Podsumowanie weekendu – 1/2 czerwca 2024

Nasze młodsze ekipy uczestniczyły w turniejach i grach kontrolnych.  Zapraszamy do relacji.

 

KS DAP U12 (TT 2012A)
Turniej Balaton Trophy 2024 (Balaton, 31.05/01.06.2024)

KS DAP Kielce: Sobierajski, Łakomiec, Franczak, Bukała, Sobaś, Meresinski, Waniak, Sotniczuk, Czarnecki, Haraźny, Pietrzykowski, Czuba, Haraźny, Tkacz.

Pierwszy dzień rozgrywek:

DAP Kielce – Juventus Toruń 2:0 Bramki: Tkacz, Sotniczuk

DAP Kielce – Kawęczyn 3:0 Bramki: Tkacz, Waniak, Sotniczuk

DAP Kielce – FK Slovan Ivanka pri Dunaji 5:0 Bramki: Czarnecki,Łakomiec, Bukała, Czarnecki, Sobaś

DAP Kielce – SU Schonbrunn (Austria) 10:0 Bramki: Bukała, Sobaś, Haraźny, Czuba, Waniak, Waniak, Łakomiec, Łakomiec, Tkacz, Czuba

 01.06.2024 Grupa mistrzowska (o miejsca 1-5)

DAP Kielce – Beniaminek Radom 1:1 Bramki: Waniak

DAP Kielce – Krakus Nowa Huta 3:0 Bramki: Mereś, Waniak, Waniak

DAP Kielce – Juventus Toruń 1:2 Bramki: Bukała

DAP Kielce – Kawęczyn 2:0 Bramki: Tkacz, Tkacz

Karne (rozstrzygnięcie 2-miejsca) Beniaminek Radom – DAP Kielce 3:2

🗣 Trenerzy Karol Markowski i Filip Przemyski (w zastępstwie trenerzy Adam Józefowski i Andrzej Szcześniak):

W miniony weekend mieliśmy przyjemność uczestniczyć w międzynarodowym turniej Balaton Trophy. Pierwszy dzień rozgrywek decydował o awansie do grupy mistrzowskiej. Nasze 12-stki wywiązały się z tego zadania znakomicie. Awansowaliśmy z kompletem punktów i zdobywamy 20 bramek. Filip Franczak zachował „czyste konto” w każdym spotkaniu. Niestety nie obyło się bez kontuzji jakiej doznał Wiktor Pietrzykowski. Podczas wyjścia do górnej piłki w polu karnym Wiktor zderzył się. Uraz łuku brwiowego wykluczył naszego ambitnego i nieustępliwego obrońcę z następnych meczy. Drugi dzień rozgrywek to wielkie emocje. Rozpoczynamy od remisu z faworytem Beniaminkiem Radom. Przy odrobinie szczęścia mogliśmy wygrać. Następnie zwyciężamy z Krakusem Kraków. W końcu mamy pierwszy gorszy mecz turniejowy, który przegrywamy z późniejszym triumfatorem rozgrywek Juventus Toruń. Podczas tego meczu nie wykorzystaliśmy sytuacji w pierwszej części spotkania, co później się zemściło. Zawodnicy z Torunia wykończyli skutecznie kontrę i nasz błąd w obronie. Ostatnim meczem wracamy na zwycięską ścieżkę. Po zakończeniu wszystkich spotkań okazało się że razem z Beniaminkiem mamy po tyle samo: punktów, goli i remis w meczu bezpośrednim. W takiej sytuacji organizatorzy przewidywali losowanie. Po rozmowach z dyrektorem sportowym i trenerami zdecydowaliśmy rozegrać rzuty karne. W tym wypadku więcej szczęścia miała drużyna z Radomia. Podsumowując zdobyliśmy sporo doświadczenia, chłopcy wykazali się dużą ambicją. Pokazaliśmy się z dobrej strony. Zaangażowanie chłopców oceniam na wysokim poziome. Wiemy nad jakimi aspektami technicznymi i taktycznymi musimy pracować. Zarówno indywidualnie jak i zespołowo. Brawo dla drużyny za bardzo dobrą sportową postawę w rozgrywkach. Jako trenerzy chcemy podziękować przede wszystkim rodzicom obecnym na turnieju, którzy wspierali i dopingowali nas cały czas. Wzór!

 

KS DAP U13 (TT 2011)
Rozgrywki ligowe: Liga Okręgowa Młodzika Starszego (Kielce, 28.05.2024)

KS DAP Kielce 16:0 Orlęta Kielce

Bramki: Oskar Staniec x3, Filip Nowacki x3, Mikołaj Olejarczyk x3, Adam Suliga x2, Filip Gołąbek, Tomasz Kruk, Szymon Sojda, Marcin Kołomański, Jakub Kaczmarski.

KS DAP Kielce: Bartłomiej Bartosz, Filip Gołąbek, Patryk Dąbrowski, Jakub Kaczmarski, Mateusz Rabiej, Szymon Szeląg, Szymon Sojda, Mikołaj Olejarczyk, Oskar Staniec, Tomasz Kruk, Adam Suliga, Filip Nowacki, Filip Cielibała, Marcin Kołomański, Franciszek Januchta, Miłosz Stęplewski.

Trenerzy Rafał Stefański i Łukasz Pluszewski:

W pełni zasłużone wysokie zwycięstwo. Cały mecz toczył się pod nasze dyktando. Popełniliśmy kilka błędów, które mogły skończyć się stratą bramki, ale potrafiliśmy je korygować. Najbardziej cieszy to, że stosowaliśmy proste środki przy finalizacji akcji. Cieszymy się również, że dzisiaj swoją pierwszą bramkę zdobył Filip Gołąbek, który jest jednym z naszych najlepszych obrońców, naszych liderów i w każdej sytuacji możemy na niego liczyć. Powinniśmy zwrócić uwagę z kolei na lepszą komunikację w fazie atakowania i żeby nie przeszkadzali sobie w ataku. Cieszymy się ze zwycięstwa, ale podchodzimy do niego również z pokorą, ponieważ jesteśmy świadomi, że przed nami dużo pracy, aby w przyszłości wejść na wyższy poziom. Niemniej jednak ogromne gratulacje dla Chłopaków oraz serdeczne podziękowania dla Rodziców, którzy jak zawsze wspierają nas, są z nami na dobre i na złe.

 

KS DAP U13 (TT 2011)
Rozgrywki ligowe: II Świętokrzyska Liga Młodzika Starszego (Kielce, 29.05.2024)

Naprzód Jędrzejów 2:0 KS DAP Kielce

KS DAP Kielce: Chabior, Kaczmarski, Dąbrowski, Kołomański, Cielibała, Suliga, Szeląg, Nowacki, Staniec, Stęplewski, Kruk, Szcześniak, Olejarczyk.

Trenerzy Rafał Stefański i Łukasz Pluszewski:

Rozegraliśmy kolejny mecz ligowy z Naprzodem Jędrzejów. Niestety ponieśliśmy porażkę 2-0. Należy jednak podkreślić naszą bardzo dobrą postawę zespołu w czasie całego spotkania. Pierwszą bramkę straciliśmy przez własne gapiostwo po rzucie rożnym. Drugą po ładnym strzale z dalszej odległości. Przez cały mecz dążyliśmy do zmiany wyniku. Chłopcy zostawili bardzo dużo zdrowia na boisku i za to wielki szacunek. Stworzyliśmy wiele okazji do strzelenia bramek ale jak zwykle zawodziła skuteczność. Z pewnością nie zasłużyliśmy w tym meczu na porażkę. Jeśli chodzi o samą grę wyglądało to naprawdę bardzo fajnie. Zostały trzy kolejki do końca sezonu i tam będziemy chcieli poszukać punktów. Kolejny mecz rozegramy z KKP Korona.

 

KS DAP U13 (TT 2011)
Rozgrywki ligowe: II Świętokrzyska Liga Młodzika Starszego (Kielce, 01.06.2024)

KS DAP Kielce 0:2 KKP Korona

KS DAP Kielce: Chabior, Gołąbek, Dąbrowski, Kołomański, Olejarczyk, Suliga, Szeląg, Kaczmarski, Staniec, Rabiej, Bartosz, Stęplewski, Kisio.

Trenerzy Rafał Stefański i Łukasz Pluszewski:

Kolejny mecz mistrzowski. Niestety kolejna porażka. Ale styl i charakter jaki pokazali chłopcy daje wiarę że to jak do tej pory pracowaliśmy na treningach nie idzie na marne. Postawiliśmy faworytowi spotkania drużynie KKP poprzeczkę bardzo wysoko. Goście nie mogli sobie poradzić a naszą bardzo dobrą grą w defensywie. Niestety w 55 min przy próbie dośrodkowania piłka dotyka ręki naszego obrońcy w polu karnym i goście wykorzystują 11-tkę. Od tego momentu wszystko postawiliśmy na jedną kartę próbując doprowadzić do wyrównania. Niestety w 77 min goście strzelają na 0-2 w zamieszaniu w polu karnym i niestety mecz kończymy porażką. Cieszy postawa drużyny przez całe spotkanie i wiara do końca w dobry wynik. Jak zwykle duże podziękowania dla rodziców za doping przez całe spotkanie. Kolejny mecz rozegramy w sobotę 08.06.24 w Piekoszowie z tamtejszą Astrą.

 

KS DAP U14 (TT 2010)
Rozgrywki ligowe: I Liga Świętokrzyska Trampkarza Młodszego (Kielce, 02.06.2024)
KKP Korona 1:3 KS DAP Kielce

Bramki: Wojniak (k), Pasternak, Kusto (k)

Trenerzy Paweł Drobniak i Łukasz Polak:

W derbowym meczu w pierwszej połowie częściej niż przeciwnik utrzymywaliśmy się przy piłce. Stworzyliśmy sobie jedną stuprocentową sytuacje, jednak w doskonałej sytuacji oddaliśmy strzał nad bramką. Po zmianie stron mecz był już bardziej wyrównany. Drużyna KKP wyszła na prowadzenie po sytuacji sam na sam z bramkarzem. My po stracie bramki od razu przeszliśmy na bardziej ofensywne ustawienie. Chłopcy ruszyli do ataku i na efekty nie trzeba było długo czekać. Po zamieszaniu w polu karnym KKP piłka trafiła w rękę obrońcy i mieliśmy rzut karny. Pewnym wykonawcą okazał się Filip Wojniak. W końcówce meczu po dokładnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego Pasternak głową uderzył nie do obrony. W doliczonym czasie gry wykorzystując luki w obronie przeciwnika Wojniak wyszedł sam na sam z bramkarzem i został faulowany. Niestety w tej sytuacji Filip złamał rękę i czeka go dłuższa przerwa w grze. Do rzutu karnego podszedł Kusto i pewnie go wykorzystał. Chłopcom należą się duże brawa za grę, w większości czasu kontrolowaliśmy przebieg gry. Nie poddaliśmy się po stracie bramki i potrafiliśmy odwrócić losy spotkania, zdobywając upragnione 3 punkty.

 

KS DAP U14 (TT 2010)
Rozgrywki ligowe: II Liga Świętokrzyska Trampkarza Młodszego (Kielce, 01.06.2024)
KS DAP Kielce – STAR Starachowice

Bramka: Del Favero, Olbratowski, Jabłoński, Pasternak, Kołomyja, Klimak

Trenerzy Paweł Drobniak i Łukasz Polak:

W przedostatniej kolejce II ligi mierzyliśmy się ze Starem Starachowice. Mecz od samego początku dobrze się rozpoczął, bo już w 1 minucie bramkę zdobył Alex Del Favero. Kolejne minuty to nasza rosnąca przewaga i swoje bramki dokładają Olbratowski i Jabłoński. Po przerwie kontynuujemy dobra grę zarówno w fazie atakowania jak i bronienia co przekłada się na kolejne trzy bramki autorstwa Pasternaka, Kołomyi oraz Klimka. Do końca spotkania mieliśmy jeszcze kilka dobrych sytuacji na podwyższenie wyniku lecz zabrakło skuteczności. Cieszy dobra dyspozycja strzelecka oraz to że gramy na 'zero z tyłu’. Duże brawa dla całego zespołu. W ostatniej kolejce rundy udamy się do Chęcin.

 

KS DAP U16 (TT 2008/2009)
Rozgrywki ligowe: Trampkarz Starszy 2009 (Morawica, 01.06.2024)
Moravia Morawca 2:9 KS DAP Kielce

Bramki: Troczyński x2, Wieczorek x2, Kita x2, Marcisz, Kochanowski, Stęplewski (2011)

Trenerzy Tomasz Ćwil i Szymon Dalach:

Dobry mecz w naszym wykonaniu. Cierpliwe i mądre budowanie ataków pozwoliło nam na stworzenie bardzo dużej liczby sytuacji pod bramką przeciwnika. Mimo 9 trafień, skuteczność w dzisiejszym meczu zawodziła w teoretycznie prostych sytuacjach. Bardzo dobrą postawę na boisku zaprezentowali zawodnicy z rocznika 2010 i 2011, dla których jest to pierwsze lub kolejne doświadczenie w starszej kategorii wiekowej.

#tufutbolstajesiepasja