Podsumowanie ostatniego weekendu listopada!

Miniony weekend upłynął pod znakiem rywalizacji wewnętrznej, której poddało się kilka zespołów TT – przed nami podsumowanie zmagań:

📆 SOBOTA:

🏆 Mecz sparingowy TT2012PSG – TT2013BARCA
🏟️ Boisko „7×7” ⤵️⤵️⤵️
✅ KS DAP Kielce U10 6 – 24 KS DAP Kielce U9
🏟️ Boisko „5×5” ⤵️⤵️⤵️
✅ KS DAP Kielce U10 15 – 16 KS DAP Kielce U9

📝 SKŁAD U10: Korfel, Nowakowski, Stępień, Tkacz, Szyndlar, Bednarski, Pietrzykowski, Stąpór, Rutkowski, Kita, Surdyk, Krzywda, Majcher i Golmento.
📝 SKŁAD U9: Wzorek, Turkowski, Lelas, Troczyński, Giza, Tyński, Mika, Stawiarski, Kowalczyk, Doroz, Bednarski, Simkiewicz, Dzieniszewski, Bracha, Dereniewicz, Giedyk.

🗣️ Trener Tomasz Rybiński: W sobotę na dwóch równoległych boiskach przez półtorej godziny (3×30 minut) rywalizowaliśmy z młodszymi kolegami z KS DAP Kielce Top Talent 2013BARCA.
Na boisku „7×7” przewaga młodszych DAPowców nie podlegała dyskusji. W naszej grze brakowało szybkości w rozegraniu akcji, zdecydowania, szybkości w podejmowaniu decyzji a także skuteczności, ponieważ na przestrzeni całego meczu mogliśmy się pokusić o zdobycie zdecydowanie większej liczby goli.
Na boisku „5 na 5” gra była zdecydowanie bardziej wyrównana. Mecz toczył się w szybkim tempie a drużyny „wymieniały między sobą ciosy”, dzięki czemu kibice mogli oglądać mecz w stylu „gol za gol”.
Oczywiście lekko martwi nas liczba dużej ilości straconych goli na obu boiskach. Nad tym elementem będziemy mocno pracować na najbliższych treningach. Jednocześnie bardzo cieszy nas możliwość rywalizacji z mocną drużyną „trzynastek” naszego klubu, za co bardzo dziękujemy trenerom Dawidowi i Karolowi.
Bez wątpienia sobotni sparing zapisujemy na plus i jesteśmy pewni, że przyniesie on pozytywne skutki już w najbliższej przyszłości.
🗣️ Trener Dawid Kukła: Bardzo pożyteczny sparing – po serii wyjazdów miło jest zagrać „w domu” i to z silnym i starszym rywalem. Z pewnością bardzo cieszy poziom naszej w gry w piłce nożnej siedmioosobowej, ku której już powoli acz stanowczo zmierzamy. Bardzo dobra defensywna postawa zespołu, gdyż w „dużej” rywalizacji nie straciliśmy zbyt wielu bramek. Z drugiej strony zagraliśmy też na wysokiej skuteczności akcji ofensywnych, co zaowocowało bardzo pozytywnym wynikiem. Wyróżniała nas szybkość działania oraz dobre wybory taktyczne. W grze „małej” natomiast gra była bardziej „falowa”. Zespoły miały okresy, w których bramki były zdobywane seryjnie, w grze brakowało zatem płynności, ale tu również cieszy wysoka jakość podań i zachowań zawodników zwłaszcza w strefie średniej i wysokiej.

🏆 Mecz sparingowy TT2012BAYERN – TT2011B
✅🏟️ KS DAP Kielce U10 18 – 5 KS DAP Kielce U11

📝 SKŁAD U10: Frańczak, Lisowski, Bukała, Głowacki, Biadun, Ryś, Miechowicz, Haraźny, Sułowski, Łakomiec i Słapek.
📝 SKŁAD U11: Sidło, Zamojski, Szwarc, Wójcik, Simkiewicz, Szeląg, Detka, Zbróg, Pietraszek, Białek, Stefańczyk.
📝⚽ STRZELCY: Ryś ⚽⚽⚽⚽⚽, Sułowski ⚽⚽⚽⚽, Frańczak ⚽⚽⚽, Biadun ⚽⚽, Słapek ⚽⚽, Lisowski ⚽, Łakomiec ⚽, Szeląg ⚽⚽⚽, Detka ⚽, Zbróg ⚽

🗣️ Trener Tomasz Rybiński: Pierwotnie w ten weekend mieliśmy w planach rozegranie sparingu z zespołem Galacticos Ostrowiec Świętokrzyski, ale niestety kwarantanna zespołu z Ostrowca popsuła trochę nasze plany. Na szczęście w dość krótkim czasie udało się zorganizować grę z zespołem KS DAP Kielce Top Talent 2011B, za co bardzo dziękujemy trenerom Piotrkowi i Bartkowi.
Odnośnie gry podczas sobotniej rywalizacji, jesteśmy z niej bardzo zadowoleni. Chłopcy przełożyli na rywalizację meczową to, co od dłuższego czasu ćwiczymy na treningach, dzięki czemu nasza gra była nie dość, że efektowna to jeszcze bardzo efektywna. Podczas 90 minut rywalizacji (3×30 minut) zaobserwować można było bardzo dużo szybkich podań i „składnych akcji” dzięki którym bardzo często przenosiliśmy ciężar gry z jednej strony na drugą dzięki czemu na całym boisku mieliśmy ciągłą kontrolę nad przestrzenią. Dodając do tego bardzo dobrą grę „1 na 1” naszych zawodników w poszczególnych sektorach boiska a także szybkość w podejmowaniu decyzji, efektem końcowym było dość wysokie zwycięstwo nad starszymi kolegami.
🗣️ Trener Tomasz Rybiński: Gra naszej drużyny nie była dzisiaj najlepsza. Brakowało konsekwencji w finalizacji akcji, szybkiego podejmowania decyzji oraz zaangażowania. Przeciwnik wykorzystał nasze mankamenty odnosząc zasłużone zwycięstwo.

📆 NIEDZIELA:

📝 KS DAP U-8 (TT2014)
🏆 Turniej International Ekstraliga Talentów – Sosnowiec.
📝 Wyniki:
✅ KS DAP Kielce 3 – 2 AP II GOAL Nowy Sącz (Kmiecik ⚽⚽⚽)
✅ KS DAP Kielce 3 – 0 Prądniczanka Kraków (Pietrzykowski ⚽, Obarzanek ⚽, Kmiecik ⚽)
❎ KS DAP Kielce 3 – 7 Karol Wadowice (Kmiecik ⚽⚽ i samobój)
✅ KS DAP Kielce 6 – 4 FK Fotbal Trinec (Kmiecik ⚽⚽⚽, samobój, Rutyna ⚽, Michalski ⚽)
❎ KS DAP Kielce 3 – 5 GKS Naprzód-23 Rydułtowy (Kmiecik ⚽⚽⚽)
✅ KS DAP Kielce 5 – 1 Orlik Blachownia (Grzywacz ⚽, Nowak ⚽, Pietrzykowski ⚽, Kmiecik ⚽⚽)
🗣️ Trener Maciej Górski: Drużyna TT14 wybrała się do Sosnowca na turniej Ekstraligi Talentów. Mecze były rozgrywane równocześnie na trzech boiskach, na orliku pod balonem. Chłopcy rozegrali 6 spotkań, z których udało się wygrać 4, a w 2 meczach walki musieli uznać wyższość rywali. Choć Mikołajki tuż tuż, nasi chłopcy postanowili już dzisiaj obdarować rywali prezentami w postaci znakomitych okazji strzeleckich 🤭, które to przeciwnicy bardzo chętnie przyjęli. Zapewne zabrakło koncentracji i przyszło nam oglądać gole rywali. Ogólnie jednak jesteśmy zadowoleni z naszych zawodników, gdyż byli konkurencyjni w każdym meczu. Tworzyliśmy sporo ciekawych akcji, wymienialiśmy podania na połowie rywala, a nad tym trenowaliśmy w tygodniu. Warto podkreślić bardzo dobrą jakość drużyn oraz cała organizację turnieju.

📝 KS DAP U-12 (TT2010)
🏆 Mecz towarzyski
Moravia Morawica 4 – 3 KS DAP KIELCE (Sojka ⚽⚽ Pękalski ⚽)
📝 Skład: Kusto – Kuc, Filipek, Kwiatek – Stępień, Jagodziński, Cedro, Kozakowski – Sojka, Chatys, Hyb, Bera, Dulak, Toporowski, Michalski, Pękalski, Bartłomiejczak
🗣️ Trener Paweł Drobniak: Mecz rozegraliśmy w formule 3×30 minut. Przebieg spotkania zaliczamy do udanych. Mimo problemów na początku spotkania z wysoko grającym rywalem, chłopcy z kolejnymi minutami zyskiwali pewność w grze tworząc dużo okazji pod bramką Moravii czego rezultatem było prowadzenie 3-0 do 50 minuty po dwóch golach Patryka Sojki i trafieniu Krzysztofa Pękalskiego. Czyste konto DAP-owcom udawało się zachować do 55minuty gry. Lekki spadek koncentracji, brak komunikacji i zdecydowanego ataku 'na piłkę’ skończyły się utratą 4 bramek w ostatnich 35 minutach meczu.
W grze całego zespołu widać coraz więcej pozytywnych zachowań boiskowych co na pewno cieszy, ale jest też kilka kwestii, nad którymi musimy mocniej popracować.
Drużynie Moravii Morawica dziękujemy za zaproszenie. W następny weekend zmierzymy się z Hetmanem Włoszczowa, który na co dzień występuje w I lidze Świętokrzyskiej Młodzika Młodszego.