Wracamy do gry po przerwie!

Kochani, wróciliśmy po przerwie do treningów – wróciliśmy do rywalizacji meczowej. ⚽️
W ten weekend głodni gry DAPowcy podjęli rywalizację głównie z lokalnymi rywalami. Zapraszamy na podsumowanie! ⤵️

Top Talent 2014:
Zawodnicy TT14 rozegrali mecz-rewanż z drużyną Nowińska Akademia Futsalu

? Trener Maciej Górski: „Chłopcy jak zwykle licznie stawili się na sobotnie rozgrywki. Zauważalna była przerwa w treningach spowodowana obostrzeniami, jednak z minuty na minutę zawodnicy łapali rytm. Nasi podopieczni tworzyli dużo akcji bramkowych, wiele z nich zamieniając na gole. Wyróżnić można konstruowanie akcji poprzez podania i wymienność pozycji, nad czym mocno pracowaliśmy w tygodniu. Idziemy dalej!!!” ?

Top Talent 2012:
Pierwszymi rywalami grupy BAYERN po przerwie spowodowanej lockdownem był tegoroczny finalista rozgrywek o Puchar Prezesa ŚZPN w kategorii rocznika 2012 zespół Czarni Połaniec
oraz Baszta Rytwiany
, z którymi to w niedzielny poranek w ciągu 120 minutowego spotkania DAPowcy rozegrali „trójmecz” sparingowy.

? Trener Tomasz Rybiński: „Bardzo cieszymy się, że po miesięcznej przerwie wróciliśmy w końcu do meczowej rywalizacji. W niedzielę mieliśmy przyjemność rywalizować z drużyną Czarnych Połaniec oraz Basztą Rytwiany, oczywiście na dwóch boiskach: na boisku nr. 1 mecze toczyły się w systemie „orlikowym” (7 na 7) a na boisku nr. 2 postanowiliśmy zagrać „6 na 6” tak, aby każdy z Chłopców miał możliwość zaliczenia jak największej liczby rozegranych minut. Na obu boiskach nie była prowadzona klasyfikacja wynikowa. W pierwszych meczach po tak długiej przerwie interesowała nas przede wszystkim radość czerpana z gry przez Chłopców, ponieważ na treningach poprzedzających weekendowy sparing widać było, że tej gry w ostatnim czasie bardzo Im brakowało. Ponadto skupiliśmy się nad doskonaleniem gry „1 na 1” zarówno w ataku, jak i w obronie oraz „trzymaniu” odpowiedniego tempa gry przez naszych zawodników. Z realizacji wszystkich trzech założeń w trakcie niedzielnego trójmeczu jesteśmy jak najbardziej zadowoleni, ich realizacja w wielu fragmentach spotkania na obu boiskach przełożyła się na ogólny dobry występ całej Drużyny, która w naszej opinii pokazała się w Połańcu z bardzo dobrej strony. A już niedługo naszych „Bawarczyków” czekają kolejne piłkarskie emocje.”?.

Nie próżnowali też zawodnicy grupy PSG.
?Ponownie Trener Tomek: „W sobotę przez 90 minut na dwóch równoległych boiskach na obiekcie w Nowinach 18 zawodników z grupy PSG rywalizowało ze swoimi rówieśnikami z zespołu Nowińska Akademia Futsalu
. Był to nasz pierwszy mecz po prawie miesięcznej przerwie spowodowanej lockdownem. Przez równe 90 minut rywalizowaliśmy równocześnie na dwóch boiskach w systemie 5v5. Na obu boiskach nie była prowadzona klasyfikacja wynikowa. Głównym celem sobotnich spotkań była adaptacja do meczowej rywalizacji po dłuższej przerwie, jak największa radość czerpana z gry przez naszych zawodników oraz „trzymanie” jak największej intensywności gry w meczowej rywalizacji. Z realizacji wszystkich trzech celów jesteśmy bardzo zadowoleni.”?

Top Talent 2011:
Nasza ekipa TT11 tym razem rozegrała serię gier wewnętrznych.
?Trener Piotr Gruszka: „Zawodnicy „zaliczyli” 3 godziny gry. Mecze obfitowały w wiele sytuacji podbramkowych. Widać było zaangażowanie i głód piłki. Spotkania były zacięte i widowiskowe. Patrzymy optymistycznie na kolejne spotkania”.

Top Talent 2010:
W minioną sobotę nasze „dziesiątki” podejmowały w Kielcach zespół Samson Samsonów

?Trener Paweł Drobniak: „Sparing rozgrywano w formie 4×25 minut. Spotkanie do 20 minuty stało na bardzo wyrównanym poziomie. Z biegiem czasu jednak to młodzi DAPowcy zaczęli dyktować warunki gry. Pokazując wyższą kulturę piłkarską oraz skuteczność strzelecką, kielecka drużyna powiększała swoją przewagę bramkową nad zespołem gości. Wraz z rosnąca różnicą bramek, zawodnicy w każdej przerwie meczu otrzymywali od trenera indywidualne oraz drużynowe zadania taktyczne do wykonania. Po ponad trzytygodniowej przerwie od treningów, w grze chłopców widać było ogromną radość z gry, energię i zaangażowanie.” ?

Top Talent 2009:
Intensywny tydzień naszych „dziewiątek”!!!
? Relacjonuje Trener Adrian Leszczyński: „W środę gościliśmy Broń Radom
, natomiast w sobotę udaliśmy się do Starachowic, rozgrywając trójmecz z miejscową Juventa Starachowice
, a także Spartakus Daleszyce

Widać że przerwa znacząco wpłynęła na drużynę mimo zajęć online, które prowadziliśmy podczas pandemii. Nic nie zastąpi treningu na boisku. W meczach towarzyskich mieliśmy spore problemy z przesuwaniem i asekuracją w obronie. Nasi przeciwnicy potrafili to wykorzystać, zdobywając bramki. Cieszy natomiast fakt że w ofensywie potrafiliśmy stwarzać sobie sporo sytuacji. Skuteczność również stała na wysokim poziomie, toteż zdobyliśmy sporą ilość goli. Myślę, że z meczu na mecz będzie tylko lepiej.”?

Top Talent 2007/2008:
Nasi najstarsi zawodnicy rozegrali zaś towarzyski mecz derbowy!
? Trener Tomasz Ćwil: „W sobotę rozegraliśmy mecz kontrolny z KKP Korona
Kielce na boisku przy ul. Ściegiennego. Pierwszy tydzień treningów po przerwie mógł wskazywać na spadek formy oraz tempa gry zawodników – tak też było. Mecz rozpoczął się nie po naszej myśli. To przeciwnik dyktował warunki gry w pierwszej odsłonie meczu. Druga część spotkania wyglądała już znacznie lepiej, jednak nie udało się zamienić żadnej ze stworzonych sytuacji na bramkę. Słupek oraz dobre interwencje bramkarza nie dopuściły, by piłka znalazła się w bramce drużyny przeciwnej. Na organizację gry mogły mieć wpływ również dwie nieobecności zawodników z podstawowej „11”. Pracujemy dalej w oczekiwaniu na rozpoczęcie rozgrywek ligowych.”