Inauguracja sezonu 2019/2020 – podsumowanie

Koniec sierpnia i początek września to czas inauguracji sezonów w ligach piłkarskich. Miniony weekend dla piłkarzy DAP Kielce był z pewnością wyjątkowy. Dla wielu młodych adeptów były to pierwsze w karierze zmagania ligowe.

W weekend swoje pierwsze mecze rozegrali Młodzicy Starsi i Młodzicy Młodsi. Inne grupy DAP Kielce grały mecze towarzyskie. Poniżej przestawiamy wyniki niektórych zmagań naszych drużyn.

Okręgowa Liga Młodzików Starszych (rocznik 2007)

Mecz: DAP Kielce Top Talent 2009A – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:2

Bramki: Karbownik x2, Milewski

Trener prowadzący: Adrian Leszczyński

Skład: Świątek Gabriel, Kaczmarczyk Bartosz, Wieczorek Michał, Błaszczyk Dominik, Karbownik Daniel, Milewski Jan, Sterna Sebastian, Biadun Marek, Gajda Daniel, Miś Filip, Masztalerz Damian, Majka Jan, Kochanowski Adam, Kozub Nikodem

Komentarz: Pierwsza połowa to mecz walki, głównie wszystko rozgrywało się w środku pola. Obie drużyny stworzyły sobie po kilka sytuacji bramkowych, ale żadnej nie udało się zdobyć. Do przerwy wynik 0:0. Druga połowa należała do nas!!! Już na samym początku po strzale z dystansu Milewskiego objęliśmy prowadzenie, od tego momentu nasza gra wyglądała nieźle. Kolejne dwa trafienia dołożył Karbownik. W samej końcówce straciliśmy dwie bramki po błędach indywidualnych w obronie i zrobiła się nerwówka. Całe szczęście dzielnie odpieraliśmy ataki rywala i udało się zainkasować 3 pkt. Gratuluje zwycięstwa całej drużynie!!!

Świętokrzyska Liga Młodzików Młodszych (rocznik 2008)

DAP Kielce Top Talent 2008 – Korona II Kielce 1:5

Trenerzy: Tomasz Milcarz, Krystian Milcarz

Komentarz: Pełen emocji mecz niestety zakończył się naszą przegraną. Zawodnicy byli lekko zawiedzeni, ale wiedzą, że po każdej porażce należy wycignąć wnioski by kolejny raz wygrać mecz.

Mecze towarzyskie

DAP Kielce Top Talent 2012A – Klonówka Masłów 2010/2011/2012 (wynik meczu nie był liczony)

Bramki: wynik meczu nie był liczony

Trenerzy: Paweł Łuszcz, Adam Józefowski

Komentarz: Sparing został rozegrany na orliku w Mąchocicach Kapitulnych. Zawodnicy grali systemem 4+1 na 2 równoległych boiskach. Chłopcy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności technicznych oraz dobrą organizację gry zespołowej, zupełnie nie ustępując starszym kolegom z Masłowa. Po wszystkim cała drużyna wraz z rodzicami, udała się do pizzerii na wspólny posiłek.