Podsumowanie weekendu – 29/30 października 2022

Weekend obfity w mecze ligowe i spotkania kontrolne za nami! Zapraszamy do lektury jak w tych pojedynkach radziły sobie nasze zespoły 👇📄
🔝 KS DAP U8 (TT 2015A, TT 2015B)
🤝 Mecze kontrolne (Radom, 29.10.2022)
🤝 Broń Radom – KS DAP Kielce
🤝 Wulkan Zakrzew – KS DAP Kielce
🗣 Trenerzy Konrad Zacharski, Patryk Nowak:
W sobotni poranek grupa TT15 A i B pojechały do Radomia na trójmecz. Rywalizowaliśmy na 3 boiskach z drużynami Broni Radom oraz Wulkanu Zakrzew. Nasi chłopcy początek mieli ciężki, lecz z czasem coraz lepiej się prezentowali na boisku. Z czasem zaczęliśmy przeważać co skutkowało wieloma sytuacjami bramkowymi w których nasi chłopcy kończyli akcje bramka. Dużym wydarzeniem dla chłopców było odwiedzenie szatni, gdzie na co dzień występują drużyny trzecioligowej Broni Radom i ekstraklasowych drużyn, które rywalizują z Radomiakiem. Dziękujemy Broni Radom za zorganizowanie fajnego trójmeczu.

🔝 KS DAP U9 (TT 2014A)
🏆 Turniej Trzydniowe Granie – Sielpia CUP (29-30.10.2022)
Skład KS DAP I Kielce: Kasiński, Baran, Włudyga, Włudyga, Pietrzykowski, Górski, Fijałkowski, Nowak, Gil, Czajkowski.
Skład KS DAP II Kielce: Skorupa, Skowron, Kowalski, Kwiatek, Bąk, Kubiec, Synowski, Nagórny, Wołowski, Bednarski.
🗣 Trener Maciej Górski:
W pierwszym dniu pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony, dzięki czemu w większości spotkań to my dyktowaliśmy warunki i od samego początku turnieju aspirowaliśmy do zwycięstwa w całym turnieju. Jednak jak to często bywa w sporcie, drugi dzień zmagań był dla nas zimnym prysznicem, to co było naszą siłą w pierwszym dniu (zdecydowanie w pojedynkach 1×1, świetne zachowanie w fazach przejściowych po przechwycić piłki) niestety w drugim nie wystarczyło, rywale zdecydowanie lepiej radzili sobie w fazie kreowania sytuacji bramkowych, co często kompletnie nas zaskakiwało, natomiast naszych okazji szukaliśmy w szybkich kontratakach. Jestem bardzo zadowolony z postawy naszego zespołu tym bardziej, że cały turniej stał na niesamowitym poziomie.
🗣 Trener Mateusz Nowakowski: Turniej był dla nas okazją do rywalizacji z drużynami, które śmiało można nazwać jednymi z najlepszych w naszym województwie, ponadto była to okazja rywalizacji z bardzo mocnymi drużynami z województwa mazowieckiego. Z pewnością dla naszych chłopców był to sprawdzian umiejętności, który moim zdaniem zdali na 5. Oczywiście ktoś może oceniać go pod pod względem zajętego miejsca w klasyfikacji końcowej, natomiast my jako trenerzy w pierwszej kolejności patrzymy na rozwój indywidualny naszych DAPowiczów, a ten jest widoczny. W wielu sytuacjach bramkowych, które potrafiliśmy stworzyć brakowało nam szczęścia, aby piłka znalazła drogę do bramki, w innych sytuacjach to bramkarze drużyny przeciwnej popisywali się cudownymi interwencjami – z każdym meczem widać jak nasza drużyna się rozwija a to co robimy na treningach potrafi owocować w meczach, choć na zwycięstwa trzeba jeszcze chwilę poczekać. W obronie mieliśmy naszą „ostoję” drużyny czyli naszego bramkarza który przez wielu trenerów na turnieju był mocno chwalony za swoje umiejętności. Czas skupić się na kolejnych wyzwaniach jakie przed nami stoją na sam koniec chcielibyśmy pogratulować organizatorom turnieju za świetna organizację i przebieg całej imprezy, nasi zawodnicy wracają z szerokimi uśmiechami do domu a to jest w tym wszystkim najważniejsze. Piłkarskie pozdrowienia i do zobaczenia w przyszłym roku.

🔝 KS DAP U10 (TT 2013A)
🤝 Mecze kontrolne (Kraków, 30.10.2022)
🤝 Cracovia Kraków – KS DAP Kielce
🤝 Stal Rzeszów – KS DAP Kielce
Skład KS DAP: Filip Wzorek, Eryk Toczyński, Krzysztof Grela, Franciszek Tyński, Dawid Dziewiszewski, Franciszek Krysiński, Antoni Giedyk, Franciszek Bednarski, Mikołaj Malec, Jan Lelas, Dawid Kowalczyk, Stanisław Simkiewicz, Filip Derenewicz, Michał Doroz, Wojciech Mika, Leon Flaczyński.
🗣 Trenerzy Karol Rusiński i Tomasz Ślusarczyk:
W niedzielny poranek wybraliśmy się z grupą TT2013A do Krakowa na mecze kontrolne z Cracovią i Stalą Rzeszów. Rywalizowaliśmy trzy godzinny, wystawiając dwie drużyny. Nasze mecze nie były równe. Dziś słabo wyglądała nasza skuteczność i zachowanie w sytuacjach podbramkowych. Na plus należy wyróżnić próby rozgrywania akcji i chęć utrzymywania się przy piłce jak najdłużej.

🔝 KS DAP U10 (TT 2013B)
🏆 Turniej Orlika Młodszego (Małogoszcz, 29.10.2022)
W sobotni poranek drużyna TT 2013B rozegrała ostatni w tej rundzie turniej ligowy na boisku w Małogoszczy. Nasi zawodnicy zaprezentowali się z dobrej strony. Strzeliliśmy dużo bramek, dobrze operowaliśmy piłka. Nasi zawodnicy chętnie wchodzili w pojedynki 1×1, które w większości wygrywali. Jednak zauważalne w naszej grze są także elementy, które musimy poprawić.

🔝 KS DAP U11 (TT 2012A)
Skład KS DAP I Kielce: Frańczak, Lisowski, Bukała, Wilkus, Meresiński, Sułowski, Nowak, Ziomek, Jaskowski.
Skład KS DAP II Kielce: Waniak, Dobosz, Haraźny, Szyndlar, Tkacz, Łakomiec, Sobierajski, Pietrzykowski, Bednarski.
🗣 Trener Adam Józefowski i Karol Markowski:
Niedzielne popołudnie spędziliśmy w Krakowie, rozgrywając trójmecz z miejscowa Cracovia oraz Stalą Rzeszów. Pierwsze nasze mecze były bardzo nerwowe, brak utrzymywania się przy piłce, brak dokładności w rozegraniu oraz brak krycia szczególnie przy rzutach rożnych przeciwnika. Po wyeliminowaniu błędów nasza gra wyglądała zdecydowanie lepiej, diametralnie się zmieniła, chłopcy pracowali na całym boisku, momentami podwajali krycie, dzięki czemu przez większość czasu byliśmy w posiadaniu piłki. Dzisiejsze dzień pokazał nad jakimi elementami sportowymi oraz mentalnymi musimy szczególnie popracować. Dziękujemy chłopcom za obecność oraz zaangażowanie. Rodzicom oczywiście za super doping.

🔝 KS DAP U12 (TT2011)
❌ KS DAP Kielce 0:12 Korona Kielce (Kielce, 29.10.2022)
🎖 Świętokrzyska I Liga Młodzików Młodszych
Skład KS DAP Kielce: Pedrycz, Janduła, Witecki, Kisio, Nepelski, Kołomański, Gawron, Białek, Kaczmarski, Bień, Włudyga, Szeląg, Surma.
🗣 Trener Piotr Gruszka i Maciej Barabach:
Niestety przegrywamy dziś wysoko z drużyną Korony SA. Przeciwnik bardzo wysoko zawiesił poprzeczkę i dominował nad nami w całym meczu. Mimo tego próbowaliśmy grać swoją piłkę, kilkukrotnie dochodziliśmy do sytuacji bramkowych po udanych odbiorach i szybkich kontratakach. Dziękuje chłopcom za mecz.

🔝 KS DAP U13 (TT2010)
❌ Łysica Bodzentyn 2:0 KS DAP KIELCE (Bodzentyn, 29.10.2022)
🎖 III Liga Świętokrzyska Młodzika Starszego 2010
Skład KS DAP Kielce: Kusto – Filipek, Kuc (K), Kozakowski , Sojka, Kwiatek, Stępień, Cedro, Del Favero, Hyb, Jagodziński, Tarnowski, Michalski.
🗣 Trenerzy Paweł Drobniak i Łukasz Polak:
W dzisiejszym meczu musieliśmy uznać wyższość rywala. W pierwszej połowie żadna z drużyn nie stworzyła sobie zbyt wielu sytuacji bramkowych, po jednej z nielicznych akcji gospodarze wyszli na prowadzenie i do przerwy było 1:0. Po zmianie stron nasz zespół stworzył sobie dwie klarowne sytuację jednak zabrakło spokoju w wykończeniu. Niestety w 45 minucie po rzucie rożnym i samobójczym trafieniu, gospodarze podwyższają wynik. Pomimo niekorzystnego wyniku chłopcy nie poddali się. Do końca spotkania walczyli o odwrócenie losów spotkania co nas bardzo cieszy. Za tydzień w ostatniej kolejce ligowej naszym rywalem będzie drużyna z Nowin.

❌ Celsium Skarżysko-Kamienna 2:1 KS DAP Kielce (Skarżysko-Kamienna, 26.10.2022)
🎖 Liga Okręgowa Młodzika Starszego 2010
Skład KS DAP Kielce: Kusto – Dulak, Kuc (c), Lipiński – Stępień, Pękalski, Del Favero, Świeboda, Toporowski, Sojka, Cedro, Kwiatek, Jastrzębski.
Bramka: Kwiatek.
W środę 26 października zespół DAP II Kielce rozegrał zaległy mecz 6 kolejki Ligi Okręgowej Młodzika Starszego. W Skarżysku podejmowaliśmy miejscowy Celsium. Pierwsze 30 minut nie należało do najlepszych. W poczynaniach całego zespołu widać było proste błędy techniczne, brak komunikacji oraz złe ustawienie w fazie bronienia. Pierwszą bramkę straciliśmy po rzucie rożnym i na przerwę zeszliśmy z wynikiem 1-0. W drugiej połowie mogliśmy zobaczyć zupełnie odmieniony zespół. Odmieniony na duży plus, gdzie każdy z zawodników grał z większą wiarą w końcowy wynik. Do wyrównania po rzucie rożnym piłka zakotłowała się na piątym metrze przed bramką gospodarzy, a najsprytniejszy okazał się Bartek Kwiatek, który strzałem z pierwszej piłki pokonał bramkarza Celsium. Po zdobytym golu, chłopcy otworzyli się i zaczęli grać bardzo ofensywnie, kilkukrotnie zagrozili bramce przeciwników. Niestety po raz kolejny, złe otwarcie gry, brak zdecydowanej reakcji na stratę piłki i Celsium zdobywa bramkę na 2-1. Do końca meczu DAP próbował odwrócić losy spotkania, jednak było już zbyt mało czasu i to zespół ze Skarżyska mógł cieszyć się z 3 punktów.

✅ KS DAP Kielce 2:0 Łysica Bodzentyn (Kielce, 30.10.2022)
Skład KS DAP Kielce: Kusto – Dulak (c), Filipek, Lipiński – Stępień, Pękalski, Del Favero, Olbratowski, Świeboda, Tarnowski, Toporowski, Kowalski, Cedro.
Bramki: Olbratowski x2.
W ostatniej kolejce zespół DAP II Kielce podejmował u siebie Łysicę II Bodzentyn. Spotkanie od samego początku obfitowało w wiele twardych pojedynków fizycznych. Młodzi DAP-owcy jednak dobrze sobie radzili, szybciej operując piłką, często przenosząc ciężar gry czym niejednokrotnie tworzyli sobie sytuacje bramkowe. Około 15 minuty koronkową akcję i podanie Oskara Cedro na bramkę zamienił Oskar Olbratowski. Do przerwy DAP czujnie i bardzo odpowiedzialnie grał w fazie obrony co pozwoliło zakończyć pierwszą połowę z prowadzeniem 1-0. Na drugie 30 minut chłopcy wyszli z odpowiednim nastawieniem i chęcią podwyższenia wyniku. Już w 2 minucie drugiej połowy Kacper Świeboda był bliski zdobycia bramki jednak fantastycznie jego strzał obronił bramkarz Łysicy. W kolejnych minutach swoją okazję miała Łysica, gdzie w zamieszaniu podbramkowym ratowała nas poprzeczka, a strzał z linii bramkowej ofiarnie głową wybił Olek Dulak. Po chwilowym słabszym fragmencie DAP znowu doszedł do głosu i po raz kolejny tym razem dośrodkowanie Kacpra Świebody zamyka na dalszym słupku Oskar Olbratowski. Do końca spotkania zespół dobrze wyglądał w fazie atakowania, gdzie w jednej z sytuacji, strzał Marka Stępnia wylądował na poprzeczce. Mecz ten możemy zaliczyć do udanych, chłopcy umieli przeciwstawić się ostro grającym rywalom, a co cieszy bardziej wykorzystali swoje atuty czysto piłkarskie i zasłużenie zdobyli 3 punkty. Gratulacje dla całej drużyny!

🔝 KS DAP U14 (TT2009)
🤝 KS DAP Kielce – KP KSZO 1929 Ostrowiec Św. 2:2 (0:0) (Kielce, 30.10.2022)
🎖 Świętokrzyska II Liga Trampkarzy Starszych 2008
Skład KS DAP Kielce: Kamiński, Klamka, Świątek, Sztandera, Kaczmarczyk, Wieczorek, Kita, Błaszczyk, Pawlik, Masztalerz, Kochanowski (Troczyński, Stępień, Sieczko).
Bramki: Błaszczyk x2.
🗣Trenerzy Tomek Ćwil i Szymon Dalach:
W niedziele rozegraliśmy ostatnie spotkanie w lidze trampkarza młodszego (2009). Mecz był wyrównany i zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów. Obie drużyny miały lepsze i gorsze momenty gry w meczu. To goście jako pierwsi zdobyli dwie bramki, jednak nasz zespół skutecznie odpowiedział również dwoma trafieniami autorstwa Dominika Błaszczyka. W naszej bramce dobrze spisał się Kuba Kamiński, który obronił rzut karny przy bezbramkowym remisie. Cały zespół zasługuje na gratulacje i walkę z wiarą na korzystny rezultat do ostatniego gwizdka sędziego.

🔝 KS DAP U14 (TT2008)
✅ Wicher Miedziana Góra – KS DAP Kielce 1:0 (1:0) (Miedziana Góra, 29.10.2022)
Skład KS DAP Kielce: Majdanski, Bobra, Winiarczyk, Boksa, Chalan, Skrobot, Światek, Szczepanek, Sztandera, Kochanowski, Franczykiewicz (Błaszczyk, Mlynarczyk, Kołda).
Bramka: Szczepanek (k.)
W sobotnie popołudnie rozegraliśmy kolejny mecz w lidze Trampkarza Starszego. Pierwsza połowa zdecydowanie należała do naszego zespołu, gdzie konsekwentnie realizowaliśmy taktykę założona na ten mecz, co poskutkowało zdobytą bramką. Rzut karny wykorzystał pewnie Lucjan Szczepanek. Druga połowa miała trochę inne oblicze, ponieważ przeciwnik zepchnął nas zdecydowanie na swoją połowę, przez co byliśmy zmuszeni do bronienia przez większa cześć spotkania i graniem z kontry. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem i ważnymi 3 punktami dla nas.