KKP Korona Kielce pozyskuje piłkarzy KS DAP Kielce

Cóż za wspaniała wiadomość!

Czterech naszych wychowanków zostało wypatrzonych przez obserwatorów KKP Korona Kielce i na zasadzie wypożyczenia lub transferu przenieśli się oni do ekstraklasowej drużyny! Mowa tutaj o następujących zawodnikach: Oskar Kamizela, Mikołaj Palka, Patryk Zalewski oraz Adam Kózka. Jesteśmy niezwykle dumni, a naszym byłym już podopiecznym życzymy samych sukcesów i powodzenia w dalszej karierze piłkarskiej w drużynie Korony Kielce!

Mowa tutaj o następujących zawodnikach: 

  • Oskar Kamizela – wypożyczenie na pół roku 
  • Mikołaj Palka – wypożyczenie na pół roku
  • Patryk Zalewski – wypożyczenie na pół roku
  • Adam Kózka – transfer definitywny
Sytuacja, w której nasi zawodnicy trafiają do Korony Kielce, doświadczonej już drużyny na ekstraklasowych boiskach utwierdza nas to w przekonaniu, że wykonujemy kawał dobrej pracy szkoleniowej. Jesteśmy bardzo dobrym wyborem dla początkujących zawodników w pierwszej fazie ich piłkarskiego rozwoju. Robimy wszystko, aby w niedługim czasie zapewnić cały cykl szkolenia dla młodzieży – mówi Adrian Leszczyński, twórca KS DAP Kielce.

Poniżej nieco więcej informacji o młodych piłkarzach i ich przygodzie z KS DAP Kielce:

Oskar Kamizela (pomocnik/napastnik)

Bardzo charakterny i dynamiczny zawodnik. Świetny drybler obdarzony dużą siłą strzału. Zawodnik, który jedną – dwoma akcjami potrafi przesądzić o wyniku spotkania. Król strzelców drużyny Top Talent 2010A w sezonie 2018/2019. W 176 spotkaniach (mecze turniejowe, ligowe, sparingowe) strzelił ponad 130 bramek!  Uczestnik Klubowych Mistrzostw Polski 2018. Z drużyną sięgał po triumfy w licznych turniejach regionalnych i ogólnopolskich. Uczestnik obozu piłkarskiego organizowanego przez Obozy Piłkarskie PRO we współpracy ze szkockim klubem Celtic Glasgow.

oksar
mikolaj

Mikołaj Palka (pomocnik/napastnik)

Bardzo wszechstronny młody piłkarz, mózg zespołu Top Talent 2010A. Jeden z najbardziej kreatywnych zawodników w Akademii, a ponadto bardzo utalentowany snajper – to on w sezonie 2017/2018 był najlepszym strzelcem w zespole (141 meczów, 109 bramek). W kolejnym roku był najlepszym asystentem, zaliczając prawie 100 asyst. Mistrz Województwa Świętokrzyskiego 2017 oraz zdobywca Klubowego Mistrzostwa Polski 2017 – obydwa te tytuły wywalczył w drużynie Top Talent 2009A. Zwycięzca wielu turniejów ogólnopolskich – częstokrotnie wybierany najlepszym graczem zawodów. Uczestnik obozu piłkarskiego organizowanego przez Obozy Piłkarskie PRO we współpracy ze szkockim klubem Celtic Glasgow.

Patryk Zalewski (pomocnik)

Kolejny bardzo kreatywny zawodnik. Artysta lewej nogi, którą potrafi zrobić z piłką bardzo wiele. Patryk to jeden z najciężej pracujących zawodników – ponad 95% obecności na treningach i olbrzymi postęp w grze. W sezonach 2017/18 oraz 2018/19 spędził najwięcej minut na boisku ze wszystkich zawodników – ponad 3300. To ekwiwalent 36 pełnowymiarowych meczów piłkarskich! Patryk ma zadatki na boiskowego lidera. W wielu turniejach, gdy zespołowi nie szło za dobrze, to on brał ciężar gdy na siebie i swoją postawą pomagał kolegom wrócić na właściwe tory i przechylić szalę zwycięstwa na stronę DAP Kielce. Uczestnik Klubowych Mistrzostw Polski 2018. Zwycięzca wielu turniejów ogólnopolskich. Uczestnik obozu piłkarskiego organizowanego przez Obozy Piłkarskie PRO we współpracy ze szkockim klubem Celtic Glasgow.

patryk
adam

Adam Kózka (napastnik)

Zadowolenie, uśmiech, chęć nieustannego posiadania piłki- takimi słowami opisałbym początki Adasia w naszej akademii, w roku 2017.

Wielki talent, sumienność oraz zaangażowanie wykreowały postać wiodącą grupy Top Talent 2011A. Niesamowita szybkość i umiejętności strzeleckie pozwoliły mu nieraz cieszyć się z nagród indywidualnych i triumfów całej drużyny. Wicemistrzostwo Województwa w Roku 2018 w kategorii 2011 (został wybrany najlepszym zawodnikiem imprezy) pozwoliło mu uwierzyć w siebie i praktycznie na każdym turnieju notował dobre statystyki.

Miłą anegdotą opisującą charakter tego piłkarza była sytuacja na turnieju w Lublinie (dobrze obsadzone zawody czołowymi drużynami z województwa lubelskiego, małopolskiego i podkarpackiego). Adam z meczu na mecz powiększał swój dorobek bramkowy – zdobywając nawet dwie (!) dwie bramki z przewrotki. Zapytany przez trenera: „Adaś, jak się tego nauczyłeś?”, z westchnieniem odpowiedział: „Trenerze, oglądałem na internecie”.