Podsumowanie weekendu

Minął weekend, młodzi DAPowcy grali na kilku frontach przedstawiamy podsumowanie weekendu!

Top Talent 2007/2008:
Na inaugurację sezonu grupa TT2007/8 udała się do Bukowej, gdzie rozegrała mecz miejscową Bucovią. 🗣️ Trener Adrian Leszczyński: Mecz od początku toczył się w środkowej strefie boiska. Z dobrej strony pokazał się Fabian Wyrozumski, który przeprowadził kilka świetnych ataków prawą stroną. Brakowało jednak skuteczności, toteż do przerwy nie padły bramki. W drugiej odsłonię obie drużyny bardziej się odsłoniły, co skutkowało wieloma atakami z obu stron. Bucovia stworzyła sobie znakomitą szansę, ale w sytuacji 1×1 z naszym bramkarzem zawodnik trafił piłką w słupek. W odpowiedzi w ostatnich minutach zmarnowaliśmy dogodną sytuacje, w której piłka minimalnie minęła bramkę gospodarzy po groźnym strzale.
Mecz zakończył się podziałem punktów – jak najbardziej sprawiedliwym dla obu ekip.

Top Talent 2009:
Bardzo intenstywny sezon mają przed sobą nasze „dziewiątki”. Zespół został zgłoszony zarówno do kategorii Trampkarz Młodszy jak i Młodzik Starszy. W ten weekend obydwie ligi zainaugurowały sezon. W sobotę w lidze Młodzika DAP Kielce zmierzył się Unią Sędziszów. 🗣️ Trener Łukasz Polak: DAPowcy znakomicie otworzyli sezon, bowiem spotkanie zakończyło się wynikiem aż 10:0 dla naszej drużyny. Kluczem do zwycięstwa była umiejętność przyspieszania gry podaniami w odpowiednich momentach. Dzięki temu potrafiliśmy stwarzać sobie sytuacje bramkowe. Jestem zadowolony ze skuteczności chłopców oraz utrzymania koncentracji na wysokim poziomie przez cały mecz.
Strzelcy bramek: Karbownik ⚽⚽⚽, Olbratowski ⚽⚽, Sztandera ⚽⚽, Masztalerz ⚽, Kita ⚽, Troczyński ⚽.
.
W niedzielę natomiast w lidze rocznika 2008 derby Kielc! 🗣️ Trener Adrian Leszczyński: Drużyna Top Talent 2009 na inaugurację sezonu zmierzyła się Koroną SA Kielce. Spotkanie rozpoczęliśmy znakomicie – od zdobycia bramki. W zamieszaniu pod bramką rywali najlepiej odnalazł się Kita i z bliskiej odległości pokonał bramkarza gości. Od tego momentu Koroniarze przejęli inicjatywę i dość często stwarzali sobie sytuacje. Blok defensywny naszego zespołu działał bez zarzutu, jednak w ostatniej minucie przed przerwą „żółto-czerwoni” doprowadzili do remisu. Druga odsłona to szybko zdobyte dwie bramki Korony.
DAPowcy jednak nie zamierzali się poddać. Z błędu przy otwarciu gry skorzystał Sztandera i wpakował piłkę do pustej bramki, a po kilku minutach cieszyliśmy się z remisu za sprawą Troczyńskiego, który urwał się obrońcom i pokonał bramkarza w sytuacji 1×1. W końcówce spotkania goście zdominowali nas i zaaplikowali nam aż 4 bramki. Ostatecznie przegrywamy 3:7, lecz patrząc na widowisko, które stworzyły obie ekipy, jestem bardzo zadowolony. Mieliśmy śmiałą grę wysokim pressingiem i mnóstwo pojedynków 1×1. Do tego doszła sportowa wola walki.
Brawo drużyna!!! 👏👏👏

Top Talent 2012:
Obydwie grupy TT2012 rozegrały turniej 🏆 „ORLĘTA KIELCE CUP 2021”. 🗣️ Trener Tomasz Rybiński: W ciągu pięciu godzin rozegraliśmy 11 meczów po 10 minut, w systemie „każdy z każdym”. W turnieju nie prowadzona była klasyfikacja końcowa. Na 11 rozegranych spotkań zespół DAP I Kielce który reprezentowała grupa BAYERN wygrał 9 meczy, zanotowaliśmy dwa remisy i ani razu nie uznaliśmy wyższości rywala, notując przy tym stosunek bramek 43-2. W niedzielnym turnieju w naszym zespole dało się wyczuć jeszcze „wakacyjną formę”, co w bezpośredni sposób przekładało się na jakość naszej gry. W większości spotkań mimo, że odnosiliśmy wysokie zwycięstwa, widoczny był brak koncentracji, przez co w dużych fragmentach naszej gry dominował zbyt duży chaos. W kolejnych tygodniach wymagać będziemy od chłopców zdecydowanie większej koncentracji, zaangażowania oraz jakości w grze.
.
A jak poszło zawodnikom grupy PSG? 🗣️ Trener Adam Józefowski: Drużyna DAP II Kielce, prezentowała się dziś dobrze pod względem zaangażowania, często podejmując zwycięskie pojedynki 1×1. Gra zespołowa i korzystanie z krótkich podań natomiast nie funkcjonowało dziś na takim poziomie, na jaki chłopców stać. Obraz gry często wyglądał chaotycznie. Myślę, że brak odpowiednio wysokiej koncentracji miał na to wpływ. W turnieju nie była prowadzona klasyfikacja punktowa. Chłopcy mieli zdobyć przede wszystkim doświadczenie, ogrywając się z rywalami. Uważam, że to najważniejszy aspekt niedzielnego turnieju.

Top Talent 2013:
To chyba najaktywniejszy zespół minionego tygodnia. Mnóstwo piłki nożnej. Weekend dla DAPowców zaczął się w czwartek, kiedy to w Nowinach DAPowcy mierzyli się z Ruchem Chorzów. Sobotni turniej w Nowym Sączu i niedzielny sparing w Wichrem Miedziana Góra dopełniły pełen czas. 🗣️ Trener Dawid Kukła. To był trudny tydzień – trzy treningi i trzy dni meczowe. Ale o to właśnie chodzi – intensywność działań wpływa na rozwój zawodników. Czwartkowy mecz z Ruchem odbył się pod znakiem dużej dominacji DAPowców, którzy na każdym z trzech boisk górowali nad rywalem jakością piłkarską. Wyniki z poszczególnych aren (33-8, 27-9 oraz 21-3) mówią same za siebie.
.
Dużo trudniejszy był turniej 🏆 FRB Woźniak Cup, na który zaprosiła nas Sandecja Nowy Sącz. 12 zespołów z Małopolski i Podkarpacia gwarantowało wysoki poziom. Drużyny grały systemem „każdy z każdym”, więc każda ekipa „zaliczyła” aż 11 spotkań. Ostatecznie DAPowcy uplasowali się na czwartym miejscu, co uważamy za bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę absencję kilku istotnych zawodników. Chłopcy znakomicie czuli się w grze 1×1, co z pewnością cieczyło oko. Na uznanie zasługuje też piękny gol Szymona Piotrowskiego, który strzałem głową umieścił piłkę w siatce po pięknym dośrodkowaniu Wojtka Miki. Bramka ta wzbudziła duży aplauz. Z pewnością był to świetnie wykorzystany czas. Nadmienić należy także znakomitą organizację turnieju. Brawo! 👏👏👏
.
Niejako na deser chłopcy „dostali” mecz sparingowy w Miedzianej Górze. W tym spotkaniu chcieliśmy dać szansę przede wszystkim nowym zawodnikom, którzy dopiero wchodzą do „korpusu” Top Talent. Było to widoczne podczas spotkania, ale zdecydowanie jest potencjał i będziemy się cieszyć grą tych zawodników.