Bardzo emocjonujący i pracowity sezon 2021/2022 dobiegł końca. Jaki był w poszczególnych grupach? Jak podsumowali go trenerzy prowadzący? Jesteście ciekawi? Zapraszamy do lektury! 👇
📝 KS DAP U-13 (TT 2008/2009)
📍 Sztab trenerski: Tomasz Ćwil, Szymon Dalach
Poziom rozgrywek/kategoria wiekowa: Trampkarz Młodszy, Młodzik Starszy
👉 II Świętokrzyska Liga Młodzika Starszego
🏆 1 miejsce w lidze, awans do I Ligi Trampkarza Młodszego (bilans bramkowy: 58 : 6)
👉 Trampkarz Młodszy (5 miejsce, utrzymanie w lidze)
🔝 Sukcesy indywidualne naszych podopiecznych:
Zaproszenia na testy do Akademii piłkarskich z innych województw:
Błaszczyk Dominik – Raków Częstochowa, SMS Łódź
Kwiecień Kacper – Zagłębie Sosnowiec, GKS Tychy
Ponadto Daniel Karbownik w tym sezonie wziął udział w zgrupowaniu Wiosennej Akademii Młodych Orłów, a Dominik Błaszczyk jest zawodnikiem regularnie powoływanym do kadry województwa rocznika 2009.
🗣 Komentarz trenerów:
Chłopcy strzelili w obydwu ligach 99 bramek, co jest bardzo dobrym wynikiem. Indywidualne statystyki naszych podopiecznych są znakomite. Aż 6 zawodników zagrało w minionej rundzie ponad 1200 minut! Najwięcej czasu na boisku spędzili: Dominik Błaszczyk (1570 minut), Szymon Majdański (1470 minut) oraz Piotr Klamka (1410 minut). Najwięcej bramek we wszystkich spotkaniach zdobyli: Błaszczyk (18), Kochanowski (17) i Gajda (12). Daniel Karbownik najwięcej razy podawał piłkę kolegom, którzy zamieniali je na bramki (14). Gratulacje dla naszych zawodników za osiągnięte sukcesy w tym sezonie. Podziękowania dla wszystkich rodziców bez których nasze sukcesy nie byłyby możliwe.
Razem tworzymy drużynę!
📝 KS DAP U-12 (TT 2010)
📍 Sztab trenerski: Paweł Drobniak, Łukasz Polak
Poziom rozgrywek/kategoria wiekowa: Młodzik Młodszy
👉 Liga Okręgowa Młodzika Młodszego
3 miejsce w lidze (bilans spotkań: 5 zwycięstw – 5 porażek, bilans bramkowy: 69:22).
🏆Sukcesy w minionym sezonie: zajęcie 1 i 2 miejsca w Turnieju organizowanym przez Stowarzyszenie CK Sport.
🔝Sukcesy indywidualne naszych podopiecznych:
Oskar Olbratowski otrzymał powołanie na konsultację szkoleniową kadry województwa ŚZPN2010.
Bardzo intensywny to był sezon w naszym wykonaniu, warte odnotowania jest to, że tylko w okresie od stycznia do czerwca 2022 roku rozegraliśmy aż 11 sparingów z następującymi drużynami: FA Jędrzejów, Spartakus Daleszyce, KS Wesoła Warszawa, Lechia Strawczyn, MSKS Borek Kraków, Krakus Nowa Huta, Hetman Włoszczowa 2009, Orlik -14 Radom, Ajax Radom, DAP TT2011. W rozgrywkach Ligi Okręgowej Młodzika Młodszego chłopcy zajęli wysokie 3 miejsce. My, jako trenerzy, dziękujemy każdemu zawodnikowi, każdemu rodzicowi za włożony wysiłek w trakcie tych kilku miesięcy. W następnym sezonie chłopcy przechodzą do wyższej kategorii wiekowej i będą występowali w kategorii Młodzik Starszy.
📝 KS DAP U-11 (TT 2011)
📍 Sztab trenerski: Piotr Gruszka, Hubert Pawlik
👉 Poziom rozgrywek/kategoria wiekowa: Orlik Starszy
Miniona runda dla drużyn TT2011 obfitowała w wiele sparingów i turniejów ligowych pod egidą ŚZPN. Do zmagań ligowych przystąpiły 3 nasze drużyny z rocznika 2011, które prezentowały dobry styl gry. Drużyna TT2011A wiele meczów rozegrała w systemie 9×9, przygotowując się odpowiednio wcześniej do przyszłej rundy, w której będzie rywalizował w kategorii Młodzik Młodszy. Mecze te wymagały wiele wysiłku i poświęcenia. Nasze drużyny rozegrały wiele meczów kontrolnych z drużynami: Hutnik Kraków, Beskid Andrychów, Stal Mielec, Raków Częstochowa, Broń Radom, KKP Korona Kielce, Korona SA Kielce, Spartakus Daleszyce, Moravia Morawica i wiele innych. Dziękujemy chłopcom i rodzicom za trud i wysiłek włożony w grę oraz funkcjonowanie drużyny.
– 37 – ilość weekendów meczowych
– 3 – turnieje 2-3 dniowe – weekendowe (Płock, Radomsko, Biały Dunajec)
Przeciwnicy w tym sezonie to m.in.: Termalica Nieciecza, GKS Jastrzębie, Stal Niewiadów, Wisła Płock, ŁKS Łódź, Znicz Pruszków, Skra Częstochowa, Akademia BVB im. Łukasza Piszczka Goczalkowice Zdrój, Beniaminek Radom, Polonia Warszawa, Radomiak Radom, GKS Bełchatów.
▶️ TT2012 PSG
– 135 odbyte treningi
– 26 – ilość weekendów meczowych
– 4 turnieje ogólnopolskie (Orlęta Kielce Cup, Termalica Bruk Bet Nieciecza Cup, Euro Pilzno i Talent Cup).
Przeciwnicy w tym sezonie to m.in.: Broń Radom, Stal Mielec, Wisłoka Dębica, Stal Stalowa Wola, Siarka Tarnobrzeg, Termalica Nieciecza, Krakus Nowa Huta, Hutnik Kraków, Znicz Pruszków, Talent Warszawa.
📝 KS DAP U-9 (TT2013)
📍 Sztab trenerski: Dawid Kukła, Karol Rusiński
👉 Poziom rozgrywek/kategoria wiekowa: Żak Starszy
130 – ilość przeprowadzonych jednostek treningowych w tym sezonie.
73 – tyle łącznie dni meczowych odbyły kadry Barcelona i Real, zaliczyć do nich należy dni, w których rozgrywaliśmy turnieje towarzyskie, mecze kontrolne czy rozgrywki ligowe.
100 – z tyloma przeciwnikami z całej Polski mierzyły się nasze zespoły
12 – z tylu województw wywodzą się drużyny, które były naszymi przeciwnikami na meczach kontrolnych czy turniejach.
1 – z tyloma zagranicznymi zespołami rywalizowaliśmy w tym sezonie.
To był bardzo intensywny sezon w wykonaniu naszych podopiecznych, przeprowadziliśmy ponad 130 jednostek treningowych, ponad 70 dni aktywnie rywalizowaliśmy, rozgrywając mecze kontrolne czy turnieje. Rywalizowaliśmy z około 100 zespołami z całej Polski, jak również z jednym zespołem z Czech. Nasi podopieczni średnio rozegrali po 1700 minut na boisku. Najwięcej minut na boisku spędził bramkarz – Filip Wzorek bo aż 3335minut. Najwięcej, 2543 – tyle minut na boisku spędził Michał Doroz – zawodnik z pola. Najskuteczniejszym asystentem i strzelcem na przestrzeni całego sezonu został Franciszek Tyński z imponującym dorobkiem 225 bramek i 114 asyst. Rywalizowaliśmy w dużych krajowych i międzynarodowych turniejach: Ekstraliga Talentów czy Copalnia Talentów. Łącznie w tym sezonie strzeliliśmy 1486 bramek.
📝 KS DAP U-8 (TT2014)
📍 Sztab trenerski: Maciej Górski, Mateusz Nowakowski
👉 Poziom rozgrywek/kategoria wiekowa: Żak Młodszy
To był bardzo pracowity sezon w wykonaniu naszych podopiecznych. Trenowaliśmy 3 x w tygodniu na obiektach ze sztuczną oraz naturalną nawierzchnią. Rozegraliśmy wiele meczów/turniejów kontrolnych, braliśmy także udział w rozgrywkach organizowanych przez Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej oraz Turnieju Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku organizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej. Rywalizowaliśmy z drużynami z takich województw jak: mazowieckie, podkarpackie, małopolskie, śląskie, łódzkie, wielkopolskie i dolnośląskie. Banik Ostrava czy FK Fotbal Trinec – to dwa zespoły czeskie, z którymi mierzyliśmy w grach kontrolnych. Nasi podopieczni rywalizowali także w Goczałkowicach-Zdrój, gdzie rozegrali trójmecz z gospodarzami – Akademią z im. Łukasza Piszczka oraz zespołem Athletic Wrocław. Ciężka praca na treningach oraz duża liczba minut spędzonych na boisku podczas rywalizacji zdecydowanie wpłynęła na rozwój naszych podopiecznych. Choć wiemy, że jeszcze dużo pracy przed nami, patrzymy w przyszłość z optymizmem. Nie byłoby to możliwe bez wspaniałych rodziców, którzy dzielnie wspierali swoje pociechy na przestrzeni całego sezonu. Dziękujemy naszym chłopcom za ogromne zaangażowanie w każdy trening, już nie możemy się doczekać momentu powrotu do treningów. W sierpniu rozpoczynamy nowy, ekscytujący i pełen przygód sezon, do zobaczenia chłopaki!
📝 KS DAP U-7 (TT2015)
📍 Sztab trenerski: Konrad Zacharski, Patryk Nowak
👉 Poziom rozgrywek/kategoria wiekowa: Skrzat
Sezon 2021/22 był debiutanckim w wykonaniu rocznika 2015. Drużyna powstała w zimowej przerwie, a już w rundzie wiosennej chłopcy rywalizowali w rozgrywkach Żaka Młodszego organizowanych przez Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej. Mimo tego, że graliśmy w starszej kategorii wiekowej, nasza drużyna prezentowała się bardzo dobrze na tle starszych rywali. Rozegraliśmy łącznie 4 turnieje mistrzowskie przeciwko drużynom Hetmana Włoszczowa i Champions Końskie. Graliśmy odważnie i bez kompleksów ze starszymi przeciwnikami, stwarzaliśmy sobie wiele sytuacji bramkowych, a przede wszystkim nasi podopieczni nie bali się podejmować pojedynków 1×1. Wiele uwagi poświęciliśmy podczas treningów właśnie na budowaniu pewności siebie i odważnej grze z przeciwnikiem. Oprócz turniejów ligowych rozegraliśmy również kilka ciekawych i pożytecznych sparingów z zespołami m.in.: Orląt Kielce, Moravii Morawica czy starszymi kolegami z klubu. To była bardzo dobra runda jak i cały sezon dla naszych młodych piłkarzy. Widzimy ogromny progres w ich poczynaniach. Jest to dla nas trenerów ogromna motywacja do dalszej pracy, mamy nadzieje że nadchodzący sezon będzie jeszcze lepszy i tak samo owocny w sportowe emocje. Dziękujemy wszystkim zawodnikom oraz rodzicom za zaangażowanie. Do treningów wracamy w sierpniu po zasłużonym miesiącu wakacji!
📝 Grupy rekreacyjne
W naszym klubie niezwykle ważną rolę odgrywają także grupy rekreacyjne, które pod okiem naszych wykwalifikowanych trenerów trenują 2x w tygodniu. Dokładamy wszelkich starań i stawiamy na jakość prowadzonych zajęć oraz odpowiednie przygotowanie merytoryczne naszych szkoleniowców. W tym sezonie trenowało 29 grup rekreacyjnych, w których opiekunami było aż 29 trenerów z licencjami UEFA A, UEFA B oraz UEFA C. W grupach rekreacyjnych w sezonie 2021/2022 trenowało aż 400 zawodniczek i zawodników. Jednostki treningowe prowadzone były w 6 lokalizacjach. Organizowaliśmy 8 Lig DAP-owskich, czyli autorskich rozgrywek pomiędzy drużynami rekreacyjnymi w każdej kategorii wiekowej o przechodni Puchar tychże rozgrywek.