Kolejny weekend gier za nami

Miniony weekend był kolejnym, w którym nasze zespoły walczyły w spotkaniach towarzyskich i pucharowych. Rozgrywki ligowe zbliżają się wielkimi krokami, więc intensywność przygotowań jest ogromna. Zaczynamy przegląd:

Top Talent 2014:
Podopieczni trenerów Artura Obarzanka i Macieja Górskiego rozegrali towarzyską potyczkę z zawodnikami grupy 2013. Mecz obfitował w składne akcje i chęć strzelania bramek u obu stron. Byliśmy świadkami wyrównanego spotkania, w którym na pierwszy plan wybijała się chęć rozgrywania sytuacji 1×1, co dobrze świadczy o rozwoju małych piłkarzy. Wkrótce kolejne spotkania.

Top Talent 2013:
„Szczęśliwe trzynastki” miały ciekawą niedzielę – część zawodników rozegrała towarzyski mecz z drużyną TT2014, o którym piszemy wyżej, a druga część pojechała do Sosnowca na towarzyskie gry z gospodarzami z Zagłębia, Rekordem Bielsko-Biała i FA Zawiercie. Trener Dawid Kukła relacjonuje: rozegraliśmy trzy mecze – każdy trwał 35 minut, zatem zawodnicy „zaliczyli” ponad 80 minut efektywnego czasu gry. Pierwszy mecz – z Rekordem Bielsko-Biała pokazał zawodnikom różnicę w piłce halowej (cały czas trenujemy na hali) a boiskowej. Jednak wynik udało się utrzymać „na styku” i zagrać całkiem fajny mecz. W kolejnym spotkaniu DAPowcy powoli się rozkręcali. Gospodarze – Zagłębie Sosnowiec – był jednak zbyt mocny w obszarze organizacji gry i tworzenia linii podania. Udało nam się jednak strzelić kilka goli i pokazać niezłą grę w obronie i wychodzenie z piłką ze swojej połowy. Trzecie spotkanie to prawdziwy rollercoaster. Gol za gol. To było najlepsze nasze spotkanie – w liczbie strzałów i sytuacji zdecydowanie dominowaliśmy, ale zawodnicy z FA Zawiercie ruszali z zabójczymi kontrami. Ten mecz powinniśmy wyżej wygrać, ale nieskuteczność i fenomenalna postawa bramkarza z Zawiercia nie pozwoliła nam cieszyć się większym łupem bramkowym. To był bardzo udany wyjazd i dziękujemy gospodarzom za zaproszenie.
WYNIKI
Rekord Bielsko-Biała 6 – 4 DAP Kielce (Kowalczyk, Tyński x2, Piotrowski)
Zagłębie Sosnowiec 8 – 4 DAP Kielce (Kowalczyk, Tyński x2, Troczyński)
FA Zawiercie 4 – 5 DAP Kielce (Kowalczyk x2, Doroz, Troczyński, Tyński)

Top Talent 2012:
GRUPA PSG:
PÓŁFINAŁ PUCHARU PREZESA – AWANS DO FINAŁÓW O KROK
W półfinale Pucharu Prezesa ŚZPN na szczeblu Wojewódzkim zajmujemy 4 miejsce w grupie i niestety nie awansujemy do turnieju finałowego. Awans wymknął nam się o włos, ponieważ w ostatecznym rozrachunku zdobyliśmy tyle samo punktów co Galacticos Ostrowiec Świętokrzyski, ale w bezpośrednim meczu między naszymi drużynami musieliśmy uznać wyższość zespołu z Ostrowca, dzięki czemu to Oni a nie my awansowali do grona 6 najlepszych drużyn w województwie w Turnieju o Puchar Prezesa ŚZPN w sezonie 2020/21. Mimo braku awansu uważam, że Chłopcy w całych rozgrywkach zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Warto zaznaczyć, że dla wielu zawodników z grupy PSG rywalizacja w rozgrywkach o Puchar Prezesa ŚZPN w tym sezonie była debiutem w rozgrywkach turniejowych/ligowych – relacjonuje trener Tomasz Rybiński.
WYNIKI
DAP Kielce 5-0 Alit Ożarów (Sobaś x3, Młynarczyk, Bednarski)
Czarni II Połaniec 1-0 DAP Kielce
DAP Kielce 0-0 Korona Kielce
Galacticos Ostrowiec Świętokrzyski 2-1 DAP Kielce (Sułowski)
DAP Kielce 4-2 Czarni I Połaniec (Nowakowski, Surdyk, Kozłowski, Sułowski)
Grała też grupa BAYERN:
DAP Kielce vs. Beniaminek Radom
3 x 25 minut (każdy zawodnik zagrał około 60 minut) x2 boiska ustawione równolegle – rozmiar orlik (duża intensywność dla chłopców)
Gra w systemie 7×7 (przygotowanie do gry w kategorii Orlik)
Wynik na boisku: DAP Kielce – Beniaminek 4 : 17
Wynik na boisku: DAP – Beniaminek 9 : 11
Trener Adam Józefowski: W dzisiejszym sparingu lepiej zaprezentowali się zawodnicy Beniaminka. Nasi chłopcy mieli spory problem z wyjściem z pressingu przeciwnika. Częste straty piłki w okolicach naszej bramki i brak skutecznego krycia pozwalał gościom z Radomia łatwo zdobywać bramki.
Podczas dzisiejszego sparingu nie wyglądaliśmy dobrze pod względem gry 1×1, stykowe sytuacje „padały łupem” Beniaminka. Poprzednie gry sparingowe charakteryzowały nasza grę: szybkie reagowanie na wydarzenia boiskowe, szybkie przejścia formacji do centrum gry – dziś tego zabrakło.
Na oceniam momenty, gdy drużyna ożywiła się i zagrała odważniej, potrafiliśmy tworzyć sytuację bramkowe – niestety sporo niewykorzystanych. Jednak w całym sparingu było tego zdecydowanie za mało, żeby nawiązać rywalizację na podobnym poziomie. Na zaprezentowali się chłopcy na drugim boisku. Mecz był wyrównany „akcja za akcję-gol za gol” Graliśmy odważniej i skuteczniej w pojedynkach 1×1. Dzisiejszy sparing okazał się wartościowym doświadczeniem, dzięki silnemu przeciwnikowi jakim bez wątpienia jest Beniaminek Radom.

Top Talent 2011:
Trener Piotr Gruszka: W sobotę drużyna TT2011B udała się do Mniowa na mecz z tamtejszą akademią piłkarską SAR 2011 (Sportowa Akademia Rozwoju). Zawodnicy do gry podeszli z dużym zaangażowaniem, konstruowali odważne ofensywne akcje, niestety zapominając czasami o grze w obronie. Na treningach winniśmy się skupić na współpracy w obronie oraz przejściu do bronienia cała drużyną. Pochwalić za to zdecydowanie należy łatwość w podejmowaniu pojedynków 1×1 i ofensywne usposobienie. Mecz zakończył się wynikiem 11:9 dla gospodarzy. Dziękujemy za zaproszenie.

Top Talent 2010:
Trener Paweł Drobniak: W sobotnie popołudnie drużyna TT2010 udała się na mecz do Bilczy, aby rozegrać sparing z zaprzyjaźnioną ekipą Moravii Morawica 2009/2010. Mecz został podzielony na 4 części – każda po 25 minut gry. Oba zespoły przystąpiły do spotkania z bardzo ofensywnym nastawieniem co zaowocowało wieloma strzałami w kierunku bramki rywali. Ostatecznie w tym wyrównanym pojedynku padł remis 5-5.
Bramki dla DAPowców strzelali: Smurzyński (2 bramki), Olbratowski (2 bramki) oraz Pękalski. W następny weekend drużyna udaje się do Starachowic na mecz z lokalnym AP Starachowice.

Top Talent 2009:
Trener Szymon Dalach: W sobotę, o godzinie 6:15 ekipa TT2009 wyrusza na sparing z dobrze nam znanym zespołem Hutnik Kraków. Mecz odbywa się w trzech tercjach po 30min. Nasi zawodnicy – podobnie jak tydzień temu – dostali indywidualne zadania do wykonania na boisku, co można było zaobserwować w trakcie trwania spotkania. Nasz zespół wyszedł z nastawieniem wysokiego pressingu, co skutkowało częstym odbiorem piłki i stwarzaniem dużej ilości sytuacji bramkowych, w których momentami brakowało skuteczności. Mecz był bardzo i nie padło w nim zbyt wiele bramek. Wyciągamy kolejne wnioski z kolejnego starcia i już za tydzień udajemy się do Termalici Bruk Bet Nieciecza.