Trener DAP Kiece w Holandii!

Czy pisaliśmy ostatnio, że nasi Trenerzy ciągle się dokształcają, by być jeszcze bardziej skutecznymi szkoleniowcami? ?
Na pewno nie raz, ale mamy kolejny przykład. ?
Oto trener Szymon Dalach niedawno wrócił z Holandii, gdzie spędził niemal 3 miesiące i przez ten czas obserwował, uczestniczył, a także prowadził treningi piłkarskie! ?
Oto jego sprawozdanie: ?
„Przez niemal 3 miesiące byłem na wyjeździe w Holandii. ??
W tym czasie miałem okazję uczestniczyć jak i oglądać treningi wielu zespołów, które grają w regionie Limburgii, w którym się znajdowałem. Mogłem podglądać treningi zespołu

VVV-Venlo

oraz @VV Kessel, jak i trenować seniorów w zespole

FC Polonia Venlo

, która, co ciekawe, jest Polską drużyną w Holandii, występującą na 4. poziomie rozgrywkowym. ?

Najważniejszą rzeczą, jaką można zauważyć w Holandii, jest podejście Holendrów do tego sportu. Prawie każdy klub, grający nawet w małej wiosce ma dostęp do co najmniej 3 – 4 dobrze zadbanych boisk w pełni trawiastych, nie wspominając już o całym zagospodarowaniu obiektów sportowych. ?
Szkolenie młodzieży w Holandii stoi na bardzo wysokim poziomie. Głównym elementem, który szkoli się u młodych zawodników, jest gra 1v1, co widać w każdym meczu. Wielu młodych graczy nie boi się wejść w pojedynek, nawet w bardzo ciężkich sytuacjach boiskowych. ?
W szkółce zespołu

VVV-Venlo

, czyli klubu

Eredivisie

, szkolenie zaczyna się dopiero od 12 roku życia. Do tego momentu młodzi gracze grają w swoim regionalnych zespołach i co jakiś czas spotykają się na mecze kontrolne organizowane przez klub z Venlo, w celu ciągłego kontrolowania procesu rozwoju. Po 12 roku życia, tworzy się drużyny, które tworzą kolektyw w obrębie całego rocznika. ?

Miałem również okazję prowadzić treningi dla drużyny seniorów. Była to drużyna

FC Polonia Venlo

, która obecnie wiedzie prym w lidze i jest prawdziwą rewelacją, ponieważ rok rocznie zdobywa awans do kolejnej ligi i pnie się w hierarchii holenderskiej piłki. ?

Cały wyjazd był dla mnie wspaniałym doświadczeniem i niezwykle wzbogacił mój warsztat trenerski.” ⚽️