Piłkarskie podsumowanie weekendu!

Jesienne rozgrywki powoli dobiegają końca, niektóre nasze zespoły po raz ostatni wybiegły, by rozegrać ligowe spotkania: ?
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
?TOP TALENT 2007
Mecz KS DAP Kielce z Wisłą Sandomierz rozpoczął się dla nas gorzej niż źle. Zawodnicy myślami byli chyba jeszcze w szatni, bowiem w 42. sekundzie i 3. minucie Wisła strzeliła nam dwie bramki. W 30. minucie padła kolejna bramka i było już 3:0. Wszystkie bramki niestety padły po naszych indywidualnych błędach. W 38. minucie Kasper Myszyński sprytnie przelobował bramkarza Wisły i na przerwę schodziliśmy z wynikiem 1:3. Dwie zmiany na drugą połowę miały dać trochę świeżości. 44. minuta. Franek Nowacki odebrał piłkę przeciwnikowi, podaniem znalazł Dominika Kopacza, ten bez przyjęcia prostopadłą piłką obsłużył Kaspra Myszyńskiego i złapaliśmy kontakt – 3:2. W 55. minucie wychodzącego sam na sam napastnika DAPu sfaulował zawodnik gospodarzy. Niestety: to był już trzeci rzut karny, którego nasi zawodnicy nie zdołali przełożyć na bramkę. W 68. minucie Wisła podwyższyła wynik meczu na 4:2. ?
✅Wynik:
?

MUKS Wisła Junior Sandomierz

4 : 2 KS DAP Kielce

Myszyński (⚽️⚽️)
?TOP TALENT 2009
TT2009 na swój mecz pojechali do Klimontowa. Relacjonuje trener Szymon Dalach: – Chłopcy zagrali bardzo dobre spotkanie, o czym świadczy liczba zdobytych bramek. Wynik mógł być jeszcze większy, gdyby nasza skuteczność była lepsza. Cały zespół realizował wszystkie zadania, które zostały wyznaczone przed meczem, wreszcie udało nam się poprawić grę przy rzutach rożnych, co zaprocentowało kilkoma dobrymi uderzeniami po różnych, z którymi drużyna miała ostatnio duże problemy. Nasz kolejny przeciwnik to Pogoń Staszów. Brawo, chłopaki, za walkę! ?

?TOP TALENT 2010
W dobrych humorach weekend spędzali także zawodnicy naszych „dziesiątek”: trzy mecze i trzy zwycięstwa nie pozostawiły złudzeń, kto tego dnia rozdawał karty. ?

?TOP TALENT 2011
Swoje mecze rozegrali też, grający w lidze rocznika 2010, piłkarze ekipy TT2011. Wyniki nie oddają obrazu gry. Wielokrotnie – mimo grania z zawodnikami rok starszymi – DAPowcy pokazywali lepszą kulturę gry, organizację i czysto piłkarskie umiejętności. Jednak różnica wzrostu oraz siły robiła swoje. Przy kilkunastu akcjach ręce same składały się do oklasków. Kibice zebrani na stadionie w Końskich nie dowierzali, że ich synowie grają z młodszymi zawodnikami i kierowali w stronę DAPu słowa uznania. ?

?TOP TALENT 2012
Aktywny weekend dla obu naszych kadr rocznika 2012. W sobotni poranek 12 zawodników z grupy PSG stanęło do wewnątrzgrupowej rywalizacji w turnieju „Talentiada”. Podczas 105-minutowego spotkania każdy z chłopców zaliczył 75 minut efektywnego czasu gry. Rywalizowaliśmy na dwóch boiskach w systemie gry 3v3, bez bramkarzy. Zasady gry były maksymalnie uproszczone a system gry w każdej kolejnej rundzie nakazywał zmianę składów. Dzięki takiej formule gry chłopcy mieli możliwość zmaksymalizować liczbę kontaktów z piłką oraz zebrać maksymalnie dużo doświadczenia podczas gry w ciągle zmieniających się warunkach. Podczas sobotniej rywalizacji najwięcej punktów zdobyli Antoni Kozłowski (121), Antoni Bednarski (103) i Olaf Nowakowski (100). Grupa Bayern natomiast rywalizowała w III kolejce ligi Żaków starszych. ?

Ryś (⚽️)
W dniu dzisiejszym na duże słowa uznania zasłużyła grupa występująca pod nazwą KS DAP II Kielce. Chłopcy w 4 meczach zdobyli 10 punktów (bramki 17-5), tracąc tylko 2 punkty w bezpośredniej rywalizacji z kolegami z DAP I. Co ciekawe, na 3 minuty przed końcem „dwójka” wygrywała 3-0, ale charakter i nieustępliwość „jedynki” zdecydowała o podziale punktów w „DAPowych derbach”. Niestety gorszy dzień zanotowała dzisiaj nasza „jedynka”, która w 4 meczach zdobyła tylko 4 punkty (stosunek bramek 9-7). Na duży plus należy uznać chłopcom z „jedynki” walkę do końca w derbowym meczu z „dwójką”, o czym wspominałem powyżej. Jesteśmy pewni, że zarówno to pozytywne jak i negatywne doświadczenie zebrane podczas dzisiejszej rywalizacji w pozytywny sposób wpłynie na rozwój wszystkich naszych zawodników, a o to przede wszystkim nam chodzi. Brawo, Drużyna! ?
?TOP TALENT 2013
Ostatni turniej ligi Żaka Młodszego w Busko-Zdroju bardzo miło będą wspominać zawodnicy DAP I oraz DAP II Kielce. DAPowcy jedyne punkty stracili w bezpośredniej rywalizacji. Nasze „trzynastki” dały pokaz indywidualnych umiejętności, ale także zespołowej gry, bowiem widzieliśmy kilka naprawdę ładnych akcji złożonej z kilku podań. Cieszy to, że zawodnicy podejmują coraz trafniejsze decyzje z myślą o zespole. Należy też dodać, że zespół DAP I jesienne rozgrywki zakończył z kompletem punktów! ?