KS DAP Kielce zdobywa tytuł!!!

KS DAP Kielce wygrywa ligę! Tak, Kochani, podopieczni trenerów Tomasza Ćwila oraz Szymona Dalacha, na dwie kolejki przed zakończeniem zmagań w II Lidze Świętokrzyskiej Młodzika Starszego, zapewnili sobie tytuł mistrzowski i awansowali o klasę rozgrywkową wyżej! Gratulujemy i zapraszamy na podsumowanie weekendu!!!

📆 SOBOTA

📝 KS DAP U-8 (TT2014)
🏆 Turniej Naprzód CUP 2022
⚽ Strzelcy: Bednarski ⚽⚽, Czajkowski ⚽ , Smołuch ⚽
🗣️ Trener Mateusz Nowakowski: W sobotę drużyna TT14 wzięła udział w turnieju Naprzód CUP 2022, niestety pogada nam nie dopisała i w połowie turnieju, po uzgodnieniach trenerów, turniej został przerwany. W meczach, które udało nam się rozegrać nasi chłopcy spisywali się znakomicie, każdy mecz obfitował w wiele okazji bramkowych a na dodatek nasi bramkarze po raz kolejny popisali się wieloma świetnymi interwencjami (w całym turnieju straciliśmy tylko jedną bramkę 💪). Dziękujemy bardzo organizatorom za świetną atmosferę i wielkie emocje podczas całego turnieju.

📝 KS DAP U-9 (TT2013)
🏆 Turniej Jędrzejów Cup 2022
Skład: Wzorek, Lelas, Troczyński, Doroz, Piotrowski, Krysiński, Tyński, Dzieniszewski
🗣️ Trener Dawid Kukła: Turniej Jędrzejów Cup przeznaczony był dla zawodników z rocznika starszego (2012), ale nasze „trzynastki” nikogo się nie boją, toteż chętnie wzięliśmy udział w zmaganiach. Przez fazę grupową przeszliśmy „jak burza”, notując komplet zwycięstw z FA Jędrzejów, FA Pińczów oraz KKP Korona. W półfinale, po emocjonującym meczu pokonujemy drugi zespół KKP Korona i meldujemy się w finale, gdzie dopiero świetnie dysponowana Baszta Rytwiany znajduje na nas sposób – zajmujemy drugie miejsce w turnieju. Nie był to łatwy turniej – długie mecze (w sumie prawie 150 minut gry z tylko jednym zawodnikiem na ławce rezerwowych) oraz deszczowa aura odbierały siły, co mocno było widać w finale. Jednak jesteśmy z zawodników dumni. Dodać należy, że w najlepszej drużynie turnieju znalazał się nasz zawodnik – Franciszek Tyński.

🏆 Turniej Ligowy Żak Starszy – Starachowice
Skład: DAP III: Biskupski ⚽, Pielak, Nowak ⚽⚽⚽, Nowakowski ⚽⚽, Mazurek ⚽⚽⚽⚽⚽, Cichoń, Pacholczyk ⚽⚽⚽
DAP IV: Grela ⚽, Flaczyński, Detka, Michow ⚽⚽⚽⚽, Bednarski, Chwastowski, Kaczor ⚽
🗣️ Trener Dawid Kukła: Mocno deszczowa aura pokrzyżowała plany ligowego turnieju. Oprócz nas na arenie zmagań pojawił się tylko gospodarz – Juventa Starachowice. Nie dojechały zespoły ze Skarżyska, Suchedniowa i Łącznej. Wobec tego zagraliśmy cztery spotkania ze starachowicą ekipą. Graliśmy ze zmiennym szcześciem. Były naprawdę dobre momenty składnej gry, ale i były chwile dużego chaosu i rozkojarzenia. To jednak jest konieczne na drodze nauki gry poprzez jej zrozumienie, a nie „serwowanie” zawodnikom gotowych rozwiązań. Za tydzień kolejne zmagania – oby już w komplecie zespołów.

📝 KS DAP U-10 (TT2012)
🏆 MECZ SPARINGOWY Z KORONĄ KIELCE SA
📝 SKŁAD: Frańczak, Wilkus, Nowak, Nawrocki, Waniak, Bukała, Meresiński, Sułowski, Haraźny, Sobaś, Jaśkowski, Dobosz, Słapek i Ziomek.
📝⚽❌ STRZELCY ⤵️⤵️⤵️
Waniak ⚽⚽, Nowak ⚽, Sobaś ⚽
🗣️ Trener Tomasz Rybiński: W sobotni poranek rozegraliśmy mecz sparingowy z zespołem Korony Kielce SA. Tym razem rywalizowaliśmy na jednym boisku w spotkaniu rozgrywanym w czterech partiach po trzydzieści minut tak, aby każdy z chłopców mógł rozegrać możliwie jak najwięcej minut.
Po dwóch godzinach rywalizacji to nasi rywale okazali się zespołem lepszym który w pełni zasłużył na zwycięstwo różnicą pięciu goli.
W sobotę na sto dwadzieścia rozegranych minut można powiedzieć, że w piłkę graliśmy, przez osiem. Pierwsza minuta gry zaraz po rozpoczęciu meczu to od razu nasza pierwsza ale niestety również ostatnia „firmowa akcja”, do której w ostatnim czasie przyzwyczailiśmy. Szybkie rozegranie piłki przez każdą formację ze zmianą strony ataku i gol na 1-0 po „wyłożeniu” do pustej bramki. Przez kolejne sto dwanaście minut niestety nie wykazaliśmy w grze żadnej ambicji, zaangażowania i inicjatywy co z biegiem czasu skrzętnie wykorzystywali nasi sobotni rywale. Na właściwe tory powróciliśmy dopiero na ostatnie siedem minut meczu kiedy to na chwilę przejęliśmy inicjatywę i staraliśmy się wrócić do ,,naszej”: szybkiej, intensywnej i opartej na szybkich-krótkich podaniach gry niestety osiem minut zaangażowania i „próbowania” w przeciągu całego meczu to zdecydowanie za mało.
Mamy nadzieję, że sobotni sparing i jego wyjątkowo długie podsumowanie po zakończeniu spotkania pozwoli nam „otworzyć głowy” i zrobić kolejny krok w rozwoju drużyny co przełoży się na dobre rezultaty w niezwykle „napiętym” i wymagającym terminarzu gier w końcówce sezonu.

📝 KS DAP U-12 (TT2010)
🏆 IX Kolejka Ligi Okręgowej Młodzika Młodszego
✅ KS DAP Kielce : MSS Klonówka Masłów 19:0 (9:0)
📝 Skład: Kusto, Kuc, Filipek, Kozakowski, Stępień, Jagodziński, Sojka, Cedro, Del Favero, Bera, Toporowski, Michalski, Olbratowski,
⚽️ Bramki: Cedro⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️, Olbratowski ⚽️⚽️, Del Favero ⚽️, Kuc ⚽️⚽️, Stępień ⚽️⚽️, Jagodziński ⚽️⚽️, Sojka ⚽️⚽️, Michalski ⚽️, Toporowski ⚽️, Kozakowski ⚽️
🗣️ Trener Łukasz Polak: W przedostatniej kolejce ligowej odnieśliśmy najwyższe zwycięstwo w lidze. Mecz toczył się cały czas w deszczu co nie odebrało chłopcom radości z gry. Nasi zawodnicy przez cały mecz mieli na uwadze dobro zespołu i dostrzegali zazwyczaj lepiej ustawionych kolegów czym znacznie przyspieszali grę. Jesteśmy zadowoleni z ich postawy. Spotkanie w liczbach było najbardziej okazałe dla Oskara Cedro: 5 goli + asysta, Mateusza Jagodzińskiego: 2 gole + 3 asysty i Olka Kozakowskiego: jedna bramka + 4 asysty.

📝 KS DAP U-13 (TT2009)
🏆 Liga Młodzk Starszy
✅ MORAVIA Morawica 0 – 12 KS DAP Kielce
⚽ Bramki (asysty): Gajda (Błaszczyk), Klamka (Błaszczyk), Błaszczyk, Kita (Klamka), Kochanowski (Wieczorek), Sieczko (Kaczmarczyk), Majka (Błaszczyk), Karbownik, Klamka, Gajda (Kaczmarczyk), Karbownik, Wieczorek
🗣️ Trener Tomasz Ćwil: Deszczowa pogoda nie pokrzyżowała nam sobotnich planów i pewnie pokonaliśmy drużynę Moravii. Od początku spotkania chłopcy byli zdeterminowani do strzelania bramek i wykorzystali większość stworzonych sytuacji bramkowych.
Dzisiejszą wygraną (na dwie kolejki do końca rozgrywek) zapewniliśmy sobie pierwsze miejsce w lidze oraz awans do wyższej klasy rozgrywkowej w przyszłym sezonie.

📆 NIEDZIELA

🏆 Turniej Dynamic Cup II
📝 SKŁAD: Wzorek, Piotrowski, Nathali, Dereniewicz, Simkiewicz, Bednarski, Mika, Różański, Panek, Bracha
🗣️ Trener Dawid Kukła: W niedzielne południe rozegraliśmy turniej w Maszkowie, niedaleko Krakowa. Tuniej zorganizowany z okacji Dnia Dziecka – końcowa klasyfikacja nie była prowadzona. Zmagania obfitowały w wiele ciekawych starć i były niezwykle intensywne, bowiem mecze trwały aż na czterech boiskach jednocześne. W ośmiu spotkaniach odnieśliśmy 5 zwycięstw, 1 remis i 2 porażki. Nasza gra przypominała rollercoaster – lepsze chwile, gorsze chwile. Na szczęscie tych pierwszych było więcej i obserwowaliśmy naprawdę sporo ciekawych akji – czy to indywidualnych czy zespołowych. Chłopcom należą się brawa za dużą intensywność działań mimo narastającego zmęczenia i dużego upału.

📝 KS DAP U-11 (TT2011)
🏆 Mecz towarzyski
📝 Skład: Korzeniak ⚽️, Sidło, Janduła I, Janduła K, Pedrycz, Witecki, Kierzkowski, Kisio, Kołomyja, Szeląg, Włudyga
🗣️ Trener Piotr Gruszka: Dzisiejszego dnia drużyna TT2011A rozegrała sparing z ekipą TT2010. Graliśmy w systemie 9×9 – czas gry to 3×30 min. Do udanych możemy zaliczyć pierwsze 30 min spotkania, gdzie rywalizowaliśmy jak równy z równym. Kolejne tercje należały do przeciwnika, który wykorzystywał nasze błędy. Niestety nie byliśmy dzisiaj w pełnym składzie, brakowało zawodników na zmianę, co pozwoliło przeciwnikom, którzy są ograni w lidze młodzika, górować nad naszym zespołem. Trzeba przyznać, że potrzebujemy kilku spotkań w systemie 9×9, aby przyzwyczaić organizmy do gry na większym boisku i z inną intensywnością niż w grach 7×7.

🏆 TURNIEJ LIGOWY ŚZPN – ORLIK MŁODSZY – GRUPA LICENCYJNA C
📝 SKŁAD: Korfel, Pietrzykowski, Nowakowski, Szyndlar, Stąpór, Sobierajski, Bednarski, Kita, Stępień, Czupryński, Szczepański i Witkowski.
📝⚽✅ STRZELCY ⤵️⤵️⤵️
Bednarski ⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽, Pietrzykowski ⚽⚽, Nowakowski ⚽⚽⚽⚽, Sobierajski ⚽⚽⚽⚽, Szczepański ⚽⚽, Witkowski ⚽⚽⚽, Czupryński ⚽⚽⚽, Szyndlar ⚽⚽, Stąpór ⚽⚽, Stępień ⚽⚽, Kita ⚽, Korfel ⚽⚽⚽⚽
🗣️ Trener Tomasz Rybiński: W niedzielny poranek rozegraliśmy ostatnią kolejkę ligi w kategorii orlika młodszego, w grupie licencyjnej C organizowaną przez Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej.
W ostatnim turnieju ligowym do zmagań wystawiliśmy jedną drużynę, która rozegrała sześć spotkań (mecz i rewanż z każdym zespołem) w wymiarze czasu po piętnaście minut, co dało nam dziewięćdziesiąt minut gry. W niedzielę po raz kolejny odnieśliśmy komplet zwycięstw strzelając przy tym łącznie 36 bramek a tracąc tylko 4. Praktycznie w każdym meczu to nasz zespół dyktował warunki gry od początku do końca spotkania, co przełożyło się na dość okazałe wyniki.
Cieszy nas to, że mimo wysokich zwycięstw chłopcy w żadnym z meczy nie zapomnieli o realizacji założeń taktycznych oraz, co ważniejsze, grali zespołowo czego najlepszym dowodem jest fakt, że w niedzielę każdy z naszych zawodników przynajmniej raz „wpisał się” na listę strzelców.
Dzięki temu na zakończenie zmagań mogliśmy się cieszyć z kompletu zwycięstw które osiągnięte zostały w bardzo efektownym stylu a nasze akcje raz po raz cieszyły oko licznie zgromadzonych kibiców naszego zespołu.
Brawo Drużyna 👏.

🏆 Trampkarz Młodszy 2008
❌ ŁKS Łagów 2 – 1 KS DAP Kielce (Błaszczyk )
🗣️ Trener Tomasz Ćwil: W niedzielne południe rozegraliśmy mecz wyjazdowy z ŁKS Łagów. Pod względem gry i zaangażowania zespołu – nie pozostaje mi nic innego niż pogratulowanie i oklaskiwanie naszych zawodników. Zostawili na boisku w Łagowie dużo zdrowia oraz pokazywali swoje umiejętności piłkarskie przez 80 minut. Były sytuacje bramkowe, były składne akcje i pewne interwencje w obronie. Niestety na przestrzeni spotkania popełniliśmy dwa błędy, które wykorzystał przeciwnik. Do ostatniej minuty wierzyliśmy w pozytywny wynik tego spotkania. Zespół funkcjonował dziś bardzo dobrze w każdej fazie gry. Pokazaliśmy charakter i po raz kolejny nasze mocne strony.
Zawodnikom dziękuję za dzisiejszy mecz i życzę szybkiego odpoczynku, ponieważ już we wtorek gramy zaległy mecz ligowy z FA Pińczów.