Podsumowanie weekendu 9 – 10 kwietnia.

Sezon ligowy powoli się rozkręca. Do boju w miniony weekend ruszyły kolejne ekipy. Następne w kolejce to nasze drużyny w kategorii orlik i żak. Zapraszamy na podsumowanie!

📆 SOBOTA

📝 KS DAP U-8 (TT2014)
🏆 Mecz Towarzyski
✅ KS DAP Kielce – KKP Korona Kielce
✅ Strzelcy: ⚽⚽ Krystian Rutyna, ⚽ Jakub Czaja, ⚽⚽ Igor Pietrzykowski.
🗣️ Trener Mateusz Nowakowski: W sobotnie przedpołudnie drużyna TT14 zmierzyła się w sparingu z lokalnym rywalem KKP Korona Kielce. Od początku spotkania widać było, że zapowiada się pasjonujące spotkanie, w którym na brak emocji nie będzie można narzekać. Niestety w pierwszym kwadransie gry to przeciwnik wykazał się dużą skutecznością . Przyczyniło się to do sytuacji, po której przez całe spoktanie nasze 14-stki musiały gonić wynik. Jednak z biegiem czasu DAP-owcy coraz śmielej radzili sobie w tworzeniu akcji ofensywnych, a na efekty długo nie musieliśmy czekać, ponieważ w krótkim odstępie czasu udało nam się odrobić cześć strat z początku spotkania. Końcówka jednak po raz kolejny należała do przeciwnika, który powiększył swoją przewagę nad nami. Podsumowując spotkanie obfitowało w wiele zwrotów akcji, na pochwalę z pewnością zasługują nasi bramkarze którzy niejednokrotnie świetne interweniowali ratując nas od utraty kolejnych bramek.

📝 KS DAP U-10 (TT2012)
🏆 Mecz towarzyski
✅ Radomiak Radom – KS DAP Kielce (Waniak⚽️, Jaśkowski⚽️, Słapek⚽️⚽️⚽️⚽️, Meresiński ⚽️⚽️, Nawrocki⚽️⚽️, Sułowski ⚽️⚽️⚽️)
📃 SKŁAD: Dobosz, Korfel, Słapek, Meresiński, Wilkus, Łakomiec, Bukała, Nawrocki, Jaśkowski, Haraźny, Sułowski, Sobaś, Kaczmarczyk, Lisowski, Ziomek, Waniak
🗣 Trener Adam Józefowski: W sobotę rywalizowaliśmy na wyjedzie z drużyną Radomiaka Radom. Graliśmy 120 minut. W dniu dzisiejszym mieliśmy do dyspozycji 16 zawodników. Dla sprawnej organizacji zmian podzieliliśmy naszą drużynę na dwa składy: czarni i niebiescy. Dzięki temu mogliśmy co 15 minut zmieniać cały zespół. Bramkarze byli stali. Początek sparingu nie układał się nam najlepiej. Brak zdecydowania i komunikacji w obronie niskiej pozwolił przeciwnikowi na zdobycie przewagi. Z czasem nasza gra wyglądała lepiej, tworzyliśmy sytuacje pod bramka Radomiaka. Niestety nie wszystkie okazje udało się nam zamienić na gole. Naszej drużynie zabrakło skuteczności, z drugiej strony trzeba docenić świetną dyspozycję bramkarza gospodarzy. Na plus oceniam grę chłopców w obronie wysokiej, zdecydowane i szybkie doskoki były wyzwaniem dla przeciwników. Podsumowując zagraliśmy wartościowy sparing z dobrze dysponowaną drużyna Radomiaka Radom.

📝 KS DAP U-11 (TT2011)
🏆 Turniej Ligowy Orlika Starszego
📃 STRZELCY: Włudyga ⚽️⚽️, Baryła ⚽️⚽️, Kowalewski ⚽️⚽️⚽️, Witecki ⚽️, Korzeniak ⚽️, Detka ⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️, Szeląg ⚽️⚽️⚽️
🗣️ Trener Piotr Gruszka: W sobotnie popołudnie drużyna TT2011 rozegrała turniej ligowy orlika starszego. Stanęliśmy do rywalizacji razem z drużynami: KKP Korona I, Korona SA Kielce, AP KT Moravia Morawica, Spartakus Daleszyce. Początek turnieju w naszym wykonaniu był dość ospałym bowiem straciliśmy dużo bramek. Mieliśmy problem z szybkim rozgrywaniem piłki, zbyt długo podejmowaliśmy decyzje. Byliśmy niezbyt pewni siebie i nieśmiali. Jednak z meczu na mecz rozkręcaliśmy się i nasza gra wyglądała lepiej. Zaczęliśmy się wspierać jako drużyna i nasza gra się poprawiła.
Przed nami jeszcze kilka turniejów w których chcemy się zaprezentować dużo lepiej.

📝 KS DAP U-13 (TT2009)
🏆 III kolejka Ligi Młodzika Starszego
✅ AKS Busko-Zdrój 0 – 3 KS DAP Kielce (Karbownik ⚽️, Sztandera ⚽️, Kochanowski ⚽️)
📝 SKŁAD: Majdański (Kamiński) – Świątek, Klamka (Masztalerz), Kaczmarczyk (Sieczko), Sztandera – Wieczorek, Błaszczyk (Kwiecień), Karbownik (Kołomyja) – Gajda (Kochanowski)
🗣️ Trener Tomasz Ćwil: Drugi mecz ligowy po dwutygodniowej przerwie spowodowanej złymi warunkami pogodowymi rozegrany został przez nasz zespół w Busku z miejscowym AKSem Busko-Zdrój. Od początku spotkania DAPowcy narzucili swoje warunki gry i kontrolowali przebieg zdarzeń w całym meczu. Po kilku niewykorzystanych sytuacjach przez naszych zawodników, na uderzenie z dystansu zdecydował się Daniel Karbownik. Precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce przeciwników. Nasi zawodnicy poszli „za ciosem” i dołożyli drugie trafienie. Po wygranym pojedynku 1×1 w bocznym sektorze boiska Daniel Gajda dograł piłkę wzdłuż bramki – jego podanie doskonale wykorzystał Nikodem Sztandera zamykając akcję na długim słupku bramki naszego rywala. Do końca pierwszej połowy utrzymał się wynik 2-0. Poziom gry naszych chłopców został utrzymany do końca meczu. W drugiej połowie po raz trzeci do bramki trafił Adam Kochanowski. W meczu zagrało 15 chłopców (co najmniej 30 min każdy z nich). Bardzo cieszy wyrównany poziom wszystkich zawodników oraz zdrowa, sportowa rywalizacja wewnątrz drużyny. Dzięki temu z każdym kolejnym treningiem i meczem jesteśmy w stanie „wchodzić do góry po szczebelkach” swoich możliwości.
Kolejny mecz ligowy rozegramy tuż po świętach na wyjeździe z drużyną WIERNA Małogoszcz.

📆 NIEDZIELA

📝 KS DAP U-12 (TT2010)
🏆 I kolejka Ligi Okręgowej Młodzika Młodszego
📝 SKŁAD: Kusto – Filipek, Dulak, Jastrzębski – Jagodziński, Del Favero – Olbratowski (C), Sojka, Cedro – Pękalski, Michalski, Kwiatek
❌ KS DAP Kielce 1 – 4 Korona S.A Kielce (Del Favero ⚽️)
🗣️ Trener Paweł Drobniak: W niedzielę drużyna TT2010 rozegrała swój pierwszy w tym sezonie mecz rangi mistrzowskiej. W pierwszej kolejce przyszło nam się zmierzyć z Akademią Korony S.A. Początek spotkania to przewaga w sytuacjach strzeleckich na korzyść Korony, mimo to zawodnicy DAP potrafili dobrze organizować się w grze obronnej oraz kilka razy atakiem szybkim, grą na jeden – dwa kontakty, udało im się stworzyć zagrożenie pod bramką Koroniarzy. W 25 minucie groźny strzał odbił Franek Kusto, ale przy dobitce już był bezradny. Na przerwę schodziliśmy z wynikiem 1-0. Chwilę po przerwie, dopuszczamy do groźnej sytuacji pod swoją bramką, błędy w ustawieniu i brak zdecydowanej reakcji na wydarzenia boiskowe wykorzystuje Akademia Korony. Utrata gola nie załamała młodych DAP-owców, którzy coraz śmielej zaczęli atakować i naciskać na żółto-czerwonych. Rajd lewą stroną Patryka Sojki i jego dośrodkowanie wykorzystał strzałem z woleja Alex Del Favero! Bramka kontaktowa zadziałała na chłopców bardzo motywująco, czego wynikiem był dobry około 10 minutowy okres gry, w którym zmusiliśmy rywali do głębokiej obrony i byliśmy bardzo blisko zdobycia bramki na remis. Przy wyniku 2-1 słupek bramki Korony obił Patryk Sojka, strzały Alexa Del Favero i Oskara Olbratowskiego odbijał dobrze dysponowany golkiper rywali. Akademia Korony wytrzymała nasz napór i po chwili odpowiedziała dwoma bramkami z kategorii 'stadiony świata’. Dwa prawie identyczne strzały z około 20 metrów lądowały pod poprzeczką bramki DAP-owców. Do końca spotkania, mimo wielkiego zaangażowania i woli walki nie potrafiliśmy już odmienić losów spotkania.
Mimo porażki, cały zespół zasłużył dzisiaj na uznanie i brawa. Przy nieobecności kilku zawodników, drużyna pokazała że może podjąć walkę z bardzo wymagającymi rywalami.

📝 KS DAP U-13 (TT2009)
🏆 III kolejka Ligi Trampkarza Młodszego
✅ KS DAP Kielce 1 – 0 Victoria Skalbmierz (Kochanowski ⚽️)
📝 SKŁAD: Majdański – Wieczorek, Klamka, Błaszczyk, Chałan – Winiarczyk, Masztalerz (Wierzbicki), Karbownik, Kochanowski, Kaczmarczyk – Gajda (Szczepanek)
🗣️ Trener Tomasz Ćwil: Drugi mecz w lidze Trampkarza Młodszego (2008) rozegraliśmy na swoim terenie z Victorią Skalbmierz. Pierwsza połowa spotkania to dominacja naszego zespołu oraz koncert niewykorzystanych sytuacji bramkowych. Dwukrotnie obijaliśmy słupek drużyny Victorii oraz kilkukrotnie skutecznie interweniował bramkarz drużyny przyjezdnej. Pomimo ogromnej różnicy w posiadaniu piłki przez pierwszą część spotkania nie udało nam się trafić do siatki ani razu, tworząc przy tym dwie groźne sytuacje naszym przeciwnikom po błędach indywidualnych w naszym zespole. Wynik bezbramkowy do przerwy zdecydowanie nie oddawał obrazu gry na boisku. Początek drugiej części spotkania to kontynuacja naszej dobrej gry. Znowu udało się stworzyć sytuacje… których niestety nie wykorzystaliśmy. W końcu około 60 minuty spotkania pod presją naszych zawodników błąd popełnił obrońca ze Skalbmierza. Piłka trafiła do Adama Kochanowskiego, który mocnym i precyzyjnym uderzeniem trafił w „okienko” bramki (1-0). Bramka naszego zespołu podziałała na przeciwnika jak „płachta na byka”. Goście zaczęli atakować i stwarzać zagrożenie w naszym polu karnym. Na szczęście skoncentrowany przez cały mecz Szymon Majdański „zamurował” naszą bramkę i przy pomocy oraz zaangażowaniu naszej defensywy utrzymaliśmy korzystny wynik do końca spotkania.
Jeszcze przed przerwą świąteczną rozegramy trzeci mecz o punkty w Staszowie (środa, 18:30).