Mecze, które budują ducha walki!

Miniony weekend w naszej Akademii był związany z dużymi piłkarskimi emocjami. Rozegraliśmy mecze, w których padło bardzo wiele bramek. Wyniki obu rozgrywek nie dały nam wygranej jednak forma walki o każdego gola zasługuje na dużą pochwałę. Wyciągamy wnioski na następne sportowe wyzwania.

Jak przebiegały rozgrywki?

Mecz: DAP Kielce Top Talent 2009A – Star Starachowice 2:3

Bramki: Karbownik, Milewski

Trener prowadzący: Adrian Leszczyński

Skład: Biadun, Błaszczyk, Gajda, Kaczmarczyk, Karbownik, Kochanowski, Miś, Sztandera, Masztalerz, Milewski, Sterna, Panek, Świątek, Klamka, Majka, Sieczko, Kozub

Pierwsze starcie rozegrali podopieczni Adriana Leszczyńskiego z grupy Top Talent 2009A. Przeciwnikiem była drużyna Star Starachowice. Było bardzo dużo emocji. W pierwszej połowie zostaliśmy zdominowani przez drużynę Star Starachowice i nie mogliśmy narzucić swojego stylu gry. Oddaliśmy zaledwie dwa strzały na bramkę rywala. Do przerwy z wynikiem 2:0 dla gości zeszliśmy z boiska.

Optymistycznie zaczęliśmy grę w drugiej połowie, jednak i ona zaczęła się pechowo. Straciliśmy trzecią bramkę…

To był przełomowy moment dla zawodników, którzy się nie poddali. Przejęliśmy inicjatywę gry stwarzając sobie coraz lepsze sytuacje podbramkowe. 10 minut przed końcem rozgrywki Karbownik zdobył bramkę która daje nadzieję na korzystny wynik. Chwilę później ponownie Karbownik uderza na bramkę, bramkarz broni ale największą czujnością wykazał się Milewski i za najbliższej odległości celuje piłkę do bramki. Po tych dwóch sytuacjach mamy 2:3! Radość na boisku była widoczna i końcówka należała do nas, bo goście przez ostatnie minuty nie mogli wyjść z własnej połowy mimo szaleńczych ataków wynik nie zmienił się. Przegrywamy 3:2, ale z honorem, słowa uznania należą się zawodnikom ponieważ przy wyniku 0:3 zdołali jeszcze powalczyć i postraszyć drużynie ze Starachowic.

Mecz: DAP Kielce Top Talent 2009B – Moravia Morawica 2009/2010 10:11

Trenerzy prowadzący: Maciej Barabach, Łukasz Polak

Skład: Julek Kraj, Jakub Kamiński, Bruno Pocheć, Krystian Korba, Jakub Pająk, Mikołaj Ozdoba, Karol Ozdoba, Franek Krawczyk, Kamil Laskowski, Szymon Majdański, Alex Jesiołowski, Szymon Wolny, Adam Kita, Oliwier Kuta, Piotr Kaczor,

7 września po wakacyjnej przerwie sprawdzić się mogli młodzi piłkarze z grupy Top Talent 2009B spod wodzy Macieja Barabacha i Łukasza Polaka. Ilość bramek w meczu robi wrażenie. Graliśmy u gospodarzy Moravia Morawica 2009/2010, sparing rozegrany został na głównej płycie stadionu w Morawicy. Wynik końcowy 11:10 dla naszego rywala, jednak wynik w tym momencie jest sprawą drugorzędną. Mecz był wyrównany, w którym padło dużo ładnych goli przeplatanych ciekawym akcjami. Ciekawy sprawdzian który pokazał nam nad czym musimy pracować głównie w defensywie. Było to pierwsze spotkanie sparingowe po przerwie, dlatego sprawdzaliśmy różne warianty. Chłopcy grali na różnych pozycjach, niekoniecznie swoich nominalnych.

Bardzo pożyteczne spotkania na murawie po których trenerzy wyciągnęli wnioski i będą wdrażać nowe rozwiązania na nadchodzących treningach.