Podsumowanie weekendu

Kochani, kolejne ligowy weekend za nami! Jak radziły sobie nasze zespoły? ?

Top Talent 2️013:
Zarówno DAP I Kielce jak i DAP II Kielce rozegrały kolejne ligowe spotkania w ramach grupy Półfinałowej A i Grupy Licencyjnej F w kategorii żak młodszy. ?

? Trener Dawid Kukła: „Tylko dwa spotkania dla zespołu DAP I Kielce – rzęsisty deszcz sprawił, że turniej nie został dokończony – zaległe spotkanie rozegramy w kolejnym terminie. W sobotę zawodziła skuteczność. O ile w pierwszym meczu – z Granat Borki – udało się zwyciężyć, o tyle w spotkaniu KKP Korona – mimo stworzenia kilku świetnych sytuacji – nie udało się wygrać. Przeciwnik wykorzystał swoją szansę w ostatnich chwilach meczu. Równie nieskuteczni byli zawodnicy ekipy DAP II Kielce. Bilans dnia tego zespołu to 3 porażki i 1 zwycięstwo. Cieszy jednak kolejne doświadczenie zebrane przez naszych zawodników. Będziemy mocno pracować nad elementami mikrotaktyki, co przełoży się na większą ilość lepszych decyzji.” ?

Top Talent 2012:
Bardzo dobra gra grupy PSG w kolejnej kolejce zmagań w lidze żaka starszego. ?

? Trener Tomasz Rybiński: „W sobotni poranek z bardzo dobrej strony pokazały się nasze dwa zespoły – DAP I oraz DAP II Kielce – rywalizujące w ramach rozgrywek „Żaków Starszych”, w grupie licencyjnej E. Nasza ligowa „dwójka” zanotowała komplet zwycięstw, wyraźnie dominując nad rywalami w każdym z rozegranych meczy. „Jedynka” natomiast wygrała 3 z 5 meczów, dopisując sobie 9 punktów do ligowej tabeli. Jak co tydzień, od samych wyników znacznie bardziej cieszy nas styl gry zaprezentowany przez naszych podopiecznych. Chłopcy grali w sposób przemyślany i „przyjemny dla oka”.
Już na pierwszy rzut oka zaobserwować można było wysoką intensywność gry narzuconą przez naszych zawodników, co towarzyszyło nam w grze od pierwszego do ostatniego meczu turnieju. Ponadto chłopcy z obu naszych zespołów w sposób bardzo dobry zrealizowali przedmeczowe założenia odnośnie sposobu rozegrania akcji z wykorzystaniem krótkich, kombinacyjnych podań oraz zastosowali wysoką częstotliwość gry 1 na 1 w ataku, gdy tylko nadarzyła się taka sposobność. Odnośnie pojedynków jeden na jednego, zarówno w ataku jak i w obronie trzeba zaznaczyć, że nasi zawodnicy w tym elemencie gry zdecydowanie górowali nad swoimi rywalami, co niezwykle nas cieszy, ponieważ w tej kategorii wiekowej jest to dla nas szkoleniowy priorytet w piłkarskim rozwoju naszych zawodników, co często podkreślamy.
Realizacja poszczególnych założeń w połączeniu z bardzo wysoką intensywnością gry, niezłą koncentracją oraz dużym zaangażowaniem chłopców po raz kolejny pozwoliła nam na osiągnięcie dobrych rezultatów zespołowych.” ?

⬛️ SKŁAD KS DAP I Kielce: Majcher, Klimczak, Stępień, Wolak, Szczepański i Witkowski
⬛️ SKŁAD KS DAP II Kielce: Korfel, Pietrzykowski, Szyndlar, Sułowski, Bednarski, Stąpór, Nowakowski i Kozłowski

Top Talent 2009:
Aż dwa mecze ligowe rozegrały nasze „dziewiątki” jeden w lidze Młodzika Młodszego, a drugi w kategorii Młodzik Starszy (rywalizacja z o rok starszymi przeciwnikami). ☝️
? Trener Adrian Leszczyński: „W sobotni poranek rozegraliśmy kolejny mecz ligowy w kategorii Młodzik Starszy. Od początku spotkania byliśmy stroną przeważającą. Wymienialiśmy sporą liczbę podań, utrzymując się bardzo długo przy piłce. Skomasowana obrona przeciwnika długo stawiała opór i nie potrafiliśmy znaleźć drogi do bramki. Na szczęście w 17 minucie na indywidualną akcję zdecydował się nasz kapitan, Sebastian Sterna. Minął 3 przeciwników i stanął oko w oko z bramkarzem, nie dając mu szans. Przed przerwą mieliśmy jeszcze kilka ciekawych akcji – niestety brakowało szczęścia. W pierwszej minucie drugiej połowy znów dał o sobie znać Sterna, który w sytuacji 1×2 technicznym strzałem ulokował piłkę w siatce bramkarza przeciwników. Naszych rywali to nie podłamało. Starali się kontrować na i kilka minut przed końcem doprowadzili do stanu 1:2. Te ostanie minuty graliśmy bardzo ofensywnie, zapominając często o obronie. Mało brakowało, by Victoria Skalbmierz w ostatnich minutach doprowadziła do remisu. Na szczęście ofiarną interwencją popisał się Błaszczyk, który wybił piłkę głową z linii bramkowej. Cieszymy się z kolejnych trzech punktów w naszym dorobku. Dzień później rywalizowaliśmy w kategorii Młodzik Młodszy w spotkaniu z Astra Piekoszów. Mecz od początku układał się pod nasze dyktando. To, że wynik do przerwy wynosił tylko 1:0, to zasługa dobrze grającego bramkarza gości. Druga połowa to popis Daniela Gajdy który zdobył „podwójnego hat-tricka”. Reszta chłopców również dołożyła po kilka trafień.
Jestem zadowolony z postawy drużyny, ponieważ starali się długo operować piłką, próbując różnych rozwiązań. Byli także przy tym bardzo skuteczni.”?

KS DAP Kielce 15 – 0 Astra Piekoszów