Podsumowanie weekendu!

Top Talent 2️⃣0️⃣1️⃣4️⃣:
Drużyna Top Talent 2014 rozegrała gry kontrolne z drużyną Nowińska Akademia Futsalu.
? Trener Maciej Górski: „Było to pierwsze doświadczenie w rywalizacji na większym boisku ze sztuczną nawierzchnią. Pomimo braku ogrania chłopcy zaprezentowali się z dobrej strony, kreowali okazje bramkowe, choć dziś akurat szwankowała faza finalizacji akcji. Niemniej zebraliśmy kolejne cenne doświadczenia. Duże podziękowania dla Nowińska Akademia Futsalu i trenera Damiana Kozłowskiego za zaproszenie oraz profesjonalne przyjęcie.”?

Top Talent 2️⃣0️⃣1️⃣3️⃣:
Kolejny turniej półfinałowy rozegrali zawodnicy występujący w zespole DAP I Kielce – tym razem rywalizacja zawiodła ich na bardzo ładny obiekt w Mniowie.
? Trener Dawid Kukła: „Zobaczyliśmy dziś pokaz siły i charakteru. Pierwsze spotkanie było ucieleśnieniem tego pierwszego. DAPowcy świetnie rozegrali mecz z Brain&Body – Akademia Prozdrowotnego Rozwoju i cieszyli się z wysokiego zwycięstwa. Ozdobą całego turnieju było spotkanie nr 2, w którym doszło do „derbów Kielc” – DAP Kielce kontra KKP Korona Kielce. Nasi podopieczni mimo przegrywania 0-2 i 1-3 w ciągu dwóch ostatnich minut zdołali strzelić dwa gole i drużyny podzieliły się punktami. Na zakończenie turnieju zagraliśmy z Granat Borki. To też był dobry mecz w naszym wykonaniu, okraszony zdobyciem pięciu bramek. Dzisiejszy turniej pokazał, że zespół zmierza w dobrą stronę. Na pochwałę zasługuje zwłaszcza intensywność, z jaką staraliśmy się grać i nieustępliwość w dążeniu do celu. Ten wspaniały występ dedykujemy naszemu zawodnikowi, Szymkowi Piotrowskiemu, który walczy o powrót do zdrowia i sportu. Szymuś ma DAPowski charakter, więc jesteśmy przekonani, że już niebawem do nas wróci.”?

✅ Wyniki:

KS DAP Kielce 6-0 Brain&Body – Akademia Prozdrowotnego Rozwoju Chmielnik
▪️Troczyński (⚽⚽)
▪️Tyński(⚽)
▪️Doroz (⚽)
▪️Giza (⚽)
▪️Kowalczyk (⚽)

KS DAP Kielce 3-3 KKP Korona Kielce
▪️Mika (⚽)
▪️Tyński(⚽)
▪️Giza (⚽)
.
KS DAP Kielce 5-0 Granat Borki
▪️Tyński(⚽⚽⚽)
▪️Doroz (⚽)
▪️Mika (⚽)

Z kolei zawodnicy zgrupowani w drużynie DAP II Kielce rywalizowali w Busku-Zdroju w ramach rozgrywek Grupy Licencyjnej F. Turniej rozpoczęliśmy od wysokiego zwycięstwa z zespołem Nowińska Akademia Futsalu. Dobra forma przeniosła się na mecz z ekipą KKP Korona Kielce, gdzie mimo niekorzystnego wyniku (1-3), udało się niemalże rzutem na taśmę wywalczyć komplet punktów. W kolejnych dwóch spotkania musieliśmy uznać wyższość rywali, którzy tego dnia byli zwyczajnie lepsi od nas. Cieszy jednak fakt, że w każdym z tych spotkań do samego końca walczyliśmy o nieco bardziej korzystniejszy wynik. ?

W aspekcie taktycznym w tym turnieju chcieliśmy skoncentrować się na utrzymaniu odpowiedniego „kształtu” drużyny na boisku. O ile w pierwszych spotkaniach wyglądało to dobrze, o tyle w kolejnych w zespole zapanowała zbyt duża swoboda, co także przełożyło się na wynik. Za tydzień kolejny turniej. ?

✅ Wyniki:

KS DAP II Kielce 8-0 Nowińska Akademia Futsalu
▪️Bracha (⚽⚽⚽⚽)
▪️Jesiołowska (⚽)
▪️Bednarski (⚽)
▪️Gołębski (⚽)
▪️Biskupski (⚽)

KS DAP II Kielce 4-3 KKP Korona II Kielce
▪️Nathali (⚽⚽⚽)
▪️Bracha (⚽)

KS DAP II Kielce 1-3 Spartakus Daleszyce
▪️Simkiewicz (⚽)

KS DAP II Kielce 2-6 AKS 1947 Busko – Zdrój
▪️Bednarski(⚽)
▪️Bracha (⚽)

Top Talent 2️⃣0️⃣1️⃣2️⃣:
⬛️Grupa PSG:
W Grupie Licencyjnej E Żaka Starszego odbył się pierwszy turniej ligowy. ?
? Trener Tomasz Rybiński: „Z dobrej strony pokazały się nasze dwa zespoły KS DAP I Kielce oraz KS DAP II Kielce w inaugurującym turnieju w ramach rozgrywek ligowych organizowanych przez Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej w kategorii „Żaka Starszy”. W grupie Licencyjnej E na wiosnę rywalizujemy z zespołami: FC Łączna I, FC Łączna II, PAMAF Kielce oraz GKS Góral Górno. Niestety na pierwszą kolejkę rozgrywek, która odbyła się w Goździe, dwa ostatnie zespoły nie stawiły się do rywalizacji. ?
W związku z tym aby chłopcy mieli możliwość rozegrania jak największej liczby minut po skończeniu rywalizacji turniejowej „5 na 5” postanowiliśmy rozegrać 4 dodatkowe mecze sparingowe po 12 minut w systemie „orlikowym” – „7 na 7” z zespołem gospodarzy, a na sam koniec przez ostatnie 15 minut również na dużym boisku rozegraliśmy między sobą grę wewnętrzną. ?
Bardziej od samych wyników cieszy nas intensywność gry jaką narzucili nasi zawodnicy w każdym ze spotkań podczas meczowej rywalizacji w sobotnim turnieju oraz to, że na tle rywali staraliśmy się konsekwentnie budować grę poprzez wymianę krótkich podań na małej przestrzeni, co naszym zdaniem w obu naszych zespołach wychodziło bardzo dobrze. Taki styl gry podczas sobotnich zmagań w połączeniu ze wspomnianą już intensywnością w bezpośredni sposób przełożył się na dobre wyniki osiągane przez nasze zespoły.” ?

✅ Wyniki ligowe („5 na 5”):

DAP I Kielce 0-1 DAP II Kielce
▪️Bednarski (⚽)
.
DAP I Kielce 2-3 Stowarzyszenie FC Łączna I
▪️Szczepański (⚽)
▪️Czupryński (⚽)
DAP I Kielce 5-0 FC Łączna II
▪️Witkowski (⚽⚽)
▪️Krzywda (⚽⚽)
▪️Szczepański (⚽)

DAP I Kielce 3-0 PAMAF Kielce (walkower)

DAP I Kielce 3-0 GKS Góral Górno (walkower)

DAP II Kielce 5-0 Stowarzyszenie FC Łączna I
▪️Stąpór (⚽⚽)
▪️Bednarski (⚽⚽)
▪️Sułowski (⚽)

DAP II 5-0 Stowarzyszenie FC Łączna II
▪️Sułowski (⚽⚽)
▪️Bednarski (⚽⚽)
▪️Stąpór (⚽)

DAP II Kielce 3-0 PAMAF Kielce (walkower)

DAP II Kielce 3-0 GKS Góral Górno (walkower)

Mecze sparingowe („7 na 7”) rozgrywane były bez klasyfikacji wynikowej.

⬛️Grupa BAYERN:
? Trener Tomasz Rybiński: „W niedzielę w Częstochowie mieliśmy przyjemność rywalizować z zespołem UKS Ajaks Częstochowa, na dwóch równoległych boiskach, w systemie orlikowym „7 na 7”, w wymiarze czasu 3×30 minut. Jesteśmy bardzo zadowoleni z gry chłopców na obu boiskach. Znacznie bardziej od wysokich wyników osiągniętych z solidną drużyną gospodarzy cieszy nas intensywność gry, którą narzucili nasi zawodnicy od pierwszej do ostatniej minuty. Warto też zaznaczyć, że chłopcy w stopniu bardzo dobrym zrealizowali przedmeczowe założenia, którymi było zastosowanie „skoków pressingowych” w wybranych fragmentach meczu przy otwarciu gry od bramki przez drużynę Ajaksu oraz nauka usystematyzowanego zachowania podczas wybranych stałych fragmentów gry w ofensywie. Dodając do tego bardzo dobrą kombinacyjną grę krótkimi podaniami, nad którą pracowaliśmy w zeszło tygodniowym mikrocyklu treningowym uzyskaliśmy „efekt uboczny”, którym było osiągnięcie bardzo dobrych rezultatów na obu boiskach”. Bardzo cieszymy się z możliwości cotygodniowej rywalizacji z tak dobrymi zespołami w naszej kategorii wiekowej, jakimi są między innymi nasz niedzielny rywal, zespół UKS Ajaks Częstochowaowa (woj. śląskie), Stal Niewiadów (woj. łódzkie), z którym rywalizowaliśmy w zeszłym tygodniu czy Akademia BVB im. Łukasza Piszczka Goczałkowice Zdrój, @Akademia Piłkarska Górki Śląskie (woj. śląskie) oraz Unia Oświęcimięcim (woj. małopolskie), z którymi mierzyliśmy się dwa tygodnie temu podczas turnieju WERPOL CUP, który rozgrywany był w Małopolskich Jawiszowicach. Uważamy, że cotygodniowa gra z takimi rywalami jest niezbędna w rozwoju chłopców. Warto zaznaczyć, że możliwość podjęcia cotygodniowej rywalizacji z takimi zespołami przez cały sezon była możliwa dzięki temu, że w rundzie wiosennej sezonu 2020/21 postanowiliśmy nie zgłaszać naszej drużyny do rozgrywek ligowych organizowanych przez ŚZPN. Uważamy, że decyzja ta, która na początku mogła budzić pewne wątpliwości okazała się strzałem w dziesiątkę w piłkarskim rozwoju chłopców. ?
.
✅ Wyniki:

⬛️BOISKO NUMER 1 / SKŁAD: Frańczak, Łakomiec, Biadun, Kaczmarczyk, Wilkus, Lisowski, Waniak, Nawrocki i Haraźny.
.
UKS Ajaks Częstochowa 1-14 KS DAP Kielce
▪️Waniak (⚽⚽⚽⚽)
▪️Łakomiec (⚽⚽⚽)
▪️Wilkus (⚽⚽⚽)
▪️Nawrocki (⚽⚽)
▪️Kaczmarczyk (⚽)
▪️Lisowski (⚽)

⬛️BOISKO NUMER 2 / SKŁAD: Głowacki, Dobosz, Bukała, Słapek, Miechowicz, Jaśkowski, Meresiński, Sobaś i Ryś.

UKS Ajaks Częstochowa 5-14 KS DAP Kielce
▪️Słapek (⚽⚽⚽⚽)
▪️Jaśkowski (⚽⚽⚽)
▪️Ryś (⚽⚽)
▪️Dobosz (⚽⚽)
▪️Meresiński (⚽)
▪️Głowacki (⚽)
▪️Sobaś (⚽)

Top Talent 2️⃣0️⃣1️⃣0️⃣ oraz Top Talent 2️⃣0️⃣1️⃣1️⃣:
Nasze dwa „orlikowe” zespoły rywalizują w jednej grupie rozgrywek Ligi Orlika Starszego (rocznik 2010). W miniony weekend rozegrały trzecią serię spotkań:

? DAP I Kielce (Top Talent 2010) / Trenerka Ewa Gładyś: „Przy odrobinie szczęścia mogliśmy zdobyć sześć punktów – szkoda straconej bramki z ostatniej sekundy spotkania z NAF. W porównaniu do zeszłego tygodnia zdecydowanie poprawiło się otwarcie gry. Cieszą gole strzelane w przewadze trenowane przez zespół w obecnym mikrocyklu, a także coraz dłuższe momenty w meczach, w których mieliśmy przewagę i prowadziliśmy grę. ⚽️

? DAP II Kielce (Top Talent 2011) / Trener Bartosz Mikołajczyk: „Jestem bardzo zadowolony z faktu, iż większość bramek wpadła po dynamicznych akcjach w naszej przewadze. Taki styl ataku ćwiczyliśmy na treningach w obecnym tygodniu. Na uwagę zasługują również zmiennicy, którzy pod nieobecność zawodników z pierwszego zespołu mających komunię, pokazali się z bardzo dobrej strony.” ?

Wyniki:

KS DAP I Kielce (TT 2010) – Hetman Włoszczowa II 6 : 0
▪️Sojka (⚽)
▪️Bera (⚽)
▪️Cedro (⚽)
▪️Pękalski (⚽)
▪️Kozakowski (⚽⚽)

KS DAP II (TT 2011 A) – Nowińska Akademia Futsalu 4 : 1
▪️Konopka (⚽)
▪️Janduła Ksawery (⚽)
▪️Lasota (⚽)
▪️Kisio (⚽)
.
KS DAP II – Hetman Włoszczowa II 9 : 0
▪️Konopka (⚽⚽⚽)
▪️Kierzkowski (⚽⚽⚽⚽)
▪️Janduła Ksawery (⚽)
▪️Zawada (⚽)

KS DAP I Kielce – Nowińska Akademia Futsalu 2 :2
▪️Kuc (⚽)
▪️Cedro (⚽)

KS DAP II Kielce- KS DAP I Kielce 4 – 1
▪️Janduła Ksawery (⚽)
▪️Zawada (⚽)
▪️Lasota (⚽)
▪️Kierzkowski (⚽)
▫️Pękalski (⚽)

Top Talent 2️⃣0️⃣0️⃣9️⃣:
? Trener Adrian Leszczyński: „W sobotni poranek drużyna TT2009 występująca w lidze młodzika starszego (rok starsi zawodnicy) gościła w Kielcach zespół Spartakus Daleszyce. Był to bardzo ważny mecz, ponieważ obie ekipy rywalizują o awans do pierwszej ligi. Pierwsze minuty pokazały że będzie to wyrównane spotkanie. Obie ekipy stwarzały groźne sytuacje pod bramką przeciwnika. Szczęście uśmiechnęło się do DAPowców, bo po jednym z rzutów rożnych do bezpańskiej piłki dobiegł Kita i wpakował ją pod poprzeczkę. Zaraz po strzeleniu bramki mieliśmy jeszcze kilka znakomitych sytuacji, ale zabrakło skutecznej finalizacji. Do przerwy zatem 1:0. W drugiej połowie żądny wyrównania Spartakus ruszył mocno, ale DAP Kielce dzielnie odpierał ataki, grając konsekwentnie i mądrze w obronie. Dobrze zaprezentowali się zmiennicy, którzy wprowadzili świeżość i opanowanie. Wyprowadziliśmy kilka groźnych kontrataków, ale niestety nie udało się powiększyć prowadzenia. Ostatecznie wygrywamy 1:0. Gratulacje należą się obu ekipom, bo wszyscy zawodnicy zostawili serducho na boisku.” ?
.
W niedzielne popołudnie druga część drużyny TT2009 rozegrała mecz ligowy z FC Łączna.
? Trener Szymon Dalach: „Zawodnicy świetnie wywiązali się z założeń taktycznych przekazanych przez sztab przed meczem, o czym świadczy wysoki wynik i całkowita dominacja DAPu. Być może brakowało trochę skuteczności, nad czym będziemy mocno pracować. Już w najbliższy wtorek gramy z zespołem z Końskich. Dziękujemy za mecz! ?

✅ Wynik:

KS DAP Kielce 11-1 Stowarzyszenie FC Łączna
Kochanowski (⚽⚽⚽)
Karbownik (⚽⚽⚽)
Kołomyja (⚽⚽)
Wieczorek (⚽)
Masztalerz (⚽)
Błaszczyk (⚽)