Podsumowanie weekendu 28-29 maja

Finał Ligi Mistrzów za nami! Wygrywa Real Madryt. Za nami także kolejny weekend ze zmaganiami DAPowców na różnych arenach! Zapraszamy do podsumowania!

📆 SOBOTA

📝 KS DAP U-11 (TT2011)
🏆 Turniej Orlika Starszego, Stąporków
⚽️ Strzelcy: Ksawery Janduła ⚽️⚽️⚽️⚽️, Kisio ⚽️, Igor Janduła ⚽️⚽️, Pedrycz ⚽️⚽️⚽️⚽️, Szeląg ⚽️⚽️⚽️, Kołomyja ⚽️, Włudyga ⚽️, Kołomański ⚽️, Białek ⚽️, Wójcik ⚽️.
🗣️ Trener Hubert Pawlik: W sobotę drużyna TT2011 rozegrała turniej Orlika Starszego w Stąporkowie. Pogoda sprzyjała graniu w piłkę, co widać było podczas każdego meczu. Zawodnicy zmierzyli się z drużynami ze Stąporkowa – Radiators oraz Champions, a w dodatku podjęli wyrównane boje z KKP Koroną Kielce. Duża częstotliwość meczów wymagała od chłopców zaangażowanie w każdym kolejnym spotkaniu. Skuteczna gra w formacji defensywnej była dzisiaj wyróżniającym się elementem w naszej drużynie. Napastnicy również nie zawiedli strzelając podczas całego turnieju aż 20 goli! Widać było olbrzymią motywację, która nie powinna opuszczać chłopaków już do końca sezonu.
Miejmy nadzieję, że kolejne doświadczenia zdobyte w dzisiejszych grach zaprocentują w niedalekiej przyszłości.

📝 KS DAP U-13 (TT2009)
🏆 Liga Trampkarz Młodszy
✅ KS DAP Kielce 8 – 1 Olimpia Pogoń Staszów (Kaczmarczyk ⚽️⚽️, Błaszczyk ⚽️, Kochanowski ⚽️, Troczyński ⚽️⚽️⚽️, Sieczko ⚽️)
🗣️ Trener Szymon Dalach: W sobotni poranek rozegraliśmy kolejne spotkanie w lidze Trampkarza Młodszego z Pogonią Staszow. Ten mecz był dla nas ważny ze względu na spotkanie z ostatniego tygodnia. Jako zespół pokazaliśmy ogromna klasę i wygraliśmy ten mecz ze zdecydowaną przewagą. Od początku meczu chłopcy byli mocno zmotywowani, co można bylo zauważyć po ich zaangażowaniu i po ilości sytuacji, jakie sobie stwarzaliśmy. Wynik spotkania otworzył Kaczmarczyk po świetnym dograniu naszego kapitana Oliwiera Chałana. Potem poszliśmy za ciosem i konsekwentnie zdobywaliśmy kolejne bramki. Świetna zmianę zaliczył Dawid Troczyński, który po wejściu na murawę strzelił hat-trick’a. Jako trener jestem mega dumny z chłopaków, odrobili lekcje z ostatniego weekendu a teraz idziemy za ciosem!

📆 NIEDZIELA

📝 KS DAP U-9 (TT2013)
🏆 Turniej Ligowy Żaka Starszego, Starachowice
📝 SKŁAD:
DAP I: Tyński, Doroz, Lelas, Krysiński, Stawiarski, Troczyński
DAP II: Dzieniszewski, Kowalczyk, Giedy, Piotrowski, Nathali, Dereniewicz, Simkiewicz
🗣️ Trener Dawid Kukła: W niedzielne południe rozegraliśmy kolejn turniej ligowy. Przeciwnicy to zespoły AP Champions Końskie oraz Star Starachowice. Mecze z pierwszą z drużyn toczyły się pod nasze dyktando – więcej dobrych momentów i momentami bardzo efektowna gra. Strzelaliśmy dużo bramek, tracąc ich bardzo mało. Znacznie cięższe warunki postawili gospodarze i te mecze były niezwykle wyrównane, przytrafiały nam się słabsze chwile i momenty gubienia koncentracji i niewłaściwych decyzji. Te jednak są wręcz oczekiwane. Kolejne ciekawe doświadczenia – dużo wygranych pojedynków 1×1 i bardzo solidna gra w obronie – tak można scharakteryzować nasze dzisiejsze zmagania. Dobrze budowaliśmy w każdej strefie, próbując rozgrywać piłkę – ta jednak często padała łupem rywali. Za tydzień kolejne mecze.

📝 KS DAP U-10 (TT2012)
🏆 TURNIEJ „OLKUSZ TROPHY”
📝 SKŁAD: Frańczak, Lisowski, Nawrocki, Wilkus, Meresiński, Biadun, Nowak, Bukała, Haraźny, Łakomiec, Sułowski, Jaśkowski i Ziomek.
🥉✅❌🤜🤛📝⚽ KOŃCOWY REZULTAT I STRZELCY ⤵️⤵️⤵️
🥉🏆 3 miejsce w 7 zespołowej stawce.
Na OLKUSZ TROPHY bramki dla KS DAP Kielce zdobywali ⤵️⤵️⤵️
Nowak ⚽⚽⚽, Biadun ⚽⚽, Meresiński ⚽⚽, Sułowski ⚽, Haraźny ⚽
🗣️ Trener Tomasz Rybiński: W niedzielę w Olkuszu rywalizowaliśmy na „Olkusz Trophy”. W turnieju udział wzięło siedem mocnych zespołów z województwa małopolskiego, śląskiego i świętokrzyskiego. Zmagania odbywały się w systemie „każdy z każdym”, z czego jeden mecz trwał 19 minut. O końcowej klasyfikacji decydował bilans bramkowy. Po ponad dwóch godzinach rywalizacji różnica goli w naszym wykonaniu pozwoliła nam na zajęcie dobrego trzeciego miejsca 🥉. W turnieju odnieśliśmy 3 wygrane, 1 raz zremisowaliśmy i zanotowaliśmy 2 porażki (stosunek bramek: 9-8).
Na przestrzeni całego turnieju jestem bardzo zadowolony z gry wszystkich chłopców. Poza słabym meczem w naszym wykonaniu z Progressem Andrychów oraz równie słabą pierwsza częścią meczu ze Skrą Częstochowa w pozostałych spotkaniach prezentowaliśmy się bardzo dobrze. Graliśmy szybko, kombinacyjnie, bardzo dobrze organizując swoją grę już od otwarcia gry od naszego bramkarza aż po finalizację akcji pod bramką rywali. Na plus należy również zaliczyć wysoką jakość gry w sytuacjach „1 na 1” naszych zawodników zarówno w ofensywie jak i defensywie. Najbardziej cieszy mnie jednak fakt, że chłopcy po raz kolejny na boisku byli jednością, co bezpośrednio przekładało się na zespołowe wsparcie, zaangażowanie oraz pomaganie sobie na murawie choćby wtedy kiedy trzeba było gonić wynik w rywalizacji z drużyną z Zabrza 👏. Naszą „jedność, wsparcie i zaangażowanie” widać było również podczas samej gry w każdym z poszczególnych meczy. Jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie, że podczas niedzielnej rywalizacji gra naszego zespołu była najbardziej efektowna (ale i efektywna 😉) w całej siedmiozespołowej stawce mocnych drużyn 💪.
Ponadto Filip Nawrocki z naszego zespołu na przestrzeni całego turnieju został nagrodzony jedną z trzech statuetek MVP dla najbardziej wartościowego zawodnika niedzielnych zmagań 👏.
Na duże słowa uznania po raz kolejny zasłużyli nasi kibice którzy kolejny raz na trybunach zorganizowali „kibicowski koncert” którego bezsprzecznie mogły zazdrościć nam wszystkie drużyny 👏.
Mimo ciężkiego okresu komunijnego miesiąc maj kończymy na dobrym „wynikowym” plusie 👌 co jest bardzo dobrym prognostykiem przed niezwykle wymagającym czerwonym terminarzem gier.

📝 KS DAP U-12 (TT2010)
🏆 VIII Kolejka Ligi Okręgowej Młodzika Młodszego
❌ DAP Kielce 0-4 KKP Korona V
📝 Skład: Kusto – Kuc (C), Dulak, Filipek, Stępień, Pękalski, Sojka, Cedro, Del Favero – Olbratowski, Bera, Jagodziński
🗣️ Trener Paweł Drobniak: W VIII kolejce mierzyliśmy się z liderem grupy – KKP Korona V. Od pierwszego gwizdka sędziego spotkanie nie układało się po naszej myśli. Brak koncentracji i rozluźnienie w naszych szeregach skończyło się tym, że niestety straciliśmy bramkę w 10 sekundzie meczu. Do końca pierwszej połowy mimo wielkich chęci zawodnikom DAP-u nie udało się doprowadzić do wyrównania. Zespół KKP kilkukrotnie oddawał groźne strzały w kierunku naszej bramki, w której dobrze interweniował Franek Kusto. Po zmianie stron DAP-owcy zaczęli grać trochę odważniej. Problemy z rozegraniem, pojedynki 1 na 1 nadrabiali ambicją i walką na całej długości boiska. Widać było, że bardzo im zależało na odwróceniu losów spotkania. Niestety dwa błędy indywidualne oraz brak komunikacji boiskowej, skutecznie wykorzystał przeciwnik.
Mimo niekorzystnego rezultatu sądzę, że chłopakom należą się wielkie brawa za postawę w kwestii ambicji, zaangażowania i walki o końcowy wynik przez całe 60 minut meczu. Drużynie KKP V dziękujemy za mecz. Nam nie pozostaje nic innego jak dalsza ciężka praca, która mam nadzieję w kolejnych spotkaniach przyniesie zdobycz punktową, ale i to ważniejsze podniesie poziom umiejętności zawodników.

📝 KS DAP U-13 (TT2009)
🏆 Liga Młodzik Starszy
✅ KS DAP Kielce 8 – 0 WIERNA Małogoszcz (Gajda ⚽️⚽️, Klamka ⚽️⚽️, Troczyński ⚽️, Kochanowski ⚽️, Majka ⚽️, Swiątek ⚽️)
🗣️ Trener Tomasz Ćwil: W niedziele rozegraliśmy mecz rewanżowy z Wierną Małogoszcz. Było to bardzo dobre spotkanie w naszym wykonaniu. Cały mecz mieliśmy przewagę nad przeciwnikiem i kontrolowaliśmy jego przebieg strzelając przy tym osiem bramek. Naszą najlepszą bronią w dniu dzisiejszym były stałe fragmenty gry, po których zdobyliśmy aż 5 bramek. W przyszłą sobotę zagramy mecz wyjazdowy w Morawicy.