Nasi trenerzy na stażu w Saragossie!

W okresie 15-25 marca nasi trenerzy przebywali w hiszpańskiej Saragossie na stażu w akademii Realu Saragossa. Staż trenerski został zrealizowany w ramach współpracy z Industria Akademia Korona. Naszą Akademię za granicą reprezentowali Adrian Leszczyński oraz Tomasz Ćwil.

 

Trenerzy obserwowali jednostki treningowe drużyn młodzieżowych Realu Saragossa i CD Cuarte (U10-U19) oraz drugiej drużyny Realu Saragossa. Podczas swojego pobytu trenerzy również zapoznali się z metodologią oraz organizacją pracy w hiszpańskich klubach. W trakcie 10-dniowego stażu nasi trenerzy zostali zaproszeni
na mecz mistrzowski rozgrywany w ramach Secunda Division: Real Saragossa – Espanyol Barcelona oraz obserwowali mecze ligowe drużyn młodzieżowych.

Adrian Leszczyński: W trakcie 10 dni spędzonych w Realu Saragossa mieliśmy okazje zobaczyć i doświadczyć jak funkcjonuje duża Akademia pod względem organizacyjnym oraz szkoleniowym. Myślę, że wykorzystaliśmy ten czas maksymalnie i wróciliśmy do Kielc z głowami pełnymi nowych pomysłów oraz inicjatyw. Jesteśmy wdzięczni za życzliwość, z jaką przyjęli nas trenerzy w hiszpańskim klubie.

Tomasz Ćwil: Bardzo pożyteczny czas spędzony na poznawaniu hiszpańskiej szkoły trenerskiej. Staż w Realu Saragossa pozwolił na spojrzenie z innej perspektywy, na niektóre aspekty w treningu piłkarskim. Mam nadzieję, że wiedza, którą zdobyłem w Hiszpanii oraz nowe doświadczenia będą miały pozytywny efekt w mojej codziennej pracy w Kielcach.

#tufutbolstajesiepasja