Ligowy weekend – podsumowanie!

Pogoda w ostatni weekend była bardzo kapryśna, toteż niektóre turnieje ligowe się niestety nie odbyły. Mamy nadzieję, że w kolejne weekendy aura będzie nieco łaskawsza. Niemniej jednak niektóre nasze zespoły wyszły na zieloną murawę, by rozegrać swoje spotkania.?

?Top Talent 2009
Podopieczni Adriana Leszczyńskiego, występujący w lidze z zespołami o rok starszymi, zmierzyli się z kolejnym spotkaniu ligowym z ekipą Hetmana Włoszczowa. Pierwsza połowa meczu należała do młodych DAPowców. Szybkie operowanie piłką, akcje zakończone kilkoma strzałami na bramkę. Na przerwę schodziliśmy przy wyniku 1:0. Druga odsłona była zupełnie inna – kilka zmian zaburzyło nasza grę, a przeciwnicy wykorzystali nasze błędy, zdobywając szybko dwie bramki. Na szczęście drużyna się nie podłamała i ruszyła do odrabiania strat. Szanse na zwycięstwo znów dał Biadun, pokonując bramkarza gości. Na przechylenie szali zwycięstwa na swoją korzyść niestety zabrakło czasu.
W kolejnej kolejce zmierzymy się liderem rozgrywek, KKP Koroną Kielce.

?KS DAP Kielce 2 – 2 Hetman Włoszczowa
Biadun (⚽️⚽️)

Skład: Panek, Błaszczyk, Klamka, Chałan, Kaczmarczyk, Wieczorek, Sterna, Karbownik, Biadun – Kamiński, Sztandera, Kołomyja, Gajda, Kochanowski, Masztalerz, Milewski, Sieczko, Troczyński

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

?Top Talent 2012
Nasze dwunastki miały zaplanowany turniej ligowy, który niestety się nie odbył. Zespół jednak był głodny gry, toteż trenerzy Tomek Rybiński i Adam Józefowski zaplanowali inne gry. W akcji mogliśmy więc zobaczyć obie kadry naszej ekipy TT12. ?

Grupa TT2012 Bayern odbyła turniej „Talentiada”. Prawie dwie godziny rywalizacji dało ok. 70 minut efektywnego czasu gry na bardzo wysokiej intensywności każdego zawodnika. Bardzo dużo kontaktów z piłką oraz setki podjętych decyzji czyli to, co w rozwoju w tej kategorii wiekowej lubimy najbardziej. ?

Trójka zawodników z największą liczbą punktów: Filip Jaśkowski (140), Dawid Waniak (121), Filip Frańczak (113). ?

Po Talentiadzie do boju ruszyła grupa TT2012 PSG, która starła się z młodszymi o rok kolegami z grupy TT2013. Gra w systemie 5v5 na dwóch równoległych boiskach dała nam dużą intensywność, grad bramek oraz wiele akcji indywidualnych i masę zebranego doświadczenia. Wliczając w to zmiany zawodników, każdy z grających zaliczył 75 minut efektywnego czasu gry. ?

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

?Top Talent 2013
Sobota była dniem sparingowym, w którym podopieczni Karola Rusińskiego i Dawida Kukły zmierzyli się ze starszymi kolegami w wyżej opisanym meczu. Tutaj zawodnicy „zaliczyli” dokładnie 90 minut gry każdy! ?

Natomiast w niedzielę zespół wystąpił w turnieju ligowym, który rozgrywany był w Daleszycach w ciężkich warunkach pogodowych. To nie zraziło ekipy DAP I Kielce, która wygrała wszystkie swoje spotkania. ?

Trochę bardziej pechowo zagrali chłopcy z zespołu DAP II. W większości meczów mieli przewagę nad przeciwnikami, ale tym razem skuteczność nie była ich mocną stroną. Na pewno na uznanie zasługuje spotkanie z gospodarzami, które młodzi DAPowcy zremisowali 5:5 przegrywając w pewnym momencie aż czterema bramkami.?

Podsumowując, nasze „trzynastki” rozegrały w ten weekend od 135 do 150 minut efektywnej gry, zbierając masę pozytywnych doświadczeń, kształtując charakter i szlifując swe piłkarskie umiejętności. ?

Wyniki niedzielnych spotkań:
?KS DAP I Kielce 5 – 0 AKS 1947 Busko – Zdrój
?KS DAP I Kielce 4 – 1 Brain&Body – Akademia Prozdrowotnego Rozwoju Chmielnik
?KS DAP I Kielce 9 – 1 Spartakus Daleszyce
?KS DAP I Kielce 4 – 2 KS DAP II Kielce
?KS DAP II Kielce 1 – 6 KS DAP I Kielce
?KS DAP II Kielce 5 – 5 Spartakus Daleszyce
?KS DAP II Kielce 0 – 1 Brain&Body – Akademia Prozdrowotnego Rozwoju Chmielnik
?KS DAP II Kielce 0 – 2 AKS 1947 Busko – Zdrój