Kolejny weekend za nami – podsumowanie!

Ten weekend oczywiście należał do rozgrywek Ligi DAPowskiej, ale to nie znaczy, że nasze grupy Top Talent nie grały. W ten weekend mieliśmy wiele ciekawych wyjazdów i emocji turniejowych. Oto raport!!!

📆 SOBOTA:

📝 KS DAP U-8 (TT2014)
🏆 Mecz sparingowy
🚌 KS DAP Kielce – Brain&Body Chmielnik
🗣️ Trener Maciej Górski: TT 2014 rozegrała gry kontrolne z zaprzyjaźnioną Akademią Piłkarska Brain and Body. Chłopcy rywalizowali na dwóch boiskach, mniejszym oraz większym, zapewniając odpowiednią ilość rozegranych minut. Kolejne cenne minuty w nogach. Po sparingu na chłopców czekał słodki poczęstunek przygotowany przez „nasze” mamy. Dziękujemy gościom za przyjazd i oczywiście rodzicom chłopców za liczba frekwencję w obu ekipach 💪

📝 KS DAP U-9 (TT2013)
🏆 Mecz sparingowy
🚌 KS DAP Kielce – AM Cracovia
📝 Wyniki:
❎ DAP I Kielce 3 – 8 AM Cracovia
✅ DAP II Kielce 4 – 2 AM Cracovia
❎ DAP III Kielce 3 – 12 AM Cracovia
❎ DAP IV Kielce 3 – 6 AM Cracovia
📝 Strzelcy: Różański ⚽, Mazurek ⚽, Nowak ⚽, Sowiński ⚽, Ziętal ⚽⚽, Kaczor ⚽, Michow ⚽, Wach ⚽
🗣️ Trener Dawid Kukła – Bardzo ciekawy sparing z silnym przeciwnikiem rozegrała nasza grupa „Real”. Goście szybko narzucili szybkie tempo i swoje warunki gry. Młodzi DAPowcy z biegiem czasu czuli się jednak coraz pewniej i również zaczęli strzelać bramki. Z pewnością było to ciekawe doświadczenie i wartościowa jednostka meczowa. Kolejne już niebawem.

📝 KS DAP U-11 (TT2011)
🏆 Mecz sparingowy
🚌 SMS Mielec – KS DAP Kielce
📝 Wyniki:
❎ SMS Mielec 11 – 4 KS DAP Kielce
❎ SMS Mielec 12 – 11 KS DAP Kielce
📝 Skład: Zbróg, Błaszczyk, Sidło, Janduła Igor, Janduła Ksawery, Lasota, Szeląg, Jakimiak, Kisio, Detka, Olejarczyk, Kowalewski, Baryła, Gawron, Szwarc, Stefańczyk, Kołomyja, Kierzkowski, Bień.
🗣️ Trener Bartosz Mikołajczyk: W sobotę TT2011 wybrało się do Mielca na mecz z tamtejszym SMSem. Dzień nie był dla nas udany – na obu boiskach rywale zdecydowanie dominowali. W grze DAPowców niestety nie dało się odnaleźć żadnych pozytywów. W obronie byliśmy zbyt daleko od rywala, w ataku w sytuacjach „sam na sam” z bramkarzem napastnicy potykali się o piłkę i wywracali lub z 3 metrów nie trafiali do bramki.
Ostatnie zwycięstwa przychodziły nam zbyt łatwo i przysłowiowy „kubeł zimnej wody” powinien sprowadzić chłopców na ziemię oraz zmotywować do dalszej ciężkiej pracy.

📝 KS DAP U-12 (TT2010)
🏆 Mecz sparingowy
🚌 Ajax Radom 1 – 2 KS DAP Kielce (Sojka ⚽, Pękalski ⚽)
📝 Skład: Kusto – Kuc, Filipek, Kwiatek, Cedro, Kozakowski, Olbratowski(C), Stępień, Sojka – Bera, Hyb, Jagodziński, Pękalski, Michalski
🗣️ Trener Paweł Drobniak: Początek spotkania, pierwsze 15 minut, to lekka przewaga w budowaniu akcji i sytuacjach bramkowych Kielczan. Groźne strzały na bramkę co chwila oddawali Patryk Sojka, Oskar Cedro i Olek Kozakowski, ale solidnie grający bramkarz gości popisywał się udanymi interwencjami. My w pierwszej połowie również pozwoliliśmy zawodnikom Ajaxu na oddanie kilku strzałów na bramkę Franka Kusto, który bezbłędnie interweniował za każdym razem. Wynik do przerwy to 0-0.
Po zmianie stron młodzi DAP-owcy nie ustawali w atakach, czego efektem był strzelony gol przez Patryka Sojkę. Kolejne minuty to nadal cierpliwe budowane akcje i ataki na bardzo dobrze zorganizowany w defensywie zespół Ajaxu. Bramkę straciliśmy po stałym fragmencie gry. Rzut wolny, zamieszanie w polu karnym, piłka spadła pod nogi gracza z Radomia, który umieścił ją w siatce.
Stracony gol podziałał na DAP jeszcze bardziej mobilizująco – młodzi gracze z Kielc z jeszcze większą determinacją atakowali bramkę rywali, co przyniosło skutek w 65. minucie. Piłkę po interwencji bramkarza do bramki wpakował Krzysztof Pękalski.
Grę sparingową w Radomiu zaliczamy do udanych, jestem zadowolony z wielu decyzji i rozwiązań, jakie chłopcy podejmowali na boisku z twardo i dobrze grającym przeciwnikiem. Drużynie Ajax-u dziękujemy z mecz i czekamy na ich przyjazd do Kielc na wiosnę.

📆 NIEDZIELA:

📝 KS DAP U-9 (TT2013)
🏆 Turniej International Ekstraliga Talentów – Sosnowiec.
📝 Wyniki:
✅ KS DAP Kielce 7 – 2 Fablok Chrzanów (Doroz ⚽, Tyński ⚽⚽⚽, Dzieniszewski ⚽⚽, Bednarski ⚽)
❎ KS DAP Kielce 4 – 5 Pogoń Kraków (Tyński ⚽⚽, Doroz ⚽, Stawiarski ⚽)
❎ KS DAP Kielce 3 – 6 Unia Kleczany (Doroz ⚽, Dzieniszewski ⚽⚽)
✅ KS DAP Kielce 6 – 5 Rekord Bielsko-Biała (Doroz ⚽⚽⚽, Stawiarski ⚽⚽, Tyński ⚽)
✅ KS DAP Kielce 12 – 0 MUKP Dąbrowa Górnicza (Doroz ⚽⚽, Lelas ⚽, Tyński ⚽⚽⚽⚽⚽, Stawiarski ⚽, Dzieniszewski ⚽, Bednarski ⚽⚽)
✅ KS DAP Kielce 4 – 3 Gwarek Wieliczka (Tyński ⚽, Bednarski ⚽, Doroz ⚽, Dzieniszewski ⚽)
❎ KS DAP Kielce 1 – 4 APN Sosnowiec (Dzieniszewski ⚽)
🗣️ Trener Dawid Kukła – Wspaniały turniej i miejsce na podium na jednej z najtrudniejszych aren w tej części Polski. W niedzielę DAPowcy pokazali się ze znakomitej strony – intensywność, z jaką graliśmy w obronie wysokiej, szybkie wymiany piłki na małej przestrzeni i dobra gra 1×1 (w ataku i obronie) była momentami trudna do okiełznania przez przeciwników. Jasne – zdarzały się i słabsze momenty, ale z tych również się cieszymy, bo jest to materiał, wokół którego budować będziemy teraz środowisko treningowe. Był to jeden z najlepszych turniejów w wydaniu zespołu, który w bardzo dużym stopniu był w stanie przenieść zachowania treningowe do meczu piłkarskiego. Warto dodać, że wśród trójki najlepszych zawodników na całym turnieju był Michał Doroz – brawo!!!

📝 KS DAP U-10 (TT2012)
🏆 SSM WISŁA PŁOCK CUP
📝 SKŁAD: Frańczak, Lisowski, Bukała, Nawrocki, Kaczmarczyk, Wilkus, Miechowicz, Sobaś, Jaśkowski, Ziomek, Łakomiec i Meresiński
📝✅❌ WYNIKI I STRZELCY ⤵️⤵️⤵️

🏆 PIERWSZY DZIEŃ – FAZA GRUPOWA:

✅ Wigry Suwałki 0-3 DAP Kielce (Meresiński ⚽⚽, samobój.🏀)
✅ Pogoń Łapy 0-5 DAP Kielce (Nawrocki ⚽⚽, Kaczmarczyk ⚽, Meresiński ⚽, Łakomiec ⚽)
❌ Wisła Płock 4-0 DAP Kielce
✅ Sparta Jazgarzew 1-2 DAP Kielce (Sobaś ⚽, Meresiński ⚽)
❌ Wilga Garwolin 3-0 DAP Kielce
❌ Górnik Kładowa 2-0 DAP Kielce
✅ Juventus Academy Toruń 0-1 DAP Kielce (Ziomek ⚽)

🏆 DRUGI DZIEŃ – FAZA PUCHAROWA – „LIGA MISTRZÓW” O MIEJSCA 1-8 ⤵️⤵️⤵️
❌ DAP Kielce 0-5 Star Wilczki Warszawa
✅ DAP Kielce 2-1 Znicz Pruszków (Meresiński ⚽, Wilkus ⚽)
❌ Wisła Płock 3-2 DAP Kielce (Meresiński ⚽⚽)

🗣️ Trener Tomasz Rybiński: W weekend mieliśmy możliwość rywalizować w dwudniowym turnieju „Wisła Płock Cup”. W pierwszym dniu rywalizacji odnieśliśmy 4 zwycięstwa oraz zanotowaliśmy 3 porażki. Co ważne odnotowania, w ostatnim meczu pierwszego dnia turnieju graliśmy z zespołem Juventus Academy Toruń o bezpośredni awans do fazy finałowej. Chłopcy mimo dużego zmęczenia pokazali wielki charakter odnosząc bardzo ważne zwycięstwo 1-0 meldując się tym samym w najlepszej ósemce turnieju.
Drugi dzień to walka o miejsca 1-8. Drabinka turniejowa została ułożona w taki sposób, że każda kolejna porażka spychała kolejne zespoły na coraz niższe miejsce a więc każde spotkanie można było traktować jako „mały finał”. Po wysokiej porażce z drużyną z Warszawy w ćwierćfinale, mierzyliśmy się ze Zniczem Pruszków o możliwość gry o miejsca 5-6. Po bardzo emocjonującym meczu okazaliśmy się lepsi od zespołu z Mazowsza o jedną bramkę. W meczu o 5. miejsce los spotkał nas z zespołem Wisły Płock, która pierwszego dnia wygrała z nami różnicą czterech bramek. Mecz ten okazał się prawdziwym „rollercoasterem” i emocjonalną sinusoidą: 1-0 dla Wisły, 1-1, 2-1 dla nas, wyrównanie Wisły po pięknym strzale z dystansu i w końcu bramka na 3-2 dla „Nafciarzy” na kilka minut przed końcem meczu. 6 miejsce traktujemy z lekkim niedosytem ponieważ naszym zdaniem gra w półfinałach o miejsca „1-4” była w naszym zasięgu. Mimo to uważamy, że wyjazd do Płocka był niezwykle cennym doświadczeniem, które jest znacznie cenniejsze niż „miejsce na pudle”.
Ponadto organizatorzy wyróżnili Mateusza Meresińskiego jako najlepszego zawodnika w naszym zespole 👏.
Na ogromny plus trzeba zapisać przede wszystkim funkcjonowanie chłopców w grupie, którzy przez dwa dni na boisku mimo notowania różnych wyników byli dla siebie „monolitem”, a dodatkowo poza boiskiem odznaczali się dobrą organizacją, zdyscyplinowaniem oraz wysoką kulturą osobistą.
Brawo Drużyna 👏🔥.

📝 KS DAP U-13 (TT2009)
🏆 Copalnia Talentów – Kraków
📝 Wyniki:
Grupa B – sobota:
❌ KS DAP Kielce 0 – 2 AP Top 54 Biała Podlaska
❌ KS DAP Kielce 0 – 2 AP Top 54 Biała Podlaska
❌ KS DAP Kielce 0 – 1 AP Wisła Czarny Dunajec
❌ KS DAP Kielce 0 – 1 Wisła Kraków
✅ KS DAP Kielce 5 – 0 ŁTS Łabędy (Gajda ⚽,Sieczko ⚽, Kwiecień ⚽, Sztandera ⚽, Kołomyja ⚽)
✅ KS DAP Kielce 3 – 1 FC Wrocław II Academy (Kochanowski ⚽, Karbownik ⚽)
❌ KS DAP Kielce 1 – 4 Varsovia Warszawa (Karbownik ⚽)
Grupa złota – niedziela:
❌ KS DAP Kielce 0 – 2 Wisła Płock
✅ KS DAP Kielce 1 – 0 Termalica Nieczecza (Masztalerz ⚽)
❌ KS DAP Kielce 1 – 2 KS Lublinianka (Masztalerz ⚽)
🤜 KS DAP Kielce 0 – 0 FC Wrocław I Academy
✅ KS DAP Kielce 2 – 0 ŁTS Łabędy (Kochanowski ⚽,Sztandera ⚽)
🤜 KS DAP Kielce 2 – 2 FC Wrocław II Academy (Kochanowski ⚽, Karbownik ⚽)

🗣️ Trener Adrian Leszczyński: Zawodnicy z rocznika 2009 udali się do Krakowa na turniej Copalnia Talentów, gdzie mogli sprawdzić swoje umiejętności z bardzo dobrymi zespołami z całej Polski. W ciągu dwóch dni rozegraliśmy aż 12 spotkań po 24 minuty. Ten turniej nie należał do nas: sporo minimalnych porażek zdecydowało o tym, że uplasowaliśmy się na dość dalekiej pozycji w końcowej klasyfikacji.
Najlepszym zawodników drużyny został wybrany Daniel Karbownik 👏
Dziękujemy za zaproszenie na turniej Copalnia Talentów !!!