Podsumowanie weekendu – 1/2 kwietnia 2023

Kolejny weekend upłynął nam pod znakiem meczów kontrolnych naszych zespołów. Starsze zespoły kontynuują swoje zmagania w rozgrywkach ligowych, organizowanych przez Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej. Młodsze zespoły rozgrywają gry kontrolne przed startem rozgrywek w systemie turniejowym w województwie świętokrzyskim. Zapraszamy do lektury.

KS DAP U7 (TT 2015A)
Gry kontrolne (Radom, 01.04.2023)
Radomiak Radom – KS DAP Kielce
KS DAP Kielce: Palka, Kołomyja, K. Lisowski, A. Lisowski, Zatorski, Markowski, Świątek, S. Stróżyk, Mika, Masternak, Nowak, Adamczyk, Mazurek, Kania, Iwański, Bzinkowski, Czech, Suchenia.

Trenerzy Konrad Zacharski i Patryk Nowak:
W sobotę zespół TT15A wybrał się na mecz kontrolny do Radomiaka Radom. Sparing rozgrywany był na dwóch boiskach równocześnie. Chłopcy po raz pierwszy wyszli na duże boisko trawiaste od 5 miesięcy, adaptacja do warunków zajęła im kilkadziesiąt minut. Dopiero w drugiej części sparingu zawodnicy stworzyli kilka ciekawych akcji i zaczęli grać agresywniej, jednak to Radomiak był tego dnia drużyną lepszą. Cenne doświadczenie dla naszego zespołu.

KS DAP U7 (TT 2015B)
Gry kontrolne (Kielce, 02.04.2023)
KS DAP Kielce – NAF Nowiny
KS DAP Kielce: Szkurłat, Suchenia, Sternak, Mróz, Styczeń, Gierada, Spychaj, Kolarz, Kowalski, Mizdrak.

W niedzielny poranek cześć grupy rozegrała sparing z NAF Nowiny. Pojedynek był bardzo wyrównany. Cieszy coraz lepsza gra naszego zespołu. Wygrywaliśmy pojedynki 1 na 1, odważnie graliśmy w ofensywie. Grę od bramki otwieraliśmy krótkimi podaniami. Jesteśmy bardzo zadowolony z postawy zawodników. Dziękujemy zespołowi z Nowin za przyjazd na sparing.

KS DAP Kielce – Polonia Białogon
KS DAP Kielce: Figiel, Karcz, Rokicki, Yemelianov, Płusa, Bańka, Dziub, Chmielewski, Kwaskowicz.

Druga część drużyny z 2015 rocznika rozegrała sparing z Polonią Bialogon Kielce. Początek sparingu był na korzyść Polonii, wyszliśmy przestraszeni, baliśmy się pojedynków 1 na 1. Z każda minuta nasza gra wyglądała coraz lepiej. Były fajne momenty gdzie potrafiliśmy zdominować przeciwnika. Był to pożyteczny sparing, dzięki któremu wiemy nad czym musimy dalej pracować z chłopakami. Dziękujemy drużynie Polonii Bialogon Kielce za obecność.

KS DAP U10 (TT 2013A)
Gra kontrolna (Sandomierz, 01.04.2023)
Wisła Sandomierz – KS DAP Kielce

Trenerzy Karol Rusiński i Tomasz Ślusarczyk:
W sobotni poranek udaliśmy się na mecz kontrolny do Sandomierza z miejscowa Wisłą. Nasi zawodnicy dobrze zrealizowali założenia przedmeczowe. Mecz stał na dobrym równym poziomie, było widać dużo zaangażowania z obydwu stron. Najbardziej cieszy fakt, że liczba błędów indywidualnych z meczu na mecz jest coraz mniejsza w naszym wykonaniu. Dziękujemy ekipie z Sandomierza za sportową rywalizację.

KS DAP U10 (TT 2013B)
Gra kontrolna (Bilcza, 02.04.2023)
Moravia Morawica – KS DAP Kielce
KS DAP Kielce: Alan Biskupski, Mikołaj Detka, Ksawery Konwicki, Piotr Mazurek, Bartosz Kowalski, Miłosz Majcherczyk, Marcin Michow, Jakub Nowak, Michał Pacholczyk, Franciszek Piskulak, Jakub Szawracki, Mikołaj Wicha, Aleksander Wichnera, Miłosz Ziętal.

W niedzielny poranek drużyna TT2013B zmierzył się w Bilczy pod balonem z Moravią rocznika 2012. Początek sparingu był bardzo dobry w naszym wykonaniu, jednak zabrakło skuteczności w sytuacjach podbramkowych. Później już bardziej widoczna zaczęła być różnica wieku i warunki fizyczne na boisku. Mimo tej różnicy, chłopcy dzielnie walczyli, zostawiając serducho na boisku.

KS DAP U11 (TT 2012A)
Mecz kontrolny (Kielce, 31.03.2023)
KSZO/Galacticos Ostrowiec Świętokrzyski – KS DAP Kielce
KS DAP Kielce: Meresiński, Nowakowski, Wilkus, Stąpór, Haraźny, Jaśkowski, Bukała, Frańczak, Waniak, Kaczmarczyk, Sobierajski, Sobaś, Lisowski, Dobosz, Nowak, Pietrzykowski, Ryś, Łakomiec.

Trenerzy Adam Józefowski i Karol Markowski:
W ostatni piątek mierzyliśmy się z drużyną z Ostrowca. Graliśmy na dużym boisku w systemie 9×9. Był to dla nas trudny mecz, ponieważ gospodarze świetnie się bronili i potrafili szybko organizować atak po przejęciu piłki. Byliśmy drużyną, która częściej była na połowie przeciwnika. Jednak nie potrafiliśmy tego wykorzystać, brakowało nam przyspieszenia gry i wykorzystania wolnych sektorów. Chłopców trzeba pochwalić za grę do końca, gdyż odrobiliśmy stratę trzech goli ostatecznie remisując z Galacticos.

KS DAP U12 (TT 2011)
Rozgrywki ligowe, kategoria: Młodzik Młodszy (Kielce, 01.04.2023)
KKP Korona 6:0 KS DAP Kielce
KS DAP Kielce: Adam Kołomyja, Igor Jaros, Kamil Kisio, Adam Suliga, Wojciech Surma, Oskar Staniec, Filip Gołąbek, Patryk Pedrycz, Marcin Kołomański, Kuba Kaczmarski, Szymon Szeląg.

Trenerzy Rafał Stefański i Maciej Barabach:
Drużyna DAP Kielce Top Talent 2011 w derbach Kielc mierzyła się z drużyną KKP Korona w drugiej kolejce ligowej. Nasi zawodnicy przez większą część spotkania dobrze realizowali grę obronną, tworzyli zgraną całość na którą nie mogła znaleźć sposobu drużyna KKP. Największe zagrożenie z naszej strony było po strzałach Adama Kołomyi, który kilka razy próbował zaskoczyć bramkarza drużyny przeciwnej. Z Bardzo dobrej strony w naszej bramce pokazał się Patryk Pedczycz, który wszedł z wielu pojedynków obronną ręką. Jednak w 40 minucie spotkania tracimy pierwszą bramkę, która podcina nam skrzydła a rozpędzona drużyna KKP dokłada kolejne trafienia. Jeśli utrzymamy koncentrację i zaangażowanie na takim poziomie jak do momentu straconej bramki to zaczniemy punktować. Jesteśmy o tym przekonani.

KS DAP U13 (TT 2010)
Rozgrywki ligowe, kategoria: III Liga Świętokrzyska Młodzika Starszego (Morawica, 01.04.2023)
Moravia Morawica 2:3 KS DAP Kielce

Bramka: Olbratowski x2, Stępień.
KS DAP Kielce: Kusto – Jastrzębski, Filipek, Lipiński, Jagodziński, Stępień, Bera, Olbratowski, Świeboda – Toporowski, Hyb, Kowalski, Wijas.

Trenerzy Paweł Drobniak i Łukasz Polak:

W sobotę 1 kwietnia, zespół DAP II Kielce mierzył się w 1 kolejce III ligi świętokrzyskiej z Moravią Morawica. Na pierwszą bramkę dla DAP czekaliśmy tylko 2 minuty, koronkową akcję rozegraną na 1-2 kontakty z piłką między Kacprem Świeboda, Markiem Stępniem i Oskarem Olbratowskim wykorzystuje ten ostatni, strzałem pod poprzeczkę, nie dając szans bramkarzowi gospodarzy. Z prowadzenia 1-0 chłopcy mogli cieszyć się tylko do 5 minuty, gdzie tracimy bramkę po rzucie rożnym. Zdobyta bramka uskrzydliła zespół Moravii, a w naszych szeregach panował chaos przy rozegraniu w strefie niskiej, brak komunikacji oraz zbyt duże odległości między formacjami co w 15 minucie strzałem z za pola karnego wykorzystał gracz z Morawicy. W drugiej połowie mogliśmy zobaczyć już lepiej zorganizowaną i bardziej zdeterminowaną drużynę. Gra toczyła się w większości w środkowej części boiska, tytaniczną pracę w środku pola wykonywali Kuba Kowalski, Mateusz Jagodziński oraz Marek Stępień. W chwilach zagrożenia dobrze interweniował w bramce Franek Kusto i cały zespół lepiej zachowywał się w fazie bronienia. W 58 minucie na strzał okolicy pola karnego zdecydował się Marek Stępień i po chwili mieliśmy remis! Ostatnie 3 minuty meczu to prawdziwy roller-coaster, przy wyniku 2-2 gdzie to Moravia była bliżej zdobycie bramki, Franek Kusto dobrze interweniuje i wznawia grę do Oskara Olbratowskiego, który po przebiegnięciu z piłką połowy boiska niestety przegrywa pojedynek sam na sam z bramkarzem. Mimo to w doliczonym czasie gry, w 61 minucie w ostatniej akcji meczu, odbiór Wiktora Jastrzębskiego i zagranie do Oskara Olbratowskiego, który przedryblował dwóch obrońców i strzałem przy słupku dał zwycięstwo swojemu zespołowi. Po raz kolejny drużyna DAP pokazuje charakter i udowadnia, że mimo problemów zawsze gra do końca o zwycięstwo. Gratulacje dla całej drużyny!

Rozgrywki ligowe, kategoria: II Liga Świętokrzyska Młodzika Starszego (Kielce, 02.04.2023)
KS DAP Kielce 6:3 Star Starachowice
Bramka: Olbratowski x2, Sojka x2, Del Favero, Świeboda.
KS DAP Kielce: Kusto, Tutaj, Kuc, Dulak, Del Favero, Pękalski, Kwiatek, Sojka, Olbratowski, Filipek, Jagodziński, Stępień, Świeboda.

W meczu inaugurującym rozgrywki II ligi Świętokrzyskiej Młodzika Starszego naszym przeciwnikiem był Star Starachowice. W pierwszej połowie nasi chłopcy kontrolowali wydarzenia boiskowe, grali bardzo odpowiedzialnie nie dopuszczając przeciwników do zbyt wielu sytuacji pod naszą bramką. Pierwszą bramkę strzeliliśmy po dośrodkowaniu Alexa Del Favero z prawej strony boiska, które na bramkę zamienił Oskar Olbratowski. Drugi gol to bardzo szybkie przejście z bronienia do atakowania, długie podanie od Antka Kuca otrzymał Alex Del Favero, który w sytuacji sam na sam minął bramkarza i umieścił piłkę w siatce. Z dwubramkowym prowadzeniem schodzimy na przerwę. W drugiej połowie szybko strzeliliśmy dwie bramki. Trzeci gol w meczu padł po dłuższym podaniu Maćka Tutaja do Oskara Olbratowskiego, który świetnie opanował piłkę w powietrzu i przelobował bramkarza ze Starachowic. Kolejną bramkę strzelił Patryk Sojka po akcji lewą stroną boiska. Po strzeleniu czwartej bramki w poczynania naszej drużyny wkradł się chaos i nastąpił okres słabszej gry. Goście wykorzystali nasze momenty dekoncentracji w obronie i szybko strzelili dwa gole na które odpowiedzieliśmy drugim golem Patryka Sojki w tym meczu. Trzeci gol dla Starachowic padł po szybko rozegranym rzucie rożnym czym niestety zaskoczyli naszą drużynę. Pod koniec spotkania Kacper Świeboda wykorzystał indywidualny błąd obrońcy ze Starachowic i ze spokojem w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza. Wygraliśmy zasłużenie 6:3 i większości meczu kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Liczymy na to, że w kolejnych spotkaniach uda się utrzymać poziom koncentracji na wysokim poziomie przez pełny wymiar czasu gry. Brawa dla chłopców za dzisiejszy mecz!

KS DAP U15 (TT 2008/2009)
Rozgrywki ligowe, kategoria: I Liga Trampkarza Młodszego 2009 (Ostrowiec Św., 01.04.2023)
KSZO Ostrowiec Św. 2:1 KS DAP Kielce

KS  DAP Kielce: Kaczmarczyk Skład: Majdański, Klamka, Świątek, Sztandera, Kita, Stępień, Błaszczyk, Kwiecień, Gajda, Troczyński, Masztalerz (Kochanowski, Kaczmarczyk, Skrobot).

Bramka: Kaczmarczyk.

Trenerzy Tomasz Ćwil i Szymon Dalach:

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla gospodarzy, którzy wykorzystali bezlitośnie pierwszy kwadrans meczu, kiedy po naszej stronie brakowało organizacji w każdej fazie gry. Po 15 minutach meczu musieliśmy odrabiać dwubramkową stratę. W kolejnych minutach zdecydowanie poprawiliśmy grę w bronieniu, co przyniosło też efekt w grze ofensywnej. W 30 minucie zdobyliśmy bramkę kontaktową i przez ostatnie 10 minut pierwszej połowy byliśmy blisko wyrównania wyniki, jednak szczegóły zdecydowały, że piłka po raz drugi nie trafiła do bramki przeciwnika. W drugiej części meczu próbowaliśmy przejąć kontrolę na boisku, utrzymywaliśmy się dłużej przy piłce, cierpliwie atakowaliśmy i agresywnie broniliśmy. W naszej bramce kilkukrotnie znakomicie interweniował Szymon Majdański, kiedy większa liczba naszych zawodników próbowała pomóc przy zdobyciu bramki wyrównującej. Do końca meczu walczyliśmy o korzystny wynik, ale niestety nie mogliśmy znaleźć sposobu na drugą bramkę. Pierwsze 15-20 minut spotkania, w których tracimy dwie bramki, popełniamy dużo błędów i brakuje aktywności po naszej stronie było dzisiaj decydujące o końcowym wyniki spotkania. Jestem zbudowany postawą zawodników i traktuję dzisiejszy mecz jako kolejny krok do przodu w funkcjonowaniu zespołu na boisku oraz poza nim.

Rozgrywki ligowe, kategoria: Trampkarz Starszy 2008 (Kielce, 02.04.2023)
KS DAP Kielce 2:1 Czarni Połaniec
Bramki: Masztalerz, Błaszczyk.
KS DAP Kielce: Majdański, Boksa, Winiarczyk, Chałan, Bobra, Szczepanek, Błaszczyk, Skrobot, Gajda, Troczyński, Francikiewicz (Młynarczyk, Kita, Masztalerz, Kochanowski, Sztandera).

Pierwsza połowa meczu była poprawna w wykonaniu naszego zespoły, ale brakowało dokładności w budowaniu gry i determinacji w strefie wysokiej boiska. Po błędzie w naszych szeregach goście wyszli na prowadzenie i pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 0-1. Na drugą część spotkania chłopcy wyszli zdeterminowani do odrabiania wyniku. Bramkę wyrównującą zdobył Damian Masztalerz. Po zdobytej bramce poziom gry naszego zespoły był bardzo dobry. Chłopcy znakomicie organizowali się w grze, pokazywali dojrzałość na boisku i odpowiedzialność za swoje decyzje. Zwycięską bramkę strzelił Dominik Błaszczyk mocnym uderzeniem zza pola karnego. W drugiej połowie mieliśmy pod kontrolą wydarzenia na boisku, mimo tego że przeciwnik cały czas próbował wywierać presję na naszych zawodnikach.