obronie. Drużyna świetnie radziła sobie w pojedynkach 1×1 co szczególnie nas cieszy, ponieważ kładziemy na ten aspekt gry bardzo duży nacisk.
 
KS DAP U10 (TT 2013A)
Gry kontrolne (Starachowice, 29.04.2023)
KS DAP Kielce – Wisła Sandomierz – Star Starachowice
Trenerzy Karol Rusiński i Tomasz Ślusarczyk:
W sobotni poranek drużyna TT13A rozegrała sparingi w Starachowicach z miejscowym Starem i Wislą Sandomierz, wystawiając dwa zespoły. Drużyna dobrze prezentowała się przy otwarciu gry oraz chłopcy tego dnia byli odważni w pojedynkach 1×1, co skutkowało skutecznością pod bramką rywali. Warto dodać, że z drużyną Top Talent 2013 A zagrali trzej chłopcy z drużyny B, którzy bardzo dobrze wypadli w rywalizacji z wymagającymi rywalami.
 
KS DAP U10 (TT 2013B)
Gry kontrolne (Kielce, 30.04.2023)
KS DAP Kielce – SP15 Kielce
Trenerzy Karol Rusiński i Tomasz Ślusarczyk:
W niedzielny poranek drużyna TT2013B zmierzyła się w grze wewnętrznej z reprezentacją Szkoły Podstawowej nr 15 w Kielcach, która awansowała do Finałów Wojewódzkim w Pucharze Tymbarka. Rywalizacja była dość zacięta i momentami wyrównana, nasi podopieczni bardzo dobrze realizowali założenia otwarcia gry od bramkarza i szukania linii podania, co zaowocowała skutecznością pod bramką rywala.
 
KS DAP U12 (TT 2011)
Rozgrywki ligowe, kategoria: Młodzik Młodszy (Kielce, 30.04.2023)
KS DAP Kielce 2:1 Spartakus Daleszyce
KS DAP Kielce: Pedrycz P., Kisio, Staniec, Szeląg, Bozowski, Gołąbek, Kołomyja, Januchta, Białek, Kołomański, Suliga, Zapała.
Bramki: Oskar Staniec Adam Kołomyja
Trenerzy Rafał Stefański i Maciej Barabach:
Drużyna Top Talent 2011 rozegrała 6 kolejkę ligową. Naszym przeciwnikiem był zespół Spartakusa Daleszyce. W pierwszej połowie to nasz zespół prezentował się lepiej na tle rywala. Prowadziliśmy grę i nasze ataki były konkretniejsze pod bramką rywala. Udało nam się dwie akcje zakończyć zdobyciem bramki. Najpierw trafił Staniec, następnie po stracie piłki w środkowej strefie i sprawnej kontrze zespół z Daleszyc wyrównuje na 1:1. Odpowiadamy bramką Kołomyi i to my na przerwę schodzimy z prowadzeniem. W drugiej połowie to zespół z Daleszyc jest drużyna dominującą i to ona prowadzi grę. Swoją szansę na podwyższenie wyniku szukaliśmy w szybkich kontratakach. Najlepsza sytuację na zmianę wyniku miał Adam Suliga lecz ostatecznie jego strzał ostatecznie mija słupek bramki. Pomimo słabszej drugiej połowy w naszym wykonaniu dowozimy przewagę z pierwszej połowy i ostatecznie zdobywamy 3 punkty. Brawo dla chłopców za zaangażowanie które włożyli w to spotkanie.
 
KS DAP U13 (TT 2010)
Rozgrywki ligowe, kategoria: III Liga Świętokrzyska Młodzika Starszego (Pawłów, 29.04.2023)
Arka Pawłów 5:1 KS DAP Kielce
KS DAP Kielce: Kusto- Dulak (C), Filipek, Lipiński, Jagodziński, Kowalski, Cedro, Del Favero, Świeboda, Jopek, Toporowski, Rajca, Jastrzębski.
Bramka: Cedro.
🗣 Trenerzy Paweł Drobniak i Łukasz Polak:
W 4 kolejce III Ligi Świętokrzyskiej Młodzika Starszego rozgrywaliśmy mecz na wyjeździe z Arką Pawłów. Od samego początku spotkania to gospodarze narzucili swoje warunki gry. W pierwszej połowie mieliśmy trudności z grą obronną, w strefie niskiej błędy w ustawieniu, brak zdecydowanej reakcji i zostawienie zbyt dużo miejsca przeciwnikom skutkowało wynikiem 3:0 dla Arki. Po przerwie DAP ruszył do ataku. Sygnał do odrabiania strat dał Oskar Cedro, który wykorzystał podanie od Kacpra Świebody. Jednak chwilę później kolejny raz, błąd w ustawieniu, brak zamknięcia linii podania i gospodarze powiększyli swoją przewagę. Do końca meczu DAP próbował atakować, lecz dobrze grająca Arka nie pozwoliła na zmianę wyniku. To spotkanie pokazało, nad jakimi elementami drużyna musi jeszcze mocno popracować i mam nadzieję, że w kolejnych meczach gra całego zespołu będzie wyglądać dużo lepiej. 7 kwietnia w 5 kolejce podejmować będziemy u siebie AKS Busko Zdrój.
 
KS DAP U13 (TT 2010)
Rozgrywki ligowe, kategoria: II Liga Świętokrzyska Młodzika Starszego (Kielce 04.2023)
KS DAP Kielce 6:1 Piast Checiny
KS DAP Kielce: Kusto, Kozakowski, Stępień, Tutaj, Sojka, Jagodziński, Olbratowski, Cedro, Świeboda, Lipiński, Kuc, Dulak, Hyb.
Bramki: Olbratowski x3, Jagodziński x2, Tutaj.
Trenerzy Paweł Drobniak i Łukasz Polak:
W IV kolejce naszym przeciwnikiem była drużyna Piasta Chęciny. W pierwszej połowie nasz zespół w pełni panował nad tym co się działo na boisku. Stworzyliśmy dużą ilość sytuacji bramkowych z czego udało się wykorzystać cztery. Chłopcy grali dojrzale, tworzyli akcje przyjemne dla oka i w odpowiednich momentach potrafili przyśpieszyć grę na skrzydłach . Druga połowa toczyła się z naszej strony już w spokojniejszym tempie i zabrakło w kluczowych momentach dla akcji podjęcia odpowiedniej decyzji. Ostatecznie wygrywamy 6:1. Był to bardzo dobry mecz w wykonaniu naszej drużyny. Brawa dla chłopców za zaangażowanie i zwycięstwo.
 
KS DAP U15 (TT 2008/2009)
Rozgrywki ligowe, kategoria: Trampkarz Młodszy 2009 (Kielce, 29.04.2023)
Korona Kielce SA 4:1 KS DAP Kielce
Bramki: Masztalerz.
KS DAP Kielce: Majdański, Świątek, Wieczorek, Sieczko, Kita, Błaszczyk, Skrobot, Milczarek, Masztalerz, Gajda, Troczyński (Kołomyja, Kukhniuk, Klamka, Kochanowski, Stępień).
🗣 Trenerzy Tomasz Ćwil i Szymon Dalach:
Pierwsza połowa meczu była wyrównana. Po straconej bramce, udało nam się szybko odpowiedzieć trafieniem na 1-1. Mieliśmy swoje szanse na objęcie prowadzenia, ale niestety brakowało skuteczności pod bramką przeciwnika. W drugiej połowie nie byliśmy dobrze zorganizowani w bronieniu i zostawialiśmy coraz więcej miejsca przeciwnikom na rozgrywanie piłki, co poskutkowało utratą bramki. Kolejne trafienia były efektem naszych prób uzyskania korzystnego wyniku na koniec spotkania.
 
#tufutbolstajesiepasja
 
Wspieraj i rozwijaj DAP Kielce wspólnie z nami, przekazując 1,5% podatku dochodowego na rzecz naszej Akademii:
KRS: 0000457030
Cel szczegółowy: DAP KIELCE (459)