Kto grał w piłkę w ten weekend? Ręka w górę! My graliśmy – oto podsumowanie weekendu.

📆 SOBOTA:

📝 KS DAP U-8 (TT2014)
🏆 Mecz sparingowy
🚌 KS DAP Kielce, NAF Nowiny, AP Champions Końskie
🗣️ Trener Maciej Górski: Drużyna TT14 gościła w Nowinach na trój-sparingu rywalizując z Nowińską Akademią Futsalu oraz AP Champions Końskie. Gry toczone były równolegle na trzech boiskach, co zapewniło odpowiednia intensywność zwłaszcza przy panujących warunkach atmosferycznych. Kolejne gry kontrolne zdecydowanie na plus, chłopcy realizowali założone przed meczem zadania. Nie zabrakło oczywiście zespołowych akcji oraz pięknych bramek. Ogromne podziękowania dla mam chłopców naszej drużyny za słodki poczęstunek 😉. Podziękowania również dla trenerów Nowińskiej Akademii Futsalu za organizację.

📝 KS DAP U-9 (TT2013)
🚌 Radomsko
📝 Wyniki i strzelcy:
❌ KS DAP Kielce 2 – 4 Omega Kleszczów (Piotrowski ⚽, Doroz ⚽)
❌ KS DAP Kielce 1 – 5 RAP Radomosko (Doroz ⚽)
🤜 KS DAP Kielce 4 – 4 Omega Kleszczów (Stawiarski ⚽⚽, Piotrowski ⚽, Doroz ⚽)
❌ KS DAP Kielce 1 – 2 RAP Radomsko (Doroz ⚽)
❌ KS DAP Kielce 2 – 3 Omega Kleszczów (Stawiarski ⚽, Troczyński ⚽)
❌ KS DAP Kielce 2 – 4 RAP Radomsko (Doroz ⚽, Stawiarski ⚽)
🗣️ Trener Dawid Kukła: Po świetnych meczach z ŁKS Łódź znów wybraliśmy się w łódzkie rejony, by zagrać mecze z tamtejszymi świetnymi zespołami. Tym razem przeciwnicy na ogół byli górą. Nasza gra w sobotę była bardzo nierówna – potrafilśmy trwonić spore przewagi i momenty dobre przeplatać ze słabymi. Taka jednak jest piłka nożna. Na duży plus możemy zaliczyć kolejne doświadczenia w piłce siedmiosobowej, ku której powoli zmierzamy – to właśnie takie spotkania są najlepszym „poligonem naukowym” – wymagający przeciwnik i nowy system gry „wymuszają” na zawodnikach ciągłego myślenia, ciągłego poszukiwania rozwiązania sytuacji boiskowej. O to właśnie chodzi. W kolejny weekend kolejne zmagania – poprzeczka wcale nie będzie zawieszona niżej.

KS DAP U-10 (TT2012)
🚌 Wisłoka Dębica
📝 SKŁADY ⤵️⤵️⤵️
🏟️ Boisko I: Ziomek, Lisowski, Głowacki, Wilkus, Słapek, Jaśkowski, Nawrocki i Meresiński (+ w 4 tercji: Biadun i Kaczmarczyk).
🏟️ BOISKO II: Haraźny, Dobosz, Bukała, Sobaś, Biadun, Kaczmarczyk, Sułowski, Ryś i Łakomiec (+ w 4 tercji: Wilkus i Ziomek)
✅❌📝🔥⚽ WYNIKI I STRZELCY ⤵️⤵️⤵️
🏟️❌ BOISKO I: Wisłoka Dębica 16-13 DAP Kielce
(Meresiński ⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽, Biadun ⚽⚽, Jaśkowski ⚽, Słapek ⚽)
🏟️✅ BOISKO II: Wisłoka Dębica 4-36 DAP Kielce
(Łakomiec ⚽⚽⚽⚽⚽, Sułowski ⚽⚽⚽⚽⚽, Kaczmarczyk ⚽⚽⚽⚽, Biadun ⚽⚽⚽⚽, Ryś ⚽⚽⚽⚽, Haraźny ⚽⚽⚽⚽, Sobaś ⚽⚽⚽, Dobosz ⚽⚽⚽, Bukała ⚽⚽, Wilkus ⚽, samobójcza 🏀)
🗣️ Trener Tomasz Rybiński: W sobotę przez 100 minut mieliśmy możliwość rywalizacji z rówieśnikami z Wisłoki w Dębicy. Jak zawsze mecze rozgrywaliśmy na dwóch równoległych boiskach. Na boisku pierwszym mecz był bardzo zacięty i wyrównany. Niestety brak koncentracji w pierwszych dziesięciu minutach gry w których to szybko straciliśmy pięć bramek przełożył się na końcowy rezultat w którym to ulegliśmy gospodarzom różnicą trzech goli. Nie licząc początku spotkania, który kolokwialnie mówiąc „przestaliśmy”, jesteśmy zadowoleni z podstawy chłopców. Na duży plus należy zaliczyć fakt iż po szybkiej starcie kilku bramek chłopcy potrafili się pozytywnie „nakręcić”, zmobilizować i wzajemnie wesprzeć dzięki czemu bardzo szybko „wróciliśmy do gry” i już do końca spotkania potrafiliśmy długimi fragmentami dominować w grze, niestety brak koncentracji w pierwszych minutach, kilka błędów indywidualnych w obronie i brak skuteczności w ataku nie pozwolił nam tym razem na odniesienie zwycięstwa.
Na drugim boisku natomiast niepodzielnie rządziliśmy od początku do końca spotkania. Graliśmy składnie, szybko wykorzystując dużą ruchliwość w ataku, trzymając przy tym bardzo wysokie tempo gry i bardzo mocno wyróżniając się jakością gry w akcjach „1 na 1” zarówno w ataku jak i w obronie.
Ogólnie sobotnie spotkanie zapisujemy na plus: przez 100 minut rywalizacji mogliśmy zaobserwować bardzo dużo szybkiej i składnej gry na wysokim poziomie ale również sporo błędów indywidualnych nad którymi będziemy pracować w najbliższym czasie 🙂.

📆 NIEDZIELA:

🚌 UKS Stal Mielec
🏟️ Boisko I: Korfel, Pietrzykowski, Rutkowski, Tkacz, Szyndlar, Czuba, Bednarski i Majcher.
🏟️ BOISKO II: Dryndos, Krzywda, Golmento, Surdyk, Stępień, Czupryński i Witkowski.
📝⚽ WYNIKI I STRZELCY ⤵️⤵️⤵️
🏟️❌ BOISKO I: UKS Stal Mielec 12-2 DAP Kielce
(Rutkowski ⚽, Szyndlar ⚽)
🏟️❌ BOISKO II: UKS Stal Mielec 14-2 DAP Kielce
(Witkowski ⚽, Czupryński ⚽)
🗣️ Trener Tomasz Rybinski: W niedzielę grupa PSG miała możliwość rywalizowania z mocną drużyną UKSu Stal Mielec. Podczas 80 minut rywalizacji (4 tercje po 20 minut) na obu boiskach w przekroju całego meczu zespół z Mielca był drużyną lepszą piłkarsko i lepiej zorganizowaną zarówno w ataku jak i obronie. Mimo to uważamy, że wyniki stosunkowo wysokie nie do końca odzwierciedlają rzeczywisty przebieg meczów. Dla porównania w dwóch pierwszych tercjach na boisku numer jeden odnotowaliśmy wyniki: 0-4 i 1-1 a na boisku numer dwa: 1-2 i 1-0, co wskazuje na wyrównaną grę. Niestety w drugiej części rywalizacji zabrakło sił, co w dość mocnym stopniu spowodowane było tym, że na obu boiskach mieliśmy do dyspozycji tylko po jednym zmienniku, a gospodarze mogli liczyć na 3-4 zmiany w każdym zespole.
Mimo niekorzystnego wyniku jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości rywalizacji i czerpania nauki od tak dobrze zorganizowanej drużyny.