Liga, liga, liga!

Liga, liga, liga! Rozgrywki ligowe ruszyły z przytupem – w miniony weekend większość naszych zespołów była zaangażowana w spotkania o ligowe punkty. ?
Oto przegląd wydarzeń: ⤵

Top Talent 2013:
Nasza najmłodsza ligowa ekipa gościła w Chęcinach na pierwszym półfinałowym turnieju ligowym Żaka Młodszego. ?

? Trener Dawid Kukła: „Już w pierwszym meczu półfinałowych zmagań mieliśmy derby Kielc, czyli pojedynek z KKP Korona Kielce. Wyrównane spotkanie, sporo ciekawej piłki z obu stron i dużo sportowej walki. Jedyny gol spotkania pada po naszym błędzie w wyprowadzaniu piłki. Kolejne spotkanie z Brain&Body – Akademia Prozdrowotnego Rozwoju Chmielnik to już przewaga DAPowców w każdym aspekcie i pewne zwycięstwo 4-1. Taki sam wynik padł również w trzecim meczu, w którym przeciwnikiem był zespół Granat Borki. Jesteśmy zadowoleni z postawy podopiecznych na uwagę zasługuje świetna postawa w pierwszym meczu, w którym zespół do ostatniej sekundy walczył o zdobycie choćby jednego punktu. W pozostałych spotkaniach nasza supremacja nie podlegała dyskusji.”

Top Talent 2012:
W sobotę w Kielcach DAPowcy mieli okazję rywalizować z rówieśnikami ze Stal Niewiadów (woj. łódzkie). ?
.
?Trener Tomasz Rybiński: „Graliśmy aż 150 minut z podziałem na dwa zespoły w systemie orlikowym „7 na 7”. Aby chłopcy mogli zaliczyć jak najwięcej rozegranych minut – jak zwykle dokonaliśmy podziału składów na dwie drużyny, nazywając je nazwiskami piłkarzy Bayernu Monachium.

? Zespół „NEUER” reprezentowali: Frańczak, Łakomiec, Kaczmarczyk, Nawrocki, Wilkus, Lisowski, Meresiński, Waniak, Nowak oraz Jaśkowski (który w połowie rywalizacji zamienił się w składach z Bukałą).

? Zespół „LEWANDOWSKI” reprezentowali: Głowacki, Ziomek, Dobosz, Rutkowski, Miechowicz, Słapek, Haraźny, Sobaś, Ryś, Młynarczyk oraz Bukała (który w połowie rywalizacji zamienił się w składach z Jaśkowskim).

Na boisku podczas sobotnich zmagań oglądaliśmy prawdziwy rollercoaster. Nasza gra zmieniała się jak w kalejdoskopie. Doświadczyliśmy wszystkiego, od momentów słabych do dobrych, przez bardzo słabe i bardzo dobre i to w meczach obu naszych drużyn. Niestety w porównaniu do zeszłotygodniowej rywalizacji turniejowej w Jawiszowicach, na boisku praktycznie nie realizowaliśmy nakreślonych założeń taktyczno-technicznych, przez co długimi fragmentami w grze zarówno jednej, jak i drugiej drużyny dominował „chaos”. Podczas całego sobotniego spotkania szwankowała również koncentracja, przez co w ciągu 150 minut gry popełniliśmy również zbyt dużą ilość błędów indywidualnych w grze obronnej oraz często byliśmy bardzo nieskuteczni w prostych sytuacjach strzeleckich pod bramką przeciwnika.”

Wyniki:

DAP ,,NEUER” 7-17 Stal Niewiadów (5×15 minut)
▪️Nowak (⚽⚽⚽)
▪️Lisowski (⚽⚽)
▪️Meresiński (⚽⚽)

DAP ,,LEWANDOWSKI” 21-2 Stal Niewiadów (5x 15 minut)

DAP Kielce 28-19 Stal Niewiadów.

Ostateczny wynik nie odzwierciedla jednak naszej gry w sobotnim meczu, która nie była zadowalająca. ?️

Top Talent 2010: oraz Top Talent 2011:
Ciekawe zapowiada się rywalizacja w lidze Orlika Starszego, gdzie spotykają się zawodnicy będący w grupach TT2010 oraz TT2011. W miniony weekend rozegrane zostały dwie pierwsze kolejki tejże ligi. ?

?Trener Bartosz Mikołajczyk (TT2011): „Bardzo udany początek ligi, przy odrobinie szczęścia można było pokusić się o komplet punktów. Cieszy duża kultura gry, a także dynamika akcji ofensywnych. W meczach próbowaliśmy różnych wariantów tworzenia ataku, co finalnie przynosiło zamierzone efekty. Jestem bardzo zadowolony z faktu, iż chłopcy nie ustępują pod względem piłkarskim rok lub dwa lata starszym kolegom i na zawody stawiają się mimo napiętego terminarza komunijnego.

?Trener Paweł Drobniak (TT2010): „W niedzielne południe drużyna TT10 przystąpiła do rywalizacji w ligowych turniejach ligi Orlika Starszego. Zespół rozegrał 6 spotkań, zakończonych 3 zwycięstwami, 2 porażkami i jednym remisem. Chłopcy z meczu na mecz zyskiwali pewność w grze, coraz chętniej i odważniej rozgrywając akcje ofensywne, które kończyli bramkami. Za tydzień czeka nas wyjazd do Włoszczowy. Trenerzy liczą na wyeliminowanie błędów oraz lepsza grę i zdobycz punktową.”

Wyniki:

DAP II Kielce (TT 2011 A) 3:0 Hetman Włoszczowa Kowalewski (⚽)

Kuc (⚽)

Nie próżnowali też zawodnicy ekipy TT2011B.
?Trener Piotr Gruszka: „Drużyna TT11B plus kilku zawodników z drużyny A stawiła się na turnieju Orlika Młodszego w Daleszycach. Chłopcy zostali podzieleni na dwa zespoły: DAP I oraz DAP II. Niestety zawodnicy nie do końca realizowali założone cele, brakowało spokoju, popełnialiśmy mnóstwo prostych błędów.”

Wyniki:

DAP I Kielce 2:1 DAP II Kielce
DAP I Kielce 3:2 Spartakus Daleszyce
DAP II Kielce 0:2 Spartakus Daleszyce

Top Talent 2009:
Kolejny mecz rozegrały nasze dziewiątki w lidze Młodzika Starszego. ?
?Trener Adrian Leszczyński: „W minioną sobotę drużyna Top Talent 2009 rozegrała mecz ligowy w Klimontowie. Spotkanie rozpoczęliśmy znakomicie bo już w drugiej minucie objęliśmy prowadzenie po dobrze rozegranym rzucie rożnym. Kolejne minuty zapowiadały, że będzie to mecz do jednej bramki. Niestety po jednej z kontr gospodarzy udało im się doprowadzić do stanu 1:1. Drużyna zmieniła, styl zabrakło pewności z pierwszych minut. Nasza gra nie wyglądała dobrze: notowaliśmy sporo strat, mało wygrywanych pojedynków 1×1. Wszystko zmieniło się pod koniec spotkania: ostanie 10 minut to nasza dominacja, czego efektem było zdobycie dwóch bramek. Do Kielc przywozimy trzy punkty i już myślimy o kolejnych meczu.

Grali także nasi najstarsi zawodnicy. ?
?Trener Tomasz Ćwil: „W sobotę o godzinie 9:00 na boisku przy ulicy Prostej nasza drużyna podejmowała zespół KKP Korona I Kielce. W pierwszej kolejce obydwa zespoły przegrały swoje spotkania, więc walka toczyła się o pierwsze punkty. Był to pierwszy mecz dla naszego zespołu na boisku z naturalną trawą. Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana. Korona utrzymywała się przy piłce i atakowała pozycyjnie. My byliśmy agresywni i bardzo dobrze zorganizowani w środku pola i nie dawaliśmy miejsca przeciwnikowi na stwarzanie zagrożenia. Wyprowadziliśmy kilka szybkich ataków, jednak żaden z nich nie zakończył się bramką dla nas. Mieliśmy również swoją sytuację z rzutu wolnego, po którym piłka uderzyła w poprzeczkę. Pod koniec pierwszej połowy niestety straciliśmy bramkę po uderzeniu z dystansu. W drugiej połowie zabrakło konsekwencji w realizowaniu założeń z pierwszej części spotkania i to zespół Korony zaczął dominować. Straciliśmy drugą bramkę, czego konsekwencją była bardziej otwarta gra i chęć zdobycia bramki kontaktowej. Była na to szansa, kiedy po dośrodkowaniu w doskonałej sytuacji znalazł się nasz zawodnik, ale nieczysto trafił w piłkę. Jak mówi piłkarskie przysłowie – „niewykorzystane sytuacje się mszczą” – tak też było. Kolejne dwie stracone bramki ustaliły wynik spotkania.”