Podsumowanie weekendu

Jak zapewne zauważyliście, początek tygodnia należał do DAPowskiej Ligi Mistrzów, której pierwsza w tym sezonie edycja stała na fantastycznym poziomie. Nie znaczy to jednak, że nasze grupy Top Talent nie grały. Bo grały – i to jak! Oto podsumowanie minionego weekendu!

📆 CZWARTEK:

📝 KS DAP U-9 (TT2013)
🏆 Mecz sparingowy
🚌 Olkusz
🔝 Wyniki i strzelcy:
✅ KS DAP Kielce 28 – 5 Słowik Olkusz (Dereniewicz ⚽⚽⚽⚽⚽, Bednarski ⚽⚽⚽⚽⚽, Simkiewicz ⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽, Flaczyński ⚽, Ziętal ⚽, Nowak ⚽⚽⚽⚽⚽⚽, Grela ⚽, Nowakowski ⚽⚽⚽)
✅ KS DAP Kielce 19 – 7 Słowik Olkusz (Doroz ⚽⚽, Tyński ⚽⚽⚽⚽, Lelas ⚽⚽, Stawiarski ⚽⚽⚽, Dzieniszewski ⚽⚽⚽, Mika ⚽⚽⚽⚽)
🗣️ Trener Dawid Kukła: Nietypowo, bo już w czwartek połączony zespół grup Real i Barcelona udał się do Olkusza na sparingowe zmagania z tamtejszym Słowikiem. Gry toczone były na dwóch boiskach jednocześnie i na obydwu DAPowcy mieli przewagę. Odznaczaliśmy się głównie… defensywą i bardzo szybkim reagowaniem na działania przeciwnika. Świetnie spisywaliśmy się w pressingu wysokim, co nie pozwalało przeciwnikowi na prowadzenie skoordynowanego ataku i zmuszało go do działań chaotycznych. Dziękujemy za zaproszenie – rewanż w grudniu – w Kielcach.

📆 SOBOTA:

📝 KS DAP U-8 (TT2014)
🏆 Mecze sparingowe
🚌 Radom
✅ KS DAP Kielce 2 – 0 Radomiak Radom (Kmiecik ⚽, Rutyna ⚽)
✅ KS DAP Kielce 2 – 0 Radomiak II Radom (Zagoździński ⚽, Rutyna ⚽)
✅ KS DAP Kielce 2 – 1 Centrum Radom (Kmiecik ⚽, Baran ⚽)
✅ KS DAP Kielce 2 – 0 Radomiak Radom (Kmiecik ⚽, Zagoździński ⚽)
✅ KS DAP Kielce 2 – 0 Radomiak II Radom (Obarzanek ⚽, Baran ⚽)
✅ KS DAP Kielce 1 – 1 Centrum Radom (Kmiecik ⚽)
✅ KS DAP II Kielce 4 – 0 Radomiak Radom (Fijałkowski ⚽, Salwa ⚽, Boszczyk ⚽⚽)
✅ KS DAP II Kielce 2 – 0 Centrum Radom (Kasiński ⚽, Pietrzykowski ⚽)
✅ KS DAP II Kielce 1 – 0 Radomiak Radom (Fijałkowski ⚽)
✅ KS DAP II Kielce 4 – 1 Centrum Radom (Kasiński ⚽, Gąsiorek ⚽, Nowak ⚽⚽)
🗣️ Trenerzy Maciej Górski i Mateusz Nowakowski: Drużyna TT14 rozegrała trójsparing z drużynami Radomiaka oraz Centrum Radom. W ten sobotni dzień nie tylko pogoda dopisała. Powody do radości dali trenerom zawodnicy, którzy prezentowali bardzo fajny poziom rywalizacji. Graliśmy systemem każdy z każdym, w meczach nie zabrakło ciekawych okazji, drużynowych akcji czy pięknych bramek. Styl gry jak i wyniki naszej ekipy pokazały, jak cieżką pracę w ostatnim czasie zawodnicy wykonują na treningach, co zaczyna być widoczne podczas spotkań.Kolejny wyjazd, kolejne doświadczenie naszych zawodników. 💪⚽

📆 NIEDZIELA:

KS DAP U-11 (TT2011)
🏆 Mecze towarzyskie
✅ KS DAP Kielce 19 – 3 Stal Mielec (Kowalewski ⚽⚽⚽⚽⚽, Lasota ⚽⚽⚽⚽⚽, Jakimiak ⚽, Witecki ⚽, Detka ⚽⚽⚽, Szeląg ⚽⚽, Błaszczyk ⚽, Janduła Igor ⚽)
✅ KS DAP Kielce 21 – 11 Stal Mielec (Olejarczyk ⚽⚽⚽⚽⚽⚽, Włudyga ⚽⚽, Stefańczyk ⚽⚽⚽, Bień ⚽⚽, Kisio ⚽⚽, Smelcerz ⚽⚽, Pietraszek ⚽, Sidło ⚽⚽, Gawron ⚽)
📝 Skład: Błaszczyk, Zbróg, Sidło, Lasota, Detka, Szeląg, Janduła Igor, Janduła Ksawery, Witecki, Kołomyja, Jakimiak, Kowalewski, Smelcerz, Stefańczyk, Pietraszek, Włudyga, Bień, Gawron, Kisio, Kierzkowski.
🗣️ Trener Bartosz Mikołajczyk: W niedzielne południe do Kielc zawitała Stal Mielec. Ponad dwugodzinna rywalizacja przy pięknej pogodzie naprawdę mogła się podobać. Mnóstwo goli i fantastycznych akcji w wykonaniu DAPowców. Wynik nie odzwierciedla jednak pełnego obrazu gry, bo Stal mogła dziś zdobyć znacznie więcej bramek, gdyby nie dobrze dysponowany blok obronny w połączeniu z goalkeeperami. To właśnie oni zasługują na wyróżnienie, ponieważ w poprzednich meczach mimo wygranej traciliśmy dużą liczbę bramek.

KS DAP U-12 (TT2010)
🏆 Liga Okręgowa Młodzik Młodszy, grupa 2
❎ Spartakus Daleszyce 2 – 1 KS DAP Kielce (Sojka ⚽️)
📝 Skład: Kusto – Kwiatek, Kuc, Filipek, Cedro, Stępień, Kozakowski(K), Olbratowski, Sojka – Hyb, Jagodziński, Jastrzębski, Świeboda, Pękalski
🗣️ Trener Paweł Drobniak: Niedzielne spotkanie w Daleszycach było pojedynkiem dwóch najlepszych zespołów w grupie i jednocześnie meczem o awans. Bardzo liczna publiczność, która stawiła się tego dnia na trybunach, nie mogła czuć się zawiedziona poziomem i atrakcyjnością spotkania.
Przebieg pierwszej połowy zakończony wynikiem bezbramkowym to nieustanne ataki z obu stron, fizyczna walka o każdą piłkę, dużo pojedynków w bocznych sektorach boiska. W trakcie drugiej połowy przebieg meczu to nadal wymiana ciosów. W 36. minucie rzut wolny dla gospodarzy, piekielnie mocny strzał odbił Franek Kusto, lecz pierwszy do piłki dopadł gracz Spartakusa i umieścił piłkę w siatce. Kilka minut później, zamieszanie i brak zdecydowanego ataku 'na piłkę’ w naszym polu karnym ponownie wykorzystuje Spartakus, piłka odbita od słupka wpada do bramki.
Mimo niekorzystnego wyniku chłopcy nie załamywali się i nadal grali ze 120% zaangażowaniem, czego efektem była bramka kontaktowa Patryka Sojki na 3 minuty przed końcowym gwizdkiem. W doliczonym czasie gry mieliśmy jeszcze 2 dogodne sytuacje do wyrównania, jednak zabrakło nam dokładności.
Mimo niekorzystnego wyniku i końcowej klasyfikacji w tabeli, stwierdzam, że był to najlepszy mecz w wykonaniu naszego zespołu, za co każdemu zawodnikowi należą się ogromne brawa. Ponadto udane debiuty w kat. młodzik zaliczyli Mateusz Jagodziński i Kacper Świeboda.

vKS DAP U-13 (TT2009)
🏆 II Liga Świętokrzyska Trampkarz Młodszy
✅ CK Sport Kielce 2 – 3 KS DAP Kielce (Masztalerz ⚽️⚽️)
📝 Skład: Majdanski, Majka, Błaszczyk, Chalan, Kaczmarczyk, Cecot, Winiarczyk, Wieczorek (C), Kita, Sztandera, Kochanowski (Kołomyja, Szczepanek, Gajda, Frańczak, Masztalerz, Bobra, Świątek)
🗣️ Trener Szymon Dalach: Mecz rozpoczął się od szybkiej straty dwóch bramek. Historia powtórzyła się z zeszłego meczu. Te dwa ciosy pobudziły nas do działania do takeigo stopnia, że udało nam się przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyśc. Bardzo cieszy chęć walki i umiejętność zdobywania przestrzeni i posiadania piłki. Ciężko nam się wchodzi mecz, co widać po ostatnich dwóch spotkaniach i teraz czeka nas praca nad tym mankamentem. Kończymy te rundę z dobrymi nastrojami i czas na przygotowania do nowej.